Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagażnik na relingi do qashqai


waszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem do swojej kaśki fajny bagaqżnik dachowy na relingi.Estetyczny , tani /125 zł/ , dobrze pasujący.Warto kupić bo oryginalny to koszt ponad 500 zl.

zakup na allegro http://www.allegro.pl/item1039818600_bagaznik_aluminiowy_na_relingi_belki_4_zamki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem do swojej kaśki fajny bagaqżnik dachowy na relingi.Estetyczny , tani /125 zł/ , dobrze pasujący.Warto kupić bo oryginalny to koszt ponad 500 zl.

zakup na allegro http://www.allegro.pl/item1039818600_bagaznik_aluminiowy_na_relingi_belki_4_zamki.html

Można wiedzieć jak się sprawuje bagażnik? Cena przynam naprawdę atrakcyjna.

Tylko nośność jakaś niewielka 50kg, większość bagażników jakie oglądałem miała 75kg, a zdarzało mi się już pomykać z 4 rowerami na dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze może fotki waszka byś wrzucił, bo cena bardzo atrakcyja w porównaniu z bagażnikami Thule za przeszło 500 zł ... ale estetyka również bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze może fotki waszka byś wrzucił, bo cena bardzo atrakcyja w porównaniu z bagażnikami Thule za przeszło 500 zł ... ale estetyka również bardzo ważna.

Bagażniki Thule / Mont Blanc / oryginalne Nissana w cenach ok. 400 zł wzwyż to bagażniki aluminiowe, które przystosowane są do montowania na nich akcesoriów (bagażnik rowerowy / box dachowy / bagażnik na narty) przy pomocy specajlnych wsuwek! Zakładanie bagażnika przy ich pomocy jest dużo wygodniejsze, a skoro estetyka też się liczy, to dodam, że zdecydowanie ładniej to wszystko wygląda. Uchwyt na rwer czy na narty zamontowany w ten sposób po prsotu stoi na belce, brak jest jakichkolwiek widocznych obejm czy śrub. Dodatkowo belki - nazwijmy je "renomowane" - mają specjalny kształt, który zmniejsza szumy dobiegające do uszu pasażerów, a także opory powietrza, które belki generują. System samego montażu belki do relingów też jest zupełnie inną konstrukcją w belkach "renomowanych". Takie belki aluminiowe różnią się więc zasadniczo od belek z przywołanej auckji. Trzeba oczywiście powiedzieć, że i te tańsze belki na pewno będą spełniały swoje zadanie.

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z szanownych kolegów ma jakieś doświadczenia/obserwacje z czymś takim:

 

http://www.allegro.pl/item1029604659_whispbar_nissan_qashqai_bagaznik_bagazniki.html

 

Czy rzeczywiście redukcja hałasu jest na tyle spora że cena w jakiś sposób jest uzasadniona (bo jeżeli chodzi o estetykę, to ten bagażnik wydaje się piękny).

Czy orientujecie się może czy takie standardowe (interpacka), uchwyty rowerowe można na tym zamontować (za pomocą tych wsuwek)?

 

Pozdro,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z szanownych kolegów ma jakieś doświadczenia/obserwacje z czymś takim:

 

http://www.allegro.pl/item1029604659_whispbar_nissan_qashqai_bagaznik_bagazniki.html

 

Czy rzeczywiście redukcja hałasu jest na tyle spora że cena w jakiś sposób jest uzasadniona (bo jeżeli chodzi o estetykę, to ten bagażnik wydaje się piękny).

Czy orientujecie się może czy takie standardowe (interpacka), uchwyty rowerowe można na tym zamontować (za pomocą tych wsuwek)?

 

Pozdro,

Rafał

W tej kwestii zwracam tylko uwagę na szerokość belki, jest dość duża (8,5 cm). Problem może być taki, że wielu akcesoriów nie uda się "w razie czego" zamontować przy pomocy zwykłych obejm metalowych (najgorzej jest z boksami dachowymi; na wsuwki montowane są jedynie bodaj boksy Mont Blanc; Thule stosuje swój system zintegrowany z boksem, natomiast większość pozostałych producentow boksów dalej stosuje obejmy). Co do uchwytów rowerowych to trzeba je zobaczyć, względnie sprawdzić po ich oznaczeniu modelowym np. na allegro czy "działają" z wsuwkami.

