Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Kod błędu P1706 / Check park neutral


Gość Karuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowy na forum więc z góry proszę o wyrozumiałość.

Od jakiegoś czasu moj Nissan Micra K12 boryka się z upierdliwym problemem. Komputer pokazuje P1706 - coś związane z pozycją neutralną czujnika w skrzyni biegów - czy ktoś z Was miał kiedykolwiek podobny problem?

Samochód był w ASO w Opolu był u kilku innych mechaników-magików i ciągle to samo naprawa ograniczała się do skasowania błędu i po 20 - 100 km ponownie świeciła się ta kontrolka, dodam jeszcze że wymieniłem jakiś czujnik ale problem po skasowaniu i przejechaniu 20 km powrócił niczym bumerang.

 

Proszę o pomoc i jakieś sugestie na temat rozwiązania tego denerwującego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam od niedawna mam podobny problem tylko z tą różnicą że prawdopodobnie wiem co ten błąd wywołało, mianowicie przy zmianie oleju w skrzyni na AGIPA syntetyk 75w90 (jak dobrze pamiętam) przy próbie odkręcenie korka spustowego piznołem w czujnik (nie wiem po jaką cholere on się tam znajduje) w każdym razie pękło Posklejałem licząc po cichy ze sprawa załatwiona, niestety po pierwszej jeździe w czasie deszczu pojawił się błąd P1706 ..po trzech wizytach u mechaników którzy odczytywali i jedynie kasowali błędy zainwestowałem w interfejs i robię to co oni ale u siebie. sprawa jest trochę irytują Niebawem jeśli uda mi się zakupić podobną sprawna czujkę wymienię ją Jeśli bedzię poprawa podziel się informacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, w imieniu swoim i mojej nowej :warning: starej Micry z 2004, którą mam od miesiąca, kupioną w komisie w Krakowie. Benzyna, manualna skrzynia biegów, 1240 pojemność, przebieg około 100tys km. Nawet nie wiem, czy jest to K12, bo nie znam się, ale przypuszczam, że tak, wnosząc z kontekstu:) Komputer pokładowy nakazywał wizytę u dealera z powodu 2 błędów, tych samych: 1706 i 1611, 2 razy był resetowany, czekam na trzeci alarm i wtedy? Co z tym robić? Pomocy, proszę! Na razie wydałam cały zapas gotówki na kupno tego auta, zadłużyłam się nawet. Gdy za pierwszym razem pojawił się komunikat, to było tuż, tuż po drugim tankowaniu od kupna. Zresetowano mi ten pierwszy komunikat za jedyne 80 pln i puszczono wolno (byłam akurat poza domem, na nartach z córką). Przejechałam może 300/350 km, komunikat znowu się pojawił, tym razem już nie płaciłam frycowego, bo pomógł zaprzyjaźniony posiadacz "komputerka", zresetował i określiliśmy błędy wstępnie, wspólnie, dzięki m. inn. Waszemu forum, za co dziękuję. Wiem, teoretycznie, o jakie usterki chodzi, ale co mam teraz robić, jak się znowu kontrolka zapali? Oddać do serwisu nissana czy jakiegoś zaufanego speca, jeździć i nie przejmować się (trochę to głupie chyba), oddać z powrotem do komisu, który mi to autko sprzedał 3 grudnia 2010 (chyba nie mam podstaw, bo czujniki są częściami zużywalnymi?) Poradźcie, proszę, utarczki z komisem nie są mi w smak, ale płacić za auto, dopiero co, i, niestety, nietanio kupione, też mi nie w smak. Krew się burzy w proteście, bo mechanik określił wstępnie sumę na 700/800 pln za wymianę obu czujników, nie widząc auta, znając tylko kod błędu. Słyszałam, że niekiedy komputer pokazuje błąd, którego nie ma tam, gdzie powinien być, ale jest za to na "druciku" obok. Gdzie się udać, żeby było ok? Nie mam kasy i tyle. Mieszkam na wsi, muszę czymś jeździć do pracy, jestem podłamana. Proszę Was o poradę, Forumowicze, Administratorzy, Dobrzy Ludzie! Pozdrawiam, Maria

Edytowane przez MARIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1706 Park/Neutral Position (PNP) Switch

P1706 - High Vehicle Speed Observed in Park

 

