Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak QQ


buba1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I własnie chodzi mi o to o czym pisze waszka. Raz na wakacje i może jeszcze na dwa długie weekendy spakować zonę, dziecko, parę "gratów" ... pożyczyć przyczepę ... podpiąć do QQ i pojechać w siną dal. Z tego co piszecie widzę że silnik 1.6 da radę :) Trzeba będzie pokombinować z instalacją haku bo jak widać są rózne opcje zakupu a montaż hmm ... pozostawić serwisowi.

 

waszka ... jezeli to nie problem to cyknij fotkę "dupci" swojej "kaśki".

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie chodzi mi o to o czym pisze waszka. Raz na wakacje i może jeszcze na dwa długie weekendy spakować zonę, dziecko, parę "gratów" ... pożyczyć przyczepę ... podpiąć do QQ i pojechać w siną dal. Z tego co piszecie widzę że silnik 1.6 da radę :) Trzeba będzie pokombinować z instalacją haku bo jak widać są rózne opcje zakupu a montaż hmm ... pozostawić serwisowi.

 

waszka ... jezeli to nie problem to cyknij fotkę "dupci" swojej "kaśki".

 

 

Oto "dupcia" mojej kaśki.

post-32644-1275123596,5413_thumb.jpg

post-32644-1275123685,2845_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Lublin - Całkowity koszt montażu haka nierozłączalnego to kwota 1340,00 zł brutto, a

haka rozłączalnego to kwota 1890,00 zł brutto.

Podawajcie aktualne ceny u was jak je znacie, moze bedzie sie oplacalo zrobic sobie wycieczke i połączyć przyjemne z pożytecznym :).

Pozdrawiam

 

[

 

 

 

Napisałeś ze auto sygnalizuje zwiększone obciążenie ... ja jeszcze nie posiadam instrukcji a zastanawiam się czy silnik 1.6 nadaje się do obciązania go raz na jakiś czas przyczepą ?

 

 

 

 

Witam. Zeby auto nie sygnalizowalo zwiekszonego obciązenia trzeba zamontować moduł który przejmuje zasilanie haka. Kosztuje 180 zł. Jak poinformowal mnie sprzedawca jeśli komputer po spaleniu zarówki daje komunikat to taki moduł jest konieczny, jeśli nie będzie komunikatu to i przy haku nie będzie dawal sygnału o wiekszym obciązeniu. Ale jak bedzie zycie pokaże :)

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zeby auto nie sygnalizowalo zwiekszonego obciązenia trzeba zamontować moduł który przejmuje zasilanie haka. Kosztuje 180 zł. Jak poinformowal mnie sprzedawca jeśli komputer po spaleniu zarówki daje komunikat to taki moduł jest konieczny, jeśli nie będzie komunikatu to i przy haku nie będzie dawal sygnału o wiekszym obciązeniu. Ale jak bedzie zycie pokaże :)

 

 

Nie bardzo rozumiem zasady działania tego modułu i po co on ma być .Proszę wyjaśnij dokladniej. W mojej instrukcji dla kaśki model 2010 na stronie 2-10 oraz 5-31 jest informacja -lampka kontrolna kierunkowskazu , ta lampka włacza sie za każdym razem , kiedy system kierunkowskazów wykryje zwiększone obciążenie.W moim wypadku wystarczy podpiąć kabel z przyczepy i już świeci.Faktem jest że na stronie 5-31 piszą że funkcja wykrywania przyczepy jest opcjonalna zalezna od modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczylem wyjasnienia sprzedawcy, w aukcji z hakiem byla dodatkowa informacja o mozliwości zakupu modulu gdyby zaistniała taka konieczność. Zaciekawilo mnie to i sprzedawca wyjasnił mi to w sposób jaki opisalem.

Zainteresowanych odsylam na strone i uzyskanie blizszych informacji.

http://193.23.48.134/item1055276348_hak_holowniczy_nissan_qashqai_j10_e20_nowy.html

