Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrócić uwagę kupując samochod z LPG ?


Gość Bzykol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi konkretnie o Almere 2001r 1.8, na co zwracać uwage kupując ten samochód już w LPG, instalacja od 2004r ( mogą być jakieś konsekwencje instalacji na silniku przez taki okres ) gaz sekwencyjny firmy OMVB ( o której nie umiem znaleźć nic na internecie ) ogólny przebieg 159tys.km hmm, z góry dziękować..

Edytowane przez Bzykol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłeś już ?

Tak, hmm.. Almera 1.8 + LPG/sekw., 2001r 160.000km

 

I właśnie.. już pierwszy odzew LPG, zdarzało sie Wam ze podczas jazdy nagle GAZ sie wyłącza sam od siebie, mając gaz na pewno.. Jadąc na wlączonym gazie, nagle motyw taki jakby gaz sie skończył, kontrolki pojemności mrugają i pika, załączam z powrotem, chwila przełącza sie ale od razu powtórka, mrugają i pika ehh i tak zaskoczy za entym razem, chodz dzis juz bezskutecznie na benzynie do samego domu, znudziło mi sie przełączanie.. W sumie zdarza mi sie to dopiero ktoryś dzień ale ostatnio coraz częściej i coraz gorzej ze skutecznym przywróceniem gazu (no nic jade w poniedziałek do gazowników)

I jeszcze jeden problem ale juz opisany w dziale Almera ( z zapalaniem na rozgrzanym silniku )

a po za tym wszystko ładnie, wypucowany aż miło patrzeć.. z wymienionymi przednimi światłami na te po liftingu, dużo ładniejszy z zewnątrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :-(

 

Czy to Twoje pierwsze auto z LPG ?

 

Tak, pierwsze i raczej na pewno ostatnie, jak to doradzają mi bardziej kumaci w tych sprawach znajomi ;)

z lpg - coś za coś.. tankowanie za naprawy

Edytowane przez Bzykol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że instalacja ma już kilka lat polecam Ci wykonanie następujących czynności ratujących samochód:

 

1 ) Zakup dobrej jakości oleju ( polecam Castrol EDGE 10W60 )ok 150 zł.

2 ) wymianę filtrów gazu ok 120 zł

3 ) kontrolę reduktora ok 100 zł

 

3 ) płukanie silnika wraz z całym układem paliwowym, ok 350 zł. To dość droga przyjemność ale po tylu latach jazdy na LPG mogło się już zebrać dużo kamienia, który może uszkodzić zawór EGR-u lub przepustnicę ( a w skrajnych przypadkach nawet zawory!!! )

 

Jeśli to zbyt drogie dla Ciebie to kup uszlachetniacz do paliwa ( Pb+LPG )ok 25zł i zatankuj do pełna benzynę i wyjeździj całkowicie. Taki uszlachetniacz nie uszkodzi silnika a na pewno trochę go wyczyści.

 

Jednak będąc już u gazownika zapytaj o porady eksploatacyjne. Na pewno coś podpowie.

 

Jak napisał Tofu, ile zaoszczędzisz na gazie tyle wydasz na naprawę :-( znam to z autopsji.

 

 

P.S. polecam tankowanie LPG tylko na "sprawdzonych" stacjach.

Edytowane przez sauron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie i to samo przecież napisałem, tankowanie za naprawy na stacjach zaoszczędzisz ale wydasz u mechanika, ale ile nerwów stracisz i czasem czasu.. ;)

Ja tankuje tylko BP, nie wiem jak poprzednik bo w sumie samochód mam ledwo miesiąc..

Jaka generacja ? No właśnie tu mam zawias, nie wiem.. Sekwencja OMVL, przeglądałem makulaturę ale nic nie znalazłem.. Moze u gazowników jakoś do tego dojdą..

A co kosztów, wole ominąć pare weekendów a mieć spokojne ciśnienie za kierownicą.. Zobaczę co mi jutro powiedzą

 

A i jeszcze pytanie, czy w sekwencji jest mozliwe ze sie przelącza sama juz na gaz po czasem (i dosłownie) 15 sek. nie wyjadę z podwórka a już się przełącza na gaz, kilka przy gazowań nie zależnie czy na dworze -5 czy +10

Edytowane przez Bzykol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że instalacja ma już kilka lat polecam Ci wykonanie następujących czynności ratujących samochód:

 

1 ) Zakup dobrej jakości oleju ( polecam Castrol EDGE 10W60 )ok 150 zł.

