Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulec ręczny w T30


Gość Floydoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczęka się "kładzie" obróć ją o 180* albo zamień miejscami, nie analizowałem dlaczego ale u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeki przy rozpierakach są lekko zakrzywione. Nie wiem czy to blad odlewu, ale wszystkie taka maja, a przez to nie ma jak ulozyc gorny i dolnych, bo w tedy te zakrzywienie kieruja rozpierak w dwie strony. W

post-103674-0-64384500-1486464864_thumb.jpg

post-103674-0-84771400-1486464893_thumb.jpg

post-103674-0-56061600-1486464923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeki przy rozpierakach są lekko zakrzywione. Nie wiem czy to blad odlewu, ale wszystkie taka maja, a przez to nie ma jak ulozyc gorny i dolnych, bo w tedy te zakrzywienie kieruja rozpierak w dwie strony. W

Tak ma być, żaden błąd. Nie da się ich zamienić górą do dołu, tylko miejscami. Są symetryczne, więc nie wiem czy zamiana coś da. Ale skoro Caromerowi pomogło to co zaszkodzi spróbować? Ustaw na dolnym regulatorze tak aby prawie obcierało. Resztę reguluje się na lince. Jak to nie pomoże to znaczy że linki są już wyciągnięte, bo w zużyty bęben nie uwierzę. Od czego miałby się zużyć, jak to hamulec pomocniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze, klocki, szczeki i zestaw montazowy mam nowy. Problem wstepnie rozwiazany. Polegal on na zbyt miekkich sprezynkach. Usztywnilem je i narazie dziala. Oby tak zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szczeki przy rozpierakach są lekko zakrzywione. Nie wiem czy to blad odlewu, ale wszystkie taka maja, a przez to nie ma jak ulozyc gorny i dolnych, bo w tedy te zakrzywienie kieruja rozpierak w dwie strony. W

Panowie. Ktoś napisał, że tak ma być. Nic bardziej błędnego TAK NIE MOŻE BYĆ. Właśnie takie wykrzywienia krawędzi oporowej na szczęce są powodem waszych problemów z hamulcami awaryjnymi w X-trailu. Trudne do dostrzeżenia bez zdemontowania szczęk. Niskiej jakości szczęki hamulców awaryjnych pod działaniem siły z jaką zaciągamy hamulec wykrzywiają się i "uślizgują" z krawędzi oporowej. Skutkuje to właśnie opisywanym "puszczaniem" hamulca po lekkim ruszeniu na zaciągniętym hamulcu. Trzymając dźwignię hamulca mamy opór po trzech ząbkach, a gdy lekko ruszymy autem luz sięga sufitu. Winne temu są tylko tandetne szczęki. Kupujcie porządne problemów nie będzie. Te lipne potrafią mieć ściankę krawędzi oporowej o połowę cieńszą od szczęk porządnych firm. Po pierwszym zaciągnięciu hamulca muszą się wygiąć i hamulców już nie będzie. Wiem bo zrobiłem z hamulców awaryjnych X-traila doktorat w weekend. :whistle: No i podczas montażu zwrócić trzeba uwagę na strzałkę w kierunku frontu na rozpieraku i kierunek montażu regulatora. To nie są rzeczy przypadkowe i mają wpływ na prawidłową pracę hamulca.

Edytowane przez emedek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie było tak... Musiałam wymienić kłóci na tyle, po czym dowiedziałam się, że mam też szczęki, których tak na serio nie było :huh: bo ktoś wcześniej dobrze na ręcznym szalał. Jak się dzięki :0recourse:mechanikowi dowiedziałam,  iż tarcz to ja już też nie mam:wow:. Cienkie i poorane. W sumie dwa dni bez samochodu byłam. Ale było warto:banan:Po wymianie na nowe tarcze, szczęki i klocki wrócił ręczny. I trzyma jak nigdy:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzejemy potrawkę...koledzy...interesują mnie długości linek do Xa 2001r 2.0, większość części zamawiam w inter cars, szczęki wymieniłem...ręczny wcale nie trzyma...był regulowany...jak zaciągam ręczny to bez mała stoi na baczność rączka ale nie trzyma wcale...wczoraj przegląd ogarnąłem...ale z obietnicą, że ogarnę ręczny...jest kilka długości linek i chciałbym aby ktoś podał mi 100% właściwe gdyż iż ponieważ mechanik mnie wpienia i nie chce mu się zamówić wszystkich po czym zrobić zwrot tylko chce abym mu podał wymiary... dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulowała świat w bębnach i pod dźwignią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...