Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][P11.144] jakie żarówki podświetlajace zegary ?


bunio.11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już tyle razy to opisywałem że nie chce mi się powtarzać kolejny raz. Ogólnie to wyciągasz radio i odkręcasz potem śruby w mocowaniu znajdującym się pod radiem, Trochę gimnastyki i żarówkę masz w ręce. Te Bx4 czy jak im tam to idą jedynie pod wyświetlacz LCD z liczydłem kilometrów. Kupujesz same żaróweczki po 1,5 do podświetlania klawiszy w sklepie i wymieniasz zostawiając starą oprawkę Do panelu klimy idą normalne żarówki do kontrolek dostępne na CPNach. Jedynie dostęp jest do nich ciężki

To wszystko było oczywiście opisywane wielokrotnie i wystarczy jedynie poszukać na forum, Jak Ci ciężko poszukać to jedź do tego MISZCZUNIA i niech ci je powyciąga młotkiem abyś miał na wzór biggrin.gif Swoją drogą to uważam że raczej coś ci spieprzył bo to dziwne aby tyle żarówek raptem naraz się spaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Skoro juz wymieniam zarowki to postanowilem zrobic manuala bo poprzedni był do innej wersji i mało dokładny. Pacjentem jest Primera 1999/2000 2,0 TD.

 

Radio wyciągamy wkladajac cos w te male otworki po obu stronach radia fabrycznego.

Radia nie odpinałem, zawisło na kablach i to wystarczylo, odpieta tylko antena.

Następnie odkręcamy dwie srubki ktore nam sie ukazały na zdjeciu wskazane srubokretem po prawej.

zdjcie0327q.jpg

 

Od gory środkowy nawiew trzymany jest dwoma zatrzaskami ktore musimy przycisnąć w dół płaskim srubokrętem.

 

zdjcie0329b.jpg

 

wyciągamy uważając na linkę od ciepło-zimno, nie musiałem jej odpinać wystarczy odsunąć całość na bok.

 

zdjcie0331pk.jpg

 

Tutaj należy ułatwić sobie życie odkręcając górną obudowę kierownicy trzymaną czterema śrubkami wkręcanymi od dołu. Po odkręceniu lekko ściskamy obudowe i zdejmujemy.

 

Następnie odkręcamy śrubki:

zdjcie0335t.jpg

zdjcie0337w.jpg

zdjcie0338e.jpg

 

Podwadzamy płaskim śrubokrętem w trzech miejscach:

zdjcie0336x.jpg

zdjcie0339s.jpg

zdjcie0340fc.jpg

 

Obudowa zegarów powinna wyjść. Po odchylaniu odpinamy wszystkie wtyczki:

po lewej 3 lub 4 (otwieranie bagaznika, lusterka, spryskiwacze świateł, jasność zegarów)

zdjcie0341w.jpg

 

po prawej odpinamy rurkę i jedną wtyczkę

zdjcie0342u.jpg

 

Naszym oczom ukazują się zegary trzymane czterema śrubami

zdjcie0345n.jpg

 

Po wyjęciu (nie trzeba nic odpinać) jak na zdjęciu widzimy żarówki, wszystkie są opisane tu akurat widoczne dwie od ekranu LCD, wyjmujemy przekręcając w lewo szczypcami.

zdjcie0346e.jpg

 

Tyle rozbierania

zdjcie0347p.jpg

 

dla takiej małej pierdółki

zdjcie0348w.jpg

 

zdjcie0349m.jpg

Edytowane przez Toshiba
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o podświetleniu i jakich żarówkach czy diodach i ich kolorach jest sporo.

A opis i foto sie pewnie przyda nie jednemu koledze na forum jak taki wstawiłes :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest ściągnięty zegar, to sugeruję odkręcić wężyk z czujnikiem temperatury od obudowy i wyczyścić. Zapewne będzie tam sporo kurzu. Klima czy nawiew będzie/może troszkę łagodniej działać, bo czas reakcji czujnika się zmniejszy. Można to też zrobić z zewnątrz bez rozkręcania - podmuchać sprężonym powietrzem.

Mimo wszystko polecam wyjąć zegary na stół - tzn odpiąć złącza. Z tego co piszecie, na stykach często pojawia się problem z wskazaniami paliwa. Psiknąć sprejem typu Kontakt itp. Nie zaszkodzi a może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

He he odkopie troche temat popaliły mi sie żaróweczki od podświetlenia i postanowiłem wymienić ,niestety gumki nie dały sie ściągnąć kupiłem niebieskie diody i wyszło lipnie nie dość że nierówno podświetlało to ni cholere nie było widać wskazówek :/ kupiłem więc na alledrogo niebieskie żarówki takie fabrycznie malowane i w sumie ta sama lipa bo niebieskie światło i czerwone(pomarańczowe) wskazówki tworzą nieciekawy efekt,skończyło sie na białych zmatowionych ledach do liczników i pokręteł nawiewu i czerwonych żaróweczkach podświetlających lcd wyszło całkiem całkiem ( ktoś chce to podrzuce fotke ) ,ogólnie nie polecam niebieskiego podświetlenia co prawda wygląda fajnie ale jest zupełnie niepraktyczne zwłaszcza wieczorem chyba ze ktoś przemaluje wskazówki mi sie nie chciało w to bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić fotki.

To w sumie zależy jak kto woli.

Mi jakoś nie przeszkadza niebieskie diody. Na liczniku czy pokretłach nagrzewnia czy przycisków klimy czy szyby podgrzewania.

