Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korozja pod nakładkami na progach !!


Gość michalkaflowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na "żyto"... Trzeba dobrze oblać, by jeździł długie lata!

 

Warsztat do zabezpieczeń antykorozyjnych jest profesjonalny przy rondzie Wiatraczna.

Zdecydowanie najsolidniejszy z jakim miałem okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

To jest ich strona.

Zostawiasz tam auto na 2-3 dni, i po pełnym myciu podwozia, suszeniu, wszytko jest starannie zabezpieczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ruda szkoda mówić. Ale Hugh_h ma rację. Wcześniejsze autka mogły więcej wytrzymać. Mój Path ma 88tyś km, rocznik 2007 ale jak keidyś zobaczyłem rynienki na dachu to też mnie przerażenie ogarnęło. Lakier na łączeniach w rynienkach po prostu poodpadał. Największe ubytki są od strony przodu pojazdu. Wynalazcę eko-lakierów powinni :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierzesz to zapraszam do siebie.

Robiłem samodzielnie i wyszło dobrze (ocena diagnosty).

 

Zatem pomogę w kłopocie

 

Czy u Kolegi dab'13 po sąsiedzku w Chotomowie można kupić części do X-a? Czy może coś źle kojarzę :rolleyes2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam Szanownych,

po zimie znalazłem kilka małych ognisk rdzy na tylnych nadkolach w T31. Po zdjęciu plastikowej listwy okazało sie, że praktycznie nadkola nie ma - jest zjedzone przez rdzę. :unsure: Film poglądowy: https://streamable.com/1p9ni

Jestem drugim właścicielem od 2 lat, wcześniej w jednych rękach z polskiego salonu :( Podczas zakupu auto dokładnie oglądane, żadnych śladów korozji. Nie mam pojęcia co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, ale chciałbym to naprawić... Czy do tego modelu są na rynku dostępne reperaturki? Do T30 jest sporo, ale pewnie nie pasują?

Pozdrawiam

Edytowane przez beeert
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za polerowanie Krauss P7 i Koch H8 ? :)

Edytowane przez Zielon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłeś coś więcej ?
u mnie z drugiej strony właśnie wychodzi 5x5mm purchelek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była polerka - ale nie wiem jakimi narzędziami. :P Nie znalazłem, wkrótce będę na konsultacjach u blacharza i się okaże co można poradzić. Podejrzewam, że większość t31 może mieć takie przykre niespodzianki po zdjęciu tej plastikowej listwy zewnętrznej.

Edytowane przez beeert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio w moim aucie demontowałem tylny zderzak i także zastałem rudą ale nie aż taką . Sądzę że można pokusić się o stwierdzenie że występuje to we wszystkich T31 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłącze się, u mnie lewy tył, purchel a teraz dziura, dlaczego, zbierające się błoto w tym miejscu od środka/wewnątrz, i zgniło. Po rozmowie z blacharzem, lakierowanie elementu 500zł, wymiana 600-800zł + koszt błotnika, zalecił kupić z rozbitego bo będzie lepsza blacha, ponoć nie ma reperaturek do T31. Znalazłem tył samochodu z podłogą i błotniki obydwa za 500zł. Cały czas myślę czy naprawiać. A ruda zjada dzień i noc, heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem świezo T31 i będę odkręcał w weekend te reflektory tylne - od strony mocowań widziałem, że tam widać jakieś liście itp resztki.

Samochód garażowany, może w sumie lepiej nie wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, przy zakładaniu haka okazało się że korozja nadgryzła tylne nadkola pod plastikami w moim XT31. Polecacie jakieś preparaty do samodzielnej reparacji i konserwacji blachy. Myślę o szczotkowaniu, wytrawieniu rudej i uzupełnieniu wstawek matą i żywicą. Jakich preparatów użyć do rdzy i czym konserwować miejsca wrażliwe?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...