 

Cena jest również wysoka ze względu na sposób montażu do relingów (łapy chwytają relingi od wewnątrz, nic nie wystaej poza relinig) czy brak konieczności wyciągania gumowej części przy wsadzaniu wsuwek. Przed zakupem polecam odwiedzić jakiś sklep handlujący bagażnikami różnych marek, jest mnóstwo kształtów, typów mocowania, marek a co za tym idzie i cen...

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze może fotki waszka byś wrzucił, bo cena bardzo atrakcyja w porównaniu z bagażnikami Thule za przeszło 500 zł ... ale estetyka również bardzo ważna.

 

Mogę stwierdzic że bagażnik jak na tą cenę jest estetyczny i starannie wykonany. Cechuje go duza latwość montażu /dokręcenie czterech motylków/.Co do wagi przedmiotów przewożonych nie bedę się wypowiadał bo nie mam doświadczenia. Na bagażnik zamontowalem uchwyty do przewozu nart - idealnie spasowały .Belki bagażnika są wykonane z aluminium , lekko zaokrąglone.Myślę że jesli chodzi o opory powietrza to przy tej róznicy w cenach nie przywiązywałbym wagi, tym bardziej że nikt nie zaleca jeżdzenia z bagażnikiem na co dzień. Czas montazu bagaznika to około 5 minut.Ważne że belki idealnie pasują z długością i nie wymagaja docinania. Bagażnik posiada równiez -faktycznie niezbyt zaawansowane-zabezpieczenie kradzieżowe kluczykiem.A w sumie to o czym mowa za takie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ lubię czynny wypoczynek tj. rower latem zimą narty w moim obecnym aucie (Scenic) przerabiałem orginalny bagażnik Renault, następnie firmy InterPack oraz Thule. I choć chciałem wydać jak najmniej kasy to się nie dało i najlepiej pasował ten ostatni. Jednak co marka to marka. Nie miałem relingów tylko łapy łapane pod drzwi i przy pierwszym dziwnie drzwi odstawały, drugi piękny aluminiowy (na wsuwki)strasznie świszczał a Thule ideał. Choć jeszcze czekam na QQ to już rozglądałem się za bagaznikiem a dokładnie belkami i coś czuje ze znowu zwykłe czarne na obejmy będą najlepsze ... czytaj Thule. Do niego idealnie pasuje bagażnik rowerowy, na narty tez dobrze wygląda i wcale Synkro ta obejma nie razi w oczy ... śrubki podcięte i jest OK. No ale ciekawe jak ten waszki będzie się prezentował. Do tego co linka podał RafiQ, choć łady i ciekawy to chyba mało co pasuje ... przynajmniej rowerowy Thule nie pasuje i taki co mam na narty również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ lubię czynny wypoczynek tj. rower latem zimą narty w moim obecnym aucie (Scenic) przerabiałem orginalny bagażnik Renault, następnie firmy InterPack oraz Thule. I choć chciałem wydać jak najmniej kasy to się nie dało i najlepiej pasował ten ostatni. Jednak co marka to marka. Nie miałem relingów tylko łapy łapane pod drzwi i przy pierwszym dziwnie drzwi odstawały, drugi piękny aluminiowy (na wsuwki)strasznie świszczał a Thule ideał. Choć jeszcze czekam na QQ to już rozglądałem się za bagaznikiem a dokładnie belkami i coś czuje ze znowu zwykłe czarne na obejmy będą najlepsze ... czytaj Thule. Do niego idealnie pasuje bagażnik rowerowy, na narty tez dobrze wygląda i wcale Synkro ta obejma nie razi w oczy ... śrubki podcięte i jest OK. No ale ciekawe jak ten waszki będzie się prezentował. Do tego co linka podał RafiQ, choć łady i ciekawy to chyba mało co pasuje ... przynajmniej rowerowy Thule nie pasuje i taki co mam na narty również.

W moim przypadku było z kolei odwrotnie, najlepiej sprawdził się bagażnik jakieś firmy Neumann, miał specjalne dedykowane zaczepy do rowków w dachu, z kolei Thule standardowe łapy łapane pod drzwi (auto to Suzuki). A do tego różnica w cenie była 50%, więc wybór był prosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jeszcze może fotki waszka byś wrzucił, bo cena bardzo atrakcyja w porównaniu z bagażnikami Thule za przeszło 500 zł ... ale estetyka również bardzo ważna.

