Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

VIN - Numer identyfikacyjny


Gość janusz-pawlak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję else za pomoc :)

co do centralnej bazy - w necie wyczytałem, że jedynie w poszczególnych ASO są dane konkretnych modeli, które w nich były serwisowane, jednak na nz jest kolega, który sprawdza Nissany nie tylko pod kątem rodzaju nadwozia, silnika etc. ale także podaje przebiegi i rodzaje napraw oraz datę pierwszej rejestracji. Nie działa to jednak przy każdym aucie

 

Czyli nie ma centralnej bazy danych. :(

Przykładowo w Peugeot-ie jak aktualizowali mi soft to ściągali go online z serwera we francji.

Odwiedzając raz ASO poza Polską przekonałem się, że cała historia "choroby" mojego auta była dostępna w systemie centralnym.

Tutaj niestety nie ma o tym mowy a szkoda.

Być może pracują jeszcze nad takimi rozwiązaniami, ale konkurencja już je ma od dawna... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A potwierdziłeś to już w Polsce?

 

jeszcze nie ale bede w serwisie w polsce 5 kwietnia to zapytam czy mają to w systemie. Jak to sprawdze to odpisze

 

Byłem w serwisie i jednak w systemie mieli że miałem wymienione radio w holandii pytałem się jak jest z tą centralną bazą danych i okazało się że jest ale nie tak do końca, w centralnej bazie jest tylko to co było robione na gwarancji a płatnych usług nie ma troche szkoda że nissan mając możliwość nie wykorzystuje jej i nie wpisuje wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Czy po numerze VIN mogę się dokładnie dowiedzieć jakie wyposażenie powinna mieć moja Micra? Chodzi mi głównie o dokładny symbol sterownika komfortu, przełącznika zespolonego i kierownicy. Kupiliśmy Micrę, jak się okazało po sporych przejściach. Nie działa między innymi czujnik deszczu i regulacja prędkości wycieraczek, w kierce nie ma sterowania radiem... po za tym ten model ma pełen wypas i trochę szpachli :)

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś będzie mógł mi pomóc, żonka głowę suszy od ponad roku.

 

VIN: SJNFDAK12U1301088

 

Pozdrawaim

Edytowane przez osik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, żonka głowę suszy od ponad roku.

 

Pozdrawaim

 

Nie tańsza jest suszarka do włosów? :) Zawsze można wymienić na nowy model.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tańsza jest suszarka do włosów? :) Zawsze można wymienić na nowy model.

 

dlaczego piszesz sztuka-dla-sztuki, nie mając nic sensownego do powiedzenia w kwestii VIN Micry? facet wchodzi pewnie z nadzieją, że ktoś odpisał konkretnie, a tutaj opowiadanie pierdół jak u cioci na imieninach

tutaj można się produkować do woli (chyba):

http://forum.nissank...na-kazdy-temat/

 

PS nie obraź się, ale deko mnie to irytuje i postanowiłem się (może i niepotrzebnie) wywnętrznić

Edytowane przez paba
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dlaczego piszesz sztuka-dla-sztuki, nie mając nic sensownego do powiedzenia w kwestii VIN Micry? facet wchodzi pewnie z nadzieją, że ktoś odpisał konkretnie, a tutaj opowiadanie pierdół jak u cioci na imieninach

tutaj można się produkować do woli (chyba):

http://forum.nissank...na-kazdy-temat/

 

PS nie obraź się, ale deko mnie to irytuje i postanowiłem się (może i niepotrzebnie) wywnętrznić

 

Nie za bardzo wiem co oznacza słowo "wywnętrznić" (szukałem a słowniku ale nie znalazłem) ale ... pewnie coś znaczy. Jeśli uważasz że coś jest nie tak to po co piszesz te swoje pierdoły. Od pilnowania porządku na forum są admini. Odrobina humoru nikomu jeszcze nie zaszkodziła chyba że nie wiesz co to jest humor. Wyluzuj.

 

PS nie obraź się, ale dwa deka mnie to irytuje jak ktoś mnie poucza. Po łacinie brzmi to tak : "Ne sus doceat". Przepraszam za "sus", ale to jest przysłowie i cytuje sie w całości.

 

Miłego dnia.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem co oznacza słowo "wywnętrznić" (szukałem a słowniku ale nie znalazłem) ale ... pewnie coś znaczy.

http://www.sjp.pl/wywn%EAtrza%E6

błąd z rozpędu, powinienem był napisać : "wywnętrzyć", przepraszam

 

PS nie obraź się, ale dwa deka mnie to irytuje jak ktoś mnie poucza.

masz prawo, nie obrażam się, bo raz, że nie leży to w mojej naturze, dwa - rozmawiamy przez internet i trzy, rozmawiamy o pierdołach :)

widzisz, a mnie to aż tak nie irytuje co widać np. po odpowiedzi na pierwszy zacytowany fragment Twojej wypowiedzi

 

Po łacinie brzmi to tak : "Ne sus doceat". Przepraszam za "sus", ale to jest przysłowie i cytuje sie w całości.

 

dzięki :)

to może "łaciną w łacinę", bez "susów"

"Admoneri bonus gaudet"

 

Miłego dnia.

