Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak QQ


buba1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za linki, myślę mocno o temacie jak czegoś ciekawego dodatkowo się dowiem dam znać, auto młode i widać że niewielu myślało o tej opcji hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristo, jakie dodatkowe koszty przy przeglądach ,przecież po zamontowaniu jedziesz na stację diagnostyczną płacisz jednorazowo ok. 40zł za przegląd później do wydziału komunikacji po adnotację w dowodzie i więcej żadnych kosztów na następnych przeglądach nie ma.Można ominąć koszty związane z przeglądem i "wbiciem" haka do dowodu ,ale hak musi być zamontowany przed pierwszą rejestracją i wpisany na fakturze zakupu.Ja tak zrobiłem bez "dodatkowych" kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za sprostowanie, kiedyś trzeba było na obowiazkowych corocznych badaniach technicznych (nie mylić z przegladami) sprawdzac też hak i płacic kazdorazowo tak jak lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam hak do mojego QQ+2 zamontowany w salonie przed odbiorem auta. Cena wraz z montażem 800 zł. Firma pewnie jakaś polska. Hak ma zdejmowaną końcówkę. Mocowanie 2-ma śrubami z nakrętkami (nie jest to coś szybkiego w demontażu). U mnie gniazdo musi być trochę pochylone w dół. Aha przy podłączonej przyczepce jak włączamy kierunki to na descy mruga dodatkowa kontrolka z symbolem haka i strzałek w lewo/prawo. Wszystko działa i jestem zadowolony. Podejrzewam, że taki hak kosztuje 350..500 zł + robocizna montażysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaka masz ładowność na haku? (wbita w dowód)

Co do zdemowania, w QQ niestety z tym jest problem, sam stałem przed wyborem hak zdejmowany (na kluczyk koszt ~1600 zł) czy hak 'stały' który i tak można odkręcić (pytanie czy warto?) Ostatecznie wybrałem stały... ponieważ ten 'zdejmowany' to taki pic na wodę.

Po 1. Trzeba więcej zderzaka wyciąć

A po 2. Po jego zdjęciu w zderzaku jest dziura;/ i wygląda to nie za bardzo.. w BMW jest fajnie bo są zaślepki dostarczone do zestawu, w VW nie widać ze jest mocowania haka a tu jest wielka dziura.... Trochę niedopracowane...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam hak automatyczny, oryginalny Nissana. Był już zamontowany jak kupowałem w salonie. O ile pamiętam z rozliczenia to był koszt ok 3 tys.

W zdezaku brzydko była wyciera dziura. Przy wymianie zderzaka po parkingowym obtarciu, zwróciłem im uwagę, żeby do wycięcia sie przylozyli. Jest nawet coś takiego jak szablon. U mnie wygląda to teraz bardzo dobrze. Jak zaklasz hak sciagasz zaslepke. Hak montuje sie na zatrzask i można dodatkowo zamknąć go na klucz przed złodziejem. Wszystko trwa klika sekund i jest super wygodne - wręcz miło sie to robi myśląc, że inni muszą odkręcać śruby.

Z tego co wiem, że względu na gwarancję, powinny być montowane oryginalne haki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Proszę posiadaczy zamontowanego haka o zdjęcia jak to wyglada. Chodzi mi głownie o wycięcie w zderzaku, W sumie dziwie się że trzeba wycinać skoro auto wysoko stoi. W innych a niższych autach nie zawsze jest potrzebna ingerencja w zderzak. No i przy okazji proszę o uwagi o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim QQ+2 mam hak montowany na stałe. Montował go dealer przed sprzedażą, bo sobie zażyczyłem. Koszt z montażem 800 zł. Nie mam żadnego wycięcia w zderzaku. Hak ładnie wystaje spod zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zamawiałem samochód to kazałem załozyc hak zdejmowany na kluczyk. Założyli THULE. Co prawda trzeba było wyciać zderzak ale zrobili to dość przyzwoicie i wygląda OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

zwracam się ponownie z prośbą do osób które mają u siebie zamontowane haki nie wymagające wycinania zderzaka o podanie który model macie założony, jeśli ktoś ma np fotę (oczywiście bez tablic) to też poproszę, może też np cenę za którą Wam się udało całość ogarnąć (dealera),

mój dealer chce skasować 1800 zł za podstawowy model (brisk bodajże) i nawet nie wie czy będzie zderzak wycinany czy nie (a chcę to zrobić na jeszcze gwarancji)stąd szybkie pytanie dribble.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam hak org zamontowany, w piątek w serwisie coś z nim poprawiali, żeby dostać się do mocowania musieli zdjąć zderzak.

Hak jest firmy THULE

Pozdrawiam

 

 

Witaj.