 

 

Postaram sie w wolnej chwili założyć bagaznik na "ukochaną Kaśke " i obfotografować - ale nie obiecuję kiedy.Gwarantuje że bardzo dobrze komponuje się z srebrnymi relingami wrsji I Way /aluminiowe belki/ .Wykończenia maskujące mocowanie w kolorze czarnym zlewają sie kolorystycznie z moim kolorem ciemna śliwka .

 

Postaram sie w wolnej chwili założyć bagaznik na "ukochaną Kaśke " i obfotografować - ale nie obiecuję kiedy.Gwarantuje że bardzo dobrze komponuje się z srebrnymi relingami wrsji I Way /aluminiowe belki/ .Wykończenia maskujące mocowanie w kolorze czarnym zlewają sie kolorystycznie z moim kolorem ciemna śliwka .

 

 

Obiecane fotki bagażnika - oczywiście nie jest on zamontowany ale daje pogląd.

 

Postaram sie w wolnej chwili założyć bagaznik na "ukochaną Kaśke " i obfotografować - ale nie obiecuję kiedy.Gwarantuje że bardzo dobrze komponuje się z srebrnymi relingami wrsji I Way /aluminiowe belki/ .Wykończenia maskujące mocowanie w kolorze czarnym zlewają sie kolorystycznie z moim kolorem ciemna śliwka .

 

 

Obiecane fotki bagażnika - oczywiście nie jest on zamontowany ale daje pogląd.

post-32644-1275124403,7744_thumb.jpg

post-32644-1275124965,9814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygląda bardzo fajnie. Belki z tego co widzę nie wystają poza obrys całego dachu, łapki ładnie się komponują z relingami. Musze się za nim porozglądać i dowiedzieć czy mozna kupić belki koloru czarnego.

 

Przy okazji powiedz waszka czy jak miałeś na zestawie z fotek założone narty to między dachem a wiązaniami były ze 2cm luzu ? Mam taki sam uchwyt do nart a z praktyki wiem że nieraz trzeba dodawać dystanse miedzy belkę a bagażnik na narty bo robi się ciasno i wiązania ocierają o dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wygląda bardzo fajnie. Belki z tego co widzę nie wystają poza obrys całego dachu, łapki ładnie się komponują z relingami. Musze się za nim porozglądać i dowiedzieć czy mozna kupić belki koloru czarnego.

 

Przy okazji powiedz waszka czy jak miałeś na zestawie z fotek założone narty to między dachem a wiązaniami były ze 2cm luzu ? Mam taki sam uchwyt do nart a z praktyki wiem że nieraz trzeba dodawać dystanse miedzy belkę a bagażnik na narty bo robi się ciasno i wiązania ocierają o dach.

 

 

W tym przypadku narty muszą leżeć pojedynczo w szeregu wiązaniami do góry./4 szt/.Ale jeżeli dasz dystanse podwyższające lub zastosujesz inny model- wyższy- uchwytów na narty to będzie OK.Inną sprawą jest że nie spotkałem się z bagażnikami/belkami/ tak wysoko uniesionymi , myślę że nie wygladałoby to eststycznie . No ale to kwestia gustu.W tym modelu bagażnika można wybrać oslony w kolorze błyszczącego srebra ale mnie one nie spasowały.Na oko belki mają przekrój standartowy więc mozna dokupic osobne w kolorze czarnym i założyć do istniejących uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku narty muszą leżeć pojedynczo w szeregu wiązaniami do góry./4 szt/.Ale jeżeli dasz dystanse podwyższające lub zastosujesz inny model- wyższy- uchwytów na narty to będzie OK.Inną sprawą jest że nie spotkałem się z bagażnikami/belkami/ tak wysoko uniesionymi , myślę że nie wygladałoby to eststycznie . No ale to kwestia gustu.W tym modelu bagażnika można wybrać oslony w kolorze błyszczącego srebra ale mnie one nie spasowały.Na oko belki mają przekrój standartowy więc mozna dokupic osobne w kolorze czarnym i założyć do istniejących uchwytów.

dorzucę swoje 3 grosze. Na dachu tylko box sprawdza się zarówno latem ,jak i zimą. Obecnie box jest na środku , a z boku dwa uchwyty na rowery i można wyruszyc z wnukiem / jeżdzi na rowerze ze mną w siodełku/ na rowerowe wakacje na Pomorze polsko-niemieckie.

