Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak QQ


buba1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem montażu haka i mam prośbę, czy któryś z użytkowników ma już zamontowany hak w QQ+2 i czy mógłby wrzucić fotki jak to wygląda ( głównie chodzi mi o wycięcie w zderzaku ) oraz informację jakiego producenta hak posiada ?

 

Ja nie dawno zamontowałem Thule "stały" czyli na dwie śruby ;-) Kupiony na Allegro 464 zł, plus 80 zł wiązka z gniazdem 13 stykowym, plus 450 zł montaż w Nissan Jaworski-Gajewski w Warszawie. Zderzaka trzeba wyciąć tyle, że nie warto o tym wspominać :-) Pewnie z 5x5 cm.

 

Tak wygląda po zamontowaniu. Najpierw "w gotowości", a później po zdjęciu "kuli" i schowaniu gniazda w zderzaku.

post-36463-0-08247000-1308336790_thumb.jpg

post-36463-0-93459200-1308336892_thumb.jpg

post-36463-0-36132300-1308336978_thumb.jpg

post-36463-0-30465800-1308337010_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to będę miał zamontowany hak Westfalia w CM Krzemionki za 1450zł w sumie (hak załatwiony przez serwis(dział akcesoria) + moją załatwić jakiś czujnik co odcina tylne czujniki po wpięciu wtyczki do gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wycięcie jest, ale widoczne tylko od spodu na stronie wewnętrznej zderzka. Kolega luc123456 napisał że wiązka 80 zł , ciekawe czy oryginalna czy uniwersalna ? Bo jeżeli dedykowana do Kaszki to tania. Dlaczego piszę o dedykowanej wiązce, ponieważ powiedziano mi w serwisach ( 3 ) że jeżeli coś sie stanie w elektryce a wiązka będzie uniwersalna ( wybór klienta ) to mimo że instalacja odbywa sie w serwisie traci sie gwarancje na samochód.

Pozdrawiam

post-29739-0-60350400-1308405438_thumb.jpg

post-29739-0-98733800-1308405447_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nissan QQ

Witam!

Ja zamontowałem THULE z demontowalną kulą w ASO i zapłaciłem 900zł. Tylko trzeba pamiętać żeby ją wypinać :)

 

Witam. Wycięcie jest, ale widoczne tylko od spodu na stronie wewnętrznej zderzka. Kolega luc123456 napisał że wiązka 80 zł , ciekawe czy oryginalna czy uniwersalna ? Bo jeżeli dedykowana do Kaszki to tania. Dlaczego piszę o dedykowanej wiązce, ponieważ powiedziano mi w serwisach ( 3 ) że jeżeli coś sie stanie w elektryce a wiązka będzie uniwersalna ( wybór klienta ) to mimo że instalacja odbywa sie w serwisie traci sie gwarancje na samochód.

Pozdrawiam

Oryginalna wiązka posiada moduł i kosztuje 400zł co to za wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja zamontowałem THULE z demontowalną kulą w ASO i zapłaciłem 900zł. Tylko trzeba pamiętać żeby ją wypinać :)

 

 

Oryginalna wiązka posiada moduł i kosztuje 400zł co to za wybór?

 

900 zł to bardzo dobra cena jeśli w tym jest cena haka wiązki i montażu. W Lublinie za hak automatyczny + wiazkę + montaż chcą 2200 zl.

Ja wiązke dedykowaną kupilem za 200 zł. Mam wpis w ksiązce gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nissan QQ

Jak dobrze pójdzie to będę miał zamontowany hak Westfalia w CM Krzemionki za 1450zł w sumie (hak załatwiony przez serwis(dział akcesoria) + moją załatwić jakiś czujnik co odcina tylne czujniki po wpięciu wtyczki do gniazda.

Witam!

Jesteś w stanie powiedzieć coś więcej na temat czujnika odcinającego czujniki bo chciałbym nabyć takie cudo

 

900 zł to bardzo dobra cena jeśli w tym jest cena haka wiązki i montażu. W Lublinie za hak automatyczny + wiazkę + montaż chcą 2200 zl.

