Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Pasek klinowy


Gość BartEPBY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BartEPBY

Witam

 

Czy w K12 w silniku 1,2 80km pasek jest napinany alternatorem czy jest napinacz?

Pytam, bo na biegu jalowym lekko piszczy i nie wiem na jaki koszt sie przygotowac.

 

 

pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy w K12 w silniku 1,2 80km pasek jest napinany alternatorem czy jest napinacz?

Pytam, bo na biegu jalowym lekko piszczy i nie wiem na jaki koszt sie przygotowac.

 

 

pozdrawiam

 

Bartek

doraźnie możesz z psikać sprejem na piszczące paski-pomaga.kupisz nawet w markecie.ja mam firmy prestone(w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartEPBY

doraźnie możesz z psikać sprejem na piszczące paski-pomaga.kupisz nawet w markecie.ja mam firmy prestone(w pracy)

Witam

 

Faktycznie jest napinacz, dzis mechanik "podciagnal" ale nadal piszczy.

Co do tych spreji to jakos z dystansem, pamietam jak kiedys popsikalem w Corsie to polecialo na lozysko od alternatora i strasznie zaczelo gwizdac ;)

ale dzieki za pomoc

 

pozdrawiam

 

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Faktycznie jest napinacz, dzis mechanik "podciagnal" ale nadal piszczy.

Co do tych spreji to jakos z dystansem, pamietam jak kiedys popsikalem w Corsie to polecialo na lozysko od alternatora i strasznie zaczelo gwizdac ;)

ale dzieki za pomoc

 

pozdrawiam

 

 

Bartek

:rofl::rofl::rofl: to coś ty psikał??? :lol::lol: nie gniewaj się ale mnie ubawiłeś.zpsikałeś pasek a poszło łożysko :P Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość BartEPBY

Witam ponownie!

Kupilem specjalny spray do paskow lecz niesty nic to nie dalo, piszczy jeszcze gorzej ;)

Czy ktos wymianial z Was samodzielenie w tym silniku paskek?Troszke ciasno tam jest i zastanawiam sie czy podjac sie

tej pracy samemu czy sobie odpuscic. Rozumie, ze paskek+napinacz?i czy wymienic przy okazji ten krotszy ktory napedza pompe wody?jezeli ktos z Was wymienial i moze pomoc na co zworcic uwage+ewentualne porady bede badzo wdzieczny.

 

pozdrawiam

 

Bartek

Edytowane przez BartEPBY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze dasz rade wymienić samemu a napinacza nie musisz wymieniać a ja polecam wymienić oba paski.

Potrzebne będą klucze: 14 dwa razy gięty, mała grzechotka z przedłużką i nasadką 13 lub 12 (raz występują na 12 a raz na 13).

Żeby wymienić pasek trzeba odsunąc nadkole i poluzować nakrętki na klucz 14 a następnie poluzować napinacz i zdiąć pasek 1i2, zamontować nowe paski, odpowiednio napiąć i zabezpieczyć nakrętką, przymocować nadkole i po robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartEPBY

Myśle ze dasz rade wymienić samemu a napinacza nie musisz wymieniać a ja polecam wymienić oba paski.

Potrzebne będą klucze: 14 dwa razy gięty, mała grzechotka z przedłużką i nasadką 13 lub 12 (raz występują na 12 a raz na 13).

Żeby wymienić pasek trzeba odsunąc nadkole i poluzować nakrętki na klucz 14 a następnie poluzować napinacz i zdiąć pasek 1i2, zamontować nowe paski, odpowiednio napiąć i zabezpieczyć nakrętką, przymocować nadkole i po robocie.

Dzieki serdeczne za odpowiedz,

Wszystko ok tylko to nadkole mnie przeraza, w ktorym miejscu sie luzuje to nadkole? w poprzednich autach wymiana paska zajmowala mi pare minut a tu w Micrze jakos "po czesku" to zrobili;)

 

pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu w Micrze jakos "po czesku" to zrobili;)

 

Wymieniałem pasek i nie udało mi się do niego dostać bez zdjęcia zderzaka, błotnika, nadkola no i koła oczywiście. Ale może da się prościej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche przesadziłeś mig, poco tyle rozbierać.

 

Trzeba podnieść samochód zdjąć koło oraz odsunąć nadkole lub całkiem go zdjąć, poluzować nakrętki na napinaczach i poluzować napinacze i paseki schodzą.

Aby zdjąc nadkole trzeba powyjmować spinki i poodkręcać wkręty kilka wkrętów i spinka są pod spodem zderzaka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartEPBY

Chyba troche przesadziłeś mig, poco tyle rozbierać.

 

Trzeba podnieść samochód zdjąć koło oraz odsunąć nadkole lub całkiem go zdjąć, poluzować nakrętki na napinaczach i poluzować napinacze i paseki schodzą.

Aby zdjąc nadkole trzeba powyjmować spinki i poodkręcać wkręty kilka wkrętów i spinka są pod spodem zderzaka.

Zgadza sie, dokladnie tak jest jak opisales - ja sobie to odpuscilem, pojechalem do Feu Vert, 15 min i bylo zrobione ;)

 

Pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, chciałbym wymienić paski osprzętu (alternator, pompa itd.). Są chyba dwa, tylko dostęp kiepski. Szukałem na forum jakichś wskazówek, najlepiej z fotkami ale nie znalazłem. Nie wiem, czy sam się za to zabierać, więc proszę o podpowiedź czy dam rade bez kanału zdejmując koło i plastiki? Gdzie są śruby napinające?

