Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uchwyt lusterka wewnętrznego.


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do uchwytu lusterka wewnętrznego od posufitki idzie jakiś przewód. Co to za przewód ? zaznaczam że nie mam lusterka samoprzyciemniającego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do uchwytu lusterka wewnętrznego od posufitki idzie jakiś przewód. Co to za przewód ? zaznaczam że nie mam lusterka samoprzyciemniającego.

Pozdrawiam

 

Witaj.A czy przypadkiem nie jest to przewód do mikrofonu od urządzenia głośnomówiącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślalem o zestawie głośnomówiacym, ale mikrofon jest tuż przy podsufitce wiec kabel wchodziłby bezpośrednio do mikrofonu i nie byłoby go widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% są to kable do czujnika zmierzchu i czujnika deszczu, a przynajmniej tak poinformował mnie sprzedawca jak odbierałem swojego, bo też mnie to zastanawiało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pomroczność jasna. Przez to że jeżdżę od grudnia i tylko w sniegu to zapomniałem że jest taka opcja jak czujnik deszczu. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Do uchwytu lusterka wewnętrznego od posufitki idzie jakiś przewód. Co to za przewód ? zaznaczam że nie mam lusterka samoprzyciemniającego.

Pozdrawiam

Jeżeli mam w swoim acenta światła które automatycznie się włączają po zmierzchu to rozumiem, że jest też czujnik zmierzchu, - i tu pytanie, czy zamieniając lusterko normal na fotochrom będę miał do czego podłączyć znajdujące się w lusterku gniazdo?. Lusterko fotochrom ma dwa czujniki, jeden od strony kabiny, drugi od strony szyby czołowej.

Aha,- sensor deszczu też jest.

 

Witam.

Do uchwytu lusterka wewnętrznego od posufitki idzie jakiś przewód. Co to za przewód ? zaznaczam że nie mam lusterka samoprzyciemniającego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Jeżeli mam w swoim acenta światła które automatycznie się włączają po zmierzchu to rozumiem, że jest też czujnik zmierzchu, - i tu pytanie, czy zamieniając lusterko normal na fotochrom będę miał do czego podłączyć znajdujące się w lusterku gniazdo?. Lusterko fotochrom ma dwa czujniki, jeden od strony kabiny, drugi od strony szyby czołowej.

Aha,- sensor deszczu też jest.

 

Zmieniłem w serwisie ze zwykłego na fotochrom.

Nie korzystam z funkcji czujnika zmierzchu, nie mam świateł dziennych, jeżdżę cały czas na zwykłych.

Myslę jednak, że wiązka kablowa jest taka sama w każdym aucie danego typu, bez względu na poziom wyposażenia

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

W związku z zakończeniem gwarancji zastanawiam się nad wymianą zwykłego lusterka na fotochromatyczne - w związku z tym pytanie - co stracę a co zyskam? Jest szansa podłączyć to bez ciągnięcia dodatkowych kabli?

Mam model 2010 Acenta

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno w acencie , masz tam ukrytą złączkę

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z miesiąc temu myślałem nad lusterkiem fotochromatycznym. Sethh1, jak będziesz szukał złącza, montował nowe lusterko, to proszę podziel się na forum. Jestem bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą wtyczkę można sobie darować ,bo to tylko dwa kabelki , pytanie jest czy to +12V i masa ?

A resztę roboty robi elektronika w lusterku ? 

Bo jeśli tak to zwykły kabelek dwużyłowy w podwójnej izolacji i do skrzynki z bezpiecznikami do (+) po stacyjce , przewody ukryć łatwo i cieszymy się fotochromatykiem :)

I jeszcze takie pytanie , jak to się mocuje , do szyby  czy podsufitki i chyba brakuje jakiejś stopki z zatrzaskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na pewno jest do szyby, pewnie od fabrycznego lusterka zostaje "baza" z czujnikami deszczu i zmierzchu. Pytanie tylko, czy będzie pasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie naszło takie pytanie jeszcze ,bo ....

Wielu producentów aut w celu unifikacji montuje do aut taką samą wiązkę i dopiero później doposaża w bajery .

Czy nissan też stosuje taką politykę w QQ ?

