Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik


Gość Andek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Bardzo proszę o opinię posiadaczy Qashqaiów z silnikiem 1.5 dCi. Czy to prawda ,że tak bardzo są awaryjne? Wszędzie bardzo dużo jest negatywnych opinii o francuskich silnikach dCi, o wtryskiwaczach i psującej się turbinie , no i wynikających z tego kosztach. Sam chciałbym kupić to autko , ale te informacje nieco mnie strachają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Bardzo proszę o opinię posiadaczy Qashqaiów z silnikiem 1.5 dCi. Czy to prawda ,że tak bardzo są awaryjne? Wszędzie bardzo dużo jest negatywnych opinii o francuskich silnikach dCi, o wtryskiwaczach i psującej się turbinie , no i wynikających z tego kosztach. Sam chciałbym kupić to autko , ale te informacje nieco mnie strachają.

Mam też ten silnik - 50 tys. na razie bez problemów. Sporo dowiesz się o nim na forum Renault. Pierwsze wersje tego silnika były ponoć awaryjne - obecne poprawione ale podstawa do "francuza" to dobre paliwo i dobry olej. Ja na razie od zmiany do zmiany bez dolewki. Proponuję sprawdzać filtr powietrza, bo uważam, że jego wymiana po 40 tys. jest chyba trochę przesadzona - ja sam wymieniam co 25 tys. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Trochę mnie zaskoczyłeś, bo ten silnik uważany jest właśnie za jedną z lepszych i trwalszych konstrukcji. Podejrzewam, że tu na forum nikt jezcze nie miał problemów z tym silnikiem, bo autko jest za młode.

Sam posiadam ten silnik i poiadałem jego inną wersję w 2 kangurach i clio i nigdy nie miałem, z tą konstrukcją najmniejszego problemu. Znajomy ma go w megance służbowej i bardzo sobie chwali.

Co do paliwa to wiadomo, każdy nowoczesny diesel musi dostać dobrej jakości paliwo, aby nie było problemów z wtryskami, no i olej to podstawa, do tego po dłuższej jeździe schłodzić turbinę, nie gasić silnika od razu i nie będzie problemów.

 

Jak dbasz tak masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Witaj,

 

Jak dbasz tak masz....

 

To jest sedno. Obenie ten silnik posiadam w swoim QQ+2, wcześniej jeździłem prawie 7 lat Almerą 1.5 dCi i nigdy nie mialem problemów łącznie przejechałem prawie 100 tys/ km. Podstawą jest wymiana oleju co rok, lanie dobrego paliwa i nie wyłaczać od razu silnika niech pochodzi sobie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...