Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

filtr paliwa a spalanie


Gość pawelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.ostatnio w mojej primerce 2.0td 98r.wymieniłem filtr paliwa.i od tego czasu samochód jakby więcej palił.co wy na to?możliwe to?wcześniejszy filtr był nissana a ten nowy jakiś max filter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło mamy to i noga cięższa robi się od razu. Taki jest problem w spalaniu twego traktora. Filtr paliwa to jedynie sito do wyłapywania zanieczyszczeń. pompa daje stałe ciśnienie na wtryski, a nadmiar paliwa wylewa powrotem do baku. Sprawdź raczej filtr powietrza bo ten akurat ma wpływ na ilość spalania ropy i kup porządny nasz rodzimy a nie chińskie krzaki, który się zabiję po 2-3 tys, aż go wessie do rury

 

Sprawdż napięcie na przepływce,może padła

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/64583-20td-filtr-paliwa-a-spalanie/ NIE PRZESADZASZ biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza firmy filtron ma 6tys.przebiegu wiec chyba nie bo w zimę nie ma kurzu.a jak by padła przepływka toby nie miał mocy.chyba.a tu nic tylko paliwa coś za dużo ubyło.chyba zmienię stację i przejdę na orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

filtr powietrza firmy filtron ma 6tys.przebiegu wiec chyba nie bo w zimę nie ma kurzu.a jak by padła przepływka toby nie miał mocy.chyba.a tu nic tylko paliwa coś za dużo ubyło.chyba zmienię stację i przejdę na orlen.

 

 

Kolego - a możesz napisać ile według ciebie to jest dużo paliwa spalonego przez ciebie na 100km.przez twoją furkę ? To porównam ze swoją ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

filtr powietrza firmy filtron ma 6tys.przebiegu wiec chyba nie bo w zimę nie ma kurzu...

No to mnie rozbawiłeś :->>>

 

A sól, piasek i inne świństwa wysypywane w ogromnych ilościach na drogi to co? I to wszystko rozbryzgiwane w dużej wilgoci albo przesuszone unosi się i jest zasysane do silnika - bo przecież nie jeździsz z rurką 20m nad drogą. Popatrz sobie jak wygląda auto z zewnątrz zimą.

Edytowane przez jurgenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sam napisałeś Jak przepływka walnięta to jest mulasty, a co za tym idzie dusisz go bardziej aby jechał.Co do filtra powietrza to gwarantuję Ci że jest bardziej zasyfiały po zimie jak latem. Może być nawet lekko wilgotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego longer przejechałem 90km.i zeżarł mi ćwiartkę zbiornika.trochę sporo nie.ale juz podejrzewam co się stało.to chyba wina paliwa na takiej prywatnej stacji bo jak dolałem verwy to już widać poprawę.więc to chyba będzie paliwko.kiedyś miałem galanta B+G i gazu z tej stacji też palił więcej niż zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy którą ćwiartkę:) Wskazaniami pływaka bym się nie przejmował. U mnie np. pokazuje ze juz dawno powinienem stac i prosic o ropę na poboczu, a jak tankuję pod korek to się okazuje że ok. 8 litrów jeszcze sobie lezakuje i czeka na lepsze czasy na dnie zbiornika. A koledze Longerowi zapewne chodziło o ściślejsze dane typu 7,5 Litra na 100 a nie stwierdzenie ze Ci ćwiartki brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy którą ćwiartkę:) Wskazaniami pływaka bym się nie przejmował. U mnie np. pokazuje ze juz dawno powinienem stac i prosic o ropę na poboczu, a jak tankuję pod korek to się okazuje że ok. 8 litrów jeszcze sobie lezakuje i czeka na lepsze czasy na dnie zbiornika. A koledze Longerowi zapewne chodziło o ściślejsze dane typu 7,5 Litra na 100 a nie stwierdzenie ze Ci ćwiartki brakuje :)

 

No tak, wskaźnik poziomu paliwa w naszych Dieselkach jest wyjątkowo przezorny. Większość osób sprzedających te auta mówi "niech Pan uważa, bo jest zepsuta kontrolka od rezerwy i się nie świeci", a tu nic bardziej mylnego - owszem świeci się i rezerwa starcza na odpowiednią ilość kilometrów, tylko mało kto się odważy do niej doczekać. Ja rezerwę testowałem z bańką ON w bagażniku, właśnie po tym, jak do "pustego" wg wskaźnika zbiornika wlałem raptem 43 litry. Wskaźnik krótko mówiąc pokazuje tyle ile uważa, chociaż lepsze to niż np wskaźnik w mojej P10, gdzie po pierwszym błysku rezerwy 10km i właśnie pobocze i proszenie o ropę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Gość longer 81

Siemanko - ja miałbym jeszcze pytanko w temacie FILTR PALIWA - u mnie jest inny filtr paliwa niż ma primera,to znaczy filtr dokładnie jest od jakiegoś modelu Forda,było tak od kupna tego auta,nie zauważam jakiś problemów z pracą silnika,ale chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie na ten temat,czy to tak na 100% nie jest złe dla samochodu ?

 

I padło tu coś na temat wskazówki poziomu paliwa w zbiorniku,wiem że mija się ona z prawidłowym stanem paliwa,ale jak jest z kontrolką która się zaświeca,czy to jest już faktycznie rezerwa czy też trochę w tym fikcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego punktu to moze sie mijac z prawda. U mnie tez sie zaswiecila a nie mialem kasy zeby zatankowac do pelna i po wyjeciu plywaka bylo ponad 20 litrow w zbiorniku. Chociaz u Ciebie moze byc inaczej. Teraz co sie tyczy filtra paliwa to w/g mnie nie ma znaczenia od jakiego samochodu zalozysz filter. Jesli pasuje to OK. Dlaczego. Dlatego ze kazdy filtr jest zbudowany w srodku tak samo. Ma on zatrzymywac wszelkie syfy o odpowiedniej wielkosci. Przefiltrowane paliwo z zanieczyszczen ma trafic do pompy wtryskowej. Jedyny klopot w tym wszyskim jest taki czy bedzie dobry dostep do sruby gdzie odwadnia sie filtr jesli bedzie on za dlugi lub za krotki. Ale czy to sie oplaca taka zamiana .Ja do swojego placilem za filtr 38zl. Nie wiem ile kosztuje do forda. To samo jest z filtrem oleju. Gosciu ktory ma sklep z czesciami do maszyn i ciagnikow zaklada do vw golfa 2 filtr z ciagnika MF255 bo pasuje i jest tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...