 

te dwa kody z ogólnych opisów mówią o czujniku położenia biegu neutralnego tz coś z nim nie tak ponieważ komputer dostraja się wiedząc czy jest na biegu czy na luzie to ma taki czujnik w skrzyni biegów jest to proste poprostu zamyka obwód na 2 kabelkach jak przerzucisz na luz ,,,

 

Rada to sprawdzić ten czujnik może kable zostały uszkodzone

napewno jest jeszcze od światła wstecznego i ew coś od napędu prędkościomierza mam nadzieje ze coś pomogę ,,możliwe że coś też zalane jest ,,

 

natomiast 2 (1611) kod to coś z sygnałem immoblizera czyli kluczyk albo jakiś problem z zakodowaniem ,,,,,czy są 2 oryginalne kluczyki czy jeden dorabiany ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, krótko, ale bardzo dziękuję, na razie, odezwę się później lub jutro, bo goście tuż za progiem, dzięki, kluczyk był jeden, ale chyba oryginalny, bo taki jakiś jakby połamany na obudowie? Pozdrawiam, z tym luzem, to może coś się wyślizgało sprzęgło albo źle manipuluję lewarkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu, dziękuję za odpowiedź, fakt, powinny być 2 kluczyki, ale że autko wydawało się godne, kupiłam i tera mam:( Natomiast, mechanik widzi na podstawie tych samych numerów nieco inne usterki, niż Ty, dlatego chcę skonfrontować (odniosłam wrażenie, że mechanik w rozmowie ze mną przez telefon po prostu improwizuje).

Pierwsza usterka 1706 tak samo, jak Ty twierdzisz, ma być wg mechanika usterką czujnika biegu neutrealnego. Nawiasem mówiąc, czy jeden numer błędu może oznaczać kilka usterek albo czy jeden czujnik może odpowiadać za kilka elementów? Jeździłam audi z 1999, gdzie przez 4 lata widziałam na monitorze jedynie temperaturę, datę i godzinę, tematu czujników nie znam. (Sprzedałam audi, bo zaczynało to i owo szwankować; zamiast dołożyć, zamieniłam na słabsze, ale za to młodsze, myśląc, że nie będzie wizyt w warsztatach. I tu się pomyliłam srodze).

Druga usterka 1611 to wg mechanika czujnik wałka sprzęgła, zupełnie inaczej mechanik określił tę usterkę niż Ty, Tofu. Podałam mu numery wykryte komputerkiem znajomego, do środka nie zaglądał, ale uznał, że koszt naprawy to 700, 800 zł. Budzi to mój bunt, zwłaszcza, że są rozbieżności w interpretacji wskazań komputera, boję się, że wymieni części, które tego nie wymagają albo drucik przeczyści, a za chwilę znowu coś się zaświeci. No i że bez końca trzeba będzie płacić za kolejne czujniki. Słyszałam, że bywa tak z micrą, że komputer wskazuje co innego, niż widać gołym okiem. Jak znaleźć zaufanego mechanika, który się zna i nie narazi na zbędne koszty? Na razie jeżdżę z obawą, że micra może w każdej chwili stanąć, ale znajomy, który zresetował komputer, twierdzi, że jeśli się kontrolka nie świeci, to mogę jeździć, aż do ewentualnego kolejnego ostrzeżenia. Czy w takim przypadku nikt nie stwierdzi usterki, jak nie ma jeszcze ponownie trybu awaryjnego? Silnik pracuje równo, pali chyba normalnie, jak na micrę w zimie, 7-8 po mieście, około 6 na trasie. Odnoszę wrażenie, że do bani jest sam fakt istnienia systemu czujników i chętnie bym się zamieniła na co, co jest mniej uzbrojone w elektronikę. Z tego, co czytam na forum, to boję się, że co chwilę mogą się pojawiać najróżniejsze ostrzeżenia i usterki czujników, skoro ich jest tak strasznie dużo. Tofu, dzięki za Twoje odpowiedzi, będę pamiętać o Twoich uwagach, jak dojdzie do kolejnego ostrzegania:) to przynajmniej będę wiedzieć, że nie jest to takie wszystko jednoznaczne, jak by się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze te odpoweidzi znalazłem ze stron internetowych i katalogu tu na forum i raczej nawet mniej pewny byłem tego z czujnikiem neutralnym niż z immo kluczyk ...moze warto zmienić mechanika pojechać do innego bo opcja z wałkiem jakoś mało prawdopodobna ... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze te odpoweidzi znalazłem ze stron internetowych i katalogu tu na forum i raczej nawet mniej pewny byłem tego z czujnikiem neutralnym niż z immo kluczyk ...moze warto zmienić mechanika pojechać do innego bo opcja z wałkiem jakoś mało prawdopodobna ... :devil:

