Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

USB i Pendrive 32GB Corsair, dlaczego nie rozpoznaje mp3 ?


amigancik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

USB i Pendrive 32GB Corsair, dlaczego nie rozpoznaje urządzenia i nie czyta mp3 skoro obsługiwać powinien do 128GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB i Pendrive 32GB Corsair, dlaczego nie rozpoznaje urządzenia i nie czyta mp3 skoro obsługiwać powinien do 128GB?

 

 

Sprawdz czy przypadkiem nie jest sformatowany do NTFS.

 

ksdrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy przypadkiem nie jest sformatowany do NTFS.

 

ksdrs

 

Jest sformatowany na FAT32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jakiś nośnik o mniejszej pojemności? Po prostu inny?

Na moim kingstonie 1 GB i 16 GB odtwarza od razu po podłączeniu.

Zobacz jeszcze, czy struktura katalogów nie jest zaskomplikowana.

Kiedyś dawno temu na innym sprzęcie nazwy katalogów z dziwnymi znakami bywały niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jakiś nośnik o mniejszej pojemności? Po prostu inny?

Na moim kingstonie 1 GB i 16 GB odtwarza od razu po podłączeniu.

Zobacz jeszcze, czy struktura katalogów nie jest zaskomplikowana.

Kiedyś dawno temu na innym sprzęcie nazwy katalogów z dziwnymi znakami bywały niewidoczne.

 

Sprawdzałem na Samsungu 2GB który był nagrany w FAT (a wiec max 2GB partycja w tym systemie). Mp3 wrzucona do głównego katalogu i się odpaliła. Z racji że powinien obsługiwać do 128GB urządzenia USB nie jest to raczej sprawa systemu FAT. Mój jest FAT32.

Za dużo plików w katalogu ?

Nie poprawne nazwy ?

Jaka powinna być specyfikacja, charakterystyka nagrania takiego pendriva w mp3 ?

 

Zobaczyłem właśnie że po włączeniu:

1. Corsair 32GB

2. Patriot 32GB

3. HDD 2,5"

 

Pokazuje komunikat którego pierwsza część to "The format of this USB device is not supported. Please check your device"

 

Dzwoniłem do serwisu Zaborowski na Puławskiej to pan powiedział żeby auto przyprowadzić to zleci komuś żeby to naprawiał..., ich "elektronik" to gość z którym mają jak mi powiedział sam jakąś umowę tylko na alarmy i on nie wie się nie zna...

 

HELP :( !

Edytowane przez amigancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na pendrive katalogi nie są ukryte. Różne rzeczy się zdarzają :-)

 

To nie ma znaczenia, ale ja mam 2190 plików w 237 folderach. W katalogu max 2 podkatalogi, czyli potrójne drzewko.

 

A może masz już pendriva na usb3?

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na pendrive katalogi nie są ukryte. Różne rzeczy się zdarzają :-)

 

To nie ma znaczenia, ale ja mam 2190 plików w 237 folderach. W katalogu max 2 podkatalogi, czyli potrójne drzewko.

 

A może masz już pendriva na usb3?

 

 

Nie, nie widzi nawet czystego pendriva z trzema mp3 w głównym katalogu o nazwach do 8 znaków.

 

Pełen komunikat wyświetlany po włożeniu 3 różnych pendrive-ów to:

 

"The format of this USB device is not supported. Please check your device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widzi nawet czystego pendriva z trzema mp3 w głównym katalogu o nazwach do 8 znaków.

 

Pełen komunikat wyświetlany po włożeniu 3 różnych pendrive-ów to:

 

"The format of this USB device is not supported. Please check your device"

Nie wiem, czy to ma akurat tutaj coś do rzeczy, ale różne urządzenia są różnie formatowane, przy czym nie chodzi mi tutaj o filesystem (chociaż może rzeczywiście problem tkwi w fat/fat32). Spotkałem się z takimi, które miały założoną partycję i ta partycja była formatowana (czyli dokładnie tak jak dysk twardy), ale były też takie, które nie miały partycji, tylko system plików był założony na całym urządzeniu już bez dzielenia. W języku "uniksowym" to odpowiada temu, że w pierwszym wypadku mamy dysk sda i partycję sda1 sformatowaną np. jako vfat, a w drugim przypadku jest tylko sda sformatowane w całości w vfat. Nie mam pojęcia, z czego wynika takie a nie inne podejście. Możliwe, że czytnik w Nissanie umie rozpoznać tylko jedno z tych podejść. W moim niestety nie mam NC (tylko standardowe radyjko), więc nie mam jak tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji max pojemność nośnika 100GB do odczytu na złączu USB.

Dla iPoda trzeba naciskać Aux, aby wyświetlić jego funkcje. Więc może to samo dla twoich nośników.

Spróbuj sformatować nośnik, skopiuj jakąś MP3 i może odtworzy.

 

Zróbmy licytację, kto załadował największy nośnik usb? Może NC nie spełnia parametrów z instrukcji.

