Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria tylnego napędu T31


Gość X_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy to dotyczy T30, domyślam się że nie, ale do rzeczy.

Jeszcze jest ślisko, więc zróbcie sobie taki test:

1.Zatrzymajcie się na śniegu lub lodzie, tak aby samochód bez problemu stracił przyczepność przy ruszaniu.

2.Napęd w pozycji AUTO lub LOCK.

3.Najlepiej wyłączyć ESP, ale nie koniecznie.

4.Ruszamy do przodu, tak aby przednie koła straciły przyczepność i tył się dołączył.

5.Zatrzymujemy się, wrzucamy wsteczny i znowu to samo, czyli ruszamy do tyłu tak aby samochód stracił przyczepność (nie chodzi o ruszanie "z piskiem", tylko normalnie, ale na tyle aby wpadł w "poślizg")

6.Ewentualnie możemy znowu się zatrzymać i powtórzyć pkt.4

 

No i u mnie i u innych użytkowników T31 w trakcie załączania się tylnego napędu występuje głośny huk! Metaliczny dźwięk jakby pękał kawałem metalu. Zawsze po zmianie kierunku jazdy. Jeżeli będziecie to mieć to czym prędzej do serwisu zgłaszać, bo u mnie ten huk jest coraz cichszy i obawiam się, że zanim NISSAN zdecyduje się na kolejną kampanię z tym związaną to te elementy które tak hałasuję wytrą się i "nie będzie co naprawiać". Ja już to zgłosiłem i wiedzą o moim samochodzie. Aktualnie znane przypadki są rozpatrywane przez centralę NISSANa, ale na razie nic z tym się nie robi, serwisy nie mają wytycznych jak to naprawiać.

 

Miłego osłuchiwania samochodów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeprowadziłem próby wg.powyższej procedury na kolegi T31, niestety walnięcie metaliczne w tylnym moście jest bardzo niemiłe nie wiadomo czy tak ma być,czy to wada fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze lecę dzisiaj na śnieg lub lud przetestować, puki mam jeszcze gwarancję przynajmniej jak coś takiego będzie niech odnotują...

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeprowadziłem próby wg.powyższej procedury na kolegi T31, niestety walnięcie metaliczne w tylnym moście jest bardzo niemiłe nie wiadomo czy tak ma być,czy to wada fabryczna

Jedno jest pewne, tak ma nie byc :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczoraj próbowałem do przodu i do tyłu jak w opisie z poślizgiem, z blokadą i bez i nic nie słyszałem, co prawda zamarzły mi czujniki cofania i piszczą cały czas, więc może tego nie słyszę? Powiedzcie czy to jest głośne stuknięcie bardzo odczuwalne? Byłem w serwisie i tak z ciekawości o to zapytałem i Pan ze zdziwieniem powiedział że jeszcze nikt się na coś takiego nie skarżył. Puki co am jeszczze prawie dwa lata gwarancji wiec będę czujny i sprawdzę to jeszcze nie raz. Jedyny chałas jaki mam w silniku co mnie niepokoiło to sie okazało że filtr paliwa jakiś zawór gwiżdże jak mi silnik schodzi z obrotów ale to tylko czasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczoraj próbowałem do przodu i do tyłu jak w opisie z poślizgiem, z blokadą i bez i nic nie słyszałem, co prawda zamarzły mi czujniki cofania i piszczą cały czas, więc może tego nie słyszę? Powiedzcie czy to jest głośne stuknięcie bardzo odczuwalne? Byłem w serwisie i tak z ciekawości o to zapytałem i Pan ze zdziwieniem powiedział że jeszcze nikt się na coś takiego nie skarżył. Puki co am jeszczze prawie dwa lata gwarancji wiec będę czujny i sprawdzę to jeszcze nie raz. Jedyny chałas jaki mam w silniku co mnie niepokoiło to sie okazało że filtr paliwa jakiś zawór gwiżdże jak mi silnik schodzi z obrotów ale to tylko czasami...

Zapewniam, że to jest głośniejsze od czujników parkowania, więc wygląda, że Ciebie to nie dotyczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kilka razy i nic nie stuka. :whistle:

 

EDIT

Zagrzebałem się w śniegu i nie dość,że nie wyjechałem o własnych siłach to napęd tłucze jak cholera :warning:

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem u siebie, tlucze i to mocno. Narazie nie mam czasu podjechac do serwisu, ale jak tylko znjade chwile to podskocze. Znajac zycie to i tak na chwile obecna nic nie poradza. ... a moze do tego czasu sie to jakos rozleci i zadzwonie po assistance niech pozbieraja ten zlom z ulicy.

