Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Zamykanie zamka po ruszeniu


Gość zeebro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

temat był już kiedyś wałkowany - nie ma takiej funkcji w P12

jedyne co - samemu zamykać zamki używając przycisku z panelu środkowego

 

a co do automatu - działa jedynie otworzenie zamka z pilota, jeśli żadne drzwi nie zostaną otwarte w ciągu 2 minut, zamki automatycznie znów zamkną się (zablokują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość symbiosis

W Primerach z 2002 jest opcja blokowania drzwi ale nie przy 30 km tylko automatycznie po przekręceniu kluczyka na "ON". Mi się to ustawiło po tym jak samochód zaczął wariować przy ponad -20 C mrozach w styczniu. Osobiście blokowanie było bardzo drażniące i zostało wyłączone w "JAPAN MOTORS - Aso Nissana" w Krakowie. Więc skoro włączyło się przez morzy, można to włączyć i wyłączyć manualnie....

 

Tyle ode mnie w tym temacie...... :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość symbiosis

Ile wzięli za wyłączenie?

 

Zrobili to w cenie kontroli mechanizmu zamka (siadł zamek 2 z 4 pinów) i jako że nie dało się tego naprawić to poprosiłem o wyłącznie automatycznego blokowania drzwi, gdyż po wyłączeniu zapłonu drzwi automatycznie się otwierały a tak otwieram tylko te od strony kierowcy a zepsute (pasażera) są cały czas zamknięte :whistle:

 

Więc musi to być coś bardzo prostego, ale tak jak powiedziałem, wszystko robili w ASO

Edytowane przez symbiosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michaell mozesz zrobic foto swoich przyciskow na drzwiach??

ja sie nakombinowalem w róznych pozycjach kluczyka i nic, tylne szybki w elektryce i nic, zero reakcji.

Możesz opisać kolejność wykonywania czynności punkt po punkcie ;)?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem.

Wgrałem oprogramowanie które miało mi zmienić języki menu z anielskiego i holenderskiego na sam angielski.

W rezultacie stało się że nawigacja działa ale pokazuje że znajduje się w wschodnim Londynie(wcześniej pozywała poprawnie)

Jeśli chodzi o zamykanie dziwi automatycznie też nie działa teraz.

U mnie to się robiło tak :

Przyciskało się dwa pierwsze guziki blokada szyb i otwarcie bagażnika przez 5 sek.

Następnie zamykało się dzwi przyciskiem koło lewarka i tyle.

Ta opcja była za dopłatą a więc nie każdy ją ma

 

Witam mam problem.

Wgrałem oprogramowanie które miało mi zmienić języki menu z anielskiego i holenderskiego na sam angielski.

W rezultacie stało się że nawigacja działa ale pokazuje że znajduje się w wschodnim Londynie(wcześniej pozywała poprawnie)

Jeśli chodzi o zamykanie dziwi automatycznie też nie działa teraz.

U mnie to się robiło tak :

Przyciskało się dwa pierwsze guziki blokada szyb i otwarcie bagażnika przez 5 sek.

Następnie zamykało się dzwi przyciskiem koło lewarka i tyle.

Ta opcja była za dopłatą a więc nie każdy ją ma

 

Mam takie jak w każdej Primerze

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b68a092a6d3d2741.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zielony94

U mnie jest tak ze gdy przekręcę kluczyk na ON to drzwi same się blokują.Ps bardzo mnie to denerwuje i muszę wykombinować jak to wyłączyć:D POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam temat. Czy w końcu komuś się udało włączyć / wyłączyć automatyczną blokadę drzwi po przekręceniu kluczykiem ? U mnie zamykały się gdzieś tak po 5sek od przekręcenia kluczyka (bez zapalania) a po wizycie w ASO z alarmem już się nie zamykają. Da radę to jakoś ustawić ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Gość Adrian1981

Hey Koledzy! Mnie w zimie też ten problem dopadł w Terrano II, po przekręceniu stacyjki w pozycje zapłon- wszystkie drzwi się ryglują. Wcześniej tak nie było. Po przeczytaniu kilku postów w tym temacie, uporałem się z problemem. Otóż po wejściu do auta i przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon, przytrzymałem na pilocie przycisk odpowiedzialny za otwieranie auta, na pulpicie zapaliła się dioda od alarmu i po kilku sekundach zgasła. System zdezaktywowany. Gdy przytrzymam przycisk na pilocie odpowiedzialny za zamykanie auta to system się aktywuje. Sprawdzałem to kilka razy. I teraz już wiem, że to nie zima była sprawcą zadymy tylko sam niechcący musiałem to zrobić. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odświeżam temat. Mineło kilka lat, może ktoś znalazł sposób na uruchomienie tej funkcji? Przytrzymanie przycisku w konsoli środkowej czy w pilocie w stacyjce nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że 7 lat temu pisałem takie bzdury ale wtenczas miałem 18 lat. Nie ma takie funkcji w Nissanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn funkcja taka jest, na pewno jest potrzebny Consult II żeby to uruchomić. Miałem przez chwilę nadzieje, że można to zrobić jakąś kombinacją przycisków, ale raczej nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że 7 lat temu pisałem takie bzdury ale wtenczas miałem 18 lat. Nie ma takie funkcji w Nissanie .

Rozjebałeś mnie tym komentarzem... :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...