Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parujące lampy


Gość krzysztof.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof.

Mam qashqaia przejechane ma 2500km po myciu zaczynaja mi czesciowo parowac lampy przednie od wewnatrz czy to jest normalne?Po około 1 godz szkło lampy wysycha i plamy wilgoci znikaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam qashqaia przejechane ma 2500km po myciu zaczynaja mi czesciowo parowac lampy przednie od wewnatrz czy to jest normalne?Po około 1 godz szkło lampy wysycha i plamy wilgoci znikaja.

 

Nie jest to normalne , po jakimś czasie nastąpi uszkodzenie lamp.Radzę reklamować w serwisie , lub sprawdzić zamknięcie i uszczelki lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobną sytucję miałem w Hondzie. Reflektor po myciu lub deszczu zaparowywał. Wymieniony na gwarancji bez problemu. Jedz spokojnie do serwisu. Pozdrawiam

 

 

P/S Zapomniałem o bardzo ważnej sprawie.

Mi parowały w zimie i zamarzały, światła traciły swoje właściwości bo lód ograniczał zakres świecenia, w garażu odmarzały a na dworze ponownie zamarzały i tak w kółko.

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam qashqaia przejechane ma 2500km po myciu zaczynaja mi czesciowo parowac lampy przednie od wewnatrz czy to jest normalne?Po około 1 godz szkło lampy wysycha i plamy wilgoci znikaja.

 

ten sam problem QQ+2 FL ,

co ciekawe dzisiaj odebrany z salonu, powrót w deszczu, mycie w domu i po myciu reflektory przednie zaparowane

( auto ma przejechane 50km ) - jeszcze ze dwa mycia auta zrobię fotki i REKLAMACJA...

 

- jest może więcej osób które zauważyły ten problem w swoich QQ po FL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ten temat przerabiałem z Oplem. Lewa lampa cały czas zaparowana. Opel Nie uznał gwarancji...przebieg 20000 km.... pozdrawiam.

A czym to tłumaczyli?.Trzeba prosić wszystko na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he w mojej Almerce to normalne-soczewkowe z przodu i tylne zawsze zimą zaparowane. N16 tak mają. Lampy z tyłu wymienione w tzw programie wymiany, i co i nic w mniejszym stopniu ale zaparowane są. Jestem ciekaw jak w naszych QQ będą się soczewki z przodu sprawować. W Almerach też wymieniali, bo się wypalały. U mnie oba reflektory padły po 2 latach -wymiana w programie Nissana. (objaw-na ścianie budynku, garażu zamiast wyraźnej linii poziomej światła i dwóch pochylonych prostokątów, dwie rozmyte plamy o nierególarnych kształtach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ten sam problem QQ+2 FL ,

co ciekawe dzisiaj odebrany z salonu, powrót w deszczu, mycie w domu i po myciu reflektory przednie zaparowane

( auto ma przejechane 50km ) - jeszcze ze dwa mycia auta zrobię fotki i REKLAMACJA...

 

- jest może więcej osób które zauważyły ten problem w swoich QQ po FL ?

 

przy drugim myciu auta parowanie nie wystąpiło :) - czyli wszystko ok, ciekawe od czego to jest zależne :angry:

 

- jak problem powróci i jak dojdę jaki jest powód parowania to oczywiście opiszę to...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie w poprzednim samochodzie - reklamacja odrzucona ...ale wyjąłem lampę rozkleiłem, wyczyściłem, skleiłem i po problemie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam qashqaia przejechane ma 2500km po myciu zaczynaja mi czesciowo parowac lampy przednie od wewnatrz czy to jest normalne?Po około 1 godz szkło lampy wysycha i plamy wilgoci znikaja.

 

 

http://www.motofakty.pl/artykul/zaparowane_reflektory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W poprzednim samochodzie Scenic 2002 parowały mi lampy nic by się nie działo ale żarówki mi padały jak "muchy" po wymianie lamp spokój.

 

Przy okazji mam pytanie: QQ I-WAY 1,5dci po FL jakie żarówki są zastosowane w przednich reflektorach.

 

Chciałbym wymienić żarówki na NIGHT BREAKER PLUS. Żarówek NIGHT BREAKER używałem w poprzednim aucie i byłem zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Adam

NIGHT BREAKER PLUS.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W poprzednim samochodzie Scenic 2002 parowały mi lampy nic by się nie działo ale żarówki mi padały jak "muchy" po wymianie lamp spokój.

 

Przy okazji mam pytanie: QQ I-WAY 1,5dci po FL jakie żarówki są zastosowane w przednich reflektorach.