Czy jest w najuboższej wersji auta taka sama wiązka i wtyczka do czujnika zmierzchu , deszczu , i zasilanie lusterka jest schowane ?

Analogicznie ma się sprawa z grzanymi fotelami , czy takie złączki pozostawiono pod dywanikami ?

W przypadku doposażania auta samodzielnie czas jakiś po odbiorze np. już w ASO elektryk nie będzie pruł wiązki tylko "myk" 15 min i podłączone ?

Ma ktoś możliwość dowiedzieć się u źródła o występowanie różnic ?

Tylko nie gdybajcie  ja już dość teoretyzuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie naszło takie pytanie jeszcze ,bo ....

Wielu producentów aut w celu unifikacji montuje do aut taką samą wiązkę i dopiero później doposaża w bajery .

Czy nissan też stosuje taką politykę w QQ ?

Czy jest w najuboższej wersji auta taka sama wiązka i wtyczka do czujnika zmierzchu , deszczu , i zasilanie lusterka jest schowane ?

Analogicznie ma się sprawa z grzanymi fotelami , czy takie złączki pozostawiono pod dywanikami ?

W przypadku doposażania auta samodzielnie czas jakiś po odbiorze np. już w ASO elektryk nie będzie pruł wiązki tylko "myk" 15 min i podłączone ?

Ma ktoś możliwość dowiedzieć się u źródła o występowanie różnic ?

Tylko nie gdybajcie  ja już dość teoretyzuję :)

Ja chcąc domontować sobie ogrzewane fotele dowiedziałem się,że owszem - podłączenia prądowe są pod fotelami. Ba, nawet złącza pod przyciski są na środkowym panelu, tylko trzeba by było gdzieś kupić panel z QQ który miał podgrzewane fotele. Ale to nie znaczy,że można dołożyć,co też się dowiedziałem dość prędko - bo żeby założyć maty grzejne trzeba by rozebrać fotel do zera,łącznie z poduszkami powietrznymi, co już jest problemem(a przynajmniej mi tego serwis nie chciał zrobić). Ale cała reszta powinna być - nie wiem jak ze złączem pod czujnik deszczu/zmierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszystkie wiązki są takie same w różnych wersjach, bo np. Acenta nie ma instalacji pod subwoofer w bagażniku, który ma wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Wszystko pasuje - lusterko zamontowane w serwisie Nissana Yama w Osielsku - koszt 150 zł brutto.

Z tego co widziałem to do pewnego momentu wiązka dla wszystkich wersji jest taka sama, rozbierali słupek boczny od kierowcy i plastik pod kierownicą, teraz od dołu patrząc na podstawę lusterka widać dwie wiązki a nie jedną, tak jak było pierwotnie.

Reasumując koszt lusterka 120 zł + montaż 150 zł - wszystko śmiga

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to do pewnego momentu wiązka dla wszystkich wersji jest taka sama, rozbierali słupek boczny od kierowcy i plastik pod kierownicą

 

Może ktoś wie jak to podłączyć we własnym zakresie? Jakiś manual, bo chyba jednak nie ma gotowego kablka plug & play w podsufitce.

 

Reasumując koszt lusterka 120 zł

 

Kupiłeś w ASO nowe lusterko fotochromatyczne za 120zł? Tak tanio?

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak to podłączyć we własnym zakresie? Jakiś manual, bo chyba jednak nie ma gotowego kablka plug & play w podsufitce.

 

 

Kupiłeś w ASO nowe lusterko fotochromatyczne za 120zł? Tak tanio?

 

Zwykłe kosztuje w ASO ok 340 zł, nie mam pojęcia ile fotochrom  :dribble:

Ja kupiłem używkę http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-fotochrom-nissan-qashqai-07-13-i4791920303.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam pytanie odnośnie demontażu lusterka wstecznego. Wiem że uchwyt jest zamontowany do szyby ale czy lusterko można wyciągnąć wysuwają je do góry? Jeśli mógłby ktoś podpowiedzieć to z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie demontażu lusterka wstecznego. Wiem że uchwyt jest zamontowany do szyby ale czy lusterko można wyciągnąć wysuwają je do góry? Jeśli mógłby ktoś podpowiedzieć to z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Poczytaj tu. Temat był już przerabiany

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/94224-lusterko-fotochromatyczne/page-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...