Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Teleskopy tylna klapa


Gość kokosos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wie ktos moze gdzie mozna dostac teleskopy do tylnej klapy? Poniewaz moje obecne juz ledwo ją podnosza...

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/52658-padly-sprezyny-gazowe-tylnej-klapy/

mialem ten sam problem.

z tego co pamietam w ASO chcieli ponad 1000PLN za sztuke

na allegro mozesz znalezc srednio za 150-200zl za sztuke (musisz zwrocic uwage na pochodzenie, poniewaz europejskie sa inne niz w wersji USA, ale jesli wymienisz z calym mocowaniem to mozliwe ze bedzie ok)

masz jeszcze 2 wyjscia:

zamawiasz w firmie ktora robi takie ustrojstwa np

http://www.springmasters.nl/sprezyny_gazowe/sprezyny_pchajace.html

http://www.fakrosno.pl/PL/Sprezyny_gazowe.html

musisz znac parametry(dlugosci i sile). u mnie w wersji z usa koncowki daja sie wykrecac wiec wystarczy zamowic z odpowiednim gwintem. jesli masz wieksze zamowienie lub robia juz silowniki z takimi parametrami to ceny moga byc calkiem ok(taniej niz uzywki na allegro)

mozna tez regenerowac silowniki. wieca otwor wstawiaja wentyl i napelniaja gazem (taka opcja kosztowala kiedys okolo 80zl za sztuke)

ja wybralem zakup na allegro. lepiej by bylo zamowic nowe na wymiar, ale nie znalazłem sily z jaka powinny pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie na allegro nie moge znalezc tego w ogole, do innych marek jakies tam sa, a do pathfindera wlasnie nie moge... moze zle szukam, jesli bys dal rade podac link, to bym bardzo ladnie podziekowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie na allegro nie moge znalezc tego w ogole, do innych marek jakies tam sa, a do pathfindera wlasnie nie moge... moze zle szukam, jesli bys dal rade podac link, to bym bardzo ladnie podziekowal :)

masz racje, pathfinder jest duzo mniej popularnym samochodem niz np renault laguna i czesci do niego jest znacznie mniej. ja szukałem bardzo długo. czasem pojawialy sie ogloszenia, ale kilka z nich sobie odpuściłem, chialem kupic w warszawie, zeby moc od razu sprawdzic czy działaja. mozesz czekac az pojawi sie nowe ogloszenie, albo dzwonic do ludzi ktorzy maja w ofercie jakies inne czesci do pathfindera(ja tak wlasnie robilem), czesto nie opisuja dokladnie wszystkiego co maja.

http://www.allegro.pl/item860664867_pathfinder_4_0_waz_przewod_klima_chlodniczka.html

tu np sa na zdjeciu sprezyny, ale to wersja z usa

 

http://www.allegro.pl/item885021511_klapa_tyl_nissan_pathfinder.html

jesli maja klape powinni miec i silowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooo BARDZO WIELKIE DZIEKI :D

 

a jeszcze tylko jedno: czym sie roznia te silowniki z 4l wersji od 2.5l?

amerykanski wyglada tak: http://www.allegro.pl/item883352998_silownik_teleskop_klapy_pathfinder_r51_2007.html

europejski z tego co pamietam rozni sie ksztaltem i ma inne mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie, jestem od kilku miesięcy posiadaczem 4-ro letniego R51 i miałem ten sam problem.

Siłowniki klapy tylnej przestały w ogóle trzymać klapę, która non stop spadała na głowę.

Siłowników szukałem długo i namiętnie: intercars/japancars odpadły, nie ma produkowanych zamienników - są tylko do R50, które są dłuższe i mają inny skok. Allegro odpadło - siłowników nawet używanych nie ma (z resztą jaki sens wymieniać na używki - moje siłowniki to też używki), ci co sprzedają klapy nie chcą zdejmować siłowników, bo chcą klapę sprzedać w komplecie, często z szybą. Oryginalne to masakra cenowa - w ballaunie kosztują ok. 700 netto za sztukę i trzeba czekać kilka tygodni.