 

Chciałbym wymienić żarówki na NIGHT BREAKER PLUS. Żarówek NIGHT BREAKER używałem w poprzednim aucie i byłem zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

 

H7 lub jak masz xenony to wkladane sa zarniki philipsa w standarcie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W poprzednim samochodzie Scenic 2002 parowały mi lampy nic by się nie działo ale żarówki mi padały jak "muchy" po wymianie lamp spokój.

 

Przy okazji mam pytanie: QQ I-WAY 1,5dci po FL jakie żarówki są zastosowane w przednich reflektorach.

 

Chciałbym wymienić żarówki na NIGHT BREAKER PLUS. Żarówek NIGHT BREAKER używałem w poprzednim aucie i byłem zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Adam

 

 

co do żarówek tzw "PLUSÓW" to polecam "Auto Świat" link do artukułu poniżej:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h4-sprawdzamy-jakie-zarowki-swieca-najlepiej

 

ja po własnych doświadczeniach z żarówkami +50, +80 ... już się z nich wyleczyłem...

zwykłe standartowe żarówki Tungsram są bezkonkurencyjne ( jakość / żywotność / cena )

do tego brak obaw o uszkodzenie reflektorów i co chwila wymiana żarówek za prawie 100PLN

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do żarówek tzw "PLUSÓW" to polecam "Auto Świat" link do artukułu poniżej:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h4-sprawdzamy-jakie-zarowki-swieca-najlepiej

 

ja po własnych doświadczeniach z żarówkami +50, +80 ... już się z nich wyleczyłem...

zwykłe standartowe żarówki Tungsram są bezkonkurencyjne ( jakość / żywotność / cena )

do tego brak obaw o uszkodzenie reflektorów i co chwila wymiana żarówek za prawie 100PLN

 

niemniej jednak jest roznica jak załozy sie markowe dobre żarówki - u mnie [odpukać] wymieniane jeszcze nie byly - pierwszego dnia załozone zostały [specjalnie] tylko philipsy o nazwie NightGuide Double Lifetime które faktycznie duzo lepiej swieca nocą :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej jednak jest roznica jak załozy sie markowe dobre żarówki - u mnie [odpukać] wymieniane jeszcze nie byly - pierwszego dnia załozone zostały [specjalnie] tylko philipsy o nazwie NightGuide Double Lifetime które faktycznie duzo lepiej swieca nocą :)

 

pozdrawiam

 

Masz rację i sam to potwierdzam,że plusy świecą lepiej, problem polega na tym żeby dobrać dobre markowe żarówki które nie narobią nasz szkód w postaci wypalonych reflektorów, jednak proporcja ceny / czas użycia jest nadal mało atrakcyjna do żarówki zwykłego np Tungsrama za ok 10 PLN.

Poza tym w nowych autach reflektory i tak świecą bardzo dobrze, a po kilku latach to przeliczając pieniądze zainwestowane w drogie żarówki które jednak mają o wiele mniejszą żywotność to lepiej zainwestować w nowe reflektory bo efekt będzie napewno lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i sam to potwierdzam,że plusy świecą lepiej, problem polega na tym żeby dobrać dobre markowe żarówki które nie narobią nasz szkód w postaci wypalonych reflektorów, jednak proporcja ceny / czas użycia jest nadal mało atrakcyjna do żarówki zwykłego np Tungsrama za ok 10 PLN.

Poza tym w nowych autach reflektory i tak świecą bardzo dobrze, a po kilku latach to przeliczając pieniądze zainwestowane w drogie żarówki które jednak mają o wiele mniejszą żywotność to lepiej zainwestować w nowe reflektory bo efekt będzie napewno lepszy...

 

podstawa to kupić 12V 55W tak jak mowi producent - a nie brać za namowa reklam mocniejszych szczegolnie czesto oferowanych na allegro pseudo xenononowych 100W bo wtedy faktycznie moga być problemy ...

 

pzdr

Edytowane przez ^^ehhh^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym podzielić się jeszcze moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

- Kupując żarówki np. night BREAKER firma Osram nie może sobie pozwolić na to, aby jej wyrób niszczył reflektory i wg. mnie temperatura pracy tych żarówek niczym się nie różni od standardowych,

- żywotność żarówek "ulepszonych" faktycznie jest niższa niż standardowych,

- w poprzedni aucie (po wymianie reflektorów z powodu parowania) NIGHT BREAKER'y wytrzymały mi ponad rok (samochód sprzedałem i nie wiem co było dalej),

