Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Magiczna kontrolka hamulca recznego


balaam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to moj pierwszy wpis na forum. Prosze o pomoc w sprawie hamulca recznego (Terrano II p 20 rocznik 99) a dokladniej kontrolki. Caly czas sie swieci kontrolka czy hamulec jest zaciagniety lub spuszczony. Myslalem ze czujnik nie laczy wiec go odlaczylem kontrolka ciagle sie swiecila, wyczyscilem sprezynke a ona ciagle sie swieci. Gdzie szukac przyczyny.

pozdrawiam

Edytowane przez balaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to moj pierwszy wpis na forum. Prosze o pomoc w sprawie hamulca recznego (Terrano II p 20 rocznik 99) a dokladniej kontrolki. Caly czas sie swieci kontrolka czy hamulec jest zaciagniety lub spuszczony. Myslalem ze czujnik nie laczy wiec go odlaczylem kontrolka ciagle sie swiecila, wyczyscilem sprezynke a ona ciagle sie swieci. Gdzie szukac przyczyny.

pozdrawiam

chociaż mam primerę ale nissan klub to nissan klub :) sprawdź płyn hamulcowy i dolej bo jak za mało płynu to kontrolka się świeci pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż mam primerę ale nissan klub to nissan klub :) sprawdź płyn hamulcowy i dolej bo jak za mało płynu to kontrolka się świeci pozdrawiam

 

Dzieki za podpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz co ja kiedys jezdzilem jakims koreancem w ktorym palaca sie kontrolka recznego oznaczala tez konczace sie klocki hamulcowe - ale w terano to nie wiem czy jest taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

U mnie w nissanie kontrolka hamulca recznego swieci sie juz od kilku tygodni. Dolalem plynu hamulcowego - nie pomoglo, wymienilem klocki hamulcowe - tez nic.

Co to moze byc?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Terrano ja mam brata blizniaka Maverica i mam dwie kontrolki obok siebie jedna hamulca recznego (literka P w koleczku)droga sygnaliz

ująca awarie hamulcow(wykrzyknik w koleczku)odpowiada ona za plyn i podcisnienie(na poczatku jak kupilem samochod swiecila sie kontrolka awari hamolcow okazalo sie ze przewody podcisnienia do czujnika byly sparciale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

U mnie w nissanie kontrolka hamulca recznego swieci sie juz od kilku tygodni. Dolalem plynu hamulcowego - nie pomoglo, wymienilem klocki hamulcowe - tez nic.

Co to moze byc?

Dzieki za pomoc.

coz to za auto, jak diesel to moze byc problem z podcisnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę trochę temat.

Raz na jakiś czas zapala mi się omawiana kontrolka z wykrzyknikiem (kontrolka awarii hamulców).

Auto to 2,7 TD.

Zapala się tylko po odpaleniu auta i gaśnie po puszczeniu hamulca. W czasie jazdy jej się nie zdarza.

Płyn hamulcowy jest ok.

Co mam sprawdzić?

Słowo podciśnienia nic mi nie mówi.

Może ktoś tak łopatologicznie prostemu chłopakowi powiedzieć gdzie szukać przyczyny?

 

Z góry dzięki.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciśnienie jest potrzebne aby łatwiej ci się hamowało bo podciśnienie naciska z tobą ono na membranę serwa jak ty na pedał, to tak łopatologicznie:P

w tym celu w bloku silnika albo na pasku za alternatorem siedzi pompa podciśnienia

jest podłączona do serwa hamulcowego (duża okrągła puszka za pompą hamulcową) wężem gumowym tak z 15mm średnicy z zewnątrz, pod drodze do serwa jest zaworek zwrotny, oprócz tego gdzieś po drodze od pompy do serwa odchodzi mały wężyk z Φ6mm idący do czujnika podciśnienia,

może być walnięty każdy element ... sprawdzaj od najłatwiejszych czy wężyki nie są popękane, czy opaski są dokręcone, czy zaworek działa (kierunek od serwa do pompy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował.

Podniosłem maskę na tym wietrze i mi ją prawie wyrwało z rąk.

Ten grubszy wężyk jest ok. Jutro wjadę do garażu i sprawdzę ten drugi.

 

I dalej tak łopatplogicznie.

Jak ten zaworek sprawdzić?

 

Pojeździłem właśnie kilka km i ani na chwilę się nie zapaliła..

 

No nic jutro w ciepłym posprawdzam więcej.

 

Niemniej hamulce działają normalnie...

Edytowane przez Whitie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się pompa kończy .. u mnie sie kończy od dłuższego czasu i trudno, no i u mnie czasami zajmuje trochę czasu aż się napompuje układ a w zasadzie odpompuje,

zaworek no jak to zaworek ... albo ssać albo dmuchać czymś hmm może pompką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulcowa z Allegro od 2.4 Pb wygląda identycznie (na fotce) jak ta moja.

Na wszelki wypadek poszukałem ile to to kosztuje, ale żadna nie była od 2.7 TD. Tylko wszędzie TDi i PB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...