2 ) wymianę filtrów gazu ok 120 zł

3 ) kontrolę reduktora ok 100 zł

 

3 ) płukanie silnika wraz z całym układem paliwowym, ok 350 zł. To dość droga przyjemność ale po tylu latach jazdy na LPG mogło się już zebrać dużo kamienia, który może uszkodzić zawór EGR-u lub przepustnicę ( a w skrajnych przypadkach nawet zawory!!! )

 

Jeśli to zbyt drogie dla Ciebie to kup uszlachetniacz do paliwa ( Pb+LPG )ok 25zł i zatankuj do pełna benzynę i wyjeździj całkowicie. Taki uszlachetniacz nie uszkodzi silnika a na pewno trochę go wyczyści.

AD1 polecasz jakąś lepką odmianę półsyntetyka ale ja bym polecił Valvoline

ad2 filtr fazy ciekłej 5zł a filtry fazy lotnej red ---wtryskiwacze jeśli 4gen to już różnie 20zł-50 zł i wiecjej

ad3 przy 4 gen ma ładnie trzymać ciśnienie przy max bucie i tyle spadki wiadomo raczej każdy ma ważne by małe ,,,,

 

powiedz mi o jaki kamień chodzi i jakim cudem się zbierze na przepustnicy lub w EGRe ?????? i jakim cudem sie zbierze na zaworach !!!!!!! głupoty piszesz

 

Po pierwsze owszem może być nagar w cylindrze i to większe prawdopodobieństwo jak jeździsz na PB i to na złych mieszankach !!!!

Po drugie kamień może się osadzić w układzie wodnym jak ktoś popitala na WODZIE z KRANU zamiast boryga !!!!

 

co do tego cudu to on owszem dodaje sie do PB na cały zbiornik i tych cudów jest sporo ja polecam STP Valvoline też takie robi czyśći to wsumie wtryskiwacze .....

a napisałem że jazdą na LPG zarobiłem na nowy silnik ale to nie LPG zabił poprzedni tylko co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu,

 

nawiązując do Twojej wypowiedzi:

 

Ad 1) polecam stronę : http://habi.pl/a16-castrol-edge-sport-10w-60 ( co do gęstości mamy już jasność; nie ujmuje oczywiście nic olejowi marki Valvoline )

 

Ad 2) polecam koledze DOBREJ jakości filtry + koszt wymiany

 

Ad 3) Kolega Bzykol kupił auto z instalacją gazową aby zaoszczędzić pieniążki na paliwie. Jeśli miał by ochotę jeździć na "max bucie" ( jak to określiłeś ) to kupił by sobie 200 konną benzynkę. A przy okazji jazdy "na max bucie" zniszczy sobie reduktor.

 

I dalej:

 

- jak mi podasz swój adres e-mail to prześlę Ci zdjęcia mojego silnika po rozmontowaniu

( w tym fotki EGR-u oraz przepustnicy )i zobaczysz ile nagaru (w formie twardego kamienia) tam było. Nie pisz proszę, że to niemożliwe bo walczyłem z tą "chorobą" 6 miesięcy!

 

- polecam książkę od chemii z ósmej klasy szkoły podstawowej gdzie przeczytasz, że w procesie spalania gazy wytrąca się: popiół, dwutlenek siarki, tlenek azotu i dwutlenek węgla a to wszystko razem tworzy tzw. żużel( zajrzyj do palników swojej kuchenki )

 

- nie napisałem, że uszlachetniacz spowoduje cud ( jak to określiłeś ) a jedynie przeczyści wtryski i silnik - co nie znaczy, że rozwiąże problem w 100 %

 

NIE DROCZMY SIĘ WIĘCEJ a pomóżmy koledze Bzykolowi rozwiązać jego problem.

 

Bzykol,

 

wizyta u gazownika jest nieunikniona.

 

Gaz przy instalacji sekwencyjnej włącza się jeśli silnik osiągnie pożądaną temperaturę.

 

Wszystko zależy jaka została zaprogramowana.

 

Myślę, że w tym temacie najlepiej doradzi Ci gazownik.

 

POWODZENIA :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze AD3 to nie wiesz o co mi chodzi i o czym pisze wiec Ci wytłumaczę poco ma płacić za przegląd Reduktora jak działa dobrze owszem można syf zlać ,,,,i tyle ,,,,pojęcie max Buta dotyczy maxymalnego obciążenia gdy wciskasz gaz w podłogę np. wyprzedzanie itp ,,, chodzi by reduktor trzymał ciśnienie bo jak nie bedzie to zuboży mieszankę i już wiadomo co sie stanie ...

 

znalzałem poliestrowy filtr matrixa za 50 zł na "alletanio.pl" i chyba jeden z lepszych bo na LPG ----lpg-forum.pl

piszą że są dobre ,,, wsumie dla mnie odkręcenie 2uch opasek płacić 80 zł to dużo zwłaszcza jak to moge zrobić sam choć jak ktoś nie umie niezna się no to trudno ,,,,,takie życie ...

