Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szybko wycierająca się gumowa osłona pedału sprzęgła


cosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku posiadania samochodu, czyli od nie całego miesiąca wydawało mi się, że za bardzo zużyła się gumowa osłona pedału sprzęgła. Aktualnie przebieg samochodu to 2400 km i troche mnie dziwi tak szybkie zużycie? Czy ktoś może zrobić zdjęcie lub chociażby napisać jak u niego to wygląda. Szkoda, że w trakcie odbioru nie zwróciłem na to uwagi

 

Gumowa osłona pedału sprzęgła - fotka 1

Gumowa osłona pedału sprzęgła - fotka 2

 

Jak u Was wyglądają te gumowe osłonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, ale czym tu sie przejmować? Słaba guma...

 

Przez chwilę myślałem, że może mój samochód był pokazowy :D i dlatego takie zużycie tej gumki. Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś takie wrażenie, że QQ wymusza trochę jakąś taką pozycję za kierownicą, że wygodniej jest łapać to sprzęgło nogą bardziej po lewej stronie.

 

p.s. może pomyślimy nad wymianą na takie piękne srebrne? :-)

 

Ja to mam wrażenie, że kierownica nie jest idealnie na wprost mnie, tak troszkę w lewą strone.

 

p.s.

ale tylko, jeśli będzie podświetlenie niebieskimi diodkami oraz naklejki w stylu "dziury po kuli" obowiązkowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Mam przejechane dopiero 12k km, ale pedał sprzęgła nie ma tego zuzycia jak na zdjęciu.

Nawet początkoej fazy nie ma.

 

Może być kilka przyczyn tego zuzycia, np

- "stałe" trzymanie nogi na pedale,

- naciskanie tylko tą boczną częscia i puszczanie pedału typu "zaślizg"

- ................

 

Mam dużą stopę (45) i naciskam centralnie z góry.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane dopiero 12k km, ale pedał sprzęgła nie ma tego zuzycia jak na zdjęciu.

Nawet początkoej fazy nie ma.

 

Może być kilka przyczyn tego zuzycia, np

- "stałe" trzymanie nogi na pedale,

- naciskanie tylko tą boczną częscia i puszczanie pedału typu "zaślizg"

- ................

 

Mam dużą stopę (45) i naciskam centralnie z góry.

 

Jeśli chodzi o mnie to raczej to naciskanie boczne, bo często lewą stopę trzymam po lewej na tym miejscu dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą, zużycie gumki zależy od tego jaki ktoś jeździ - w jakich warunkach. Ja codziennie w korkach jakieś 30 - 40 minut. Sprzęgło -> hamulec -> sprzegło itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był już gdzieś temat o tym i dyskusja,

 

u mnie było tak samo gumkę wymieniłem po 20 tys km i teraz po kolejnych 15 tys km kolejna gumka tak się nie zużywa (mam zatem podejrzenie że coś z gumą było nie tak)

poza tym gumka od hamulca jest identyczna jak sprzęgła - zawsze można sobie podmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gumka zdarta - niecałe 15k km, ale zdarła się dużo wcześniej. W poprzednim aucie miałem całkiem goły metal na pedale i nie stwierdzam, żeby miało to wpływ na komfort / bezpieczeństwo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...