Ale fakt - tak tluc nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zawiała tak pewna drogę powiatowa asfaltowa i śniegu było z 0,5 m

a ja myślałem ze to pokonam

Zawiesiłem sie na śniegu a kołka kręciły sie w miejscu

Niestety w takiej sytuacji wyszły pewne mankamenty

- przy zmianach z D - R były przytaczane huki

robiłem to powoli i z czasem przycichały

- koła na 4awd lock kręciły s tylko po jednym na osi (ale czasami 4 )

 

Bardzo jest to niepokojące :(

 

Będę wymieniał olej po dotarciu przy 3000km to pogadam z serwisem

 

Ostatecznie wyciągnął mnie rolkim traktorem

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zawiała tak pewna drogę powiatowa asfaltowa i śniegu było z 0,5 m

a ja myślałem ze to pokonam

Witam, ja ostatnio wjechałem na leśną drogę, szutrową, bardzo dobrą (wiem to z letnich warunków) śniegu było na około 25cm. Ujechałem chyba z 20m i nie dałem rady. W trybie Lock kręciłem wszystkimi kołami, łącznie z obecnością nieprzyjemnego zapachu sprzęgła (przytaczanego w innych wątkach). Trochę się zawiodłem! Ale szybko do mnie doszło, że przeceniłem trochę możliwości T30. Ot taka historia nie na temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ+2 tez mam stuki/huki przy 4x4. Pozwoliłem sobie powielić ten wątek w forum QQ.

 

A straszny smród sprzęgła miałem po manewrach na zaśnieżonym parkingu. Przy starym i nowym nawianym śniegu, ok 35 cm zakopałem się, ale wyjechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LaikManiek

Witam

Kilka pytań do forumowiczów - zima przysporzyła jednak kilka problemów i wyszło kilka niedociągnięć firmy:)

-\Tak czy inaczej kilka moich spostrzeżeń, w moim X-e smrodek występuje tak jak opisywaliście powyżej ( przy jeździe w kopnym śniegu na napędzie stałym 4x4), ale co należało by zrobić dalej, czy konieczna jest w takiej sytuacji jakaś ingerencja do sprzęgła czy gdzieś?

I jeszcze mam inną sprawę poniekąt związaną z napędem. W moim X-e jest wydaje mi się jeszcze inny problem, jak załącze napęd na wszystkie koła "LOCK" to przy żadnej prędkości on nie gaśnie jak pisaliście. Czy u wszystkich po przekroczeniu 40-45km/h wyłącza się napęd na cztery koła i gaśnie kontrolka? Czy jest to uzależnione od tego czy jest ESP czy nie, ja w swoim X-e go nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka pytań do forumowiczów - zima przysporzyła jednak kilka problemów i wyszło kilka niedociągnięć firmy:)

-\Tak czy inaczej kilka moich spostrzeżeń, w moim X-e smrodek występuje tak jak opisywaliście powyżej ( przy jeździe w kopnym śniegu na napędzie stałym 4x4), ale co należało by zrobić dalej, czy konieczna jest w takiej sytuacji jakaś ingerencja do sprzęgła czy gdzieś?

I jeszcze mam inną sprawę poniekąt związaną z napędem. W moim X-e jest wydaje mi się jeszcze inny problem, jak załącze napęd na wszystkie koła "LOCK" to przy żadnej prędkości on nie gaśnie jak pisaliście. Czy u wszystkich po przekroczeniu 40-45km/h wyłącza się napęd na cztery koła i gaśnie kontrolka? Czy jest to uzależnione od tego czy jest ESP czy nie, ja w swoim X-e go nie posiadam.

 

Sprzęgła póki nie padnie nie ma ruszać,a lock powinien się wyłączyć przy przekroczeniu 40km/h,nawet jak nie ma ESP.

