Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1.9 Dci 88kw 120 KM 2003r


Gość sebastian8136
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastian8136

witam mam problem z primera p12 1.9 Dci 88kw 120KM 2003r. wibracje zaczynają się przy prędkości 50-70km/h na 4biegu i ustają przy prędkości 90km/h.Byłem dzisiaj u mechanika i stwierdził że to sprzęgło i zawołał 6000tys. zł.Teraz moje pytanie :Czy to na pewno sprzęgło? A ma przejechane 200 000tys.Pozdrawiam i pomocy. :(

Edytowane przez seba28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za 6kPLN to on chce Ci raczej wymienić całe koło dwumasowe i sprzęgło, dobrze zdiagnozuj bo dla dwumasówek 1,9dci w P12 nie ma zamienników i kosztują koło 4,500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciej__

Za 6kPLN to on chce Ci raczej wymienić całe koło dwumasowe i sprzęgło, dobrze zdiagnozuj bo dla dwumasówek 1,9dci w P12 nie ma zamienników i kosztują koło 4,500zł.

 

To chyba nie jest oryginal, bo cena lacznie ze sprzeglem daleka jest od 4,5tys:

 

Linka

 

Poza tym na allegro swego czasu widywalem DKZ w cenie okolo 2,5 tys.

 

Pozdrawiam,

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość sebastian8136

Witam wszystkich okazało sie ze problem jest z kołem dwumasowym sprzegło jest ok . Koło dwumasowe dałem do regeneracji i koszt takiej regeneracji 800 zl to jeszcze ujdzie Wibracje prawie ustąpiły więc jeszcze zostaje Półoś do sprawdzenia . Dzięki za pomoc i Pozdrawiam Seba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to szarpanie to bylo mocne czy mozna bylo to pomylic z dlawiącym sie silnikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastian8136

witam to nie było dławienie się silnika. Tak jak pisałem wczesniej działo sie to pod obciążeniem na wyższych biegach od 4,5,6 i to zaczynało sie od 1800 obr/min do 2100 obr/min i zanikało. I te drgania były bardzo mocne aż cały samochód się trzasł pierwszy moment myslałem że silnik mi wyleci z ramy i byłem przekonany że to poduszki ale jednak nie.

Edytowane przez seba28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastian8136

Tak z ciekawosci to gdzie regenerowales to kolo, w Poznaniu?

Dostales moze jakas gwarancje?

 

Dzieki,

 

Maciej

Tak w Poznaniu http://www.sprzeglo-service.pl/ a co do gwarancji to jeszcze niewiem bo to mi mechanik wszystko załatwiał a narazie niemiałem okazji sie z nim widzieć na następny tydzień bede się z nim widział to dam znac dokładniej Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, wiem że trochę odświeżam temat, ale nie chcę zakładać nowego i zaśmiecać forum.

Koledzy mam ten sam problem po powyżej opisujecie i chcę zamontować koło od laguny z tym samym silnikiem.

Myślicie, że przypasuje?

Ktoś wie o czymś takim?

 

pozdrawiam i dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że trochę odświeżam temat, ale nie chcę zakładać nowego i zaśmiecać forum.

Koledzy mam ten sam problem po powyżej opisujecie i chcę zamontować koło od laguny z tym samym silnikiem.

Myślicie, że przypasuje?

Ktoś wie o czymś takim?

 

pozdrawiam i dzięki za odp.

Jeżeli silnik od laguny to raczej powinno pasować. Ja wymieniałem rozrząd i był od laguny, filtr od oleju. Z tego co wiem to różnią się tylko pokrywami te silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pokrywa inne ale nie tylko bo jeszcze rozni sie przewodami dochodzacymi do turbo innaczej ma tez wykonana obudowe filtra powietrza ale przy całości są to naprawde drobiazgi, tak cz owak warto najpierw sprawdzic przed zakupem , ale jak by nie bylo to podzespoly od lagun sa w nizszej cenie a na 99 % pasuja t dobra alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pokrywa inne ale nie tylko bo jeszcze rozni sie przewodami dochodzacymi do turbo innaczej ma tez wykonana obudowe filtra powietrza ale przy całości są to naprawde drobiazgi, tak cz owak warto najpierw sprawdzic przed zakupem , ale jak by nie bylo to podzespoly od lagun sa w nizszej cenie a na 99 % pasuja t dobra alternatywa

Tu mowa o samym silniku a nie o osprzędzie do niego. Jak maż możliwość to wyjmij i porównaj. Najprostrza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...