Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania - tino


Gość yaroszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poprosze jednak o zdjecia, jak możesz . Ja sprawdziłem  przewody jest ok, światła cofa nia też ą , ale niestety nie ma zasilania na przewodzie  tam gdzie była zamontowana kamerka orginalnie. w gwoli wyjasnienia , ktos pytał ile kosztuje kamera cofania w ASO. otóż w Olsztynie zaśpewali mi ..........2500tyś. więc odpuściłem temat. dalej walcze z tymi czujnikam, dlatego prosze o foto o ile to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę czy ktoś wie  gdzie jest ten cały sterownik do kamery cofania , obszukałem   samochód , mam niezłego manuala  z opisami i schematami elektrycznymi więc pewnie bym sobie poradził. https://drive.google.com/file/d/0Bz3XLf_52SOkeEVfRTFzcnRDaTg/edit?usp=sharing. to dla tych co by chcieli poszperać jest naprawde dużo ciekawych  spraw, ale pewnie wy to wszystko wiecie. Więc jeżeli ktos wie gdzie ten sterownik jest to proszę o pomoc. Mój  model to 1.8 116 km 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Czy ktoś wie gdzie znajduje się moduł od kamery cofania?

 

Mam małe doświadczenia z kamerką - miałem uszkodzoną - fabrycznie są felerne , nieszczelne. Dostaje się do nich woda i piasek i pewnie sól z zimowych rozsypek i zapewne chemia. Rozebrałem swoją i okazało się że elementy elektroniczne są skorodowane , nóżki od tranzystorów na płytce zgnite - nie do odratowania. Kupiłem za 30 zł kamerkę sprawną ale z poukręcanymi śrubkami , zrobiłem z dwóch jedną , uszczelniłem silikonowym klejem i wszystko działało. Przyszedł dzień że trzeba było wymienić tylną klapę i przełożyć wiązkę. przy składaniu wiązki ( bo bez demontażu kostek się nie obeszło ) pomyliłem kolejność przewodów w kostce od kamery i kamera przestała działać.Przełożyłem przewody we właściwą kolejność , niestety na kostce na czerwonym przewodzie zasilania brak jest napięcia. Czy może wie ktoś jakie napięcie być powinno? Nie chcę podpinać 12v na chybył trafił bo może się okazać że kamera nie ucierpiała , a zasilana jest np 5v i jak jej podam 12 to szlag ją dopiero trafi.

 

konkretnie - czy ktoś wie jakim napięciem jest zasilana kamera , lub czy ktoś wie gdzie znajduje się moduł od kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a mi za szybkę od kamerki powpadao pełno róznego syfu. Juz prawie całe oczko zasłonięte. Jak najszybciej sie do tego dobrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a mi za szybkę od kamerki powpadao pełno róznego syfu. Juz prawie całe oczko zasłonięte. Jak najszybciej sie do tego dobrac ?

Czytaj post  # 21.

Tak samo możesz poszukać w dziale P12, gdyż kamerka jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

mam taki ciekawy problem z kamerką a mianowicie ogólnie nie działa po włączeniu wstecznego światła się palą a na monitorze tylko ciemny obraz taki iskrzący,ale co najciekawsze jak grzebałem w kamerce i wszystkim co możliwe to dałem sobie spokój na trzy dni kamerka odłączona po podłączeniu kamerki po tych trzech dniach pyk kamerka działa idealnie ale tylko przez jeden dzień potem powrót do czarnego ekranu co to może być dodam że jak powtórzyłęm operacje z odłączeniem kamerki  i podłączeniu jej po trzech dniach znowu działa tylko jeden dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...