Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] jak wymienić górny wahacz


Gość daniel zl1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,u mnie pojawiło się skrzypienie z prawej strony- prawy wachacz. Powiedzcie czy musze go szybko wymienić czy moge troszkę km na nim jeszcze zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie pojawiło się skrzypienie z prawej strony- prawy wachacz. Powiedzcie czy musze go szybko wymienić czy moge troszkę km na nim jeszcze zrobic?

zrobiło się zimniej to powinny sie uspokoić , zobacz jakie ma luzy wyczyść posmaruj i już ja smigałem długo jeden to nawet się nie odzywał a jak go wytargałem to dopiero się zdziwiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiło się zimniej to powinny sie uspokoić , zobacz jakie ma luzy wyczyść posmaruj i już ja smigałem długo jeden to nawet się nie odzywał  a jak go wytargałem to dopiero się zdziwiłem

 

 

A to dziwne bo zaczął skrzypieć dwa dni temu...  :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy wymienic jedna czy dwie strony przy skrzypiacym prwaym wachaczu.Prawy może zagłuszacz lewy.

BYm wymienił dwa i spokoj na 40tys km .

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy wymienic jedna czy dwie strony przy skrzypiacym prwaym wachaczu.Prawy może zagłuszacz lewy.

BYm wymienił dwa i spokoj na 40tys km .

Co myślicie o tym?

dla Mnie to tak jakbym naprawiał wszystko w aucie, chociaż popsuta tylko połowa :) wszyscy wiemy jakie drogi mamy i, że prawy wachacz szybciej leci.. jeśli lewy nie wykazuje oznak do wymiany to niech sobie jeździ spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu,kupiłem nowy górny wachacz -145 pln - wymieniłem i jest oki, teraz zaś walnął alternator.... :(((

Edytowane przez radzio2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat:

Mam taki dylemat: byłem na sprawdzaniu zawieszenia i Pan powiedział że mam do wymiany sworznie górnych wahaczy.. Niestety wystawił jak dla mnie wysoką cene robocizny ;/ i postanowiłem iść do znajomego mechanika.. w sklepie chciałem kupić sworznie górnych wahaczy ale Pan powiedział że nie ma czegoś takiego i kupuje się całe wahacze... jak to jest?? da się wymienić i kupić same sworznie górnych wahaczy czy trzeba całe wahacze?

Edytowane przez bugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat:

Mam taki dylemat: byłem na sprawdzaniu zawieszenia i Pan powiedział że mam do wymiany sworznie górnych wahaczy.. Niestety wystawił jak dla mnie wysoką cene robocizny ;/ i postanowiłem iść do znajomego mechanika.. w sklepie chciałem kupić sworznie górnych wahaczy ale Pan powiedział że nie ma czegoś takiego i kupuje się całe wahacze... jak to jest?? da się wymienić i kupić same sworznie górnych wahaczy czy trzeba całe wahacze?

Kiedyś były take zestawy ale teraz całe wachacze sie wymienia. Polecam wymienić na firmowe i najlepiej nie podrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUGI jak masz jeszcze oryginalne wahacze to możesz wymienić same tuleje ale ja polecam wymienić cały wahacz górny na nowy .

Polecam firmy Lemforder lub 555 , koszt od 120 do 150 zł za sztukę. Jest różnica między prawym i lewym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam, że odkopuję stary temat, ale mam pytano odnośnie tych wahaczy.

U mnie występuje skrzypienie na nierównościach - skrzypi jak stare łóżko.

Skrzypienie mam już od ponad roku, z tym, że jak jest mokro (deszcz, myjnia) to jest spokój.

 

Wydaje mi się, że to właśnie wina wahaczy górnych. I tu mam pytanie, niedługo muszę zrobić dwie długie podróże, w sumie około 5tys. km. Czy można takim skrzypiącym autem jeździć, czy czymś to grozi? Nie wiem czy zdążę z wymianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie jest raczej jak jadę powoli i na parkingach nieutwardzonych, a główne drogi, którymi będę jechał to niemieckie i duńskie autostrady.

 

Dźwięk mi nie przeszkadza, chodzi mi tylko czy taka jazda jest bezpieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniej radio o dasz radę biggrin.gifbiggrin.gif

 

braciak w golfie tak robi i kiedyś w sunnym b12 robił tak samo i zawsze powtarzał "niezawodny sposób na problemy z zawieszeniem i wydechem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A u mnie kurcze zawsze zbieżność leci, nigdy łapa lekko nie wchodziła na wahacz i trzeba było trochę siły użyć i poruszać dolnym wahaczem co skutkowało lekką zmianą zbieżności. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...