Miłego dnia Author53, w 3mieście ładna słoneczna pogoda, jednak zimno bardzo

tak sobie teraz patrzę, że może jednak zbyt agresywnie z mojej strony :)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sjp.pl/wywn%EAtrza%E6

błąd z rozpędu, powinienem był napisać : "wywnętrzyć", przepraszam

 

 

masz prawo, nie obrażam się, bo raz, że nie leży to w mojej naturze, dwa - rozmawiamy przez internet i trzy, rozmawiamy o pierdołach smile.png

widzisz, a mnie to aż tak nie irytuje co widać np. po odpowiedzi na pierwszy zacytowany fragment Twojej wypowiedzi

 

 

 

dzięki smile.png

to może "łaciną w łacinę", bez "susów"

"Admoneri bonus gaudet"

 

 

Miłego dnia Author53, w 3mieście ładna słoneczna pogoda, jednak zimno bardzo

tak sobie teraz patrzę, że może jednak zbyt agresywnie z mojej strony smile.png

 

Miłego :) Nie trzeba było tak od razu? Zjeżyłeś siebie i mi podniosłeś ciśnienie. Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale ....... od tego są admini. Jak będziemy tacy pokorni to co Oni będą robić :) (a do pokornych nie należę). Zanudzą się. Jutro wolne. Spokoju i słoneczka.

 

P.s

minus za minus

Edytowane przez Author53
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minus nie ode mnie :) ktoś z przyglądających się najwidoczniej Cię ukarał!

ale co tam, pozdrowienia z Gdańska, miłego święta jutrzejszego!

 

myślę, że czas najwyższy na powrót do wątku przewodniego :)

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minus nie ode mnie :) ktoś z przyglądających się najwidoczniej Cię ukarał!

ale co tam, pozdrowienia z Gdańska, miłego święta jutrzejszego!

 

myślę, że czas najwyższy na powrót do wątku przewodniego :)

 

To bije sie w klatę i przepraszam. Szkoda ze nie widac kto te minusy wystawia. Taki cicho ciemny NN.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To bije sie w klatę i przepraszam. Szkoda ze nie widac kto te minusy wystawia. Taki cicho ciemny NN.

a tam, w d*pie z minusami!

pozdrowienia!

obiecuję, że kończę OFF-Topic :D

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

No to macie po plusie i pls nie rozciagajcie juz tematu... ;)

Rzeczywiscie znajomoscia laciny mozna wykazac sie w innych miejscach. Z checia poczytam, moze sie czegos ciekawego dowiem... ;):)

 

Pozdrawiam

 

Witam

Czy po numerze VIN mogę się dokładnie dowiedzieć jakie wyposażenie powinna mieć moja Micra? Chodzi mi głównie o dokładny symbol sterownika komfortu, przełącznika zespolonego i kierownicy. Kupiliśmy Micrę, jak się okazało po sporych przejściach. Nie działa między innymi czujnik deszczu i regulacja prędkości wycieraczek, w kierce nie ma sterowania radiem... po za tym ten model ma pełen wypas i trochę szpachli :)

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś będzie mógł mi pomóc, żonka głowę suszy od ponad roku.

 

VIN: SJNFDAK12U1301088

 

Pozdrawaim

 

Coś tam masz na mailu ;)

Juz nie wspomnę, że pełne informacje uzyskasz w serwisie...

W zamian poproszę o kupno naklejki klubowej na auto aby w 3city było ich więcej...hehe... ;):)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy po numerze VIN mogę się dokładnie dowiedzieć jakie wyposażenie powinna mieć moja Micra? Chodzi mi głównie o dokładny symbol sterownika komfortu, przełącznika zespolonego i kierownicy. Kupiliśmy Micrę, jak się okazało po sporych przejściach. Nie działa między innymi czujnik deszczu i regulacja prędkości wycieraczek, w kierce nie ma sterowania radiem... po za tym ten model ma pełen wypas i trochę szpachli :)

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś będzie mógł mi pomóc, żonka głowę suszy od ponad roku.

 

VIN: SJNFDAK12U1301088

 

Pozdrawaim

Pasuje?

Model [K12E] MICRA

Data produkcji 07/2004

Grade [ELEG] ELEGANCE TYPE

Rodzaj silnika [K9K.60KW] K9K.60KW TYPE ENGINE

Typ nadwozia [5HB] 5 DOOR HATCHBACK

Region [EUC} EUROPE GROUP A

Typ [sTD] STANDARD

Skrzynia biegów [F5] 5-SPEED MANUAL TRANS

Кod kolora [T12]

Кod tapicerki [G] BLACK :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam wszystkich czy ma ktoś możliwość sprawdzenia numeru vin auto z Belgi SJNFCAJ10U1418866 szukałem w necie ale nic ciekawego nie znalazłem ale wszędzie trzeba zapłacić a pewności nie ma chodzi  mi głownie o przebieg jak dam rade załatwić car-pass z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzięki za przyjęcie do grupy, w zeszłym tygodniu kupiłem Qashqai+2 j10 z 2010 sprowadzony z niemiec czy mógłby ktoś rozszyfrowaac Vin SJNJBNJ10U7017742 ile informacji się da z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NISSAN201809

name:QASHQAI+2

date:06.2010

trimcolor:G

framecolor:Z11

model:JDRNLCYJ10EGAGB--A

market:Europe (LHD)

engine:MR20DE

grade:TEKNA TYPE

transmission:6MT

options:SEAT TYPE:3 ROW SEATS; AREA:EUROPE C GROUP; WHEEL DRIVE:4WD; NAVIGATION WITH SD CARD + BOSE AUDIO; ALUMINIUM PEDAL; GER,AUS,SWI; LEATHER+FRONT HEATED SEAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Dzielimy się tym, co mamy.
Jeżeli to Ci za mało, to pozostaje Ci tylko skorzystanie z płatnych opcji wszelkiej maści dekoderów, lub wizyta w ASO ... tylko tam też nie zapomnij zabrać portfela :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karpik napisał:

nie ma nikogo kto poda jakieś informacje na jego temat?

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/nissan/vin_check?su=sk5ilksnyrd9

Czego oczekujesz. Podaliśmy to co jest możliwe i ogólnodostępne,  jeśli chcesz więcej, to tak jak Andrzej napisał. Nissan niestety jest bardzo ubogi w ogólnie dostępne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...