Ja wiązke dedykowaną kupilem za 200 zł. Mam wpis w ksiązce gwarancyjnej.

Tak to cena wszystkiego ale wiązka za 67zł czyli THULOWSKA ni oryginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 80 zł to oczywiście uniwersalna wiązka ale z gniazdem 13 bolcowym. Dedykowanej z takim gniazdem nigdzie nie udało mi się znaleźć "od ręki" a nie mogłem czekać. Na zamówienie miała kosztować 267 zł, o ile mnie pamięć nie myli. ;-)

 

Wpis w książce gwarancyjnej toteż jej utratą bardzo się nie martwię w razie czego radca będzie miał zajęcie. Samochód sam rozpoznaje, że jest podpięta przyczepa więc "moduł" potrzebny chyba tylko do rozłączania czujników cofania. Ja mam NC, więc mnie to nie martwi :-)

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesteś w stanie powiedzieć coś więcej na temat czujnika odcinającego czujniki bo chciałbym nabyć takie cudo

 

jestem w stanie powiedzieć tylko tyle że kosztuje to 100zł :) i podobno jest to czujnik montowany za gniazdem ale nie wiem gdzie go można dostać (nie interesowałem się tym) polega to na tym ze po wpięciu do gniazda wtyczki czujnik to rozpoznaje i odcina czujniki parkowania :) tyle wiem jak bede w salonie to się

podpytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Michal KJ

Pojechałem do Płocka i zamontowałem THULE wraz z związką i świadectwem od diagnosty za łącznie 1 061,-

 

Do tego trzeba dołożyc 30 złotych za śniadanie nad Wisłą w Hotelu Tumskim :whistle: widok i wrażenia.... bezcenne :shifty:

 

Oczywiscie potem jeszcze wizyta w Wydziale Komunikacji, żeby nie było zbyt pięknie....

 

Po podpieciu przyczepy uaktywnia sie dodatkowa kontrolka od kierunkowskazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

Hak Westfalia zamontowany cena wraz z wiązką 1450zł , zderzak od spodu tylko troszkę wycięty choć myślałem że go w ogóle nie ruszą :/ ale da się przeżyć, tylko nie wiem niestety na czym polega ten czujnik co odcina czujki parkowania - jak podepnę przyczepę to czuję że szybko mnie zobaczą w serwisie ale może się mylę, poza tym pytanie do tych co się znają czy jak podpina się przyczepę ze światłem cofania to ono działa czy nie ?? bo powstał taki dylemat w mojej głowie bo od wczoraj remontuje oświetlenie w swojej przyczepie i nowe lampy przewidują światło wsteczne - a po sprawdzeniu lampką wychodzi że wtyczka ma podpiętę w dwóch miejscach światło przeciwmgielne i trochę zgłupiałem czy tak ma być ??.

 

dołączam zdjecia haka westfalia - a w najbliższej wolnej chwili dowiem się o to ustrojstwo co odcina czujniki parkowania

post-37113-0-10492600-1315696016_thumb.jpg

post-37113-0-76862500-1315696098_thumb.jpg

post-37113-0-09704200-1315696384_thumb.jpg

post-37113-0-35153300-1315696438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavelsti a gdzie montowałeś tego haka w jakim serwisie jestem zainteresowany takim i ta cena :whistle:

 

