Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagażnik na relingi do qashqai


waszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie można zdjąć całość, bez odkręcania boxa od poprzeczek. Aczkolwiek ja nie zdejmuję poprzeczek, można z tym bagażnikiem jezdzić cały czas. Jest cichy, wygląda ładnie (dobrze komponuje się z relingami), można z nim wjeżdzać do myjni automatycznej.

 

BB77 i dubik77 jeszcze raz dziękuję za inormacje od was.

 

Za Waszą pomocą decyzja podjęta i dzisiaj zakupiłem taki komplet:

- poprzeczki Prorack Whispbar

- adaptery T ( Thule )

- box Thule Spirit 780 black

 

Liczę na to, że ten komplet pozwoli podróżować dość komfortowo ( czytaj: w miarę cicho ).

Biorąc pod uwagę długość dachu QQ+2 i Thule Spirita to box zamontowany maksymalnie do tyłu nie powinien wystawać przed przednią szybę co pozwoli skierować strumień powietrza z szyby ponad box. Dodatkowo na plus opływowe i nie wystajace poprzeczki oraz bardzo nisko osadzony box względem dachu. Ale jak to będzie to zobaczymy po montażu i pierwszych próbach.

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szerokość belek nie powinna mieć znaczenia.

Jam mam bagażnik rowerowy Mont Blanc Barracuda:

 

 

 

A jak się sprawdza ten bagażnik rowerowy? dobrze trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe ktory lepszy i ktory lepiej trzyma rowerey ciekawe czy można gdzieś znaleźć jakies porownania i testy bagażników rowerowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe ktory lepszy i ktory lepiej trzyma rowerey ciekawe czy można gdzieś znaleźć jakies porownania i testy bagażników rowerowych?

Z tego co wiem, to z tych dwóch modeli lepiej trzyma Discovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB77 i dubik77 jeszcze raz dziękuję za inormacje od was.

 

Za Waszą pomocą decyzja podjęta i dzisiaj zakupiłem taki komplet:

- poprzeczki Prorack Whispbar

- adaptery T ( Thule )

- box Thule Spirit 780 black

 

Liczę na to, że ten komplet pozwoli podróżować dość komfortowo ( czytaj: w miarę cicho ).

Biorąc pod uwagę długość dachu QQ+2 i Thule Spirita to box zamontowany maksymalnie do tyłu nie powinien wystawać przed przednią szybę co pozwoli skierować strumień powietrza z szyby ponad box. Dodatkowo na plus opływowe i nie wystajace poprzeczki oraz bardzo nisko osadzony box względem dachu. Ale jak to będzie to zobaczymy po montażu i pierwszych próbach.

 

Pierwsze jazdy z boxem zaliczone i czytając wcześniej dość dużo o boxach to muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze ( czytaj: cicho ).

Box ma obniżoną podłogę i po zamontowaniu na poprzeczkach wygląda jakby leżał na dachu, w najniższym punkcie ma około 5mm do dachu, nawet przy prędkości 150km/h jest cicho. Wysokość QQ+2 z tym boxem wyszła coś około 205cm.

post-34954-0-54523300-1295717031_thumb.jpg

post-34954-0-96757200-1295717033_thumb.jpg

post-34954-0-82560200-1295717036_thumb.jpg

post-34954-0-94373200-1295717038_thumb.jpg

post-34954-0-72110200-1295717040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to belki tak tobie się przygięły do dachu czy taka odległośc jest między belkami a dachem?? Jakie masz belki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to belki tak tobie się przygięły do dachu czy taka odległośc jest między belkami a dachem?? Jakie masz belki ??

 

Nie wiem czy jakikolwiek producent pozwoliłby sobie na wyprodukowanie poprzeczek, które mogłyby się przygiąć.

 

Dokładniej te poprzeczki opisane zostały w poprzednich postach.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jazdy z boxem zaliczone i czytając wcześniej dość dużo o boxach to muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze ( czytaj: cicho ).

Box ma obniżoną podłogę i po zamontowaniu na poprzeczkach wygląda jakby leżał na dachu, w najniższym punkcie ma około 5mm do dachu, nawet przy prędkości 150km/h jest cicho. Wysokość QQ+2 z tym boxem wyszła coś około 205cm.

5mm?, czy to nie za mało.Przecież box jest elastyczny i pracuje pod obciążeniem i na wstrząsach - możesz niestety mieć kontakt z dachem. Przeanalizuj to dokładnie.