Pozdrawiam

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,byłem świadkiem w ASO Chorzów jak przywieziono Kaśkę z założonym gdzieś w warsztacie hakiem,właścicielka chciała zaoszczędzić a naprawa instalacji miała ją kosztować ok 6 tys zł.Nie wiem co tam padło ze aż tyle,ale to co cytowałem to słowa gościa z obsługi.Po podpięciu przyczepy spaliła się instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Miesiąc temu odbierałem mojego QQ +2 z salonu z zamontownym hakiem. Przy składaniu zamówienia na samochód sprzedawca zaproponował mi cene promocyjną za hak w wysokosci 1500 zł :-( . Niestety nie zdecydowałem sie na zakup u dealera. Dogadałem sie z sprzedawca ze kupie hak z dedykowaną wiązką w własnym zakresie a salon zamontuje mi go cenie auta. Jednym słowem kupiłem przez internet hak THULE BRINK i dedykowaną wiązka do QQ+2 za 700 zł i salon zamontował mi go gratis nie tracąc gwarancji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Miesiąc temu odbierałem mojego QQ +2 z salonu z zamontownym hakiem. Przy składaniu zamówienia na samochód sprzedawca zaproponował mi cene promocyjną za hak w wysokosci 1500 zł :-( . Niestety nie zdecydowałem sie na zakup u dealera. Dogadałem sie z sprzedawca ze kupie hak z dedykowaną wiązką w własnym zakresie a salon zamontuje mi go cenie auta. Jednym słowem kupiłem przez internet hak THULE BRINK i dedykowaną wiązka do QQ+2 za 700 zł i salon zamontował mi go gratis nie tracąc gwarancji. Pozdrawiam

 

U mnie byo tak. Serwis zażyczył sobie 3 tysiące za hak z montażem. Na allegro kupiłem oryginalny hak za 400. Montaz w serwisie za 900 zł Tak więc 1700 jestem do przodu.

Ale mam mały problem. Hak jest Brinka zdejmowany. Zaskoczył zgodnie z instrukcją ale mam problem z jego demontażem. Może ktoś ma wie jak to sprytnie zrobić bez używania siły?

Edytowane przez keczub54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin - Całkowity koszt montażu haka nierozłączalnego to kwota 1340,00 zł brutto, a

haka rozłączalnego to kwota 1890,00 zł brutto.

Podawajcie aktualne ceny u was jak je znacie, moze bedzie sie oplacalo zrobic sobie wycieczke i połączyć przyjemne z pożytecznym :).

 

Olsztyn - nie ważne czy hak rozłączany czy na stałe, jak kupuje się nowe auto, to można w cenie wynegocjować hak. W QQ+2 za hak rozłączany Thule policzyli mi z montażem 1300zł. Cena bardzo spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byo tak. Serwis zażyczył sobie 3 tysiące za hak z montażem. Na allegro kupiłem oryginalny hak za 400. Montaz w serwisie za 900 zł Tak więc 1700 jestem do przodu.

Ale mam mały problem. Hak jest Brinka zdejmowany. Zaskoczył zgodnie z instrukcją ale mam problem z jego demontażem. Może ktoś ma wie jak to sprytnie zrobić bez używania siły?

 

900 zł za montaż? Przecież to dwie godziny pracy dla jednej osoby. Kupilem za 540 na allegro Thule Brink czyli taki jaki montuje Nissan z wiazką standardową, tak mi doradzili w serwisie zeby nie przepłacać. Dedykowana wiązka różni się tym że ma dopasowane długości kabli a w tej trzeba dłuższe dociąc i rożnica w cenie 150 zł. Montaż w serwisie w Elblągu 300 zł. Myślałem że dużo ale jak czytam ile wy płacicie...Jeżdżę z przyczepką i ta kontrolka z rysunkiem przyczepki ma się zapalać przy włączonym kierunkowskazie bo to oznacza że w przyczepie działa kierunek. Chyba dobrze wiedzieć że kierowcy z tyłu widzą nasz dzialający kierunkowskaz? Moduł jest niepotrzebny, instalacja działa ok.Można go wstawić ale nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość amekgliwice

pytałem o ten temat w moim serwisie \i jest tak ten sam hak w serwisie z montazem wychodzi ok 1800zł minimum

można sobie samemu kupić hak i serwis go zamontuje bez stresu pod warunkiem że hak będzie miał oryginalną wiązkę i nie będzie "znacząco odbiegał jakością od sprzedawanych przez serwis"

montaż w serwisie jeśli dobrze pamiętam kosztować miał z 600-700 zł

czyli 500 zostanie w kieszeni,

 

Witam

 

Ludzie skad te ceny ? W ZABRZU w ASO zamontowalem orginalny niemiecki hak WESFALIA do QQ +2 2.0 DCI. Koszt haka z wiazka

500 PLN + montaż ASO 200 PLN. Hak odkrecany. U nas nie ma problemu natomiast z tego co slyszalem to np. w niemczech za niezdemontowany hak jest konkretny mandacik.

 

Pozdrawiam

 

Amek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

We Wrocławiu ASO ma ceny oderwane od rzeczywistości. Hak z wiązką 1800 zł + montaż kolejne 800 zł :angry:

ale to moze chca za jakis mega rewelacje na pilota - to tak pol zartem, po pierwsze to ASO i oni na tym zarabiają - dzienne na allegro identyczne ok 200zl w salonie 1000zl z montazem a montaz osobno ok 200-300zl to raczej max.

