Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe opony i felgi


Gość jawrob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój wybór padł na opony Nokian WR G2 SUV.

Akutat będę zakładał na alusy, ale to żadna różnica dla opon.

W sklepach internetowych jest akurat wyprzedaż z poprzedniego sezonu i można je zdobyć

za ok. 480zł/szt. Jak zima przyjdzie to będą po 600 albo więcej.

 

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój wybór padł na opony Nokian WR G2 SUV.

Akutat będę zakładał na alusy, ale to żadna różnica dla opon.

W sklepach internetowych jest akurat wyprzedaż z poprzedniego sezonu i można je zdobyć

za ok. 480zł/szt. Jak zima przyjdzie to będą po 600 albo więcej.

 

Pozdrawiam,

P.

 

Dzieki za odpowiedz mozesz napisac gdzie je kupiles?

 

Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj:

 

http://sklepopon.pl/opona/nokian_wr_g2_13528.html

 

Zaraz pewnie dostanę po głowie za reklamowanie, ale długo szukałem tych opon żeby były taniej niż

550zł (bo takich to jest dość sporo).

Najpierw znalazłem w innym sklepie za 460zł ale po 3 dniach odpisali że niestety nie mają na stanie.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakie polecacie zimowki 215/65R16 do QQ+2 wraz z felgami stalowymi ?

 

Pozdrawiam!

 

Jawrob

 

Jeśli masz napęd 4X4 to nie założysz tych felg. Poczytaj sobie wątki o oponach zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam YOKOHAMA V drive http://sklepopon.pl/opona/yokohama_v902a_w_drive_6821.html ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci jak one sie zachowują na śniegu, gdyż jak odebrałem auto to śnieg był tylko w dzień, w którym wyjechałem z salonu i to było go bardzo mało :) > Jedno co zauwazyłem to, to że na asfalcie były bardzo ciche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam YOKOHAMA V drive http://sklepopon.pl/opona/yokohama_v902a_w_drive_6821.html ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci jak one sie zachowują na śniegu, gdyż jak odebrałem auto to śnieg był tylko w dzień, w którym wyjechałem z salonu i to było go bardzo mało :) > Jedno co zauwazyłem to, to że na asfalcie były bardzo ciche :)

Były już wątki w tym temacie - polecam opcję "szukaj".

 

Mój wybór - Dunlop SP 3D Sport - R E W E L A C J A !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz napęd 4X4 to nie założysz tych felg. Poczytaj sobie wątki o oponach zimowych.

 

 

Skąd ta informacja że do napędu 4x4 nie mozna zakładać felg stalowych 16". Specyfikacja wyrażnie wskazuje co nastepuje: dla każdej wersji nadwozia , silnika i napędu.

16x6.5JJ stalowe lub 17x6.5JJ aluminiowe lub 18x6.5JJ aluminiowe

215/65 R 16 lub 215/60 R 17 lub 215/55 R 18

 

można sprawdzic na:http://www.nissan.japanmotors.pl/showmodel.php?model=5&page=3&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz napęd 4X4 to nie założysz tych felg. Poczytaj sobie wątki o oponach zimowych.

 

 

Wiem ze do 2.0 DCI 4x4 nie pasuja felgi 16 bo zaciski sa wieksze ale ja nie mam 4x4 wiec nie mam sie co martwic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze do 2.0 DCI 4x4 nie pasuja felgi 16 bo zaciski sa wieksze ale ja nie mam 4x4 wiec nie mam sie co martwic...

 

Przepraszam ale to bzdura , kupiłem do swojej kaśki felgi stalowe 16" dla Nissan Qashqai i pasują bez problemu.

 

Wiem ze do 2.0 DCI 4x4 nie pasuja felgi 16 bo zaciski sa wieksze ale ja nie mam 4x4 wiec nie mam sie co martwic...

 

Przepraszam ale to bzdura , kupiłem do swojej kaśki felgi stalowe 16" dla Nissan Qashqai i pasują bez problemu.Żadna instrukcja ani specyfikacja o tym nie wspomina .Koledzy nie powielajcie- bez sprawdzenia -informacji .Jeżeli ktos ma wiarygodną informację w tej sprawie niech ją opublikuje.

