Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SYSTEM Inteligentnego kluczyka


Gość xKalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że problem jest mocno naciągany.

 

W mojej ocenie kluczyk inteligentny nie wysyła żadnych wiązek dźwiękowych co ustalony okres czasu bo - po pierwsze - po co miałby to robić, a po drugie - jeśli by tak robił to czy byś go używał czy nie, bateria byłaby do wymiany co pół roku (a nie jest, u mnie już 3 lata ta sama bateria i wszystko działa).

 

Kluczyk wysyła jakikolwiek sygnał TYLKO wtedy kiedy chcesz otworzyć auto - czyli wciskasz przycisk na pilocie albo na klamce drzwi. W innych wypadkach po prostu pilot nie działa, tak samo jak pilot do TV. Inteligentny kluczyk to nie komórka, on nie potrzebuje co chwila sprawdzać, gdzie jest samochód tak jak komórka "sprawdza" gdzie jest stacja bazowa.

 

Nie jestem pewien, ale nie wydaje mi się, że masz całkowitą rację gdyż samochód wie, że kluczyk jest w środku

1. nie zamkniesz kluczyka leżącego na siedzeniu;

2. jak wyjdziesz z kluczykiem to zapala się lampka sygnalizująca wyjście z auta z kluczem

Morał z tego taki, że:

1. kluczyk sprawdza czy jest w aucie czy poza autem, czy w pobliżu, bądź

2. samochód sprawdza czy kluczyk jest w pobliżu, w środku, poza.

A to wszystko nie może się  dziać bez wysyłania sygnałów zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

QQ z 2008 roku. Kupiłem z jednym kluczykiem (może uda się dosłać drugi..), więc czuję się średnio komfortowo. Jak wygląda sprawa dorobienia drugiego egzemplarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie jest to za niska cena..

Sam nissan robi takie rzeczy?


znalazłem sprzedawcę na alledrogo, który sprzedaje czyste kluczyki z elektroniką.... Teoretycznie spryciarze od kodowania mogliby powielić mój kluczyk, ale nie mam pewności, że to się uda. Szkoda byłoby wydawać 200+200 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Posiadam inteligentny kluczyk i od pewnego czasu muszę co parę dni wymieniać baterię. Ktoś coś poradzi co najlepiej zrobić? Mam tylko jeden kluczyk. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć i popatrz czy w środku nie ma paprochów i któryś z przycisków nie blokuje się.

Jak nie pomoże pozostaje elektronik albo wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatecznosci kup "czysty" kluczyk i przenieś elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej otwierałem kilka razy i pryskałem preparatem K2 do czyszczenia przewodów elektrycznych i układów scalonych. Bym musiał popatrzeć za jakimś serwisem. Mieszkam w UK a z fachowcami tutaj kiepsko. Patrzyłem w necie za nowym kluczykiem ale z tym przeniesieniem elektroniki to nie mam pojęcia. Niewiem co lepiej czy próbować stary naprawiać czy kupować nowy ale w sumie dwa komplety się przydadzą na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ jest produkowany w UK, więc nie powinno być problemu, aby serwis popytał fachowców, którzy to projektowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam nieco temat - w którym miejscu znajduje się w kluczyku (obudowie mniemam) transponder? Chciałem dorobić kluczyk, ale fachowiec twierdzi, że go nie "widzi" - tak, jakby był brak transpondera właśnie.

Próbowałem sprawdzić, czy jest gdzieś wtopiony w obudowę poprzez próbę odpalenia auta kluczykiem awaryjnie, ale się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chodzi ci o zwykły, metalowy kluczyk, tak?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTB1zrsISpXXXXXpapXXq6xXFXXXM.jpg?size=4

O takim kluczyku mówisz ?

tak, o takim; tutaj jest chyba to miejsce obok mocowania kluczyka; w starym kluczyku nie miałem tego "boxu"

tak, o takim; tutaj jest chyba to miejsce obok mocowania kluczyka; w starym kluczyku nie miałem tego "boxu"

post-29105-0-60947400-1501443766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kluczyk masz rozkładany czy wyciągany bo zdaje mnie się że widziałem i takie  ,Transponder to chyba to czarne na 1 zdjęciu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo to nie jest transponder, albo jest zepsuty..... Próbowałem odpalić auto kluczykiem po wyjęciu baterii - nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie zdjęcie w necie i moje przypuszczenia co do miejsca transpondera w  tym kluczyku były błędne s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) masz rację - po wymianie mam taką samą obudowę, ale w tym miejscu nic nie mam.... Moje zdjęcie pochodzi ze starej obudowy, w której nie było takiego "boxu" obok kluczyka. W takim razie gdzie mógł być transponder...nieszczęsny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 takie kluczyki?   i czy Twój stary kluczyk też się tak rozbiera jak ten na ostatnim zdjęciu które zamieściłem?chodzi mi o mocowanie kluczyka ,czy się rozpoławia czy tylko wyciąga sam grot?Może klucznik przy rozbieraniu Ci zgubił ?Działał kluczyk wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam kluczyk, jak na zdjęciu powyżej; zmieniłem obudowę ze starego - załączone foto kilka wcześniej. Nie wiem, czy klucznik zgubił, bo prawdę mówiąc nie wiem, czy transponder tam był... Obudowa rozbiera się w obu przez rozpołowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...