Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Zbyt dużo pali


Gość Maniek255
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek255

Witam.

 

Mam taki problem mam N15 2.0D i na całym baku czyli na 45 l zrobiłem 600km, jak zawsze robiłem 800km. Co mogło spowodować tak duże spalanie( wymieniłem filtr powietrza, filtr paliwa) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy może miałeś ostry? Albo z klimą jeździłeś (o ile posiadasz)? Ewentualnie zatankowałeś na innej stacji kiepskie paliwo i stąd większe spalanie.

 

Spalanie 7,5l na ten silnik to nic nadzwyczajnego, po mieście w korkach tyle wyjdzie. Wcześniej piszesz, że na baku 800km, to wychodzi ~5,5l na setkę.

 

Dodam, że ja po zalaniu pod koreczek swoim 2.0D zrobiłem ostatnio około 700km z tym, że u mnie to jest 90% miasto, 10% trasa, z tego ostatnio prawie cały czas z klimą no i mam szersze opony, niż standardowo, a to zapewne też się przełoży na większe spalanie. U mnie wychodzi 6,5l na setkę i jest to wynik, który mnie w zupełności zadowala, a dodam, że nie jeżdżę jak emeryt, tylko z reguły biegi zmieniam przy 3000rpm, staram się jeździć w granicach max momentu obrotowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym na klime jak masz a jeśli nie to jakość paliwa / EWENTUALNIE OBCIĄŻENIE, jeśli jechałeś w 3/4 osoby to inaczej się jedzie niż jak byś jechał sam.

Edytowane przez Tricu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek255

Jeździłem jak zawsze 800km robię w ciągu 2 tyg. A spalanie w granicach 6/6,5 też by mnie satysfakcjonowało. Klima chyba aż tyle nie wypije z baku. paliwo jest tankowane od 6 lat z tej samej stacji. Czy w tym autku jest jakiś komputer i czy można zrobić jakąś diagnostykę czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy silniczku 2.0 D po niespełna 4 tys. km (bo tyle przejechałem odkąd nabyłem) średnia wyszła 6.8 L w tym około 15% miasto, 85% trasa prędkości rzędu 90-150 km/h a klima podnieść może spalanie o jakieś 1-1.5 l

 

Więc wyszło Ci spalanie 7,5l/100 km co by pasowało do klimy - teoretycznie

Edytowane przez malyzck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodam od siebie, że niektórzy na autocentrum.pl w raportach spalania fantazjują, i to nieźle. Jak widzę, że ktoś podał spalanie 3,2l to wybaczcie, ale to trochę niepoważne. Po prostu taka u nas moda w kraju, każdemu autko niby malutko pali, a jak przychodzi co do czego (np. wspólny wyjazd jednym autem) to o dziwo spalanie nagle robi się 2 razy większe ;) W cyklu miejskim nie ma bata, żeby zejść poniżej 6l, a jeśli dojdzie do tego klima to 6,5 - 7l jest takim jakby minimum.

 

TDI też podobno palą po 3 litry, a jak kuzyn wybrał się Golfikiem 1.9TDI 90KM do Łodzi, klima cały czas włączona, korki, dynamiczna jazda to o dziwo, spalanie wyszło blisko 9l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 8/9 (jakieś 16/19zł za 100km) litrów gazu więc nie jest źle i to przy klimie jak teraz jezdze mówie o miescie, w trasie podobnie bo szaleje za mocno :] z 140 nie zchodzę a po mieście to spokojnie bo i tak niema gdzie sie rozpedzic. A co do spalania to wiem że przy spokojnej jeźdźcie nowe almery w dieslu palą koło 5 litrów i to sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie ze nissana do 3000 krecic :D a ja się z nim jak z jajkiem obchodze :/ i spalanie wychodzi mi 6,6l w cyklu miejskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnny_21_fingaz

Moment w CD20 to chyba od 1500 do 2300 max, jak kręcę do 3000 to czuję, ze już nie wchodzi tak płynnie z biegu na bieg tylko domaga się już następnego. Kręcąc do max 2300-2400 płynnie przechodzi z 2 na 3 i 3 na 4 i ciągnie [na swój powolny sposób ;]. Niemniej szczerze powiem, że o ile bezawaryjnością tego silnika jestem miło zaskoczony, o tyle spalaniem diesla [bo to mój pierwszy, wczesniej miałem tylko PB] już nie. Te silniki nie palą mało i jak ktoś nie ma alternatywnego źródła zdobywania paliwa, to może jedynie patrzeć jak ze wzrostem cen rośnie spalanie. Następne moje auto będzie powrotem do korzeni - PB minimum 2.0 i sekwencja :)

 

Max moment przy 2800 jest ;)

W sumie to obojetne przy jakiej liczbie obrotow jest moment maksymalny, bo i tak demon to to nie jest :D

Edytowane przez johnny_21_fingaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek255

Sprawdź stan hamulców Pył i rdza mogły utrudnić ruch klocków w zacisku a i same prowadnice mogą wymagać nasmarowania U mnie tak było i zauważyłem spadek dynamiczności auta a co za tym idzie wzrost spalania Na początek podnieś tył (tam może być źródło problemu) i sprawdź czy koło obraca się lekko

 

Hamulce 3 miesiące temu zmienione zostały na LUKASA tył i przód także hamulce odpadają. Czy w tym autku jest jakiś komputer i czy można zrobić jakąś diagnostykę czy nie??

Edytowane przez Maniek255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam wszystkich tu zebranych by mi pomóc z moją divą 
nie będę się dużo rozpisywał, mało kto lubi czytać :D

Moja diva czyli Almera N15 z silnikiem 1.4 87km w benzynie nadwozie sedan
zrobiła mi fikusa od wtorku 7.02.2017 pali mi około 20.8 litra/100km
nie wiem czym to spowodowane czytałem fora ,że może to być :
* Sonda
* Przepływomierz
* Wtryski

Zalewając 40zł i patrząc na wskaźnik to po 40km wraca na swoje miejsce.
Zalewając do pełna przejadę 100km wlewam wchodzi 16itrów jak bujne samochodem powietrze wypluje to doleje do 3 litrów.

nawet w grudniu mnie zdziwiła gdy pojechałem w trasę do Belgi 1213km spalanie wynosiło następująco

Licze od autostrady. 
300km z prędkością 140km/h spaliła 37litrów z hakiem. Jesień
510km z prędkością 120km/h spalila 43litry z hakiem Jesień
Spalanie po mieście w Polsce 8litrów. Jesień
Spalanie po mieście w Belgi 10litrów Jesień
Spalanie Polska Płock- Warszawa 9 litrów przy 90-110km/h Początek zimy

Czy według was to spalanie z grudnia jest w porządku. 

I wracając do Aktualnego spalania mam car audio o łącznej mocy 2100watt i coś około 600rms

Opony zimowe 175/70r14 na nissanowskiej alufeldze.
Opony letnie 175/70/r14 ta sama alufelga
ja podróżuje bez bagaży i zazwyczaj 2 osoby , max 3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to troche za wysokie. Ja mam Almerke z pojemnoscia 1.6 i na trasie przy 130 km/h pali mi kolo 7 l. Takze na twoim miejscu sprawdzil bym te rzeczy ktore wyzej wymieniles. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...