Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[P10/W10] Brak tylnego światła przeciwmgielnego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gallpl

Gallpl

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 24 czerwiec 2005, 19:36

Witam wszystkich
Mam mały problem
Sprowadziłem autko z Holandii i miałem problemy z światłem prawym przednim (brak światła drogowego i długiego) -problem rozwiązałem- przyczyną był przełacznik przy kierownicy od świateł.
Gdy rozwiązałem jeden problem pokazał sie drugi.
Zgineło mi tylne światło przeciwmgielne.Rozebrałem włącznik sprawdziłem bezpieczniki ale są dobre.
Sprawdzałem czy dochodzi napięcie lecz jest tylko na jednym kablu który jest w włączniku doprowadzony do niebieskiej diody.
Sprawdzałem w instrukcjach ściągniętych z forum ("obsługa i naprawa" i "service primera p10") lecz znalazlem w tej drugiej jedynie schemat do przednich świateł przeciwmielnych.
Czy może ktoś wie gdzie idą kable od włącznika i dalej, bo może gdzieś ruszyłem wtyczkę lub (jesli jest) przekażnik.
Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki.

Jeszcze dwa pytania
1.Czy macie ssanie w swoich primerkach, bo ja jak uruchamiam swoja to odrazu schodzi na niskie obroty
2.Na początku jak uruchamiałem światła to troche zwiekszaly sie obroty silnika (wydaje mi sie ze ze wzgledu na pobor mocy) a teraz spadaja przy wlaczaniu swiatel choc przy wlaczeniu nawiewu rosna.

Z gory dziekuje za odpowiedzi
  • 0

Reklama

#2 lespaul

lespaul

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 68 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 24 czerwiec 2005, 21:21

niestety, ale przyczyną może być nadal przełącznik od swiateł drogowych, ponieważ on również załącza przeciwmgielne tylne. proponuję prześledzenie okablowania na podstawie schematu z książki Haynesa, i odnalezienie styków w tym przełączniku, co pozwoli na sprawdzenie, czy prąd przechodzi. ktoś gdzieś wskazywał link do elektromicznej wersji .pdf. aha i jeszcze dość często winien jest sam włącznik od tych swiateł - nie zachowyje się jak włącznik tylko jak "zwieracz"- uszkodzenie mechaniczne w środku.
  • 0

#3 Gość_asax

Gość_asax
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2005, 08:45

Ja też nie miałem prawego tylnego świtła przeciwmgielnego powodem było brak żarówki i otworu na zarówkę w kloszu lampy. Ale pół godzinki z wiartarką i pilnikiem i juz mam dwa przeciwmgielne z tyłu. Auto przyjechało z niemiec i fabrycznie nie miało prawego przeciwmgielnego z tyłu.
  • 0

#4 Gość_Rafał L

Gość_Rafał L
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2005, 19:10

Ja też nie mam tylnego przeciwmgielnego :cry: Wydaje mi sie ze to padł włącznik. Przekaznik sprawdziłem , bezpieczniki też.

Narazie jeżdze, ale najgorsze jest na przeglądzie. Co roku sie tłumacze że napewno zrobie. :lol:
  • 0