Może nie jestem aż tak przewrażliwiony do drobiazgów B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super opis! I to w idealnym czasie bo własnie sie zabierałem do tego tematu bo mi zgasła juz druga zaroweczka od licznika km i kompa a poprzedni opis "zrob to sam" pozostawial kilka pytan bez odpowiedzi (m.in. co do typu tych żaróweczek)...aktualnie własnie wyjasnionych :shifty:

Dzieki

Gratulacje stworzenia dobrego manuala! :)

 

ps. żebym miał pewność, powyższy opis dotyczy wersji p11 po lifcie?

Edytowane przez voyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

znakomity opis!!!!!! dziekuje!!!! postapilem wedlug wskazowek i bez problemowo wymienilem zaroweczki. Poszdlem za rada adambyw i przeczyscilem dokladnie czujnik jak i styki...i nagle wskazowka od paliwa zaczela zachowywac sie normalnie a nie latac sobie swobodnie.

Czas operacji 40min...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako nowy na forum witam i prosze ow yrozumiałość

 

mam pytanie, czy inne przełączniki te po lewej str. kierwnicy też są podświetlanie. zabieram się za wymiane zarowek w zegarach, ale za jednym zamiarem, jak by trzeba bylo, to inne tez bym wymienil, bo na dzien dzisiejszy swieci sie tylko te od regulacji reflektorow. inne takie, jak ustawienie lusterek, czy otwieranie reszty drzwi sie nie siewica. ktore powinny sie swiecic? pozdrawiam tyao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem, to sie nie świecą..

 

 

...ale mam pytanie.. do podświetlenia zegarów (czyli tarcze obro i prędkości, jak i samym wskazówek) kupuje się białe żarówki? Mam na myśli tu p11 po fl z "niebieskawym" podświetleniem komputera, klimy iip??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dopadł mnie problem przepalonej żaróweczki podświetlenia cyfrowego wyświetlacza (przebieg ,godzina,temperatura zewnętrzna) Primera po lifcie.Widzę,że z rozebraniem jest trochę zabawy więc od razu chciałbym wymienić wszystkie żaróweczki. Mam takie pytanie ile sztuk żarówek idzie do podświetlenia zegarów i czy wszystkie są takie same tzn.takie jak w linku http://e-lunar.pl/ORIGINAL_LINE_BX84d_OSRAM-628.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na niebiesko poczytaj temat to zobaczysz jak to wyglada ;)

Nie którzy wstawiaja białe czy czerwone diody kwestia gustu:)

Ja u siebie zmieniłem na liczniku km i daty na białe diody w tez mi sie podoba :)

A najlepiej poczytac tematy o żarówkach to pewnie sie dowiesz jakie bedą po lifcie .

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/5880-tuning-optyczny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie zegarów składa się z :

15 szt.żaróweczek 1.3 W 12 V

3 szt. 2 W 12 V

1 szt W3W 12V

Jeszcze małe sprostowanie jeśli ktoś posiada autko z automatyczną skrzynią biegów dodatkowo 1 szt.1.3 W 12 V oraz dla posiadaczy diesla również dodatkowo 1 szt.1.3 W 12 V.

Edytowane przez OCHEN1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy ostatnio wymieniając żarówki podświetlenia zegarów zauważyłem, że nie jest podpięta ta plastikowa rurka do czujnika temperatury - jest tylko przewód. Co więcej, nie mogę tej rurki nigdzie znaleźć. Nie wiedziałem że ona w ogóle tam powinna być dopóki nie zobaczyłem tego zdjęcia :-) ale to tłumaczy czemu klimatronik zawyża mi temperaturę o około 5 stopni (gdy ustawiam 28, robi mi w aucie 23). Gdzie ona idzie od czujnika? Będę ją musiał chyba samodzielnie dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koledzy ostatnio wymieniając żarówki podświetlenia zegarów zauważyłem, że nie jest podpięta ta plastikowa rurka do czujnika temperatury - jest tylko przewód. Co więcej, nie mogę tej rurki nigdzie znaleźć. Nie wiedziałem że ona w ogóle tam powinna być dopóki nie zobaczyłem tego zdjęcia :-) ale to tłumaczy czemu klimatronik zawyża mi temperaturę o około 5 stopni (gdy ustawiam 28, robi mi w aucie 23). Gdzie ona idzie od czujnika? Będę ją musiał chyba samodzielnie dołożyć.

Akurat dzisiaj wykonałem wymianę żaróweczek. Ta rurka, o której mówisz idzie lekko prawo skos do dołu, by na wysokości środkowej konsoli wrócić lekko do góry i zatrzymuje się pod prawym nawiewem. W sumie pod komorą nawiewu jest inne zakończenie tej rurki. U mnie koloru białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żaróweczki wyglądają takpost-17815-0-41422300-1346073599_thumb.jpg ale oznaczeń nie znam,mi same wypadły z zegarów ale jak rozebrałem deske to naszczęście leżały pod zegarami.

A bx8.4d nie pasują bo są do zegarów z 2000 r. a ty masz z 2001 r.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarówki z jaka oprawka wchodzą tutaj??

post-57358-1346046512,4936_thumb.jpg

 

To są zegary P11.144 2001r 1.8

 

Te bx8.4d nie pasują, za duże :/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja dokupiłem te żaróweczki w sklepie elektronicznym , zabrałem stare na wzór i kapturki udało się przełożyć . Oznaczenia nie pamiętam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaróweczki wyglądają takpost-17815-0-41422300-1346073599_thumb.jpg ale oznaczeń nie znam,mi same wypadły z zegarów ale jak rozebrałem deske to naszczęście leżały pod zegarami.

A bx8.4d nie pasują bo są do zegarów z 2000 r. a ty masz z 2001 r.

 

 

Super by było gdyby ktoś wiedział co to za żarówki :/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...