 

Dla jasności oto dane z konfiguratora - parametry felg te same dla wszystkich modeli

 

Felgi stalowe do samochodu Nissan Qashqai

Wybrana marka: Nissan (zmień)

Wybrany model: Qashqai (zmień)

Wybrany rocznik: wszystkie (zmień)

 

 

Rocznik: 02.07-

Wersja silnikowa: 1.5dCi/1.6i/2.0i/2.0dCi/2.0CVT/2.0i-4x4/2.0dCi-4x4/2.0CVT-4x4

Typ: J10

 

Felga: 7855

Rozmiar: 6.5Jx16

Rozstaw śrub: 5x114.3

ET (odsadzenie): 40

CH (otwór centralny): 66

Sugerowane rozmiary opon: 215/65R16

 

» Zapytaj o produkt

Felgi stalowe Alcar 7855 (KFZ Stahlrad) do samochodu Nissan Qashqai, wersja silnikowa: 1.5dCi/1.6i/2.0i/2.0dCi/2.0CVT/2.0i-4x4/2.0dCi-4x4/2.0CVT-4x4, produkcja w okresie 02.07-.

 

Cena netto brutto Dostawa Zamów

za sztukę 186,20 PLN 227,16 PLN 24,40 PLN

za komplet 744,80 PLN 908,66 PLN gratis

 

 

 

 

Rocznik: 02.07-

Wersja silnikowa: 1.5dCi/1.6i/2.0i/2.0dCi/2.0CVT/2.0i-4x4/2.0dCi-4x4/2.0CVT-4x4

Typ: J10

 

Felga: R1-1686

Rozmiar: 6.5Jx16

Rozstaw śrub: 5x114.3

ET (odsadzenie): 40

CH (otwór centralny): 66

Sugerowane rozmiary opon: 215/65R16

 

» Zapytaj o produkt

Felgi stalowe Magnetto Wheels R1-1686 (Fergat-MW z grupy CLN) do samochodu Nissan Qashqai, wersja silnikowa: 1.5dCi/1.6i/2.0i/2.0dCi/2.0CVT/2.0i-4x4/2.0dCi-4x4/2.0CVT-4x4, produkcja w okresie 02.07-.

 

Cena netto brutto Dostawa Zamów

za sztukę 177,51 PLN 216,56 PLN 24,40 PLN

za komplet 710,04 PLN 866,25 PLN gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ+ 2 2.0Dci nie wejdą koła 16", wiem bo mi nie weszły. I nie chodzi tu o napęd 4X4 tylko o wersję i silnik- większe dociski. Dobrze sprawdź zanim kupisz opony. Na początku dealer zamówił mi 16", bo sam nie wiedział ze owe koła nie będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ+ 2 2.0Dci nie wejdą koła 16", wiem bo mi nie weszły. I nie chodzi tu o napęd 4X4 tylko o wersję i silnik- większe dociski. Dobrze sprawdź zanim kupisz opony. Na początku dealer zamówił mi 16", bo sam nie wiedział ze owe koła nie będą pasować.

 

Zaczynam chyba rozumieć o co chodzi. Ja posługuję się specyfikacjami i instrukcją do modelu FL 2010 , być może że w starszych modelach występuje sytuacja opisana przez Ciebie.W załączniu przesyłam skan instrukcji dotyczących felg do QQ i QQ2 w wersji 2010.

post-32644-1277240976,2849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Instrukcja instrukcją (widocznie nie nadążają z jej porawianiem za rzeczywistością)

ale fakt jest taki, że są 2 rodzaje zacisków hamulcowych z przodu i to zarówno w wersji FL jak i przed.

Teraz rozpoznaję na oko ale wałkowałem temat z dealerem w czasie zakupu i na moje pytanie, czy do tego auta

da się założyć felgi alu 16'' odpowiedź była że trzeba sprawdzić w bazie po numerze VIN.

Inaczej mówiąc nie ma prawidłowości typu "4x4", "2.0dci" albo "QQ+2". Po prostu fabryka zakłada

wybrany rodzaj według znanego sobie klucza i dla konkretnej sztuki trzeba sprawdzić po VIN czy 16'' alu wejdą.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu fabryka zakłada

wybrany rodzaj według znanego sobie klucza i dla konkretnej sztuki trzeba sprawdzić po VIN czy 16'' alu wejdą.

