Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korozja tylnej klapy T31


Gość michalkaflowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobne problemy były i u mnie. By zabezpieczyć kapę przed ponownymi otarciami elementów montażowych zewnętrznych klapy na ranty tych ze elementów zastosowałem ... taśmę dwustronną (TAŚMA DWUSTRONNA BOLL 6mm x 10m). Efekt. Po zamocowaniu, całość przylega idealnie na krawędziach do blachy, taśma dodatkowo skleja te elementy i tworzy warstwę zabezpieczającą przed dostaniem się wody. Jedynie na dolnej krawędzi zostawiłem drobne odstępy by w razie czego woda miała gdzie wypłynąć. Taśmy nie widać, jest jedynie minimalny odstep na grubość ściśniętej taśmy (pewnie ok 1 mm). Taśma nie odstaję poza ranty. Trudność zadania - mała. Problem jedynie z montażem - szczególnej tego plastiku na dole klapy, gdyż jak to taśma dwustronna się lepi do wszystkiego ... tutaj pomoc szwagra, czy kogo tam mamy pod ręką wskazane.

Samochód kupiłem z 2011 roku. ślady korozji przez Was opisywane były u mnie znikome, np. śruby jedynie brudne. Co ciekawe ta blaszka na kamerę cofania pod farbą - purchle. W okół wszystko czyste. Na rantach były jedynie drobne ślady zaczątków rdzy, ale ręczna szlifierka modelarska tak jak marineno opisal i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podobny temat. Koledzy czy u Was też tak punktowo na przedniej krawędzi maski i przednim zderzaku odpryskuje lakier?Jego grubość to tylko 90 um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej zastosować folię do oklejania progów i słupków bo:

  • nie ma problemów z demontażem jeśli zajdzie potrzeba;
  • zabezpieczamy nieco szerzej poza obrys plastików miejsca zagrożone

Na fotkach przedstawiam efekt końcowy (zdjęcia robione dzisiaj). Celowo zrobiłem powiększenia kilku fragmentów by można było dostrzec gdzie jest folia.

post-101425-0-74544100-1489839273_thumb.jpg

post-101425-0-68686800-1489839284_thumb.jpg

post-101425-0-78236200-1489839295_thumb.jpg

post-101425-0-77860000-1489839308_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podobny temat. Koledzy czy u Was też tak punktowo na przedniej krawędzi maski i przednim zderzaku odpryskuje lakier?Jego grubość to tylko 90 um.

 

To normalne, chyba że w ogóle nie jeździsz autem. ;)

Na odpryski na krawędzi maski polecam listwę krawędziową - praktyczne i dodaje sznytu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...