Micra K12 2004 rok

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Edytowane przez rafi201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wymienić paski osprzętu (alternator, pompa itd.). Są chyba dwa, tylko dostęp kiepski. Szukałem na forum jakichś wskazówek, najlepiej z fotkami ale nie znalazłem. Nie wiem, czy sam się za to zabierać, więc proszę o podpowiedź czy dam rade bez kanału zdejmując koło i plastiki? Gdzie są śruby napinające?

Micra K12 2004 rok

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

 

Witam. Pytanie Twoje przeniosłem do odpowiedniego tematu i modelu. Uzupełnij profil.

Na drugi raz proszę korzystać z wyszukiwarki (na górze po prawo).

Tutaj możesz przeczytać np. post  #8 i będziesz miał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, paski wymieniłem ale mi coś piszczy w pasku: alternator - pompa klimy - napinacz.

Pasek na pewno nie, obstawiam rolkę napinacza ponieważ ma luzy (kiedy jest dokręcona można nią lekko poruszać na boki), a wyjęta i potrząsana lekko grzechocze.

Czy to najbardziej prawdopodobna przyczyna metaliczno - świszczących dźwięków, cz też bardziej prawdopodobny jest alternator?

Wiem, że trudno tak wróżyć ale może komuś tak świszczało, a po wymianie napinacza problem został rozwiązany?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Skoro napinacz po zluzowaniu ma wyczuwalne luzy, to do wymiany.

na portalu aukcyjnym ok. 80 zł.

 

NISSAN MICRA K12 NOTE E11 ROLKA NAPINACZ PASKA (5817421145)

Edytowane przez GARGAMEL 92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Skoro napinacz po zluzowaniu ma wyczuwalne luzy, to do wymiany.

na portalu aukcyjnym ok. 80 zł.

 

NISSAN MICRA K12 NOTE E11 ROLKA NAPINACZ PASKA (5817421145)

lub wycisną stare i wprasować nowe łożysko za kila PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A czy ktoś może wstawić zdjęcia na których będzie widać jak się zabrać za wymianę paska?

I jaki jest pasek klinowy założony w micra 3, pojemność 1.2 cm3 benzyna (zwykły czy wielorowkowy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Micra K12 1.2 80KM
Mam problem z napięciem paska alternatora. Mianowicie, luzuję śrubę rolki a potem jak skręcam śrubą regulacyjną to rolka przybliża się do zderzaka luzując jeszcze bardziej pasek a jak ją odkręcam to po prostu śruba się wykręca a rolka stoi w miejscu, nie odsuwa się w strone tyłu auta co by powodowało napięcie paska. Skończyło się na tym, że poluzowałem śrubę regulacyjną, naciągnąłem ile mogłem ręką rolkę i tak ją trzymając dokręciłem ją. Niestety pasek jest nadal za luźno i piszczy a nawet widać na odpalonym silniku że ma za duży luz. 

Drugi pasek działa idealnie, skręcenie śruby regulującej napinacz odpycha rolkę co powoduje napięcie paska.

W rolce napinacza paska alternatora skręcanie śruby regulującej powoduje luzowanie paska... 

Coś robię nie tak, tylko co? Szukam na forum i YT ale nie mogę znaleźć rozwiązania.

Pomożecie?


Nikt się nie zna? Edytowane przez dawid5995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki napinacz to luzujesz rolkę i   śrubką regulacyjną napinasz . Jeśli masz bez klimy to wygląda tak i faktycznie jest problem bo napinacz działa odwrotnie . Aby napiąć należało by wkręcać śrubkę a później dokręcić nakrętkę rolki - z Twojego opisu wychodzi że masz odwrotnie. Jeśli chcesz to wymontuj napinacz i na śrubie regulacyjnej od strony rolki zakręć dwie nakrętki i je skręć ze sobą aby tworzyło opór do poprzeczki napinacza , wtedy wykręcając śrubę rolka będzie odpychana do tyłu silnika .

post-60105-0-00097900-1507444321_thumb.jpg

post-60105-0-35523900-1507445023_thumb.jpg

Edytowane przez ANDRZEJ104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Panowie, pasek nadal puszczy więc kupiłem nowe, okazało się że stare też były prawie nowe, ale zaczęło mnie zastanawiać czy aby na pewno ten pasek jest dobrze ułożony... 

Teraz pasek na napinaczu idzie pomiędzy alternatorem a sprężarka klimatyzacji jak na zdjęciu. 

Wydaje mi się że pasek na napinaczu powinien być między kołem pasowym a alternatorem i wtedy pasek będzie szedł z drugiej strony rolki napinającej co sprawi że skręcając śrubkę regulacji napinacza będę napinał pasek. Chyba dzisiaj spróbuję tak zrobić. 

Co wy na to?

b98834f709ad.jpg

Edytowane przez dawid5995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak pisałem... Jakiś świetny mechanik założył źle pasek a jak na złość rozmiarem pasuje tak i tak. 

Oto efekt i tak ma byś założony pasek w micrze 1.2 80km z klimatyzacją:

97a13a3c771a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...