 

P.

 

 

Reasumując, czy do mojej Kaśki QQ+2 będa pasowały wszystkie felgi stalowe i opony, zgodnie : 16x6.5JJ stalowe 215/65 R 16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, czy do mojej Kaśki QQ+2 będa pasowały wszystkie felgi stalowe i opony, zgodnie : 16x6.5JJ stalowe 215/65 R 16 ?

 

Rozeznałem temat mam nadzieję że z dużą dokladnością:

 

1.service twierdzi że w bardzo dużej ilości "kasiek" wykonywali zmiany felg alu na felgi stalowe 16"/do opon zimowych/ i nie spotkali się z przypadkiem aby nie pasowały.Poruszany problem wystepowal ale nie w "Kaśkach" ale w innych modelach Nissana.

 

2.potwierdzili że w naszych autach zaciski przednie są większe od tylnych ale to nie przeszkadza.

 

3.dla pewności jakie koła pasują do konkretnego auta poradzono aby spjrzeć na tabliczkę na słupku

drzwiowym od strony kierowcy , są tam wymienione rozmiary które pasuja do auta - zgodne zreszta ze specyfikacja.

 

4.dziś jeszcze raz założyłem do swojej "Kaśki " felgi stalowe 6,5JJ X16 40 i pasowały bez problemu do przodu i tyłu.

 

5.ponadto zwracam uwagę że w QQ wystepują felgi stalowe tylko w rozmiarze 16" pozostałe to modele alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozeznałem temat mam nadzieję że z dużą dokladnością:

 

1.service twierdzi że w bardzo dużej ilości "kasiek" wykonywali zmiany felg alu na felgi stalowe 16"/do opon zimowych/ i nie spotkali się z przypadkiem aby nie pasowały.Poruszany problem wystepowal ale nie w "Kaśkach" ale w innych modelach Nissana.

 

2.potwierdzili że w naszych autach zaciski przednie są większe od tylnych ale to nie przeszkadza.

 

3.dla pewności jakie koła pasują do konkretnego auta poradzono aby spjrzeć na tabliczkę na słupku

drzwiowym od strony kierowcy , są tam wymienione rozmiary które pasuja do auta - zgodne zreszta ze specyfikacja.

 

4.dziś jeszcze raz założyłem do swojej "Kaśki " felgi stalowe 6,5JJ X16 40 i pasowały bez problemu do przodu i tyłu.

 

5.ponadto zwracam uwagę że w QQ wystepują felgi stalowe tylko w rozmiarze 16" pozostałe to modele alu.

 

Cały twój wywód wprowadza w błąd użytkowników QQ+2 z silnikami 2l ben i on. O tym modelu jest ten wątek. Felgi 16" nie wejdą na przednie zaciski w tym modelu.

 

Użytkownicy sprawdźcie sobie sami co macie. Jeśli odległość zacisków od wnętrza felgi 17" jest nie mniejsza niż 2.5 cm to 16" wejdą z zapasem ok 1.2 cm na promieniu.

 

Czytajcie wątki, które już ten temat wyjaśniły. Tworzycie nowe i od nowa bez sensu piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały twój wywód wprowadza w błąd użytkowników QQ+2 z silnikami 2l ben i on. O tym modelu jest ten wątek. Felgi 16" nie wejdą na przednie zaciski w tym modelu.

 

Użytkownicy sprawdźcie sobie sami co macie. Jeśli odległość zacisków od wnętrza felgi 17" jest nie mniejsza niż 2.5 cm to 16" wejdą z zapasem ok 1.2 cm na promieniu.

 

Czytajcie wątki, które już ten temat wyjaśniły. Tworzycie nowe i od nowa bez sensu piszecie.

 

 

Sceptyk:

1. myśle że twoja rada jest OK

2. dobra wskazówka to sprawdzenie tabliczki na słupku - tak jak to radzi serwis - gdzie napisano jakie opony nalezy stosować do konkretnego auta /twojego auta/.