 

trzeba było pisać że aż tyle nagaru sie zrobiło !!!! i to mi się wydaję że ze zle dobranej mieszanki ....co do nagaru to przy remontach polerują powieżchnie tłoków i głowicy by wszystko ładnie wylatywało ,,,,

 

co do Oleju to nie wiem nie jeżdziłem na nim a na Valvoline słyszałem same pozytywne opinie a z przereklamowanymi cudami to bywa różnie ----Valvoline nie rozlewają w Polsce .....

a co do czyszczących cudów to właśnie pisałem że pomogą ja stosowałem STP w Pontiac Sunbird i Nissan sentra GA16DE i pomogło w obu przypadkach Ale jak autko chodzi równo i nie zamula to bym nic nie lał

Dobra Koniec OT

 

Ja bym koledze polecił tak zrobić

 

wymienić olej wedle uznania --sprawdzić jaki był wcześniej !!!

 

wymienić filtry 2 w instalacji gazowej

 

filtr powietrza

 

sprawdzić paski rozrząd pewnie też bo to chyba na pasku jest

 

a co do instalacji to możesz mieć problemy bo soft z jakimś kluczem jest potrzeby czy coś ??? LPG-forum.pl polecam ,,,

 

a to przełączanie to obstawiam zacinający sie któryś zawór albo Reduktor !

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu własnie wymieniłem filty ( oleju, kabiny, powietrza - a filtru paliwa nie mam wiec niema co wymienic ) oraz świece i olej ( na Mobile SuperS 10W40 / poprzedni Texaco 10W40 )

Rozrząd na łancuszku

Edytowane przez Bzykol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór oleju bardzo dobry.

 

Nie zwlekaj z wymianą filtrów gazu i paliwa bo nie wiadomo jak długo ktoś na nich jeździł.

 

Oszczędzanie na filtrach się nie opłaca.

 

Ja bym to zrobił przy okazji wizyty u gazownika.

 

P.S. - daj znać co wybadał gazownik i szerokiej drogi kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_87

Tyle zwolenników gazu ile przeciwników, ja mam 3 samochody zasilane LPG jedyną wadą jaką wg mnie jest instalacja gazowa to to że gaz rozmiękcza uszczelki i co jakieś 100-150 tys niestety trzeba się liczyć z wymianą uszczelek w większej części silnika, Nie wiem jak to jest przy jeździe tylko na benzynce wydaje mi się że z czasem i tak z silnika i do silnika bierze czy ubywa olej oraz płyn chłodniczy. 156 tys czy ile napisał kolega przecież to są grosze. Dwa i pół razy tyle mam przejechane na gazie w jednym z samochodów i uszczelki były wymieniane raz ale na same najlepsze dostępne i od tamtej pory spokój, filtr gazu powietrza oraz olej wraz z filtrem wymieniane 2 razy rzadziej niż zalecane bo musiał bym to robić 4-5 razy w roku a przy trzech samochodach odpada mimo to naprawy związane z tym że jest instalacja gazowa nie ma żadnych. Nie wiem jak to można nazywać chorobą, Ja bym nazwał po imieniu czyli "głupotą" nie jeżdżenie na gazie; Moc na benzyniaku jest zawsze większa w porównaniu z kosztami/spalaniem na ON. Oczywiście są silniki mało wytrzymałe do których LPG nie pasuje, dlatego trzeba wymierać te które doskonale to znoszą. Nie potrzeba nawet kalkulatora wystarczy minute zastanowienia i użycia mózgu i do tego się dojdzie samemu. Kolego naprawisz to co się stało a potem będziesz tylko liczył i wydawał na inne potrzeby to co byś wydał na paliwa inne niż gaz. Nie ma mowy że wszystko to władujesz w naprawy! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, hmm.. Almera 1.8 + LPG/sekw., 2001r 160.000km

 

I właśnie.. już pierwszy odzew LPG, zdarzało sie Wam ze podczas jazdy nagle GAZ sie wyłącza sam od siebie, mając gaz na pewno.. Jadąc na wlączonym gazie, nagle motyw taki jakby gaz sie skończył, kontrolki pojemności mrugają i pika, załączam z powrotem, chwila przełącza sie ale od razu powtórka, mrugają i pika ehh i tak zaskoczy za entym razem, chodz dzis juz bezskutecznie na benzynie do samego domu, znudziło mi sie przełączanie.. W sumie zdarza mi sie to dopiero ktoryś dzień ale ostatnio coraz częściej i coraz gorzej ze skutecznym przywróceniem gazu (no nic jade w poniedziałek do gazowników)

I jeszcze jeden problem ale juz opisany w dziale Almera ( z zapalaniem na rozgrzanym silniku )

a po za tym wszystko ładnie, wypucowany aż miło patrzeć.. z wymienionymi przednimi światłami na te po liftingu, dużo ładniejszy z zewnątrz ;)

