Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zgubione dokumenty od LPG


Gość Qszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

Nie wiedziałem gdzie umieścić takie pytanie wiec dałem do działu LPG w razie czego można Go przenieść... ;)

 

Mam pytanko ostatnio prześladuje mnie pech i zgubiłem gdzieś dokumenty od Instalacji gazowej...

 

I moje pytanie ? czy idzie zrobić jakiś duplikat i od czego mam zacząć ? gdzie się zgłosić aby wystawili ponownie dokumenty.

Papierki muszę mieć bo mi się zbliża okres przeglądu a bez papierów będą mi kazać ściągnąć LPG <_< a chodzi miodzio.B)

 

Powiem szczerze, że nawet nie pamiętam gdzie i kiedy była zakładana, tylko raz się zajrzało do tych papierków i wyleciało z głowy ... :whistle:

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Nie pamiętasz gdzie był montaż instalacji ... hmm

 

Powinieneś zgłosić się do producenta butli po wtórnik homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziwne. Nie pamiętasz gdzie był montaż instalacji ... hmm"

No właśnie zapomniałem jak się to miasto nazywa.... Nie za mnie była zakładana.

 

Aha czyli z butli z czytać dane o niej i się do producenta zgłosić o duplikat tak?

A ile taka przyjemność będzie mnie kosztowała... orientuje się ktoś ???

 

 

P.s. Przypomniałem sobie gdzie była montowana.... ;) Uf...:rofl:

Edytowane przez Qszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el ronin00

"Dziwne. Nie pamiętasz gdzie był montaż instalacji ... hmm"

No właśnie zapomniałem jak się to miasto nazywa.... Nie za mnie była zakładana.

 

Aha czyli z butli z czytać dane o niej i się do producenta zgłosić o duplikat tak?

A ile taka przyjemność będzie mnie kosztowała... orientuje się ktoś ???

 

 

P.s. Przypomniałem sobie gdzie była montowana.... ;) Uf...:rofl:

Musisz ustalić jakiego producenta masz butle,poczym wysyłasz prośbę o wtórnik homologacji .Koszt około 50 zł.Poszukaj na necie kiedys wszystko znalazłem Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki wszystkim za pomoc :D

 

Dzisiaj zajże pod dywanik w bagażniku i z czytam jaki producent i dane butli niech wystawią wtórnik homologacji.

 

Za nieuwagę trzeba płacić.... :( A co do ceny to podejrzewam, że zależy od producenta butli - jeden sięceni wyżej a inny nie :P

 

No ale tak to już w życiu jest.... cały czas pod górkę :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to że nr homologacji i ważność masz na butli ,,,, ja sie wkur ,,,bo jak kupiłem autko to miałem wbity gaz w dow i myślałem że tyle trzeba okazało sie że papiery też trzeba pokazywać za każdym razem ,,,,i miałem od stako załatwiać i odkryłem że wszystko jest na butli ... no nic Demokracja papiery najważniejsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swój problem rozwiązałem.... Dla innych napisze jak ... Napisałem na FAQ producenta "LPG" (nie butli ;)) czyli na stronie ElpiGaz.com Odpisali mi na jakiej stronce można zrobić wtórnik homologacji. Otóż na stronie "Transportowego Dozoru Technicznego" można składając wniosek elektroniczny uzyskać taki wtórnik. Podaje adres stronki - www.tdt.pl Koszt wtórnika to 49,95 :D Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jeśli nie masz wogóle homologacji lub zmontowałeś instalacje w garażu i trzeba ją zalegalizować i wbić do dowodu

firma z XXXXXX robi to wysyłkowo za 300 zł homologacja + faktura,

wysyłasz im dowod rej. (kopie) i kopie atestu butli

 

oferty wystawiaja też na alledrogo.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak zgubie papiery to muszę odtworzyć homologację na butlę....na instalację raczej nie trzeba bo mi tego nie sprawdzali podczas przeglądu - zresztą kopia jest w Urzędzie i mam pieczątkę w dowodzie.

a propos, czy homologacja na przód też ma swój czas, czy jest bezterminowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym przeglądzie po montażu musisz mieć i homologację instalacji i atest na butlę inaczej przeglądu nie wbije

 

na przeglądach kolejnych sprawdzał mi tylko atest na butlę

 

homologacja na instalację wychodzi z zakładu montującego raz i nie posiada terminu ważności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, a u mnie na pierwszym przeglądzie chcieli tylko homologację na butę. Widać albo przepisy są niejednoznaczne albo diagności robią jak uważają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...