3.poniewaz jestem względnie nowy na forum podaj jak dostać się na watki o których wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszka ... widzę że jesteś bardzo pracowity skoro tak te koła ściągasz i zakładasz ... zakładasz i ściągasz :) Parę postów wyzej przekleiłeś treść z jakiegoś konfiguratora felg, powiedz z jakiego bo widzę atrakcyjne ceny. Na allegro widziałem stalówki (chyba są tylko jedne) jak dobrze pamiętam za około 260 zł, a te Twoje prawie o 100 zł tańsze na sztuce. Chyba ze źle widze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszka ... widzę że jesteś bardzo pracowity skoro tak te koła ściągasz i zakładasz ... zakładasz i ściągasz :) Parę postów wyzej przekleiłeś treść z jakiegoś konfiguratora felg, powiedz z jakiego bo widzę atrakcyjne ceny. Na allegro widziałem stalówki (chyba są tylko jedne) jak dobrze pamiętam za około 260 zł, a te Twoje prawie o 100 zł tańsze na sztuce. Chyba ze źle widze ;)

 

Dubik dobrze widzisz ale ja trafiłem na wyprzedaż i kupiłem tanio . W związku z powyższym odradzam sugerowanie sie cenami które niejako przy okazji zostały zamieszczone . Te ceny to żadna łaska . Proponuje szukaj w net np. na allegro .

Dobra firma zamiennikowa to KFZ .Oni zalecają felgi o symbolu KFZ 7855 /6,5J X16/ do naszych "Kasiek" ale ja mam o symbolu KFZ 9735 /6,5JJx16/.Felgi prawie takie same lecz wersje JJ są stosowane do pojazdów o trakcji terenowej .Możesz bez szkody stosować obydwie , wersja JJ lepiej utrzymuje oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zacisków hamulców w QQ+2 2.0 ben. Tak wyglądają w 4x4. Na przód felga 16" nie wejdzie. Różnica w wielkości przód -tył jest ogromna.

post-27817-1278073338,0834_thumb.jpg

post-27817-1278073369,0551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja w benzynie ale w dieslu na słupku drzwi kierowcy jest naklejka dotycząca ciśnienie w ogumieniu i rozmiarów jest wyszczególniona felga 16" czyli powinna wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja w benzynie ale w dieslu na słupku drzwi kierowcy jest naklejka dotycząca ciśnienie w ogumieniu i rozmiarów jest wyszczególniona felga 16" czyli powinna wejść.

Nie wiem jak w QQ+2 i nie wiem jak w QQ po 2008 roku ale u mnie (diesel z napędem 4x4) spokojnie zakładam fabryczne felgi aluminiowe 16", na których zresztą wersja acenta opuszczała fabrykę aż do 2009 roku zdaje się. Nie sądzę, żeby nissanowska metalowa felga 16" nie mieściła zacisków skoro nissanowska aluminiowa felga 16" je mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zacisków hamulców w QQ+2 2.0 ben. Tak wyglądają w 4x4. Na przód felga 16" nie wejdzie. Różnica w wielkości przód -tył jest ogromna.

 

Proszę wyjaśnij bliżej czego dotyczą zdjecia .U mnie w aucie felga 16" jest blisko zacisku ale bez problemu mozna ją założyć i koło się obraca o nic nie zawadzając i nie trąc .Pytanie czy felgi u ciebie nie da się zalożyc , ajeżeli się da to czy ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powoli uzupełniam potrzebne wyposażenie do mojej "Kaśki" - przyszła pora na opony / felgi

Fabrycznie mam alufelgi 17", przymierzam się do kompletu felg 16" stalowych + oponki

 

czy ktoś z Was miał okazję przetestować opony z dolnej półki cenowej w samochodzie z napędem na jedną oś ??

przeglądając obecnie ofertę sklepów znalazłem następujące interesujące mnie opony:

 

- Barum Polaris 2

- Fulda Kristal Supremo

 

w opiniach w necie o tych oponach nie znalazłem ich w duecie z "Kaśką" a domyślam się że waga samochodu też ma wpływ na zachowywanie się opon

dlatego proszę Was o opinie :)

Edytowane przez taaatooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...