Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KODY BŁĘDÓW


walti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Ponieważ moim zdaniem DTC są ściśle powiązane z diagnostyką silnika postanowiłem założyć nowy temat w tym dziale, gdzie można by umieścić w jednym miejscu wszystko co jest związane z interpretacją i odczytem kodów.

Tak więc poniżej zamieszczam link do strony na której można (w wersji anglojęzycznej) zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych DTC.

Na stronce tej są też (oprócz ogólnych) specyficzne kody błędów dla NISSANÓW:

http://www.myscantool.com/dtc/

 

kolega norbay znalazł jeszcze coś takiego:

http://www.nissanhelp.com/diy/obd_codes/nissan_engine_codes_chart_2.htm

Doklejam w tym miejscu, żeby nie trzeba było szukać po całym forum.

 

Ponadto dorzucam wykaz kodów po polsku, który otrzymałem wraz z zakupionym interfejsem na alledrogo:

 

Zachęcam forumowiczów do dzielenia się w tym temacie doświadczeniami z DTC wykrytymi w Waszych Nissanach oraz co było przyczyną ich wystąpienia.

Pozdro.

Dorzucam jeszcze link do tej stronki:

http://engine-codes.com/make/nissan

Można tu znaleźć opisy nie tylko do Nissanów.

Kody_Bledow_DTC_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadaj do tego P1612 - Błąd komunikacji pomiędzy komputerem silnika a IMMO

Błąd z mojej P12

Okazało się że akumulator nie dawał wystarczającego napięcia (dawał 9V). Wymiana akumulatora i błąd nie występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam serdecznie wszystkich ,jestem nowy ,nie chce zakładac nowego tematu wiec spróbuje tu w diagnostyce

mój problem polega na tym : mam nissana almerke N16 2003r 1,5DCI poprzedni własciciel jezdzil na strasznej ropie i padła pompa a co za tym idzie to i wtryski od opiłków z pompy itd ,wiec kupiłem prawie nowa pompe import z Europy na gwarancji i chodzi pieknie ,nastepnie wtryski sie nie nadawały wiec kupiłem używki dwa sa super dwa takie srednie ,wyczysczony został cały układ z opiłków zmieniiony filter itp nastepnie wyczyszczony zbiornik zatankowany do pełna na BP diesel ULTIMATED i dodatkowo jeszccze płyn do czyszczenia wtrysków ,później diagnostyka i czyszczenie błedów u specjalisty  no i tu problem po tygodniu jazdy jak mu wcisnałem ok 150 na h wyswietliła sie kontrolka check na pół min i za dwa dni znów diagnostyka i pokazało tak :

 

P 0 772  zaw.magnet

      771  zawór magnet

      832  właczn.pedal sprz

      769 zaw magnet

      137 lambda niskie na.

      514  czujnik tem akum

co te błedy wogóle znacza bo mechanik ma po angielsku i to tak tylko wytłumaczyłem sobie

powiedzcie co mam konkretnie zrobic co jeszcze powymieniac zeby to auto pochodziło troche juz koszty trudno ,ja obstawiam te dwa wtryski które sa srednie pewnie tez do wymiany (pompy i kolejnych dwóch wtrysków jestem pewien na 100procent ) i zawór erg czy cos jeszcze? pomóżcie


ZNALAZŁEM NA FORUM

P0137 - czujnik O2 -NISKIE NAPIECIE 

    771 -ELEKTROMAGNES /CEWKA PRZESUWU E -PROBLEM

    772 -ZATRZYMANIE 

     769 - D PRZERWA

ALE CO TO ZNACZY CO WYMIENIC  i co pozostałe błędy czyli P0514 i P0832


rano ciężej mi pali w mróz pozniej już w miare (z tymi błędami) a może ktos sprzeda mi sonde i dwa dobre wtryski? zawr erg preczyscic? pomocy hallo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie wszystkich Forowiczów.

Pytanie - na wyświetlaczu pojawia się napis "C 2105", czy to jakis kod błędu?

I podpowiedzcie mi proszę jak samemu usunąć info na wyświetlaczu o wizycie serwisowej.

Nissan Qashqai + 2, 2010 r., 2.0 benz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szukam szukam i nie znalazłem. Mianowicie jak podlacze elma to pokazuje mi jakis blad C3100 błąd podwozia niby. Czego konkretniej moze to dotyczyc? Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  •  
  • Witam 
  • Mam Pickupa z 2003r
  • Przeglądając linki do stron z błędami
  • Kody_Bledow_DTC_PL.pdf   
  • są tylko trzycyfrowe
  • i stronę    www.engine-codes.com/make/nissan
  • nic nie znalazłem
  • Po robotach blacharskich wyświetlił się check engine. Silnik ma przyśpieszone obroty. 
    Błąd 0047 i 0072 
    Prawdopodobnie może być gdzieś uszkodzona wiązka. 
    Gdzie szukać ? 
    Pozdrawiam

  •  
  •  

     

     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

U mnie wyskakują błędy p1222, p1128, p1614, p1615 wie ktoś co one znaczą mam almere tino 2003 r 1.8benzyna gaz aha i te błędy wyskakują tylko zimowa pora jak jest poniżej 6'c latem nie miałem żadnych błędów a tamtej zimy też wyskakiwaly latem wszystko było ok i teraz jak temperatura spadła znowu wyskakują proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...