Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[WP11] jak wymienić górny wahacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 DINO

DINO

Nissanmaniak

• Moderator
  • 10111 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:ODYSSEY
  • Nr rejestracyjny:ZK

Napisano 18 sierpień 2010, 20:00

Czy wymieniać lewy i prawy jeżeli na lewym duży luz a na prawym delikatny wyczuwalny <_<
Piszecie ze to małe piwko wyminić wachacz a majster w warsztacie woł 50 zl od sztuki. Warto zabulić czy powalczyc samemu. Czy zbieżność trzeba ustawiać po wymianie.
Jaki polecacie do P11 kombi. Znalazłem a allegro http://allegro.onet....akosc_nowy.html
co wy na to?

zależy od kasy, możesz dwa albo tylko ten jeden co ma luzy, jak masz trochę pojęcia to możesz sam a jak Ci się nie chce to zleć komuś, zbieżności nie ustawiasz
  • 0

Reklama

#22 RAAAD

RAAAD

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1860 postów
  • Model:primera p11 2.0TDgst kombi/almera N15 1.4b/g-gks sedan

Napisano 18 sierpień 2010, 20:05

Jesli ktos ma pojecie o wymianie oleju i filtra oleju czy wymianie klocków ham albo amortyzatorów czy cos drobnego z mechaniki.To można powalczyc z wachaczami,to masz jedno Jagiełło w kieszeni i na browca starczy przy wymianie:whistle:..A znam takich co młotek czy klucz podadza w dwóch palcach żeby sie nie ubrudzić to jada do warsztatu,Bo stać ich na to,Przecieżjezdza tylko na wymiane oleju i płaca 20 zeta czy inne drobne rzeczy.
Ale wiadomo że nikt nie urodził sie mechanikiem czy murarzem.
  • 0

#23 zeroberto

zeroberto

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 18 sierpień 2010, 21:00

Jesli ktos ma pojecie o wymianie oleju i filtra oleju czy wymianie klocków ham albo amortyzatorów czy cos drobnego z mechaniki.To można powalczyc z wachaczami,to masz jedno Jagiełło w kieszeni i na browca starczy przy wymianie:whistle:..A znam takich co młotek czy klucz podadza w dwóch palcach żeby sie nie ubrudzić to jada do warsztatu,Bo stać ich na to,Przecieżjezdza tylko na wymiane oleju i płaca 20 zeta czy inne drobne rzeczy.
Ale wiadomo że nikt nie urodził sie mechanikiem czy murarzem.

Klocki wymieniałem sam, kołosam, wentylatory sam, tarcza sam itd:)) Wiec może sie uda. Ponawiam pytanko czy te whacze są strawne na nasze drogi?
  • 0

#24 RAAAD

RAAAD

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1860 postów

Napisano 18 sierpień 2010, 21:12

Też sie troche przeraziłem jak sobaczyłem te wachacze ale póżniej mi przeszło.
Napewno sa trwalsze niż passat B5,B6 czy audi A4,A6,A8 czy inne typy z aluminiowa zawiecha gdzie tam siada podobno co 30 tys km komplet zalezy jaie czesci .Teraz juz mozna dostac komplet za 1100zł do nich i plus wymiana kolo 300 zeta.
To nasze nismo chyba raczej dobrze wypada do nich:rolleyes2:.

to raczej sobie poradzisz jak znasz troche temat mechaniki:D.

Użytkownik RAAAD edytował ten post 18 sierpień 2010, 21:15

• 0

#25 baciarek

baciarek

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 512 postów
  • Model:P11.144 2.0 TD 99/00
  • Nr rejestracyjny:RZ

Napisano 18 sierpień 2010, 22:31

Ja bym kolego odpuścił ten wahacz co pokazałeś. Bierz 555 i będzie ok. Chyba, że chcesz bawić się za chwile znowu w wymianę. Skorzystaj z dorobku forum i tego co ludzie już przetestowali na własnym aucie. 125 zł x2 + koszt wysyłki to nie jest wielki wydatek w porównaniu do innych aut a przynajmniej będziesz miał całość na 50 tys km.

Pozdrawiam
  • 0

#26 danielzl1

danielzl1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 21 sierpień 2010, 19:41

stuki w kole w nissan primera p11 jak gwałtownie cofam wymieniłem łożysko piasty wahacz górny sworznie drążek kierowniczy kocówkę drążka kierowniczego przegub i nic fachowcy tylko zarobili byłem w 3 miejscach na diagnostyce i nic nowego nie doradzili nie wiem co robić pomocy

Użytkownik danielzl1 edytował ten post 21 sierpień 2010, 19:52

• 0

#27 nowak

nowak

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 1773 postów
  • Model:p11 2.0 TD '98 sedan
  • Nr rejestracyjny:WPN_ _ _ _

Napisano 21 sierpień 2010, 19:56

napewno w kole? może jakaś poducha pod skrzynią lub silnikiem.
  • 0

#28 baciarek

baciarek

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 512 postów
  • Model:P11.144 2.0 TD 99/00
  • Nr rejestracyjny:RZ

Napisano 21 sierpień 2010, 20:10

Ja ostatnio szukałem stukania w aucie - zawieszenie przód zrobione i okazało się, że tylne oparcia na zawiasach stukają. Poodwalałem tapicerę zakitowałem smarem, podokręcałem śrubki, nawinąłem taśmę na koluszka do zatrzasków i ucichło.

Tak wogóle na marginesie wymiana sworzni w wahaczu górnym to głupota. 2 sworznie cenowo niewiele taniej wychodzą niż cały wahacz. Znając życie to wbijałeś je młotkiem a nie na prasie to już wogóle traci sens. Następna sprawa to sprawdź łożyska zwrotnic czy nie masz tam luzu. Mogą też stukać z tyłu samochodu mocowania amortyzatorów.