Życzę powodzenia. Ja jeżdzę z boksem już kilkanascie lat i uważam ,że nic lepszego nie wymyślono do transportu sprzętu sportowego na dachu.Boks jest cichy ,szczególnie jak zapakowany - pusty jednak lekko rezonuje.

pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jazdy z boxem zaliczone i czytając wcześniej dość dużo o boxach to muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze ( czytaj: cicho ).

 

Kurcze ładnie to wszystko wygląda i jest spasowane, no i trochę za to wszystko trzeba zapłacić :( (ale zestaw pierwsza klasa). Będę musiał przeanalizować i zestawić koszty zestawu z niższej półki do twojego zestawu. W moim przypadku to boksa może jedynie z raz góra dwa razy w roku założę na wakacyjny wypad więc czy opłaca się wydawać taką kasę ... (oczywiście wiem że kasa to pojęcie względne :)).

No i jeszcze inna sprawa ... będę musiał pomierzyć i sprawdzić czy też tak ładnie się spasuję na długości przy zwykłym QQ (bez +2).

Zauważyłem że do tyłu ogranicza antena ale powiem wam że ostatnio na parkingu przed moją firmą oglądałem QQ Acente po FL i miała na dachu antenę podobną do płetwy co mają niemcy na swoich bryczkach. Kurcze a może za słabo się przyjrzałem i po prostu bat był wykręcony ???? Eee chyba nie...

 

Pozdr

A jednak to był wykręcony bat, bo dzisiaj lepiej się niemu przyjrzałem... :)

Edytowane przez Lutenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ładnie to wszystko wygląda i jest spasowane, no i trochę za to wszystko trzeba zapłacić :( (ale zestaw pierwsza klasa). Będę musiał przeanalizować i zestawić koszty zestawu z niższej półki do twojego zestawu. W moim przypadku to boksa może jedynie z raz góra dwa razy w roku założę na wakacyjny wypad więc czy opłaca się wydawać taką kasę ... (oczywiście wiem że kasa to pojęcie względne :)).

No i jeszcze inna sprawa ... będę musiał pomierzyć i sprawdzić czy też tak ładnie się spasuję na długości przy zwykłym QQ (bez +2).

Zauważyłem że do tyłu ogranicza antena ale powiem wam że ostatnio na parkingu przed moją firmą oglądałem QQ Acente po FL i miała na dachu antenę podobną do płetwy co mają niemcy na swoich bryczkach. Kurcze a może za słabo się przyjrzałem i po prostu bat był wykręcony ???? Eee chyba nie...

 

Pozdr

niestety w konfiguracji z trumną oryginalny bat anteny uderza o scianę box-u/jest ustawiony asymetrycznie na prawą stronę/.Musiałem wkręcić krótki aluminiowy sztywny bacik z supermarketu - oczywiście radio działa gorzej na trasie, ale ponieważ słucham głównie MP3 więc to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mm?, czy to nie za mało.Przecież box jest elastyczny i pracuje pod obciążeniem i na wstrząsach - możesz niestety mieć kontakt z dachem. Przeanalizuj to dokładnie.

Życzę powodzenia. Ja jeżdzę z boksem już kilkanascie lat i uważam ,że nic lepszego nie wymyślono do transportu sprzętu sportowego na dachu.Boks jest cichy ,szczególnie jak zapakowany - pusty jednak lekko rezonuje.

pozdrawiam

Jacek

 

Można box ustawić inaczej na relingach, bardziej do przodu i będzie wyżej względem dachu, ale to już będzie coś innego niż zakładałem, tak jest zamontowany najbardziej optymalnie ( dla mnie ). Dzisiaj pierwsza jazda z załadowanym boxem i jak narazie box nie ma kontaktu z dachem. I faktycznie jest tak jak napisałeś, załadowany box jest o wiele cichszy.

 

Ogólnie mogę polecić, montaż takiego boxa to naprawdę fajna sprawa. Taka jeszcze mała uwaga, jeżeli ktoś planuje zakup boxa to polecam dwustronnie otwierany jest o wiele praktyczniejszy zarówno przy załadunku jak i zakładaniu pasów mocujących szczególnie, że QQ jest podwyższony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś ma taki bagaznik?

http://moto.allegro.pl/whispbar-nissan-qashqai-bagaznik-bagazniki-i1630242908.html

 

albo NISSAN'owski KE732-JD010

 

Jesli tak to prosze o plusy i minusy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy ... z jakimi prędkościami jeździcie mając box na dachu ?