- Przy jeździe non stop na światłach i robiąc jakieś 30tyś km rocznie (jak w moim przypadku) nawet zwykłe żarówki należy wymieniać co najmniej raz w roku. Koledzy sprawdzą sobie kiedyś jak świeci żarówka po roku, dwóch jeden reflektor stara drugi nowa (nawet zwykła) różnica kolosalna. Dlatego ja jestem zwolennikiem raz w roku ustawiania (lub sprawdzania) świateł i wymiany żarówek (od świateł mijania),

- jestem przeciwnikiem jakiś wymyślnych żarówek udających Xenon. Halogen to nie Xenon. Za wkładanie zamiast 55W żarówek 100W to bym mandat wlepiał (oczywiście gdybym mógł). Podstawa dobrze ustawione światła a dla własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa nieodpowiedzialnych pieszych, ubranych na czarno, spacerujących nocą na nieoświetlonej lokalnej drodze dobre, markowe, przebadane z nie wiem homologacjami czy innymi kwitami żarówki.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ten sam problem QQ+2 FL ,

co ciekawe dzisiaj odebrany z salonu, powrót w deszczu, mycie w domu i po myciu reflektory przednie zaparowane

( auto ma przejechane 50km ) - jeszcze ze dwa mycia auta zrobię fotki i REKLAMACJA...

przy drugim myciu auta parowanie nie wystąpiło :) - czyli wszystko ok, ciekawe od czego to jest zależne :angry:

 

- jak problem powróci i jak dojdę jaki jest powód parowania to oczywiście opiszę to...

 

QQ został umyty już 5-ty raz i problem z parowaniem przednich reflektorów jak przy pierwszym myciu już się nie powtórzył

 

CZYLI PROBLEMU NIE MA :)

 

( tak nawiasem mówiąc zastanawiam się co było przyczyną pierwszego zaparowania zaraz po odbiorze auta z salonu :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie problemy... Wchodzę ostatnio do samochodu po deszczu i słyszę stróżkę wody gdzieś z tyłu samochodu - w tym momencie poziom mojej agresji sięgnął zenitu... :) Okazało się, że woda lała się przez trzecie światło stop do bagażnika (na szczęście miałem gumową matę i obyło się bez strat w sprzęcie).

 

Światło stop na szczęście zostało wymienione w ekspresowym i priorytetowym tempie w ramach gwarancji w Warszawie na Puławskiej.

 

Strider zamiast wymieniać światło stopu, należało zakupić zestaw naprawczy taki jak na filmie :D

a tak nawiasem mówiąc to widzę, że nissan powien taki zestaw dodawać przy zakupie auta jako wyposażenie seryjne :P

 

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dzisiaj zauważyłem zaparowane klosze lamp świateł cofania, które są zamontowane w klapie bagażnika. Lewa i prawa lampa w takim samym stopniu zaparowana od wewnątrz. :( Auto ma 2 miesiące i 3 tys. km.

 

Aż się boję jechać do serwisu. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj zauważyłem zaparowane klosze lamp świateł cofania, które są zamontowane w klapie bagażnika. Lewa i prawa lampa w takim samym stopniu zaparowana od wewnątrz. :( Auto ma 2 miesiące i 3 tys. km.

 

Aż się boję jechać do serwisu. :angry:

Kolego to nie jestes jedyny - ja równiez mam zaparowane światla tylne właśnie się zastanawialem czy z tym jechać do serwisu a moj serdeczny kolega z którym to zakupilismy sobie Kaśki ma dokładnie to co na filmiku powyżej - leje mu się do wnetrza auta woda przy opadach na łaczniu szklanego dachu z szyba przednią całkiem super jak na auto za ponat 100tyś PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie Nissana z zamiarem reklamowania lamp świateł cofania. Pokazano mi taką lampę, która w obudowie plastikowej ma prostokątny otwór 2 x 4 cm. Jak to ma nie parować. Bubel konstrukcyjny. Na wiosnę sam sobie poradzę z tym problemem, bo szkoda zdrowia na dyskusje z panami z serwisu. Rozmowa z wyszkolonymi pracownikami serwisu utwierdza mnie coraz bardziej w przekonaniu, że salon Nissana przy zakupie następnego samochodu będę omijał szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez widać krople wody w lampach na tylnej klapie po myciu-ale szybko znika zaparowanie. Na razie się przyglądam i nie denerwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem przed chwilą że mam wodę(krople) w lampie przeciwmgielnej :/ co mam z tym zrobić? Ma ktoś jeszcze tak czy tylko mi się tak podziało? Lampy(cofania) na tylnej klapie w miarę ok nie dopatrzyłem się żeby były zaparowane ani żeby była w nich woda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...