Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SYSTEM Inteligentnego kluczyka


Gość xKalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum więc wypada się przywitac. od jakiegos czasu sledzę forum i przyznam ze jest dla mnie zródłem cennych informacji.

Do rzeczy:

Niedługo odbieram swojego Qashqaia+2 sliwka, tekna w jasnej skórze.

Auto ma być wyposażone w system inteligentnego kluczyka. Czy ktoś może wie jak ten system współdziała z alarmem?

tzn. czy nadal uruchamiam auto bez kluczyka czy muszę dodatkowo dezaktywowac alarm?

Wtedy system inteligentnego kluczyka jest bez sensu skoro i tak muszę otwierac z pilota.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum więc wypada się przywitac. od jakiegos czasu sledzę forum i przyznam ze jest dla mnie zródłem cennych informacji.

Do rzeczy:

Niedługo odbieram swojego Qashqaia+2 sliwka, tekna w jasnej skórze.

Auto ma być wyposażone w system inteligentnego kluczyka. Czy ktoś może wie jak ten system współdziała z alarmem?

tzn. czy nadal uruchamiam auto bez kluczyka czy muszę dodatkowo dezaktywowac alarm?

Wtedy system inteligentnego kluczyka jest bez sensu skoro i tak muszę otwierac z pilota.

Pozdrawiam.

System działa tak jak w aucie bez alarmu ponieważ kluczyk inteligentny jest zarazem pilotem do alarmu. Ręce pozostają wolne, nic więcej nie trzeba wciskać, rozbrajać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytane czy ktoś miał już jakiś problem z kluczykiem inteligentnym.Mi dzisiaj się pojawił problem trochę deszczu, wilgoci na dworze(jeśli ma to jakieś znaczenie) i raz działa a raz nie otwieranie/zamykanie z klapy bagażnika i tylko z klapy? .I nie jest to zasięg bo zachowuje się też tak samo nawet jak wezmę kluczyk do ręki i przystawię go bliżej środka auta?

U mnie jest tak, że trzeba jednocześnie 2 przyciski wcisnąć.sorry to do innego postu :whistle:

 

Panowie mam zamknięty samochód i włączony alarm, jakieś typki się kręcą przy aucie, jak włączyć z pilota syrenę alarmową?

U mnie jest tak, że trzeba jednocześnie 2 przyciski wcisnąć.

Edytowane przez meridion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Wy na to, czy ktoś miał już taką sytuację:

http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/nissan-przestrzega-telefon-komorkowy-moze-zdeaktywowac-inteligentny-klucz

 

no i czy ktoś się może z własnego doświadczenia orientuje ile kosztuje przyjemność zgubienia np. jednego kluczyka?

 

przy okazji znalazłem inną dyskusję na ten sam temat przy NOTE: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/34299-inteligentny-kluczyk/

Edytowane przez Pedro_slask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Zastanawiam czy sobie zamówić taką opcje w swoim samochodzie. Mam dwa pytania, pierwsze to czy karta zaczyna wysyłać sygnał do samochodu dopiero wtedy jak do niej dojdzie sygnał że już jest blisko samochodu ???, oraz co ile sekund taka karta wysyła sygnał( wiązkę dzwiękową)???. Na pewno jest to wygodne, ale jest jeden minus o którym nikt nie pisze, mianowicie - zdrowotny. Najczęściej ok 9 godzin dziennie trzymamy taką kartę w kieszenie, czyli bardzo blisko naszego ciała i teraz jeśli taka karta co chwilę wysyła sygnał sprawdzając czy nie ma w pobliżu samochodu to powstaje pytanie, ile tysięcy razy takich fal uderza w nasze ciało ,a jak wiemy to nie jest to obojętne dla naszego zdrowia( tak samo jak telefony, piloty do telewizorów i itp ) przy czym bez tego już nie jesteśmy w stanie żyć a inteligentny kluczyk możemy sobie zamienić na tradycyjny pilot. Proszę o odpowiedz na te dwa pytania. Pozdrawiam Serdecznie Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam czy sobie zamówić taką opcje w swoim samochodzie. Mam dwa pytania, pierwsze to czy karta zaczyna wysyłać sygnał do samochodu dopiero wtedy jak do niej dojdzie sygnał że już jest blisko samochodu ???, oraz co ile sekund taka karta wysyła sygnał( wiązkę dzwiękową)???. Na pewno jest to wygodne, ale jest jeden minus o którym nikt nie pisze, mianowicie - zdrowotny. Najczęściej ok 9 godzin dziennie trzymamy taką kartę w kieszenie, czyli bardzo blisko naszego ciała i teraz jeśli taka karta co chwilę wysyła sygnał sprawdzając czy nie ma w pobliżu samochodu to powstaje pytanie, ile tysięcy razy takich fal uderza w nasze ciało ,a jak wiemy to nie jest to obojętne dla naszego zdrowia( tak samo jak telefony, piloty do telewizorów i itp ) przy czym bez tego już nie jesteśmy w stanie żyć a inteligentny kluczyk możemy sobie zamienić na tradycyjny pilot. Proszę o odpowiedz na te dwa pytania. Pozdrawiam Serdecznie Michał.

