Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piewsza długa trasa


Marek1957
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jechałem z Poznania do Szczecina = przepisowo bez szaleństw - 225 km 3gdziny 22minuty średnia 64km/h spalanie 5,6l/100km. dla mnie super

Korzystałeś z tempomatu? W weekend czeka mnie trasa ok.800 km i sprawdzę wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś z tempomatu? W weekend czeka mnie trasa ok.800 km i sprawdzę wynik.

 

Na polskich drogach z tempomatem nie da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskich drogach z tempomatem nie da się jeździć.

Jedyne miejsca w Polsce do jazdy z tempomatem to prawy pas autostrady. :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskich drogach z tempomatem nie da się jeździć.

 

Ja tam jeżdżę po PL z tempomatem. Wystarczy dłuższa prosta i trochę mniejszy ruch. Nie przesadzajmy, że tempomat to tylko po autostradzie czy ekspresowej. Jak jest po jakiejś miejscowości ograniczenie, schodzę do tej prędkości i tempomacik już działa - nie muszę kontrolować prędkości. To przeświadczenie o tym że tempomat to tylko na autostradzie to się od kierowców ciężarówek bierze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne miejsca w Polsce do jazdy z tempomatem to prawy pas autostrady. :rolleyes2:

A kto powiedział, że tempomat działa tylko przy prędkościach >120km/h? ;) Ja sobie często włączam przy 90-100 i jak trzeba wyprzedzić to depię gaz, a potem puszczam i znów wracam do zadanej prędkości. Jedno jest pewne - w korku nie ma zastosowania :D

Edytowane przez Peri Noid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja już po pierwszej trasce: ze Szczecina do Warszawy.

 

Odebrałem auto w Polmotorze i od razu w drogę. Bez szaleństw, bo docierając silnik - starałem się nie przekraczać 2,5 tys obr./min (za często :whistle: ) , na A2 tempomacik na 130 km/h.

 

Spalił 6.8 /100, więc przyzwoicie. Zobaczymy jak teraz będzie po Warszawie.

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 1.6 benzyna w mieście 8.8 ,na trasie 7.8 ,a najmniej spalanie było 7.4.Nie wiem za ciężką nogę mam.Wcześniej miałem opla astra 2 1.7dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Mój 1,5 dCi generalnie pali po mieście 7,5 - 7,9 a w trasie 5,0 - wielkości liczone od wlania pod korek - komputer kłamie trochę ponieważ dodaje od siebie :) około 0,5 litra. A podobno miał palić po mieście max 6 litrów. Mój poprzedni samochód Almera z takim samym silniekiem 1.5 dCi paliła po mieście max 6,5. Ciekawe czy spalenia będzie mniejsze - zbliżone do tego co napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza, jak na na mnie bardzo, długa trasa. Samochód ma przebieg 5.5 tyś. Trasa Bydgoszcz-Swarzędz (w Swarzędzu nocleg)-Warszawa-Bydgoszcz. Trochę jazdy po Bydgoszczy i Warszawie, reszta praktycznie trasa, w tym Września-Stryków autostrada. Na trasie Bydgoszcz-Swarzędz-Warszawa tylko ja, prawie bez bagażu. Warszawa-Bydgoszcz ja + pasażer i trochę bagażu. Temperatura na zewnątrz 16-20 stopni, prawie cały czas klimatyzacja włączona. Prędkość na trasie ok. 90, autostrada 100 (tempomat), tereny zabudowane ok. 60.

Komputer pokazał:

trasa 743 km

średnia prędkość 63km/h

zużycie paliwa 6,5l/100

Zmierzone zużycie (od korka do korka) 6,69l/100

Najważniejszy plus - wygodne fotele powodują zapewne, ży taka długa trasa nie męczy. Przy prędkościach, z jakimi jechałem samochód bardzo cichy. Ogólnie - bardzo przyjemna wyprawa. Coraz bardziej lubię ten samochód :rolleyes:

Edytowane przez Kasjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w silniku 2.0 dCi spalanie początkowo wynosiło 10,4 ale po kilku tysiącach i długiej trasie z Gdańska do Krakowa spadło do 7,4l.

Aktualnie jazda mieszana i spalanie nadal 7,4l - wg mnie bardzo przyzwoite.

Poza tym jakie paliwo lejecie do diesla?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Poza tym jakie paliwo lejecie do diesla?

Pozdrawiam.

 

Ja leje do swojego tylko VP Shell i do mojego wczęśniejszego z silnikiem 1.5 dCi także, nigdy (będzie juz 7 lat) nie miałem problemów.

Edytowane przez arlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...