Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Chcesz kupić Sunny?? Zapytaj tutaj

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
552 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:N13, K11, P11.144
  • Nr rejestracyjny:ZMY
  • Time Online: 1h 5m 20s

Napisano 03 lipiec 2007, 13:36

Tu zadajemy pytania o auta które chcemy kupić i tylko tui
  • 0

#2 Gość_kropa

Gość_kropa
  • Gość

Napisano 19 lipiec 2007, 09:52

Witam,

to mój pierwszy post na tym forum (i mam nadzieję że nie ostatni :)).

Noszę się z zamiarem zakupu Nissana Sunny hatchback. A dokładnie na oku mam ten model >
http://moto.allegro....egocjacji_.html (to nie reklama, więc proszę o nie usuwanie linka przez admina). Co szanowni forumowicze o nim sądzą?
Niestety na żywo go jeszcze nie widziałem (mam nadzieję dziś podjechać i obejrzeć). Właściciel w rozmowie telefonicznej twierdził że oleju nie bierze, silnik jak żyletka.
Aktualna cena do zbicia, myślę, że max. ok. 500zł.
  • 0

#3 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 19 lipiec 2007, 12:16

kropa po to powstał ten temat :) Zwroc uwage na dwie sprawy. Kielichy z tylu (trzeba rozebrac plastiki w bagazniku) oraz czy auto jest z Niemiec czy z Polski. Niemieckie maja 90 KM a nie 100 jak w opisie
  • 0

#4 Gość_elokolo

Gość_elokolo
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2007, 11:41

Hej. to moj 1st post na forum wiec witam wszystkich;)
Mam do Was pytanko:

Mam możliwość zakupy Nissana Sunny z 1987 roku, 1.5 LPG.(sedan) i w związku z tym mam do Was pare pytan:
- ile pali GAZU taka maszyna (bo wiadomo, ze własciciel nie powie calej prawdy)
- czy autko z tego roku ma szanse miec jakiekolwiek wyposazenie (wspomaganie, c. zamek, el. szyby?)
- jak ogolnie oceniacie te starsze rocznikiem samochody? czytalem na forum, ze sa spoczko bardzo, ale chcialbym sie upewnic czy te strasze (duzo:P) rocznikiem tez sa warte zachodu:)

Czekam na odpowiedzi i z gory za nie barrrdzo dziekuje :)) tylko piszcie szybciutko bo mi ktos sprzatnie sprzed nosa słoneczne autko:) pozdro!
  • 0

#5 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 20 lipiec 2007, 12:28

Mam możliwość zakupy Nissana Sunny z 1987 roku, 1.5 LPG.(sedan) i w związku z tym mam do Was pare pytan:
- ile pali GAZU taka maszyna (bo wiadomo, ze własciciel nie powie calej prawdy)

Zależy od jazdy i regulacji. Moze 7 a moze 15 l

- czy autko z tego roku ma szanse miec jakiekolwiek wyposazenie (wspomaganie, c. zamek, el. szyby?)

Wspomaganie to wersje 1,6 GTi a elektryka tylko wersja 1,8 GTi. Centralny zamek mam wstawiłem sam

- jak ogolnie oceniacie te starsze rocznikiem samochody? czytalem na forum, ze sa spoczko bardzo, ale chcialbym sie upewnic czy te strasze (duzo:P) rocznikiem tez sa warte zachodu:)

Jeżeli ktoś go nie katował to 500.000 spokojnie przejedzie. Najczestsze awarie to nawiew nie dziala na 4 biegu i tlumiki koncowe padaja :D Zawieszenie prawie nie do zabicia, ale na polskich drogach wszystko mozliwe :D Silnik E15S czyli prawie jak moj (roznica w pojemnosci), wiec mi osobiscie nie sprawia zadnych klopotow. Wyposażony jest w pasek rozrzadu i jego wymiana powinna byc co 60 tyś km. Koszt z wymiana ok 300 zł.