 

Mam THULE Motion 600. Jeżdziłem z nim 150km/h i nic sie nie działo. Żadnych wibracji i szumów powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam THULE Motion 600. Jeżdziłem z nim 150km/h i nic sie nie działo. Żadnych wibracji i szumów powietrza.

Eno, eno ... fajna nowa seria Thule ... fajny ten box. Dałbyś tutaj zdjęcie QQ z tym boxem bo zastanawiałem się jak się prezentuje. Czy 800 nie za długa, a 600 jaką masz czy nie za wąska. Ja śmigam z Thule Spirit 780 i jak patrzę przez okno w dachu to przód lekko drży ... i dlatego nie jadę szybciej niż 140 km/h.

Boks ułożony tak ...

post-32905-0-49055400-1327177862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eno, eno ... fajna nowa seria Thule ... fajny ten box. Dałbyś tutaj zdjęcie QQ z tym boxem bo zastanawiałem się jak się prezentuje. Czy 800 nie za długa, a 600 jaką masz czy nie za wąska. Ja śmigam z Thule Spirit 780 i jak patrzę przez okno w dachu to przód lekko drży ... i dlatego nie jadę szybciej niż 140 km/h.

Boks ułożony tak ...

post-32905-0-49055400-1327177862_thumb.jpg

 

Jutro wrzuce zdjecia. Różnica jest niewielka ale zawsze to 30 litrów.

Thule Spirit 780 ma wymiary 196x78x33 i 380 litrów

THULE Motion 600 ma wymiary 190x67x42 i 350 litrów. Jest węższy ale mozna wrzucić jeszcze rowerek

 

W legnicy jest sklepik gdzie można go kupic o 300 PLN taniej niz na Allegro. Na Allegro jest coraz częściej drożej niz w sklepie.

 

Pozdrawiam P :)

 

Obiecane zdjęcia. Na oko nie różni się kształtem od Thule Spirit 780

 

 

post-43265-0-18014600-1327312145_thumb.jpg

post-43265-0-65775400-1327312165_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna trumna :)

 

A montaz to bajka :). Żadnych cybantów. Od srodka jest pokretło którym reguluje sie rozstaw i zaciska "szczęki" zaciskajace sie na belkach.

 

post-43265-0-09837300-1327338597_thumb.jpg

 

post-43265-0-84382700-1327338612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author53, słowny z Ciebie facet. Powiedziałeś że dasz na następny dzień i dałeś ;)

 

Szerokość trumny okej ... myslałem że jest dużo węższa. Wydaje mi się tylko że mógłbyś na czas jazdy z trumną zamienić antenę na krótszą i cofnąć ją do tyłu. Ja tak zrobiłem i lepiej się prezentuje kiedy trumna nie wystaje z przodu (i jej tak nie podwiewa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author53, słowny z Ciebie facet. Powiedziałeś że dasz na następny dzień i dałeś ;)

 

Szerokość trumny okej ... myslałem że jest dużo węższa. Wydaje mi się tylko że mógłbyś na czas jazdy z trumną zamienić antenę na krótszą i cofnąć ją do tyłu. Ja tak zrobiłem i lepiej się prezentuje kiedy trumna nie wystaje z przodu (i jej tak nie podwiewa).

 

Tak zamierzam zrobić. Ten box zamontowałem po zakupie i tak juz jeżdżę z nim od pewnego czasu na narty, a ze ciagle w Legnicy leje wiec jest jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Troszkę na dachu pozmieniałem. Czarnego Spirita wymieniłem na Dynamic w kolorze tytanowym, a bagażnik na relingi na Prorack Whispbar. Jasny box przy jasnym kolorze auta bardziej się zgrywa (według mnie)

 

post-32905-0-10340600-1356297192_thumb.jpg

 

post-32905-0-77808900-1356297228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na dachu pozmieniałem. Czarnego Spirita wymieniłem na Dynamic w kolorze tytanowym, a bagażnik na relingi na Prorack Whispbar. Jasny box przy jasnym kolorze auta bardziej się zgrywa (według mnie)

 

post-32905-0-10340600-1356297192_thumb.jpg

 

post-32905-0-77808900-1356297228_thumb.jpg

 

No pięknie. Kolorystycznie sie zgrywa a i belki są super. Nie wystają na zewnatrz. Moje Nissanowskie podobnie wygladają. Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...