Hak montował serwis CM Krzemionki, al. Powstańców Śląskich 22 ?? (nie pamiętam dokładnie ulicy) ale jest to ASO Nissana - co do ceny to juz indywidualnie trzeba się chyba dogadywać bo gadałem odnośnie montażu takiego haka dla osób z forum to powiedzieli inna cenę (wyższą od tej zaproponowanej dla mnie) - ta cena podana przeze mnie to cena haka z montażem i tym jakimś ustrojstwem co odcina czujniki (ustrojstwo podwyższyło cene o 100zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak montował serwis CM Krzemionki, al. Powstańców Śląskich 22 ?? (nie pamiętam dokładnie ulicy) ale jest to ASO Nissana - co do ceny to juz indywidualnie trzeba się chyba dogadywać bo gadałem odnośnie montażu takiego haka dla osób z forum to powiedzieli inna cenę (wyższą od tej zaproponowanej dla mnie) - ta cena podana przeze mnie to cena haka z montażem i tym jakimś ustrojstwem co odcina czujniki (ustrojstwo podwyższyło cene o 100zł)

Dzięki ja tam kupiłem auto i tam serwisuje to może też mi dadzą dobrą oferte :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ja tam kupiłem auto i tam serwisuje to może też mi dadzą dobrą oferte :lol:

 

bardzo możliwe :) musisz zadzwonić i pogadać :) daj znać jaką cenę Tobie zaproponowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pytanie co to znaczy zładowana przyczepa ;) ja trochę ciągnąłem pojazd ważący 600kg na przyczepie jednoosiowej o wysokiej ładowności (stema) , w sumie zestaw waga ok 1400kg i spokojnie bez stresów, trzeba wybierać przyczepę z ham najazdowym i lux,

oczywiście szaleństwa nie ma spalanie też znacząco rośnie, ale poza tym bez-stresowo,

martwiłem się na początku że w korkach sprzęgło może mieć kłopoty ale w sumie na pełnym luzie, myślę że z przyczepą ważącą pow 1800kg (np laweta z autem) może być gorzej ale i tak da radę, ja jeżdze max ok 90-100km/h ale jak przyciskałem testowo to auto przyspiesza pow 120 km/h więc w DE też da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 kg to wszystko, co można pociągnąć (wg. homologacji QQ benzyna 4x4).

 

Z przyczepą pow. 1800 kg można oberwać niezły mandacik (w tym za jazdę bez uprawnień, chyba, że masz B+E), a zabawa może się skończyć tak:

Edytowane przez JjS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w dowodzie (J10 1,6) wpisane F3 czyli max masa zestawu 3030kg i max 1200 kg dla przyczepy z hamulcem ... także masz rację ... ale PL to zawsze dziki kraj i wystarczy popatrzeć kto co ciągnie, bardziej się przyczepią o brak Viatola (czy jak to tam się pisze) niż o to że max masę przekroczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja posiadam Kaśkę od grudnia 2012 i już kupiłem sobie hak Thule wypinany na kluczyk z całą instalacją elektryczną 13 pin na orginalne kostki za 450 zł z dostawą na Allegro. Wiązka jak również hak jest z demontażu w stanie idealnym/ wszystkie podłączenia- kostki orginalne, moduł.

Montaż wykonam sam bo już wiele haków zamontowałem w samochodach w tym z modułem. Nie dam zarobić dla pseudo-serwisantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja posiadam Kaśkę od grudnia 2012 i już kupiłem sobie hak Thule wypinany na kluczyk z całą instalacją elektryczną 13 pin na orginalne kostki za 450 zł z dostawą na Allegro. Wiązka jak również hak jest z demontażu w stanie idealnym/ wszystkie podłączenia- kostki orginalne, moduł.

Montaż wykonam sam bo już wiele haków zamontowałem w samochodach w tym z modułem. Nie dam zarobić dla pseudo-serwisantów.

Czy Qashqai ma wyprowadzone zasilanie wszystkich pinów w gnieździe 13 pin czy trzeba coś dodatkowo "ciągnąć" kablami np. plus z zacisku akumulatora, czy światło cofania? Czy to wszystko jest już w kostce znajdującej się w bagażniku?

Przymierzam się do montażu haka i zastanawiam nad słusznością zakładania gniazda 13 pin.