post-27478-1275147879,0755_thumb.jpg

post-27478-1275147922,0096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku narty muszą leżeć pojedynczo w szeregu wiązaniami do góry./4 szt/.Ale jeżeli dasz dystanse podwyższające lub zastosujesz inny model- wyższy- uchwytów na narty to będzie OK.Inną sprawą jest że nie spotkałem się z bagażnikami/belkami/ tak wysoko uniesionymi , myślę że nie wygladałoby to eststycznie . No ale to kwestia gustu.W tym modelu bagażnika można wybrać oslony w kolorze błyszczącego srebra ale mnie one nie spasowały.Na oko belki mają przekrój standartowy więc mozna dokupic osobne w kolorze czarnym i założyć do istniejących uchwytów.

 

No nic, będzie trzeba zastosować dystanse bo bywa że ładuję pięć par nart i ich nie da się rozłożyć pojedyńczo. Z tymi czarnymi belkami to chyba stare przyzwyczajenie, bo pokazałem żonie Twoje fotki i powiedziała że wygląda okej.

 

Off topic

Po poście waszki i JACEK1952 cieszy mnie taki drobiazg że QQ skupia osoby lubiące czynny wypoczynek. Ze względu na swoja aktywność QQ mi równeż podpasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucę swoje 3 grosze. Na dachu tylko box sprawdza się zarówno latem ,jak i zimą. Obecnie box jest na środku , a z boku dwa uchwyty na rowery i można wyruszyc z wnukiem / jeżdzi na rowerze ze mną w siodełku/ na rowerowe wakacje na Pomorze polsko-niemieckie.

 

JACEK1952 - bardzo ładny bagażnik, czy mogę wiedzieć co to za model i gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACEK1952 - bardzo ładny bagażnik, czy mogę wiedzieć co to za model i gdzie kupiłeś?

Poprzeczki to oryginalne THULE TH/861 ; TH/757 ;TH/588 /symbole spisane z gwarancji/. Istotne jest to, że obsługiwane są z jednego kluczyka zarówno adaptory jak i belki.Hałasują mało pod warunkiem ,że zawsze jest uszczelniony rowek. .Zakupione razem za 608 zł w TAURUS-ie Mikołów .Dodatkowo zakupiłem uszczelki ,które sa docięte do aktualnej konfiguracji / np. tylko 2 uchwyty rowerowe TAURUS/.

A trumna to już chyba zabytek 15 letni .Przeżyła 5 samochodów i wiele podróży i nadal jest w świetnej kondycji.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanów się czy warto płacić 399 zł za czeski bagażnik HAKR (mam ich uchwyt na narty, nie jest to szczyt osiągnięć w dziedzinie takich uchwytów) gdy za 429 możesz mieć Mont Blanc!!!

Mont Blanc

 

Odpowiem tutaj ponieważ troszkę robi nam się mix w tematach i po czasie ciężko coś znaleść. Zwróciłem uwagę własnie ze względu na markę ponieważ mam aluminiowy bagaznik na narty tej firmy, użytkowany trzy zesony i się sprawdził. Co ważne grubość belek pozwala stosować obejmy oraz wsuwki. W Mont Blanc tylko wsuwki i jest to duże utrudnienie. Jak równiez na allegro sprytnie podawane sa ceny belek 120 cm ... a do naszych QQ sa one za krótkie, wiec cena dłużych jest inna. Kupiłem tego HAKRa wygląda bardzo pożądnie.

 

Przy okazji wiecie gdzie i czy wogle w instrukcji QQ podane jest miejsce montażu bagaznika na relingach ?? Ja nie wypatrzyłem, podpatruje na fotki waszki jak to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się na Prorack Whispbar. Świetnie wygląda, jest faktycznie cichy. I jeszcze jednak kwestia - jest niższy niż pozostałe, które oglądałem. Przy obecnej konfiguracji z boxem na dachu mój Qashqai ma trochę ponad 200cm wysokości, co sprawia iż lekko zahaczam boxem o wiszące znaki w garażu podziemnym :). Przy innym bagażniku mógłbym go poważnie poobcierać :)

post-33776-1278776569,2482_thumb.jpg

post-33776-1278776576,9909_thumb.jpg

Edytowane przez BB77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się na Prorack Whispbar. Świetnie wygląda, jest faktycznie cichy. I jeszcze jednak kwestia - jest niższy niż pozostałe, które oglądałem. Przy obecnej konfiguracji z boxem na dachu mój Qashqai ma trochę ponad 200cm wysokości, co sprawia iż lekko zahaczam boxem o wiszące znaki w garażu podziemnym :). Przy innym bagażniku mógłbym go poważnie poobcierać :)

