Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda Lambda


marteek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj wymieniałem listwę zasilająca w instalacji gazowej i gazownik powiedział ze nie działa mi sonda lambda i musiał wyregulować spalanie gazu analizatorem spalin?

Mam pytanie jak poznać czy mówił prawdę, czy uszkodzona sonda daje jakieś oznaki że nie działa jeśli nie to jak sprawdzić czy rzeczywiście jest zepsuta czy mozna jezdzić na uszkodzonej jeśli tak to jakie są konsekwencje? Ostatnie pytanie ile kosztuje ewentualna wymiana na nową ?

Nissan Almera N15 1998 87KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj wymieniałem listwę zasilająca w instalacji gazowej i gazownik powiedział ze nie działa mi sonda lambda i musiał wyregulować spalanie gazu analizatorem spalin?

Mam pytanie jak poznać czy mówił prawdę, czy uszkodzona sonda daje jakieś oznaki że nie działa jeśli nie to jak sprawdzić czy rzeczywiście jest zepsuta czy mozna jezdzić na uszkodzonej jeśli tak to jakie są konsekwencje? Ostatnie pytanie ile kosztuje ewentualna wymiana na nową ?

Nissan Almera N15 1998 87KM

 

podłącz miernik do czarnego przewodu od sondy i zmierz czy faluje zakres 0-1V i dopiero wtedy zastanawiaj się nad kupnem, wymiana listwy nie powinna spowodować uszkodzenia sondy co najwyżej może nie być podłaczona do instalacji gazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że porostu sonda może być nie podłączona do instalacji gazowej? Jeśli tak to czy możne to skutkować większym spalaniem gazu? Czy przy zakładaniu instalacji gazowej powinni podłączyć do niej sondę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że porostu sonda może być nie podłączona do instalacji gazowej? Jeśli tak to czy możne to skutkować większym spalaniem gazu? Czy przy zakładaniu instalacji gazowej powinni podłączyć do niej sondę?

sonda nie ma bezpośredniego wpływu na działanie instalacji gazowej jest tylko informacyjna dla gazownika odnośnie ustawienia instalacji, jak to sekwencja to powinna być podłączona, bo wtedy będziesz wiedział czy jest bogato czy ubogo i dlaczego masz wypalone zawory po jakimś czasie ;)

 

Witam

 

Dzisiaj wymieniałem listwę zasilająca w instalacji gazowej i gazownik powiedział ze nie działa mi sonda lambda i musiał wyregulować spalanie gazu analizatorem spalin?

 

 

powiedz mi jeszcze jedną sprawę, jak wymieniałeś listwę wtryskową to znaczy, że raczej jest to sekwencja, to z tego co się orientuję to powinien wsiąść w auto i ustawić w trasie mapy PB i LPG, analizator może sobie podarować, możesz rzucić jakieś foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak miał ustawić mapę skoro Ecu i tak nie koryguje składu ,,,analizatorem to co najwyżej sobaczył wolne i tyle A Auto-diagnostyka na zworkę nie wystarczy ??/

 

sonda cyrkonowa 2 stanowa musi ładnie oscylować ,,na wolnych przy zworkowanym ecu ładnie kontrolka mruga pozatym chyba sonda jest podpięta bo skond by wiedział że padnięta no chyba że autko zdychało momentalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek sprawdzam sondę i jak będzie padnięta to wymienię a później do gazownika niech poustawia wszystko jak trzeba, kasę wziął niech się wywiąże z umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek sprawdzam sondę i jak będzie padnięta to wymienię a później do gazownika niech poustawia wszystko jak trzeba, kasę wziął niech się wywiąże z umowy.

 

i tak trzymać, trzeba tępić druciarzy :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa to Ngk bo są szybkie wydaje mi się że uniwersalna cyrkonowa z grzałką będzie ok ja kupiłem do fiata taką za 90 zł co prawda troszkę podejrzane bo bez foli ale z napisem For NTK i nr się zgadzają z tą co na stronie NGK występuje za 60 zł więcej ..dedykowana sonda będzie taka sama dasz za wtyczkę 100 zł więcej zamiast zacisnąć 3 kabelki ,,, wiem że na allegro to występują tanie sondy boscha z nr co ich w katalogu nie ma ,,, :devil:

 

co do tej sondy to w moment zaczęła działać i ładnie skakało obroty ok no i spalanie wyraźnie spadło,,

 

do nismo z wtyczką inny nr troche jest ale kaasa mm 300 zł z okładem ,, ciekawe ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam!podepne sie pod temat ,jakie powinno być napiecie na sondzie Lambda na mieszance bogatej ,a jakie na ubogiej?Mam LPG w n14 1.4 16v '94.

