Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera GT a Primera Top Sport


Gość Patogen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patogen

Top Sport to wersja specjalna GT

 

 

No tak ale czy wiadomo czym się różnią, bo na oko różnic nie widać za bardzo a pewnie jakieś są bo po co robić 2 takie same modele tylko o innej nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patogen

Sa to edycje specjalne:

 

1997 - TOP SPORT (zadnych roznic wiekszych)

1998 - STW (kameleon)

 

 

Hmm, może trochę drążę ale na początku myślałem że GT to tylko w sedanie a top sport to hatchback ale znalazłem taką listę:

 

Generacja Nissan Primera

 

gdzie widać że GT i Top Sport były zarówno w sedanie jak i hatchbacku oraz że szły równolegle rocznikowo.

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji obu modeli żeby porównać, tak z ciekawości tylko.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldigt

Hmm, może trochę drążę ale na początku myślałem że GT to tylko w sedanie a top sport to hatchback ale znalazłem taką listę:

 

Generacja Nissan Primera

 

gdzie widać że GT i Top Sport były zarówno w sedanie jak i hatchbacku oraz że szły równolegle rocznikowo.

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji obu modeli żeby porównać, tak z ciekawości tylko.

 

Pozdro

Witam

Primera Top Sport ma biały napis na bokach auta na całej szerokości - Top Sport - , kierownicę skórzaną dwa kolory oraz emblematy pod kierunkami bocznymi dlugości ok 5-7 cm TOP SPORT myślę że to wszystkie różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waldigt

Mam top sporta - napisów na bokach nie ma

Witam

Ja też mam Top Sporta i gdy go kupowałem rok temu sprowadzony prosto z Hamburga takie napisy były wyglądały na fabryczne chociaż nigdy jeszcze nie spotkałem innego Top Sporta więc głowy nie daję że nie mogę się mylić !!! jednak napisy były w fatalnym stanie - 10 letnie - i niestety już ich nie mam bo przesłałbym fotkę do oceny ... Pozdrawiam i myślę że byłoby niezle się kiedyś spotkać może na jakimś zlocie ? porównać a może coś podejrzeć ciekawego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich zainteresowanych

 

mogę napisać czym się różnią TOP SPORT GT i SPORLINE oraz STW miałem p11 GT znajomy ma TOP SPORT obecnie mam SPORTLINE

 

Więc tak GT to pierwszy nastepca P10 GT-e od końca 1996r moja była 97r sedan.

 

GT miała białe lampy z tyłu spoiler ze trzecim światłem stop 2x airbag ciemna skóra na kierownicy emblemat GT na tylnej klapie, gril nerki siatka mniejsze zagłówki tylnej kanapy a o wyposażeniu nic nie będę pisał klima, pół skóra itd. bo to każdy wie co tam jest :rolleyes: .

 

TOP SPORT 98r JEDIEGO znajomego rok 98

 

Dodatkowo inne rzeczy pomarańczowe kierunki tylnych lamp (już zmienione w tym aucie na białe o niebo lepiej) brak spojlera (już zakupiony czeka na montaż) ale seryjnie brak.

a we wnętrzu zmiany to:

4x airbag większe szersze fotele dodatkowo podłokietnik tylnej kanapy, podstawek na napoje w podłokietniku. niebiesko-czarna skóra na kierownicy i gałka zmiany biegów pod kolor tez niebieska wersja z z połowy 98r inne rączki nad szybami dla pasażerów nie na stałe lecz otwierane na spręzynkach i emblematy TOPSPORT pod bocznymi kierunkami gril nerki chromowane większe zagłówki tylnej kanapy i to chyba wszystko . Aha Znajomego TOPSPORT ma jeszcze szyberdach szklany dośc rzadko spotykany

 

SPORT LINE taką obecnie mam ponoć wyszło tylko 100sztuk po połowie czerwonych i czarnych mam akurat czarną 97r i wygląda to tak:

 

SPORTLINE 2x airbag czarna skóra kierownica gałka aluminiowa z logiem Nissana (taka jak w 200SX SPORTLINE)białe kierunki tylnych lamp, spojler na tylnej klapie ze stopem a inne zmiany to:

zawieszenie niższe o 40 mm (ładnie wygląda,bardziej sztywna) ustawione w negatywie inne ponoc ustawienia rozrządu w stopniach, we wnętrzu srebrna listewka z napisem SPORLINE dywaniki SPORTLINE srebRne listwy na progach z przodu. Emblematy (naklejki) SPORTLINE pod bocznymi kierunkowskazami i na tylnej klapie za napisem Primera.gril nerki siatka mniejsze zagłówki tylnej kanapy.

 

STW to nowsza wersja SPORTLINE kolor KAMELEON od 98r (wyszło tylko 200szt) 4x airbag wyposażenie takie jak w TOPSPORT pomarańczowe kierunki tylnych lamp brak spoilera wnetrze: większe szersze fotele dodatkowo podłokietnik tylnej kanapy, podstawek na napoje w podłokietniku. zielono-czarna skóra na kierownicy i gałka zmiany biegów inna typowa tylko dla STW tapicerka pełna skóra z zielonymi lamówkami (wykończenie) inna tapicerka boczków drzwi (ciemna tylko w STW ) zawieszenie też obniżone o 40 mm oryginalnie dość lekkie felgi 17 cali BBS. Emlematy na tylnej klapie napis STW EDITION pod bocznymi kierunkami SPORTLINE na wprost pasażera naklejka z wizerunkiem Primer na torze i z serynym numerem od 1-200szt gril nerki chromowane.