Fajne belki! Przy boxie faktycznie mała wysokość jest zaletą, jednak przy ewentualnym montażu zwykłego uchwytu na narty to już wada, u mnie carvingi z wysoką listwą pod wiązaniem ledwo ledwo mieszczą się z brzegu dachu (nie mam relingów, nissanowskie belki są dość wysokie). Na środku narty trzeba układać osobno, po 1 sztuce. Uprzedzam pytanie po co mi uchwyt jak mam box - na popołudniowy wyjazd łatwiej i szybciej założyć uchwyt niż box, którego wyjęcie z piwnicy zajmuje z 20 minut :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synkro jeżeli wiązania masz tuz tuż przy lini dachu to dokup sobie firmowe HAKRa dystanse między belke a uchwyt narciarski. Dziś rozmawiałem własnie na ten temat ze sprzedawcą bagażników i zaproponował mi takie rozwiązanie.

 

BB77 fajny zestaw wakacyjny a z tym wjazdem do garażu mam podobny dylemat i zastanawiam się czy z boksem wjadę bez problemu do garażu. Muszę dokonać pomiarów :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

QQ jest wyższy od innych osobówek.

Jak wam idzie wsadzanie i wyciąganie bagażu z boxa?

Wspomnę jeszcze o zalożeniu roweru na uchwyt rowerowy na belkach. :(

Ja to widzę czarno zwłaszcza w blocie i/lub śniegu.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to praktycznie problem. Przy 175cm wzrostu założenie trzech rowerów jest praktycznie niewykonalne. Ja wybierając sie na wycieczkę rowerową zabieram składaną jedno-stopniową drabinke z aluminium. A w zimie instaluję uchwyta na narty, który można wysunąc poza obrys auta.

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to praktycznie problem. Przy 175cm wzrostu założenie trzech rowerów jest praktycznie niewykonalne. Ja wybierając sie na wycieczkę rowerową zabieram składaną jedno-stopniową drabinke z aluminium. A w zimie instaluję uchwyta na narty, który można wysunąc poza obrys auta.

Ryszard

W salonie Nissana widziałęm stopień zakładany na tylne koło, wygląda solidnie, jest poręczny, pewnie ułatwia pakowanie. Jeśli chodzi o box to nie miałem problemów z wsadzaniem do niego nart - stawałem na progu i jakoś dawałem sobie radę. Podobnie z uchwytem na narty. Co do rowerów to uchwyty przetestuję za tydzień ale nie sądzę, żebym miał problem z wsadzeniem tam dwóch rowerów. Specjalnie wybrałem natomiast uchwyt, w którym rower stoi jeszcze przed przymocowaniem go głównym uchwytem (łapiącym ramę roweru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się na Prorack Whispbar. Świetnie wygląda, jest faktycznie cichy. I jeszcze jednak kwestia - jest niższy niż pozostałe, które oglądałem. Przy obecnej konfiguracji z boxem na dachu mój Qashqai ma trochę ponad 200cm wysokości, co sprawia iż lekko zahaczam boxem o wiszące znaki w garażu podziemnym :). Przy innym bagażniku mógłbym go poważnie poobcierać :)

 

Witam,

Myślę o tym bagażniku od jakiegoś czasu. Z tego co widzę po rejestracji, kolega jakoś tak niedaleko mnie, czy mogę prosić o kontakt na priv, może byśmy się jakoś umówili na chwilę w jakiś weekend, chciałbym podejrzeć ten cały zestaw (bagażnik + box) z bliska.

 

Pozdro,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość adamosin

Witam,

 

Zainstalowałem bagażnik na QQ po FL.

Często jeżdżę na budowy i mam problem z załadowaniem butów (po budowie ubłoconych), kasków ochronnych itp.

 

Zestaw składa się z Bagażnika Thule Rapid 757 belka Aero oraz BOX Thule Pacific 600.

Pozdrawiam,

post-34577-1280401800,7094_thumb.jpg

post-34577-1280401825,9505_thumb.jpg

post-34577-1280401837,4868_thumb.jpg

post-34577-1280401845,0564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...