 

Tofu,

dziękuję za wszystkie rady, postaram się znaleźć kogoś, kto będzie godny zaufania, a jak się już taki okaże faktycznie w porządku, to napiszę, co stwierdził. Ale to chyba racja z tym kluczykiem, od czasu do czasu po starcie zaświeca się zielona kontrolka KEY, gaśnie po chwili, ale nie zawsze jest, To by wskazywało, że masz rację. Pozdro, MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy mam nadzieję że furka będzie latać a usterki niestety mogły już być przed zakupem,,,, :devil:

 

i niech Pani nie dorabia kluczyka w ASO tylko popyta u dorabiaczy będzie spoooooroooo taniej jak się podejmą bo co rok to nowsze gadżety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Jacenty30

Siemka wszystkim!

Jestem tu nowy... Mam ten sam problem P1706 P-N Położenie włącznik/OBW taki mam komunikat na wydruku... Prosiłbym o wszelkie możliwe info...  Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi...

Edytowane przez Jacenty30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Od niedawna jestem posiadaczka Nissana micry. Ostatnio zapalił mi się check. Pojechałam do warsztatu i po podłączeniu do komputera okazało sie że jest to błąd park neutral. Czy ktoś spotkał sie z takim błędem w swoim nissanie? Mechanicy rozłożyli ręce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maździe np. , dotyczy to obu skrzyń i jest to usterka związana z czujnikiem przy skrzyni biegów odpowiadającym za informowanie centralki czy bieg jest wrzucony czy nie (przy manualnej za to odpowiada) 

W Nissanie jest to błąd P1706
http://abc-infor.blogspot.com/2012/02/nissan-kody-bedow.html
(Przedostatnia pozycja na liście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki myślałam że vtego typu błąd może pojawić się tylko w autach z automatyczną skrzynia biegów z reszta mechanik u którego byłam był chyba podobnego zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika.

A skoro jesteś na naszym forum - zacznij sama szukać informacji.
Tu masz na początek - znalezione w 3 sekundy...(wcześniej podałam Ci nr błędu)
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/66927-kod-bledu-p1706/
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/72402-micra-z-2004-bledy-1611-i-1706/

 

i tutaj też taki przypadek , choć dotyczy Almery

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99951-n16-p1706-błąd-czujnika-położenia-biegu-neutralnego-wymiana-czujnika/

--------------
Później połączę te tematy (k12) w jeden

--------------

  :warning: Połączone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pytanko odnośnie czujnika, gdzie mogę go znaleść? wiem, ze gdzieś na skrzyni ale nie wiem gdzie i czy odkręcając go wydostanie sie olej. Proszę o podpowiedz, może zdjęcie. jest to mój pierwszy Nissan a do tego nie zabardzo u mnie z mechaniką a wyświetlany komunikat " check engine " mnie normalnie dobija.

Edytowane przez Pepe2750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość sebastian1020

Podpisuje się pod temat bo mam taki sam problem z moja micra k12, po zmianie oleju w skrzyni pojawił mi się check z błędem P1706, po wymianie czujki jednak błąd powrócił, nie wiem dokładnie co dalej robić, olać ten błąd czy męczyć się z pseudo elektromechanikami co jedynie potrafią podpiąć komputer i kasować błędy,

 

PS:

Jest tutaj jakikolwiek osoba która uporała się z tym problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. U mnie w qashqai 1.6 benzyna z 2007 skrzynia manualna też się zaświecił check engine. Zakupiłem interfejs do diagnostyki i pokazało P1706  Park/Neutral Position (PNP) Switch. Moje pytanie: czy to jest jeden i ten sam włącznik co do świateł cofania i to ten muszę wymienić? Dodam tylko że skasowałem błąd bez problemu. Ale check zapala się ponownie, gdy jadę drogą wyboistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...