Jeszcze o górnych wahaczach - czasem po kilkunastu kilometrach trzeba dokręcić śruby.
  • 0

#29 danielzl1

danielzl1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 22 sierpień 2010, 11:28

Ja ostatnio szukałem stukania w aucie - zawieszenie przód zrobione i okazało się, że tylne oparcia na zawiasach stukają. Poodwalałem tapicerę zakitowałem smarem, podokręcałem śrubki, nawinąłem taśmę na koluszka do zatrzasków i ucichło.

Tak wogóle na marginesie wymiana sworzni w wahaczu górnym to głupota. 2 sworznie cenowo niewiele taniej wychodzą niż cały wahacz. Znając życie to wbijałeś je młotkiem a nie na prasie to już wogóle traci sens. Następna sprawa to sprawdź łożyska zwrotnic czy nie masz tam luzu. Mogą też stukać z tyłu samochodu mocowania amortyzatorów.

Jeszcze o górnych wahaczach - czasem po kilkunastu kilometrach trzeba dokręcić śruby.

sprawdzę te łożyska zwrotnicy ale nie wiem czy to dobrze sprawdzę

napewno w kole? może jakaś poducha pod skrzynią lub silnikiem.

tak na pewno w prawym przednim kole to jest od strony kierowcy pozdrawiam
  • 0

#30 nowak

nowak

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 1773 postów

Napisano 22 sierpień 2010, 11:43

tak na pewno w prawym przednim kole to jest od strony kierowcy pozdrawiam

zależy w jakim kraju, w naszej pięknej Polsce od strony kierowcy jest lewe koło.

ja przy zmianie biegu, po puszczeniu sprzęgła mam lekkie puknięcie i też nie wiem co to.
  • 0

#31 RAAAD

RAAAD

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1860 postów

Napisano 22 sierpień 2010, 12:37

Ja miałem też stuki z lewj strony od kierowcy przy ruszaniu był taki trzask jakies przesuniecie metalu o metal.Ale to było bardziej przy dzwiach.I znalazłem przyczyne .To był luzny ogranicznik tzn śruba sie poluzowała ta co jest przykrecana na słupku na 10 klucz.

Chociaż to nie w temacie .A czasami może sie komus przydać.
  • 0

#32 DINO

DINO

Nissanmaniak

• Moderator
  • 10111 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:ODYSSEY
  • Nr rejestracyjny:ZK

Napisano 22 sierpień 2010, 12:54

ja przy zmianie biegu, po puszczeniu sprzęgła mam lekkie puknięcie i też nie wiem co to.

sprawdź poduchy pod skrzynią
  • 0

#33 nowak

nowak

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 1773 postów

Napisano 22 sierpień 2010, 13:17

sprawdzałem wszystkie i są ok.
tak jak u kolegi danielzl1 mam wrażenie że to w okolicach koła. a czy możliwe że to wewnętrzny przegub ma mały luz?
  • 0

#34 zeroberto

zeroberto

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 49 postów

Napisano 22 sierpień 2010, 14:28

Ja jak szukałem u siebie stukania to pojechałem na diagnostykę. Wyszarpał na wszystkie strony i nic nie znalazł. POjechałem do mechaniora potrzepał autem ręcznie i znalazł luz na górnym wahaczu:))
  • 0

#35 danielzl1

danielzl1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 22 sierpień 2010, 19:02

sprawdź poduchy pod skrzynią

poduchy zdaniem 4 fachowców sprawne to taki dziwne stuki jakby metaliczne

Ja jak szukałem u siebie stukania to pojechałem na diagnostykę. Wyszarpał na wszystkie strony i nic nie znalazł. POjechałem do mechaniora potrzepał autem ręcznie i znalazł luz na górnym wahaczu:))

górny wahacz okej sprawdzałem to taki dźwięk jak jak by koń stukał swoimi podkowami jakby metal odrywał się ciężko od czegoś ciężko wyjaśnić jak byś językiem klekotał
  • 0

#36 nice-wawa

nice-wawa

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1153 postów
  • Model:WP11 2,0 16v i WP11.144 2,0 16v

Napisano 22 sierpień 2010, 20:50

zależy w jakim kraju, w naszej pięknej Polsce od strony kierowcy jest lewe koło.

Sprawdź czy śruba półosi jest dobrze dokręcona , może wydawać puknięcie z 1 na 2 i z 2 na 3 przy zmianie biegu.
  • 0

#37 danielzl1

danielzl1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 23 sierpień 2010, 16:40

Sprawdź czy śruba półosi jest dobrze dokręcona , może wydawać puknięcie z 1 na 2 i z 2 na 3 przy zmianie biegu.

sprawdzę ale wątpię bo wcześniej wszystko sprawdziłem
  • 0

#38 olo.w

olo.w

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 56 postów
  • Model:P11, 1.6, kombiak
  • Nr rejestracyjny:ZS

Napisano 26 sierpień 2010, 21:44

danielzl1 napisz czy już poradziłeś sobie z tym odgłosem, bo chyba mam to samo... i też po wymianie wahacza.
Pozdrawiam
  • 0

#39 danielzl1

danielzl1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 31 sierpień 2010, 18:07

danielzl1 napisz czy już poradziłeś sobie z tym odgłosem, bo chyba mam to samo... i też po wymianie wahacza.
Pozdrawiam

witam prawdo podobnie w tym tygodniu weźmie mechanik moje auto i jak dojdzie co jest dam znać pozdrawiam
  • 0

#40 olo.w

olo.w

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 56 postów
  • Model:P11, 1.6, kombiak
  • Nr rejestracyjny:ZS

Napisano 31 sierpień 2010, 18:50

no to czekam ...
  • 0