U mnie 16 GB chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odtwarzając MP3 z wejścia AUX macie wystarczającą głośność ?

u siebie zwiększyłem poziom wejścia AUX w ustawieniach radia na max i poziom głośności mp3-ki na max - niestety głośność odsłuchu jest na dużo niższym poziomie jak radia bądź CD przy tym samym ustawieniu poziomu głośności...

 

może ktoś wie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odtwarzając MP3 z wejścia AUX macie wystarczającą głośność ?

u siebie zwiększyłem poziom wejścia AUX w ustawieniach radia na max i poziom głośności mp3-ki na max - niestety głośność odsłuchu jest na dużo niższym poziomie jak radia bądź CD przy tym samym ustawieniu poziomu głośności...

 

może ktoś wie co z tym zrobić?

 

Nie wiem przyjacielu, ale wątek traktuje o czym innym i proponuję Ci założyć nowy wątek by dostać odpowiedź.

 

Ja jednak ponawiam prośbę o pomoc w problemie w związku z

 

""The format of this USB device is not supported. Please check your device" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny komunikat to mam w aparacie foto jak wsadzę za dużą kartę.

 

Wszelkie moje nośniki pamięci są odczytywane przez NC. Karty sdhc, sd, pendrivy, ale mam max 16GB.

Karta z telefonu komórkowego połaczonego przez USB też jest poprawnie odczytywana.

 

Wg mnie za duża pojemność, więc do serwisu.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyjrzałem się sprawie i wygląda to tak:

 

Pendriv "świeżo" po formatowaniu jest rozpoznawany i czytany przez Nissanconnect, ale podczas używania go w komputerach, w wyniku "jakieś nieplanowanej operacji" (nadpisanie, nieprawidłowe wyjęcie "...opóźniony zapis nie powiódł się..." może jakiś wirus, czy co tam innego, powoduje wspomnianą wyżej blokadę, czyli przestaje być rozpoznawalny przez NC, trzeba go znów formatować i znów jest OK. mimo że komputer widzi go normalnie, prawidłowo.

 

Pytanie teraz co powoduje "blokowanie" pendriva i czy można to naprawić inaczej niż przez format, wszak przegrywanie za każdym razem 20 czy 30GB danych jest po prostu uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przyjacielu, ale wątek traktuje o czym innym i proponuję Ci założyć nowy wątek by dostać odpowiedź...

 

 

 

 

 

taki protekcjonalizm... na forum QQ...? a fee!!!

 

ale życzę odpowiedzi wnoszących w temacie

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności mp3.

Używałem nokii e51 przez bluetooth jako źródło AUX. Rozgłośniałem e51 i uzyskałem poziom głośności jaki chciałem. Ale jakość dźwięku była paskudna za mocno "cyfrowa", bez dynamiki.

Może jakbym się pobawił korektorem w komórce i NC to by coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Kupiłem Pendrive'a GoodRAM 32GB Piccolo, wszystko działa bardzo dobrze, NC szybko czyta pliki (także zagnieżdżone foldery), dobra obsługa ID3 taga na wyświetlaczu, pendrive'a nie zajmuje przestrzeni na butelkę w podłokietniku, jest bardzo mały.

 

Jak trochę więcej pojeżdżę, to napiszę kilka zdań więcej z obsługi MP3 w NC.

 

post-88157-0-05879400-1420750473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i zapytam:

Na tym zdjęciu, w dolnym lewym rogu, co to jest to takie okrągłe gniazdo?

Zastanowiło mnie to kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba miejsce na monety. Ale łba sobie nie dam za to urwać ;)

I owszem - jest to miejsce na monety

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej na korek od flaszki żeby nie walał się po aucie w trakcie picia , albo na kieliszki turystyczne "kaliber 45" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby na taxi je projektowali  ?:)

Mnie to posłużyło jako wieszak na słuchawkę do CB - mam je w schowku. Wcięcie z boku tej 'portmonetki" idealnie zawiesza gruszkę - mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość tego schowka na monety sugeruje, że QQ to auto dla pracownika kasyna. Dzięki za wyjaśnienie, bo ja zauważyłem ten schowek dopiero na zdjęciu, które sam zrobiłem i tak się zastanawiałem co autor miał na myśli.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie SanDisk 32GB (jak na foto) działa w fat32 - znaczy się rozpoznaje mi pena, ale do odtwarzania nie dochodzi. Testowałem exFAT - nie czyta w ogóle, jeszcze muszę się zmierzyć z katalogami - od 2 do 3 folderów:

- kat1

--kat1.1

---kat1.1.1

-kat2

lub

- kat1

--kat1.1

-kat2
póki co nie dało rezultatów.

 

 

 sandisk_switch_32gb.jpg

Edytowane przez ZaQaZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa mini pendrive'y 16GB wielkości nadajnika do myszki i żaden nie działa. 1 to sandisk, a drugi to goodram...ten drugi czasem działa, ale po zgaszeniu i odpaleniu już go nie widział. Inne pendrive'y działają bez problemu, ale są większe.

 

Chyba trzeba kupić kątowy przedłużacz usb http://allegro.pl/kabel-adapter-katowy-usb-2-0-dolny-wtyk-gniazdo-i5975401995.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...