Masz hak firmy thule czyli taki ktory chcę zamontować. Czy masz wycięty zderzak? Od czoła czy tylko od dołu?

 

Panowie,

zwracam się ponownie z prośbą do osób które mają u siebie zamontowane haki nie wymagające wycinania zderzaka o podanie który model macie założony, jeśli ktoś ma np fotę (oczywiście bez tablic) to też poproszę, może też np cenę za którą Wam się udało całość ogarnąć (dealera),

mój dealer chce skasować 1800 zł za podstawowy model (brisk bodajże) i nawet nie wie czy będzie zderzak wycinany czy nie (a chcę to zrobić na jeszcze gwarancji)stąd szybkie pytanie dribble.gif

 

 

 

 

Chcą za dużo jak to w serwisach. Sprawdziłem ceny w mojej okolicy. Gdańsk 732 zł montaż, 985 zł hak, 270 zł wymyślona wiązka przewodów której nigdy nie dostaniesz bo niepotrzebna, haki mają wiązki w komplecie. Czyli razem drogo. Elbląg - 985 zł hak bo cena katalogowa niby, 250 montaz ale juz bez wiązki. Tez nie rewelacja bo na allegro ten hak kosztuje 540 zł. Nissan ten właśnie stosuje - THULE BRINK. Co ciekawe w Gdańsku auto chcą na cały dzień bo niby tyle roboty , w Elblągu dwie godziny.

 

 

Jeszcze dodam że w obu serwisach informują o wycieciu w zderzaku ale tylko od dołu tak że nie widoczne.

Edytowane przez Piotr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcą za dużo jak to w serwisach. Sprawdziłem ceny w mojej okolicy. Gdańsk 732 zł montaż, 985 zł hak, 270 zł wymyślona wiązka przewodów której nigdy nie dostaniesz bo niepotrzebna, haki mają wiązki w komplecie. Czyli razem drogo. Elbląg - 985 zł hak bo cena katalogowa niby, 250 montaz ale juz bez wiązki. Tez nie rewelacja bo na allegro ten hak kosztuje 540 zł. Nissan ten właśnie stosuje - THULE BRINK. Co ciekawe w Gdańsku auto chcą na cały dzień bo niby tyle roboty , w Elblągu dwie godziny.

 

 

Tak ja też już to sprawdziłem mogę się o 50zł pomylić ale u mojego chcą 985 zł za Thule podstawowy model; i 2050 z kluczem; do tego wiązka za ok 300 i montaż za 500zł (niezależnie od modelu) przy obu cięcie zderzaka (podcinanie) co przy cenach Thule podstawowym (z homologowaną wiązką) za 700 u dealera Thule to raczej słabo brzmi ale będę próbował dogadać się że przywiozę sam hak z wiązką a chłopaki ogarną mi robotę i papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie interesowaliście się możliwością założenia haku holowniczego do Waszych QQ ? Zerkałem na allegro i ceny zaczynają się od około 300 zł do 600 zł.

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=620&from_showcat=1&string=hak+Qashqai&change_view=1&order=p Zapewne serwis ma i swoją "ekstra" cenę :)

 

Oczywiście cena to jedno ale ważniejsze jest to czy ma to jakikolwiek wpływ na całego QQ, zarówno wizualnie jak i technicznie (konstrukcyjnie). Będę wdzięczny za Wasze opinie w tym temacie i ciekawe czy myśleliście o zamontowaniu haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie interesowaliście się możliwością założenia haku holowniczego do Waszych QQ ? Zerkałem na allegro i ceny zaczynają się od około 300 zł do 600 zł.

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=620&from_showcat=1&string=hak+Qashqai&change_view=1&order=p Zapewne serwis ma i swoją "ekstra" cenę :)

 

Oczywiście cena to jedno ale ważniejsze jest to czy ma to jakikolwiek wpływ na całego QQ, zarówno wizualnie jak i technicznie (konstrukcyjnie). Będę wdzięczny za Wasze opinie w tym temacie i ciekawe czy myśleliście o zamontowaniu haku.

 

Odebrałem swoją kaśke z hakiem holowniczym Thule zamontowanym przez dealera w cenie 1100 zł.Odradzam kupownia haka w internecie ,a

nastepnie szukania zakładu montażowego.Z posiadanych wiadomosci wynika że montaż elektryki jest ingrencją w uklad elektroniki pojazdu

/ system samochodu sygnalizuje osobnym wskażnikiem zwiększone obciążenie -patrz instrukcja -zwiazane z podpięciem przyczepy/.