CO do rdzy to zależy od poprzedniego wlasciciela, ale ogolem blachy standardowe sa malo na nia podatne
  • 0

#6 Gość_elokolo

Gość_elokolo
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2007, 21:46

Dzieki wielkie za odpowiedz.
dzis bylem obejrzec autko..
to jest jednak silnik 1.3.. i benzyna, bo mimo, ze ma LPG to nie jest podłączone (dziwne:|).. i tu pytanie - czy silnik bedzie normalnie pracował po zagazowaniu?
sprawa druga - ciężko pali i sie dusi, gaśnie na niskich obrotach..
i trzecia - półośki do wymiany - ile taki zabieg moze kosztować??
  • 0

#7 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 20 lipiec 2007, 22:18

elokolo 1,3 ma 60 KM. Jezeli gasnie i ma klopoty z tym, to możliwe, że do wymiany swiece, kopulka, palec i kable WN oraz filtr powietrza (zobacz w jakim jest stanie). Do tego czyszczenie i regulacja gaźnika. Co do gazu to sie zastanow czy go wogole nie wywalic. W trasie pali ok. 6 l, w miescie ok.8 l w zaleznosci od stylu jazdy :)

Co do polosiek to ok. 120 zł / sztuke.
  • 0

#8 Gość_elokolo

Gość_elokolo
  • Gość

Napisano 20 lipiec 2007, 22:36

dzieki wielkie za odp, ponoc pali 6 benzyny.. ale z gazem taniej i skoro juz jest to...
a uzywane da sie kupic? czy 120 za sztuke to cena uzywanych? pozdro
  • 0

#9 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 20 lipiec 2007, 22:57

a uzywane da sie kupic? czy 120 za sztuke to cena uzywanych? pozdro

Takich rzeczy sie nie kupuje uzywanych. Ceny podałem za nowe. CO do gazu to zalezy jaka instalka i jaki gazownik co wyreguluje. Sadze jednak, ze zmulisz strasznie to auto
  • 0

#10 Gość_lunek2

Gość_lunek2
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2007, 23:07

Witam!Mam zamiar kupić samochód i własnie mam problem z wyborem.Zastanawiam się nad sunny i astrą I.Doradzcie mi co jest lepsze i czy ciężko dostać częsci i czy są w przystępnych cenach do sunny.Osobiście bardziej mi sie podoba sunny,ale znajmi doradzają żeby wziąć astre(1.6 ecotec) i sam nie wiem.Podobno nissany mają bardzo dobre silnik,gorzej z blacharką i zawieszeniem?ooo i który byście doradzali silnik w sunny 1,4 16v czy 1.6???
Z góry dzięki za odp
pozdro
  • 0

#11 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 30 lipiec 2007, 23:19

lunek2 Ty słuchaj znajomych to bedziesz chodził w sandałach zimą :D

Nic bardziej nie rdzewieje jak Ople a szczególnie Astry i Kadety.

Po 2 silnik masz nie do zajechania w Nissanie, a porównaj sobie rankingi TUV miedzy Sunnym a Astra. Pierwsza 10 VS daleko, daleko

Co do silnika to szukaj auta po 1993 roku. Wtedy były już na wtrysku (nie daj sie zwiesc elektronicznemu gaźnikowi, bo to nie jest jednopunkt w autach sprzed 1993 r.)

Co do silnika to 1,4 ma 75 KM (wersja niemiecka) lub 87 KM (inne kraje), a 1,6 90 KM (niemiecki) lub 102 KM inne kraje.

Wersje gaźnikowe maja odpowiednio 75 i 90 KM na wszystkie rynki.

Oba pala mniej wiecej tyle samo, ale chyba 1,4 jest bardziej popularny i jednak mniej z nim problemow.

Mankamentem Sunnych jest tylny kielich. Trzeba rozebrac plastiki w bagazniku by sprawdzic jego stan. Oczywiscie jak w kazdym aucie ponad 10 letnim trzeba obejrzec nadkola i progi, ale jak ktos choc troche dbał to nie ma z tym problemu.
  • 0

#12 OFFLINE   TeroM

TeroM

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 217 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:P11 SE -> GT
  • Nr rejestracyjny:SZ
  • :

Napisano 31 lipiec 2007, 07:18

Powiem tak:
brat ma Astre I 1.4 60 KM
Ja mam N14 w Sedanie 1.4 75 KM
Ojciec ma N14 5d też 1.4

Nie ma co porownywac, dynamika, komfort, no i awaryjnosc.. Moja N14-tka jeszcze mnie nie zawiodla.. A Astra od brata, kilka dni po kupnie, sprawiła że wracajac z pracy miał niezle cyrki...