 

to chyba wszystko może komuś sie to przyda a jesli komuś cos sie nasunie prosze dorzycić do tematu w wolnej chwili zarzuce galerię żeby wiadomo bylo o czym mowa pozdrawiam wszystkich NISSAN-maniaków

Edytowane przez leonn7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość supersonic83

Podlacze sie pod wasz temat, posiadam primere p10 2.0D z roku 1996 Invitation. I mam wlasnie pytanie o to Invitation na klapie. Czym ta wersja sie rozni od pozostalych p10 2.0d?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod wasz temat, posiadam primere p10 2.0D z roku 1996 Invitation. I mam wlasnie pytanie o to Invitation na klapie. Czym ta wersja sie rozni od pozostalych p10 2.0d?

 

Pozdrawiam

Chromowane klamki, nakładki na progi, drewnopodobne wykończenia wewnątrz. Widziałem też jedną taką z trzecim światłem stop na szybie i wyglądało na oryginalne (właściwie to czwartym bo miała też w spojlerze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość danielvlv

dodam cos od siebie na temat edycji specjalnych P11, z tego co wiem to tak:

 

-STCC edition produkcja to jedynie sto sztuk

 

-STW edition zmonotowana recznie w dwustu egzemplarzach przez brytyjski dzial sportu Nissana,

kazdy z nich sygnowany tabliczka z numerem od 1 do 200. Wyroznia ja lakier kameleon zmieniajacy barwe o roznych porach dnia,

seryjnie obnizone zawieszenie, alufelgi 17' BBS, skorzana tapicerka.

 

-Sportline z felgami OZ Racing F1 Plus 17, sprezynami Eibach 40mm obnizona, fotele polkubelkowe polskorzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam jeszcze to przetłumaczone przez tłumacza google z norweskiego.

 

 

 

W 1998 r., Nissan rozpoczął w limitowanej edycji w Nowej Zelandii, nazwie PrimeraSMX. Ten został opracowany we współpracy z firmą zewnętrzną, i został wyposażony w kryssdrillede hamulce tarczowe, sztywniejsze sprężyny Eibach i bardziej agresywnezderzaki. Razem 24 jednostek zbudowano w czterech różnych kolorach.

 

 

Zwycięzca-La z British Touring Car Championship sezonu 1999.

Primera zdobył konstruktor i zespół tytułów w British Touring Car Championship w 1998 i 1999, natomiast marka otrzymała również pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji kierowców w 1999 roku Laurent Aiello i David Leslie za kierownicąfabrycznego zespołu sponsorowane. Prywatny kierowca Matt Neal zdobył IndependentMistrzostwa Świata w 1999 i 2000, przy wsparciu ze strony producenta.

Aby uczcić dwa tytuły w 1998 r., Nissan rozpoczął w Wielkiej Brytanii w limitowanej edycji o nazwie GTSE, który został wyprodukowany w 400 egzemplarzach. To byłwyposażony w 16 "felgi aluminiowe z AZEV, Nottingham ChromaFlair farby i wnętrze w jednym kawałku. Aby uczcić dodatkowych tytułów w 1999 roku, kolejny model został uruchomiony, tym razem o nazwie GTLE, wyposażony w 16" felgi aluminiowe z Enkeiwewnętrzne w jedną całość i kolory do wyboru: czerwony, czarny, srebrny lub niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja się całkiem gubię . Mam primerke P11 SE 98r sedan {Second Edition czy Specjal Edition ? } tego nie wiem

Auto całkowicie w oryginale i co ciekawe silnik Sr20-deh Pełna skóra podgrzewane fotele 4 poduchy elektryczny fotel kierowcy pełen komputer pakiet chrom nats zintegrowany z alarmem klimka szyber trzecie światło stop alufelgi wykończenie na wzór drewna skórzano drewniana kierownica kolor czarny atermiczne szyby el podgrzewane lusterka lusterko srodkowe fotovhromowe podswietlenie lusterka pasażera  i na bank auto jest w ocynku . Koleś w serwisie też powiedział że ich mało wyszło ale po numerze win nie mają nawet danych jaki mam silnik LOL

Jeśli ktoś wie o co kaman proszę o odpowiedz . Pozdrawiam

Edytowane przez Vito8282
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy fabrycznie czerwona głowica w silniku GT, chyba 91r. to jakaś specjalna wersja?

Bo taką miałem i przy sprzedaży nowy właściciel na to zwrócił uwagę i pewnie,głównie to zdecydowało o zakupie przez niego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera STW ma zawias eibacha -30mm, rozpórki przód i tył,  amortyzatory monroe, niektóre grzane fotele


Czy fabrycznie czerwona głowica w silniku GT, chyba 91r. to jakaś specjalna wersja?

Bo taką miałem i przy sprzedaży nowy właściciel na to zwrócił uwagę i pewnie,głównie to zdecydowało o zakupie przez niego auta.

nie wszystkie p10 GT miały czerwone głowice miałem dwie ale mogę się mylić, potem p11 oszpecili tą nędzna pokrywą ;/

Edytowane przez Kamil STW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...