W razie hipotetycznej awarii elektroniki serwis moze odbić piłeczkę że to przez nieautoryzowaną ingerencje w elektronikę i bedzie po gwarancji.Proszę to traktować wyłącznie jako radę i prywatną opinię.Generalnie hak dosyć mocno odstaje ale sprawdziłem że jest to w zupełnej zgodzie z orginalnym schematem wymiarów montażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również zastanawiałem się nad założeniem haka.

Co do ingerencji w elektronikę to: http://allegro.pl/item1031393284_hak_holowniczy_nissan_qashqai_oryginalna_wiazka.html

Tutaj sprzedawca oferuje 'oryginalną wiązkę', która jest dedykowana do QQ.

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

 

 

Myślę że w tym przypadku należy wykonać rachunek hak z wiazką 600 zł dostawa około 50 zł nieautoryzowany montaż kwota około

150 zł razem daje to 800 zł.Mysle że przy haku innej firmy montaż serwisowy mógłby kosztować 1000 zł.Pytanie czy za 200 zł oszczędnosci warto narazac się na utarczki zwiazane z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie warto łakomić się na nieautoryzowany serwis (czegokolwiek), nawet gdy różnica byłaby większa. Miałbym prośbę do Ciebie waszka abyś zrobił zdjęcie tyłu auta z zamontowanym hakiem. Interesuje mnie to jak wygląda zakończenie i czy od dołu widać tą całą konstrukcję. Jak rozumiem jest on, a dokładnie jego końcowy uchwyt montowany na stałe. Pytam ponieważ widziałem auta w których było wszystko podczepione a samo zakończenie można odmontować.

 

Napisałeś ze auto sygnalizuje zwiększone obciążenie ... ja jeszcze nie posiadam instrukcji a zastanawiam się czy silnik 1.6 nadaje się do obciązania go raz na jakiś czas przyczepą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ze auto sygnalizuje zwiększone obciążenie ... ja jeszcze nie posiadam instrukcji a zastanawiam się czy silnik 1.6 nadaje się do obciązania go raz na jakiś czas przyczepą ?

 

 

Nie chcę Cię martwić ale przeczytaj sobie post o palącym się sprzęgle w silniku 1.6, sądzę ze może nie wytrzymać takiego obciążenia jeśli bedziesz jeździł z tą przyczepą, ale cóż decyzja należy zawsze do kupującego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ze auto sygnalizuje zwiększone obciążenie ... ja jeszcze nie posiadam instrukcji a zastanawiam się czy silnik 1.6 nadaje się do obciązania go raz na jakiś czas przyczepą ?

 

 

Nie chcę Cię martwić ale przeczytaj sobie post o palącym się sprzęgle w silniku 1.6, sądzę ze może nie wytrzymać takiego obciążenia jeśli bedziesz jeździł z tą przyczepą, ale cóż decyzja należy zawsze do kupującego. :)

 

Chyba zostałem żle zrozumiany .Pod określeniem zwiększone obciażenie rozumiem obciążenie instalacji elektrycznej wynikające z podpięcia systemu elektrycznego przyczepy - nie obciążenia mechanicznego.Co do kwestii możliwych obciążeń mechaniczny każdy model samochodu stosownie do homologacji ma w dowodzie rejestracyjnym podaną tzw.DMC czyli dopuszczalną masę calkowita przyczepy którą pojazd może ciagnąć.W przypadku mojej kaśki silniki 2dci jest to 1400 kg a dla silnika 1,6 benzyna jest to 1200 kg.Jeśli chodzi o

stronę praktyczną eksploatacji samochodu z przyczepą to mam 20 letnie doświadczenie z ciągnięcia przyczep campingowych tych cięższych.Sprawy nie nalezy demonizować , oczywiście ciagnienie przyczepy wpływa na pewne przyśpieszenie zużycia , ale jeżeli nie przekracza 20% przebiegu eksploatacyjnego to nie ma wiekszego znaczenia.Dużo zależy oczywiście od wagi przyczepy i techniki eksploatacji- ale nasze kaśki są relatywnie samochodami ciężkim i mocnymi a więc nie sądzę żeby należało się z góry martwić i pozbawiać się np. przyjemności płynącej z turystyki campingowej.

Ponadto każdy współczesny hak holowniczy posiada odpinaną część zaczepową.Kwestią jest czy odpięcie jest metodą zautomatyzowaną - droższe haki czy nalezy odkrecic dwie śruby w tańszych wersjach haków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem o ten temat w moim serwisie \i jest tak ten sam hak w serwisie z montazem wychodzi ok 1800zł minimum

można sobie samemu kupić hak i serwis go zamontuje bez stresu pod warunkiem że hak będzie miał oryginalną wiązkę i nie będzie "znacząco odbiegał jakością od sprzedawanych przez serwis"

montaż w serwisie jeśli dobrze pamiętam kosztować miał z 600-700 zł

czyli 500 zostanie w kieszeni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...