Wiec ja, jak i mój father, możemy śmiało polecić :]
  • 0

#13 Gość_lunek2

Gość_lunek2
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2007, 10:15

A jak jest z dostaniem części do N14?Czyli polecacie 1.4 16V 87KM i 1.6 102KM,75 i 90 nie ma co brać na gaźnikach?
  • 0

#14 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 31 lipiec 2007, 10:25

A jak jest z dostaniem części do N14?

Otwórz allegro. Milion ofert

Ja bym brał na wtrysku, chociaz te gaźniki są nie do zabicia. Pamietaj tez ze wersje z niemiec mimo ze na wtrysku to tez maja nizsza moc.

Generalnie jakbym teraz szukał to bym brał N14 GTi (2,0 141 KM) lub 1,6 SRi (102 KM - oczywiścia na rynkach innych jak niemiecki).

Są zdecydowanie atrakcyjniejsze wizualnie :)
  • 0

#15 Gość_lunek2

Gość_lunek2
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2007, 16:57

Czytając troche forum zauważyłem,że sunny maja nie za ciekawe skrzynie biegów:/
  • 0

#16 OFFLINE   TeroM

TeroM

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 217 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:P11 SE -> GT
  • Nr rejestracyjny:SZ
  • :

Napisano 31 lipiec 2007, 17:00

nie ma co brać na gaźnikach?

Imo zalezy jak wyglada u Ciebie sytuacja finansowo.
Jak Cie stac, bierzesz na wtrysku, jak nie - bierzesz na gazniku, proste.

Czytając troche forum zauważyłem,że sunny maja nie za ciekawe skrzynie biegów:/

Wszystko zalezy jak auto było użytkowane. U mnie, jak i u ojca problemu ze skrzynią nei ma.
  • 0

#17 Gość_lunek2

Gość_lunek2
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2007, 20:38

No właśnie,a na giełdzie nie sprawdzę czy skrzynia jest dobra czy nie.
  • 0

#18 Gość_itp_itd_cdn

Gość_itp_itd_cdn
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2007, 09:36

siema, dzisiaj ide ogladac tego nissana http://manchester.gu...5/11712695.html i mam pytanie na co zwrocic szczegolna uwage?
  • 0

#19 OFFLINE   Bombel

Bombel

Turbo Nissanmaniak

• nissanzone
  • 7717 postów

Napisano 01 sierpień 2007, 09:39

No właśnie,a na giełdzie nie sprawdzę czy skrzynia jest dobra czy nie.

Zawsze masz prawo do jazdy próbnej

itp_itd_cdn przeczytaj klika postów wyżej :)
  • 0

#20 Gość_MaciekQBN

Gość_MaciekQBN
  • Gość

Napisano 01 sierpień 2007, 14:35

Mając wybór pomiędzy Nissanem Sunny N14 a Astrą I nie zastanawiałbym się nawet ułamka sekundy: oczywiście Sunny. Moze troche dłużej bym się zastanawiał gdybym miał wybrać Astrę II a Sunny, kto wie, czy nie wybrałbym Astry - ale musiałby być stan techniczny perfect i cena zblizona (a wiadomo, że Astry II są dużo droższe).

Co do blach to Astra I ma dużo słabsze od Sunny. zwłaszcza przed końcem 1996 (od konca 96 dopiero zaczeli cynkować Astre), kupując astrę z początku 96 lub starszą - kupujesz złom.

Co do części - z japońców chyba najwięcej części jest dostępnych do Sunny N14, i sa chyba jedne z najtańszych (w porównaniu do Hondy czy Toyoty), tak patrząc na Allegro specjalnie nie widzę by części do N14 były droższe niż do Opli.

No i zauważ, że jeśli dostaniesz dobry egzemplarz N14 (tzn. nie bity i dobrze eksploatowany), to bedziesz miał jeden z najbardziej niezawodnych samochodów lat 90. W przeciwieństwie do Astry I, która wg. moich znajomych nalezy do najbardziej zawodnych (bardziej narzekają tylko ci, którzy mają star Vectry). W miarę dobre dobre samochody to Opel zaczął robić tak po 2000 roku (poza Atra I, która była robiona chyba do 2002), wczesniej to szroty. To tak w krótkich zołnierskich słowach.

pozdr.

P.S.

Podstawa, to by samochód był nie bity. Pisze Ci to jako właściciel nie bitego N14 i wcześniej bitej Primery W10. Nie ma porównanie, zwłaszcza jeśli chodzi o blachy.
  • 0