 

blisko 1V - bogata

blisko 0V - uboga

sonda cyrkonowa 1V

 

bo nie wiem o co chodzi dokłądnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla lambda=1 napięcie na sondzie wynosi 0,58V czyli 580 mV. dla PB

 

lambdy=1 napięcie jest nieco niższe ze względu na inny skład spalin i wynosi 0,46V dla LPG

 

napięcie na lambdzie nigdy nie jest "stałe" jego wartość ciągle się zmienia i oscyluje w przedziale: 0,2-0,8V dla PB i 0,0-0,9V dla LPG.

 

Jeśli napięcie stale utrzymuje się na jednakowym poziomie albo baaardzo wolno się zmienia to wskazuje to przeważnie na:

1. kończącą żywot sondę,

2. albo jej uszkodzenie,

3. ewentualnie niedogrzanie sondy, przy sondzie jednoprzewodowej, albo uszkodzeniu obwodu lub samej grzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego prosze na przyszłość najpierw poczytać co sie pisze na forum , masz jeden temat wcześniej dokładny opis , więc przenosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

Poszukuję właśnie sondy lambda do silnika 2.0 3-przewodowej, zastanawiam się nad NGK OZA624-E3

na allegro są takie sondy po 88zł http://allegro.pl/uniwersalna-nowa-sonda-lambda-ntk-ngk-3-przewodowa-i1410244374.html

Ktoś z was zamawiał taką sondę z allegro, czy to są naprawdę oryginalne sondy, jak one się sprawują?

pod tym samym numerem można znaleźć sondę, ale wygląda troszkę inaczej i kosztuje więcej http://allegro.pl/sonda-lambda-ngk-ntk-oza624-e3-0412-uniwersalna-i1411117575.html http://autkoplus.com/product/id/39350,sonda-lambda-uniwersalna-oza624-e3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są uniwersalne, proponuję kupić dedykowaną, jest droższa ale za to do danego modelu silnika a nie do każdego, choć i uniwersalne sobie niektórzy chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się teraz zastanawiam czy jest sens wymieniać tą sondę, na benzynie wychyla mi się tylko do 0,5V, a auto i tak jeździ na gazie. Muszę jeszcze kupić nowy komputer od gazu II generacji bo mi padł, myślę też żeby zamiast nowego kompa od gazu wstawić blosa i mam poważny dylemat co kupić. Co wy byście mi doradzili? Mogę zostawić tą sondę i kupić blosa, czy pozostać dalej na mikserze i kupić nowego kompa (Bingo s4 z kablami i krokowcem) i kupić jeszce nową sondę lambda? Czy spalanie na blosie będzie mniejsze niż na tym mikserze i czy przy blosie ma znaczenie że jest automatyczna skrzynia biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sondy to ktoś (chyba voyo?) kupił uniwersalną niedawno i miał problemy także lepiej dedykowaną kup (jeśli się zdecydujesz), jak DINO pisze...

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem o tym, ale tam jemu wyskakiwał jakiś błąd grzałki sondy, poza tym później założył też uniwersalną tyle że z boscha

 

ja mam primerę z 96 roku i chciałem was zapytać czy ktoś jeszcze tą uniwersalną sondę NGK montował?

 

Zastanawiam się też czemu sonda 4-przewodowa jest tańsza, niech mi ktoś wyjaśni różnicę między 3 a 4, czy można 4-przewodową zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi o cyrkonowe sondy wiec 3 przewody to może być jedynie sygnał wyjściowy czarny i 2 białe grzałka natomiast jak sonda ma 4 kable 2 białe czarny i szary to szary będzie dodatkową masą jak dobrze pamiętam są też sondy z 2 grzałkami i wtedy kabli jest jeszcze wiecej ,,,

 

a i to warto przeczytać http://www.moto-profil.pl/news/uniwersalne_sondy_ntk.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...