Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogrzewanie - czy też Wam słabo grzeje?


piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin,ja nie mówiłem o 25km,ale jazda na 8-10km już daje ciepło w butach i to niekoniecznie na fest rozhulanym nawiewie.

A co do szyby ,to masz takową przednią w Note-sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam ale rok temu kupując nota pierwsze co to oto zapytalem. Niestety w nocie nie bylo opcji podgrzewanej szyby a szkoda. W focusie przez 4 lata moze z 2 razy cos tam skrobalem jak sypneło zdrowo. Roznica kolosalna. a i komfort nieziemskii. Teraz szukam jakiejs używki z podgrzewaną przednią szybą ale ten patent to glownie ford któego nie chcę a toyota która jest droga.

 

Nie mam zastrzezen do nawiewu na szybę, tułów, na boki etc....ale w nogi mi zimno. Musze wleźć pod kolumne kiero i zobaczyc gdzie są te kanaly. Bo o ile prawa noga okjako tako po jakims czasie to lewa wiecznie zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od siebie coś napisać na temat grzania w notku, ale jakoś tak się przeciągnęło. Otóż nie mogę powiedzieć, że jest źle. Nagrzewa się szybko. W takie mrozy jak obecnie to po przejechaniu ok. 5 km już mam ciepełko. Problem tkwi jak to pisał gmarcin w nawiewie na nogi. Obojętnie jak skieruje strumień powietrza i szybkość wiatraka na wysokości poniżej kolan w dół wieje zimnem. Trochę lepiej jest przy większych szybkościach, ale przy obecnej aurze trudno szybciej pomykać. Może niektóre notki tak mają? Na razie nigdzie nie zaglądałem i nie grzebałem. Obecnie klimy nie wyłączam.Trochę z klimą cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie by trzeba by było zajrzeć pod konsolę.Może angole coś spaprali przy montarzu i strowanie nie działa tak jak powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie by trzeba by było zajrzeć pod konsolę.Może angole coś spaprali przy montarzu i strowanie nie działa tak jak powinno?

Fakstycznie będę musiał w końcu to zrobić. Na razie roczna wnuczka zajmuje mój czas, notek poczeka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo dziadek,nie chwaliłeś się :D

Faktycznie musi poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a68-ja u siebie też czuję zimniejszą strefę z lewej strony,i jeszcze wyczułem leciutki zefirek na dłoń lewą .To wygląda jak by lekko dmuchało z nad zegarów.Daleko nie jechałem ,ale ten zefirek poczułem,po prostu zimno mi było w lewą dłoń.W nogę lewą też chłodno,to jest jednak większy gabaryt i widocznie musi upłynąć trochę czasu niż wnętrze równo się nagrzeje.I lewa strona nie ma dobrego ocieplenia(w środku szybciej robi się ciepło),to jest tak jak w budynku,przy oknie zawsze zimniej,ale jadąc dłużej wszystko chyba jest dobrze.Takie moje spostrzeżenia na ten temat,Ja mało jeżdżę w zimie ,a jak jadę to niedaleko 5-.10 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkość wnętrza Nota nie ma wpływu na to jak ciepłe powietrze grzeje z nadmuchu. Wpływ na to ma to ile mocy z silnika jest pobierane na grzanie. W swoim nocie zauważyłem że przy maksymalnym ogrzewaniu praktycznie nie spada moc silnika a więc to że troszkę trzeba poczekać na ciepłe powietrze nie jest tak do końca minusem. Zauważyłem też że gdy z nadmuchów zacznie lecieć ciepłe powietrze to grzeje już bardzo dobrze i wydajnie. U mnie schodzi tak około 10 min do maksa temperatury. Na klimatyzacji jest trochę mniejsza temperatura ale za to mam wrażenie że powietrze nie jest takie suche jak bez klimy i lepiej sie tym klimatyzowanym powietrzem oddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo dziadek,nie chwaliłeś się :D

Faktycznie musi poczekać :D

A no nie chwaliłem. Dodam, że ma ich troje (jeden + dwie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powiem w ten sposób, że ogrzewanie jak ogrzewanie, ale gorzej z klimą - i ciepło i zimno zostały zaprojektowane i jakby żywcem przeniesione z poprzedniej... Micry. Więc wydajność ogrzewania jest taka sobie, natomiast klimy... zbyt mała po prostu. I to istotnie zbyt mała. Kto ma okazję porównać się w tym samym prawie czasie z innym autem, ten zauważy różnicę i to dużą.

Już nie mówią o tym kapaniu na nogi pasażera w upalny dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedek,fakt kapania na nogi był tu już wielokrotnie poruszany.Po prostu wężyk odprowadzający skropliny z parownika nie odprowadza ich poza samochód.Spróbuj dostać się sam do tego ,albo jedź na serwis,to nie jest problem,ale później jaki spokój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wężyk jest okey, za to na obudowie się skrapla woda - więc nie ma żadnej niedrożności, tylko zła izolacja fabrycznie środka tej obudowy (skraplacza czy co tam jest, nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, w którymś momencie musieli coś poprawić, bo u mnie nigdy nie widziałem ani kropli wody. Pod autem to i owszem. Czasami zostawiam naprawdę ogromną kałużę, ale wewnątrz suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wężyk jest okey, za to na obudowie się skrapla woda - więc nie ma żadnej niedrożności, tylko zła izolacja fabrycznie środka tej obudowy (skraplacza czy co tam jest, nie wiem).