 

Jestem właśnie po samodzielnym montażu haka holowniczego. Hak westfalia zakupiony na allegro, demontowany przy użyciu kluczyka (1060zł) + kabel + gniazdo 7 pin + środek do konserwacji (przy okazji potraktowałem nim blachy w okolicach zderzaka tylnego) daje łączny koszt około 1100 zł. Gniazdo elektryczne uniwersalne podpiąłem do kostki znajdującej się w bagażniku (opis kostki jak i samego montażu w wątku na anglojęzycznym forum 

http://forum.qashqaiclub.co.uk/how-to-fit-a-tow-bar_topic3384.html).

Edytowane przez bolo28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ "dojrzałem" też do założenia haka a jak większość nie lubię bez konieczności wydawać niepotrzebnie kasę mam kilka pytań;

- jak sprawdzają się Wam zwykłe wiązki el.? Tyle co mi wiadomo to dedykowane wiązki tylko tym się różnią ,że mają odpowiednie długości kabli i są zakończone kostką do wpięcia ...no i ceną ~50zł a 250zł!

- serwisy montują swoją wiązkę a ta kosztuje 400zł.(czterysta) ! Jest to warunek otrzymania gwarancji - czy warty ???

- pytałem czy do tej zwykłej wiązki mogą domontować moduł zabezpieczający, który dałby gwarancję to po "zamieszaniu" otrzymałem odpowiedż ,że sam moduł nie występuje w sprzedaży - czy to prawda ?

- sprzedawca haka mówi mi,że serwisy biorą haki ze standartowymi wiązkami ...co sugeruje ,że ten moduł doczepiają .Może ktoś wie gdzie to 'ustrojstwo" kupić?

Panowie i Panie co byście mi doradzili ...?

Będę wdzięczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ "dojrzałem" też do założenia haka a jak większość nie lubię bez konieczności wydawać niepotrzebnie kasę mam kilka pytań;

- jak sprawdzają się Wam zwykłe wiązki el.? Tyle co mi wiadomo to dedykowane wiązki tylko tym się różnią ,że mają odpowiednie długości kabli i są zakończone kostką do wpięcia ...no i ceną ~50zł a 250zł!

- serwisy montują swoją wiązkę a ta kosztuje 400zł.(czterysta) ! Jest to warunek otrzymania gwarancji - czy warty ???

- pytałem czy do tej zwykłej wiązki mogą domontować moduł zabezpieczający, który dałby gwarancję to po "zamieszaniu" otrzymałem odpowiedż ,że sam moduł nie występuje w sprzedaży - czy to prawda ?

- sprzedawca haka mówi mi,że serwisy biorą haki ze standartowymi wiązkami ...co sugeruje ,że ten moduł doczepiają .Może ktoś wie gdzie to 'ustrojstwo" kupić?

Panowie i Panie co byście mi doradzili ...?

Będę wdzięczny !

Nie ma potrzeby montowania żadnego modułu. W bagażniku samochodu znajduje się gnizado do podpięcia wiązki elektrycznej zasilającej instalację przyczepy. W przypadku wiązki dedykowanej, wpina się w nie wtyczkę, natomiast kable uniwersalnej należy odpowiednio do niego podłączyć - opis wyprowadzeń gniazda jest dostępny na anglojęzycznym forum, do którego link podałem w poście wyżej. A serwisy jak to serwisy naciągają klientów jak mogą wciskając przy okazji kilka kg kitu. Osobiście wiązkę podpiąłem w ten sposób, że końcówki przewodód obcynowałem lutownicą i wpiąłem w gnizado w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam hak westfalia idize kupić tanio np. piersza lepsza strona nowy za 693

http://www.motocentrum.pl/hak-holowniczy,nissan,qashqai-j10-jj10,1-5-dci-106km,80-5616-19887-100607-0-51-332246600001,pr

Tylko + wiązka i montaż i wychodzi ok 1500

Jeśli samochód nie jest już na gwarancji, to nie ma co się zastanawiać tylko montować samemu.

Edytowane przez bolo28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...