Wydaje mi się, że problem jest mocno naciągany.

 

W mojej ocenie kluczyk inteligentny nie wysyła żadnych wiązek dźwiękowych co ustalony okres czasu bo - po pierwsze - po co miałby to robić, a po drugie - jeśli by tak robił to czy byś go używał czy nie, bateria byłaby do wymiany co pół roku (a nie jest, u mnie już 3 lata ta sama bateria i wszystko działa).

 

Kluczyk wysyła jakikolwiek sygnał TYLKO wtedy kiedy chcesz otworzyć auto - czyli wciskasz przycisk na pilocie albo na klamce drzwi. W innych wypadkach po prostu pilot nie działa, tak samo jak pilot do TV. Inteligentny kluczyk to nie komórka, on nie potrzebuje co chwila sprawdzać, gdzie jest samochód tak jak komórka "sprawdza" gdzie jest stacja bazowa.

Edytowane przez Synkro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Wy na to, czy ktoś miał już taką sytuację:

http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/nissan-przestrzega-telefon-komorkowy-moze-zdeaktywowac-inteligentny-klucz

 

no i czy ktoś się może z własnego doświadczenia orientuje ile kosztuje przyjemność zgubienia np. jednego kluczyka?

 

przy okazji znalazłem inną dyskusję na ten sam temat przy NOTE: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/34299-inteligentny-kluczyk/

 

Witam,

 

Odpowiem koledze na dezaktywację klucza inteligentnego przez komórkę. Otóż wszelkie urządzenia elektroniczne, elektryczne muszą spełniać trzy kryteria kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) kluczyk był wtedy (rok artykułu 2007) pewnie niedopracowany, miejmy nadzieję, że teraz jest. Urządzenie dobrze skonstruowane i dobrze wykonane nie powinno być wrażliwe na działanie innych urządzeń oczywiście o ile te też spełniają normy EMC. Urządzenia zanim zostaną wypuszczone na rynek powinny być przebadane w laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej.

 

Pozdrawam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system stosuje już coraz więcej firm m.in Toyota, Lexus. Widziałem kiedyś w telewizji filmik Lexusa przedstawiający ten system było pokazane, że podchodząc do samochodu na określona odległość już na klamce zmieniał się kolor i dzwi były już do otwarcia, a nie dopiero po dotknięciu klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam jestem nowy posiadam od niedawna Nissana Qashqai 1.5 Tekna. Nie mogę go odpalic bez kluczyka. Czy to moze jest wina baterii czy cos innego Bardzo proszę o radę.Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy posiadam od niedawna Nissana Qashqai 1.5 Tekna. Nie mogę go odpalic bez kluczyka. Czy to moze jest wina baterii czy cos innego Bardzo proszę o radę.Pozdrawiam!!

 

a która wersja QQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to albo bateria bardzo słaba albo czujnik wciśnięcia pedału - nie jestem pewien na 100% którego  - sprzęgła czy hamulca mógł się zepsuć - stąd nie ma informacji do systemu aby zwolić stacyjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A baterię wymieniłeś? (koszt kilku zł np.MediaMarkt czy Euroagd)Czy na drugim kluczyku to samo? Zakładam że przy próbie rozruchu . pedał hamulca wciśnięty.(auto bez wciśniętego hamulca nie odpali)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu mam taki problem, że jak otwieram drzwi z przycisku na klamce to włącza mi się alarm co nie jest mile widziane na osiedlu o 6 rano :rofl: . Czy ktoś spotkał się z czymś takim ? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to "fabryczny" alarm ,to masz usterkę(czujnik/centralka).Przycisk powinien dezaktywować alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wpierw wcisnac przycisk a później chwyc za klamkę. Ja tak mam w klapie bagażnika jak wpierw wcisne przycisk otwierając klape a później przycisk od zamka to alarm wyje. Podejrzewam ze tak samo dziala z drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam jestem nowy posiadam od niedawna Nissana Qashqai 1.5 Tekna. Nie mogę go odpalic bez kluczyka. Czy to moze jest wina baterii czy cos innego Bardzo proszę o radę.Pozdrawiam!!

 

 

Działa bezproblemowo

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij pedał hamulca i dopiero odpalaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak czy inaczej auto nie zgaśnie - przynajmniej moje nie gaśnie - pika, że kluczyk jest poza samochodem ale nie gaśnie. W sumie w niczym mi to nie przeszkadza, mimo wszystko zbyt często nie wywlekają ludzi na skrzyżowaniach z samochodów wink.gif Poza tym ustawiłem zamki tak, że drzwi po ruszeniu same się ryglują, więc dostęp do wnętrza jest utrudniony.

Synkro napisz proszę jak ustawić zamki, żeby się same ryglowały po ruszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...