A co na to serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzecz występuje tylko w naprawdę wysokich temperaturach - u nas rzadko takie są. A i po tym jak pokapie szybko paruje z dywanika, trzeba wiedzieć i być spostrzegawczym bardzo. Za to jak się dotknie (wsadzi rękę głębiej) tę obudowę plastikową, to cała mokra jest.

Serwis stwierdził, że wszystko jest sprawne - no i w sensie sprawności ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

 

Przyłączam się do tematu, też stwierdziłem ze ostatnimi czasy mam jakoś zimniej w samochodzie. Szczególnie jest to zauważalne w zimie. Musze ustawiać na 2 lub 3 poziom nadmuchu aby było ciepło.

 

I teraz pytanie czy przypadkiem może to być spowodowane niedoborem płynu chłodniczego lub bardzo zanieczyszczonym filtrem pyłkowym (kabinowym) ?? Filtru pyłkowego nie zmieniłem rok temu tak jak to było w instrukcji i może to jest przyczyną, zauważam też że bardziej niż kiedyś parują szyby.

 

Co do płynu chłodniczego to trudno stwierdzić na jakim jest poziomie, gdy odkręcam ten zbiorniczek to od góry jest on zabudowany i nie widać gdzie jest poziom, a gdy patrzę na linie oznaczające poziom min i max to też nie widać płynu. Żadna kontrolka informująca o przegrzaniu też się nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przeciwpyłkowy pośrednio może wpływać na skuteczność ogrzewania. Jeżeli jest bardzo zanieczyszczony, powietrze "z zewnątrz" ciężej przez niego przechodzi. Jak ciężej przechodzi, to na wylocie dmuchawy mamy mniejszy strumień tego powietrza. Jak ten strumień jest mniejszy, to w przypadku grzania, jego skuteczność będzie mniejsza.

 

Trzeba pamiętać, że wnętrze Note ma dość sporą kubaturę. Note jest wysoki w środku. Zatem powietrza wewnątrz jest więcej niż w podobnych rozmiarami samochodach. Przy lekkich mrozach i temperaturach w okolicach 0 C, pierwszy stopień dmuchawy w zupełności wystarcza, żeby ogrzać wnętrze. Ale już przy solidniejszych mrozach, 2 stopień dmuchawy jest racej czymś normalnym. Jeździłem różnymi samochodami i ta zależność temperaturowa była podobna. Fakt jest tylko taki, że dmuchawa w Note na 2 stopniu jest już dość słyszalna - gdzie w innych samochodach nie koniecznie.

 

Płyn chlodniczy powinien się zawierać pomędzy min i max - ale na zimnym silniku. Skoro nie widzisz płynu w zbiorniku wyrównawczym, trzeba dolać i sprawdzić co się stało, że tyle go ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij sobie płyn i wymień filtr.Nie patrz na instrukcję,czasami wymieniałem dwa razy w roku,taki był zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja daję "złotą czcionkę" za... cytat:"stwierdziłem ze ostatnimi czasy mam jakoś zimniej w samochodzie. Szczególnie jest to zauważalne w zimie" :zwyciestwo2:

A co do objawów,myślę że filtr już Cię prosi ,wymień mnie. :0recourse: P.s.napiisz w opisie jaki masz silnik!Ja gdzieś się doszukałem że 1.4,ale równie dobrze mogę muśleć że dci,a te to w mieście grzeją dopiero po 10-15 minutach! Tak ładnie o to prosimy

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/88234-dlaczego-warto-uzupelnic-profil/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poruszaliście wcześniej temat odprowadzania skroplin z klimy, Panowie w którym miejscu pod samochodem znajduje się rurka odprowadzająca skropliny. Byłem wczoraj na kanale i starałem się ja odszukać ale bez powodzenia. Mam jeszcze carismę i tam jest widoczna zarówno rurka jak i wężyk na niej, natomiast w notku nie potrafię jej znaleźć. Gdzie jej szukać i jak wygląda...? Pomóżcie proszę..! 



OK...!!! Już zdjagnozowałem miejsce wycieku skroplin z klimy, także prosba o pomoc już nie aktualna...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odświeżę temat. Po nadejściu chłodnych dni stwierdziłem że słabo działa ogrzewanie a brak wskaźnika temperatury płynu chłodzącego nie ułatwia diagnozy ale maska w górę i było jasne płyn zaraz po odpaleniu zaczynał krążyć do chłodnicy czyli - termostat. Dzwoniłem do ASO ale masakra krzyknęli 116zł :( Kupiłem w sklepie VERNET za 20zł wczoraj się wziąłem trzy śrubki i siedzi nowy. Różnica jest kolosalna grzeje aż miło. :thumbsup:  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

U mnie grzeje dość szybko po ruszeniu , ale po pewnym czasie robi się zimno i nic się nie da zrobić...ktoś tak ma lub miał ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...