 

możliwe, że reduktor już klęka i nie trzyma ciśnienia, remont czyli wymiana środka samemu jakieś 100 złociszy ale lepiej zmienić na inny, napisz jakie masz graty to oblukamy co i jak, no i wtryski ważne jak nawiercony kolektor, ja na LPG przelatałem ponad 110kkm i nie widzę żadnych odpadających uszczelek ani innych dziwnych spraw, większość to mity ludzi którzy mają stare instalacje albo źle wyregulowane u jakiegoś "spec gazownika" który nawet map na drodze nie stroi, jak masz mapy pokryte to musi być dobrze. i bezproblemowo. Podstawa w instalacji to reduktor i wtryski.

zapodaj jakieś fotki to oblukamy co jest 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. - daj znać co wybadał gazownik i szerokiej drogi kolego.

 

Auto odebrane..

Wymieniona Listwa reg., wymieniona MAP., filtry wymienione oraz regulacja układu .. stara instalacja dająca trochę do życzenia, prawdopodobnie rozwiąże się też problem z moim (nie)zapalaniem na rozgrzanym silniku.. Przełącza sie zaszybko bo komputer pokazuje stałą temp. na reduktorze 78 st. ale raczej chyba nic z tym nie bede robić bo niema to żadnego negatywnego wpływu, jedynie w zimne dni bede sobie ręcznie przełączać

Edytowane przez Bzykol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz przłączać w zimne dni ręcznie, ?? jak spadnie temperatura to się nie załączy tak szybko i tyle :whistle:

Edytowane przez DINO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik jak to gazownik :whistle: będzie pan zadowolony :dribble:

Edytowane przez DINO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz przłączać w zimne dni ręcznie, ?? jak spadnie temperatura to się nie załączy tak szybko i tyle :whistle:

 

Ręcznie, chodzi mi o to ze będę wyłączał gaz na przełączniku, sekwencja przełącza na gaz jak reduktor osiągnie daną temperaturę ( 30 st. ) a u mnie właśnie jest błąd na komputerze, ze pokazuje stałą temp. 78 st. - sekundę po zapaleniu czy godzinę po zapaleniu silnika, a w ziemne dni przy nie rozgrzanym a za szybkim przełączeniu sie może zgasnąć.. mowa o zapaleniu np z rana

 

Po za tym nie jestem w tym za kolorowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie masz walnięty czujnik temp. ja zmieniałem reduktor i w starym OMVL został czujnik, (na pewno dobry) jakby co to mogę podesłać w cenie przesyłki i będziesz miał problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie, chodzi mi o to ze będę wyłączał gaz na przełączniku, sekwencja przełącza na gaz jak reduktor osiągnie daną temperaturę ( 30 st. ) a u mnie właśnie jest błąd na komputerze, ze pokazuje stałą temp. 78 st. - sekundę po zapaleniu czy godzinę po zapaleniu silnika, a w ziemne dni przy nie rozgrzanym a za szybkim przełączeniu sie może zgasnąć.. mowa o zapaleniu np z rana

 

Po za tym nie jestem w tym za kolorowy ;)

 

jest tak napisane czyli, nie reguluje temperatury reduktora, tak mi się wydaje, z automatu stoi na 78 st i idzie na sterownik, że temperatura jest wystarczająca do przełączenia, najłatwiej sprawdzić jak sie go wyjmie z reduktora i sprawdzi czy pod wpływem zmian temperatury zmienia się, a może źle jest ustawiony w programie wybór czujnika i przekłamuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak napisane czyli, nie reguluje temperatury reduktora, tak mi się wydaje, z automatu stoi na 78 st i idzie na sterownik, że temperatura jest wystarczająca do przełączenia, najłatwiej sprawdzić jak sie go wyjmie z reduktora i sprawdzi czy pod wpływem zmian temperatury zmienia się, a może źle jest ustawiony w programie wybór czujnika i przekłamuje??

 

Czujnik jest sprawny był sprawdzany, błąd jest na komputerze ktory wlasnie podaje bez zmiennie taką samą temperaturę.. ( tak mi powiedziano )

 

Ale ciągle mam czasem problem z zapaleniem na rozgrzanym silniku, po wizycie u gazownika znikły błedy na komputerze, byłem go dzis podpiąć jeszcze raz, co zresztą dało sie odczuć juz po nie świecącej kontrolce check ( ktora wcześniej sie świeciła nonstop ) doradzono mi żebym pośmigał pare dni na samej benzynie, bo może ( i tu nie wiem czy dobrze zapamiętałem ) wtryski wyschły, oraz polecił mi płyn do paliwa na wtryski, a z kolei gazownik polecił mi płyn do paliwa zwalczający wilgoć z paliwie..

Edytowane przez Bzykol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...