Generalnie szukałem kilka dni - jedynym rozwiązaniem okazał się sklep po sąsiedzku w Sulejówku - www.sklep4x4.pl

Miła Pani Basia znalazła w necie firmę, która produkuje siłowniki do samochodów. Firma przysłała szkic wykonawczy, według którego siłowniki należało zmierzyć (długości, średnice itd.) a następnie rysunek z powrotem odesłać. Czas oczekiwania to około 3 tygodnie, koszt około 300 zł za komplet.

Naprawdę warto. Chyba nie ma lepszego rozwiązania dopóki nie będzie normalnych zamienników.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem od kilku miesięcy posiadaczem 4-ro letniego R51 i miałem ten sam problem.

Siłowniki klapy tylnej przestały w ogóle trzymać klapę, która non stop spadała na głowę.

Siłowników szukałem długo i namiętnie: intercars/japancars odpadły, nie ma produkowanych zamienników - są tylko do R50, które są dłuższe i mają inny skok. Allegro odpadło - siłowników nawet używanych nie ma (z resztą jaki sens wymieniać na używki - moje siłowniki to też używki), ci co sprzedają klapy nie chcą zdejmować siłowników, bo chcą klapę sprzedać w komplecie, często z szybą. Oryginalne to masakra cenowa - w ballaunie kosztują ok. 700 netto za sztukę i trzeba czekać kilka tygodni.

Generalnie szukałem kilka dni - jedynym rozwiązaniem okazał się sklep po sąsiedzku w Sulejówku - www.sklep4x4.pl

Miła Pani Basia znalazła w necie firmę, która produkuje siłowniki do samochodów. Firma przysłała szkic wykonawczy, według którego siłowniki należało zmierzyć (długości, średnice itd.) a następnie rysunek z powrotem odesłać. Czas oczekiwania to około 3 tygodnie, koszt około 300 zł za komplet.

Naprawdę warto. Chyba nie ma lepszego rozwiązania dopóki nie będzie normalnych zamienników.

Pozdrawiam,

a jak dobieraja sile tych sprezyn gazowych? ja nie znalazlem nigdzie oznaczen z podanym prawidlowm cisnieniem pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dobieraja sile tych sprezyn gazowych? ja nie znalazlem nigdzie oznaczen z podanym prawidlowm cisnieniem pracy.

Hej, nie wiem czy są to gazowe czy olejowe ale oznaczenie na oryginałach jest 0,7N.

Edytowane przez Tukanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy, gdyby ktoś poszukiwał siłowników tylnej klapy, to proponuję udać się do sklepu z częściami do ciągników rolniczych i wybrać z katalogu GRANIT. Ja tak właśnie zrobiłem, koszt 1 szt ok 40 zł za 500N, 70 zł za 800 N. Jutro napiszę numer katalogowy tegoż wynalazku, przymierzałem - pasuje i jest ok. Są trzy warianty siły: 500, 800, 900 N, ja wybrałem 800 tak jak było w oryginale:

siłownik 800 N - nr kat. 65499340,

główki - nr kat. 65499123.

Pozdrawiam

Edytowane przez Leon 73
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czołem

Jak najbardziej działa, wożę je od maja, zrobiłem ponad 30 000 km klapa otwierana co najmniej 10 razy dziennie i jest super. Sorry za późną odpowiedź ale jeszcze intensywnie pracuję i rzadko zerkam na forum. Od końca września powinno być więcej czasu to będę klikał.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czołem

Wrzucam fotki jak te teleskopy wyglądają, może to komuś pomoże. Ja jestem bardzo zadowolony. Przy montażu musiałem je odwrócić o 180 stopni aby o nic nie obcierały (cienkim do góry gdzie jest mniej miejsca):

 

041220121337.jpg

 

041220121338.jpg

 

041220121339.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane z klapy bagażnika ...... Łady Samary. Kupione w hurtowni motoryzacyjnej Hart - nr art 807 266.