 

a z hakiem to mozliwe ze to ten odkrecany, albo taki jak w tiguanie montuja na przycisk i się sam rozklada.

 

 

Dubik77 to zaproponowali Ci składany hak który jest mniej widoczny po złożeniu no i szybciej się zdejmuje :

 

http://www.nissan.pl/#vehicles/crossovers/qashqai/key-figures/ACESSORIES tu na stronce jest cena 1600.. coś

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 zł za montaż? Przecież to dwie godziny pracy dla jednej osoby. Kupilem za 540 na allegro Thule Brink czyli taki jaki montuje Nissan z wiazką standardową, tak mi doradzili w serwisie zeby nie przepłacać. Dedykowana wiązka różni się tym że ma dopasowane długości kabli a w tej trzeba dłuższe dociąc i rożnica w cenie 150 zł. Montaż w serwisie w Elblągu 300 zł. Myślałem że dużo ale jak czytam ile wy płacicie...Jeżdżę z przyczepką i ta kontrolka z rysunkiem przyczepki ma się zapalać przy włączonym kierunkowskazie bo to oznacza że w przyczepie działa kierunek. Chyba dobrze wiedzieć że kierowcy z tyłu widzą nasz dzialający kierunkowskaz? Moduł jest niepotrzebny, instalacja działa ok.Można go wstawić ale nie trzeba.

 

Dołączam fotki. Jak widać jest niewielkie wycięcie widoczne tylko od dołu.

post-29021-092447500 1288862102_thumb.jpg

post-29021-026222200 1288862138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie skad te ceny ? W ZABRZU w ASO zamontowalem orginalny niemiecki hak WESFALIA do QQ +2 2.0 DCI. Koszt haka z wiazka

500 PLN + montaż ASO 200 PLN. Hak odkrecany. U nas nie ma problemu natomiast z tego co slyszalem to np. w niemczech za niezdemontowany hak jest konkretny mandacik.

 

Ceny brutto? Dąbrowscy w Zabrzu?

 

Może nawet opłacać się dojazd z Warszawy, paliwo wyjdzie niecałe 200zł

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też się przymierzam do montażu haka. Może ktoś już wybadał gdzie w ASO najtaniej można to zrobić? Chodzi mi o sam montaż lub razem z hakiem. Najbardziej interesują mnie szeroko rozumiane okolice stolicy. ;)

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do montażu haka. Może ktoś już wybadał gdzie w ASO najtaniej można to zrobić? Chodzi mi o sam montaż lub razem z hakiem. Najbardziej interesują mnie szeroko rozumiane okolice stolicy. ;)

Z góry dzięki za info.

 

 

W Płońsku w ASO ponoć chcą za (montaż haka razem z wiązką + wyregulowanie czujników cofania + przegląd do rejestracji) 400 zł (pewnie jeszcze z 15 % da się wynegocjować)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Płońsku w ASO ponoć chcą za (montaż haka razem z wiązką + wyregulowanie czujników cofania + przegląd do rejestracji) 400 zł (pewnie jeszcze z 15 % da się wynegocjować)

 

To nie najgorzej. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do montażu haka. Może ktoś już wybadał gdzie w ASO najtaniej można to zrobić? Chodzi mi o sam montaż lub razem z hakiem. Najbardziej interesują mnie szeroko rozumiane okolice stolicy. ;)

Z góry dzięki za info.

 

Ja w piątek jadę do Radomia. Koszt wyjdzie 1100zł brutto za polski hak, wiązkę thule i robociznę. Dlaczego tam? W Japan podobno drogo, z Ballauna mieli oddzwonić i nie oddzwonili a do Zaborowskiego mnie wołami nie zaciągną po historii z lusterkiem. Zresztą mieszkam przy wylotówce na Radom, nie mam tak daleko.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem montażu haka i mam prośbę, czy któryś z użytkowników ma już zamontowany hak w QQ+2 i czy mógłby wrzucić fotki jak to wygląda ( głównie chodzi mi o wycięcie w zderzaku ) oraz informację jakiego producenta hak posiada ?

( Przypuszczam, że sposób montażu nie różni się znacznie od montażu w krótkim QQ )

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Własnie zamontowałem hak automat ( własny + wiązka dedykowana ) 550 + 200 + 352 ( montaż serwis Nissan ) = 1102 zł

Bardzo fajnie sie prezetuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie sie prezetuje. Pozdrawiam

A pokażesz ? Jak możesz to cyknij fotkę i powiedz czy była konieczność podcinania (wycinania) zderzaka.

 

A tak z ciekawości powiedz co będziesz ciągał. Pytam bo caly czas mam dylemat czy silnik 1.6 nadaje się do ciągania czegoś na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...