Ale czytałem w dziale qashqaia,że kontrolka może się palić nawet kilka minut po przekroczeniu 40km/h,czy jest to oznaką awarii-nie wiem,u mnie działa poprawnie :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzgadniając termin przeglądu mojego X-a po 1. roku eksploatacji (16 tys. km) zgłosiłem wystepowanie głosnego stukania, o którym mowa w tym wątku. Ciekawy jestem, jaka będzie reakcja serwisu. Obstawiam, że stwierdzą, że wszystko jest OK i "Im nic nie stuka a ja nie potrafie jeździć". :blink: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankbkak

Cześć kolego RysiekD tak zgłoś te stukanie w serwisie jeśli oni stwierdzą że jest wszystko w porządku to niech to dają na piśmie że jest wszystko ok ,na wyraźne Twoje polecenie muszą to sprawdzić i także mają obowiązek potwierdzić to w formie pisemnej.Serwisy miały ułatwiać nam życie niestety serwisy w Polsce widzą w nas tylko skarbonki z których trzeba jak najwięcej i jak najszybciej wyciągnąć kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego RysiekD tak zgłoś te stukanie w serwisie jeśli oni stwierdzą że jest wszystko w porządku to niech to dają na piśmie że jest wszystko ok ,na wyraźne Twoje polecenie muszą to sprawdzić i także mają obowiązek potwierdzić to w formie pisemnej.Serwisy miały ułatwiać nam życie niestety serwisy w Polsce widzą w nas tylko skarbonki z których trzeba jak najwięcej i jak najszybciej wyciągnąć kasę .

 

I tak właśnie zrobię. Usterkę i jej objawy (opisane w pierwszym poście wątku) wpiszę do karty (zlecenia), które owterają przyjmując samochód do serwisu. Potwierdzenia na piśmie zażądam zarówno na karcie jak i w książce przeglądów (na końcu w pkt. uwagi). W sytuacji braku reakcji serwisu i wpisu, że wszystko OK pozostanie kolejna próba drogowa (a jest gdzie, bo zima w pełni) i oficjalne pisma do dyrekcji i central Nissana.

 

A tak generalnie, to samochód jest super. Jestem po tygodniowych feriach w górach (Zakopane, Bukowina itp.) i X-ik spisywał się wzorowo, powodując ukradkowe, pełne zaciekawienia (pewnie i uznania :unsure: ) spojrzenia innych kierowców klasycznych aut, grzebiących się w śniegu na podjazdach do stoków, buksujących kołami itp. Przejeżdżanie obok innych użytkowników "przygotowujących" teren do rozpoczęcia jazdy lub korzystających z popychania przez współpasażerów jest bezcenne oraz stanowi źródło dużego zadowolenia :D

Pozdrawiam.

Edytowane przez RysiekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie serwisujesz?

 

Nissan Odyssey Warszawa, ul.Górczewska.

Dzisiaj miałem przegląd po 1. roku. Materiały eksploatacyjne miałem swoje, kosztowało nastepująco (z uwzględnieniem 5% rabatu w ramach Nissan Qx):

przegląd 20 000 - 557,48 zł;

uszczelka korka - 9,61;

materiały pomocnicze - 10,00.

Razem 577,09 zł.

 

Obsługa ok., kawa i dziewczyny w recepcji jak zwykle HQ :blink: , ale......

W odpowiedzi na wpis w karcie pracy - zleceniu naprawy dotyczący stuku w tylnym mechaniźmie napędowym - zamieszczono adnotację - cytuję: "Jest to normalne zjawisko, występuje we wszystkich modelach". :o

I co Koledzy na to?

Pozdrawiam wszystkich X-maniaków!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr G.

Witam

 

Jak nie wiedza jak to ugryźć

to najłatwiej powiedzieć ze to "normalka"

 

Aczkolwiek rozmawiałem telefonicznie z Nissan Zaborowski Warszawa

( a juz w wielu innych kwestiach okazał sie pomocniejszy i profesjonalniejszy niz inny)

powiedział ze to może byc normalna próba załączania napędu

lecz zaprosili mnie na przegląd z książka gwarancyjna

 

Umówiłem sie na wtorek wiec pochwale sie po wizycie co mi tam powiedzą

Stukać może ale najgorsze ze koła na AWD LOCK potrafią kręcić sie dwa

 

Z pozdrowieniem

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Witam

W moim modelu nie ma żadnych stuków co nie znaczy że się kiedyś nie pojawią :(

Niestety lekki zapach palonego sprzęgła się pojawił :(

 

Zaufanie do Nissana maleje !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Odyssey Warszawa, ul.Górczewska.

 

Ja mam doświadczenie z dwoma serwisami w Warszawie:

Pierwszy Japan's Motors ul.Krasnobrodzka - bardzo nie polecam, właściwie nie mógłbym chyba powiedzieć dobrego słowa ani o salonie sprzedaży, ani o serwisie, za każdym razem słyszałem [cytat] "a przeszkadza to Panu?" itp...

 

Drugi serwis to właśnie Odyssey, tutaj mnie osobiście nigdy nie zawiedli, wymieniali wszystko co chciałem, bez zbędnych komentarzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...