 

Modyfikacji trzeba poddać uchwyty w klapie i karoserii. Trzeba do nich dospawać nakrętki bo te z Samary mają większy gwint.

 

Zrobi to każdy spawacz za 4-pak . :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam oryginalne silowniki tylnej szyby do patha 4.0v6 USA. Jak ktos chce dwa za 100zl PISAC :)

Wiadome ze 100 % sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawa z siłownikami ma się tak;

numery orginałów (wszystkie oznaczają jedno)

90450EB31B

90451EB31A

90451EB31B

90450EB31A

Firmy  które produkują dla patha

STABILUS 016533

LESJOFORS 8162052

KILEN 442052

JPN 10A10216

Dzisiaj zamontowałem siłowniki firmy JPN. Doszły w ciągu dwuch dni od zamówienia a zakupiłem w firmie UNIWERSAL PL z Łodzi ul Wróblewskiego  www.uniwersal.pl

Koszt- 108zł za dwa siłowniki z dostawą

wszystko działa super

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, czy wymieniał ktoś siłowniki ale nie klapy tylko szyby w klapie ? Jakieś patenty z czego innego podchodzi albo jakiś namiar na te siłowniki gdzie mógłbym je nabyć ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wymieniał ktoś siłowniki ale nie klapy tylko szyby w klapie ? Jakieś patenty z czego innego podchodzi albo jakiś namiar na te siłowniki gdzie mógłbym je nabyć ? Pozdrawiam 

Ja kupiłem z aukcji do Fiata Stilo kombi 2003-. Siłowniki pasują i są OK, jedynie mogłoby mieć odrobinę mniej "N". Cena 24 pln za sztukę. Kosztowały grosze myślę, że warto. Wyślę Ci link na priv. Jedyne co musiałem zrobić to przełożyć mocowania.

 

Drugą opcją było zrobienie siłowników na zamówienie w firmie eurotechnika - koszt 93 pln/szt (czas realizacji 2tyg.). Z tym że co do siły to bazowałby na przypuszczeniach. Na oryginalnych siłownikach brak jest specyfikacji.

Edytowane przez MariuszS
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem. Przywiozłem oryginalne z USA w ilości 6 kompletów, rozeszły się w ciągu dwóch dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja kupiłem chyba jakoś w poprzednim miesiącu, takie siłowniki jak polecał kolega kilka postów wcześniej, dokładnie z fiata stilo. Są troszkę silniejsze od tych które powinny tam być ale poza tym długość i skok są jak najbardziej odpowiednie różnią się uchwytami które da się przełożyć z oryginalnych. Jedyne co musiałem zrobić to przegwintować je z jednej strony, bo oryginalne, wkręcane uchwyty były na mniejszą średnicę.
Dokładniejsze informacje podeślę na priv bo nie wiem czy regulamin pozwala na umieszczanie linków do przedmiotów w wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kupilem sprezyny gazowe do fiata stilo, pasują, sa odrobine szersze i nieco dłuższe, ale mieszczą się w marginesie błędu, siła jak dla mnie ok, ładnie podnoszą i trzymają szybę i o to właśnie chodzi. nie trzeba gwintować, jeśli się odwrotnie zamontuje, wtedy trzeba wymienić tylko górne mocowanie tam gdzie gwint jest cieńszy, dolne pasuje bez zmieniania. 

post-21294-0-88093300-1505419818_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie odgrzewam kotleta, czy z ponizszej aukcji siłowniki z fiata  to są te którymi można zastąpić ori  siłowniki TYLNEJ SZYBY?

siłownik z stilo

Niestety u mnie szyba, już też nie trzyma "poziomu"....

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...