Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory terrano II zamienniki


Gość jachu308
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jachu308

Witam. Wiem że były już posty na ten temat (czytałem je), chciałbym się tylko dowiedzieć czy może ktoś oprócz kol.afromen3 próbował wstawić reflektory od Nissana Sunny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że były już posty na ten temat (czytałem je), chciałbym się tylko dowiedzieć czy może ktoś oprócz kol.afromen3 próbował wstawić reflektory od Nissana Sunny.Pozdrawiam.

 

Witam ja miałem strasznie słabe światła w R20 98r.( wersja z okrągłymi lampami były wypalone i strasznie zniszczone odbłyśniki ), na aledrogo coś znalazłem ale cena szybko wymogła poszukiwania czegoś znacznie tańszego ;) po małych przeróbkach pasują śmiesznie tanie zamienniki do golfa II tzw. reflektory klar z firmy EKOPAL cena 23zł za sztukę. Teraz dają rade oraz świetnie świecą i wyglądają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, ja wstawiłem od Sunny N13, są znacznie głębsze i nie pasują w otwór po oryginalnych. Prawy prawie dotyka akumulatora, trzeba też zrobić nowe mocowania ale za to są solidne i wyglądają potem lepiej niż oryginał - oryginalne wygladają strasznie "grzecznie", te od Sunny trochę udziwniają wygląd. Nie pasują też idealnie na zewnątrz, trzeba lekko przypiłować grill i nie dotykają maski. Dla estetów niedopuszczalne ale mi to w niczym nie przeszkadzało. CCC - cena czyni cuda po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ten przód już nie istnieje po dzwonie a nie mam żadnych starych zdjęć. Nowy będzie z anglika i chyba skończy się jedynie na wymianie kloszy na takie z passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat tiuning to chyba słuszna droga, tylko zapinek kilka trzeba dać bo idealnie nie jest spasowane więc żeby nie "wyleciało" przy nagłym heblu. Ja nadal śmigam na angliku ale zapas z passatowym szkłem leży w pogotowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu...... bok.....lipa. Jakie straty?

 

No ja mam 96 po lifcie i teraz nie wiem golf czy passat lepszy, choć mi chodzi o refrektory główne bo halogeny mam ok.

 

Czytać Panowie, czytać a potem nie pytać głupio!

Do 95 prostokąty - passat tfu szkopska mać!

96-200 okrągłe - gulf jak piszą, tfu szkopska mać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro....2791898796.html

czy koleg mówi o tych lampach bo mam właśnie podobny problem z lampami

Witam

Przerobiłem temat lamp zaproponowany przez kolege.erp.1

Lampy które pokazujesz są od golfa II "tuning"(droższe jakieś 6 zł szt) ,w zależności od wykonania ok.1,5mm większa średnica od oryginału nysy,wszystko zależy od tego jak spasujesz mocowania,u mnie weszły na styk(zawsze można przyszlifować ramkę..

Przeróbka jest banalnie prosta ,musisz uważać przy usuwaniu mocowań przy refl.,w nysie o wiele prościej.Pierwszy refl.robiłem 4 godz.,drugi 40 min.

Jasność i efekt jest zaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zamawiam lampy jak coś zrbię relacje foto

Witam

w miarę przyśpieszenia wyjęcia z nysy ,cążki elektr. mały śrubokręt.Nie rozkręcaj regulacji,trochę podłubiesz i wyskoczą Ci z zatrzasków.Po stronie kierowcy 2+śruba,pasażer 3.Jak przyłożysz się przy lutowaniu ,nie potrzebna będzie regulacja.

Pow..

ps.dzięki kolego erp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawa1987

Właśnie dostałem refrektory ale dzisiaj mam inne zajęcie, pierwsze co powię wielkość identyczna jak orginalne.

 

O to jak mi poszło z tymi lampami.

Ja swoja zabrałem do domu, bo miałem połamaną ramkę. Pierw ją posklejałem.

Dobra po kolei; bierzemy lampę od golfa i wyciągamy sam reflektor.

Z ramki zabieramy plastyczki od śrubek.

Następnie przemierzamy reflektor od golfa do naszej ramki tak, aby pasował do nakładki.

Wiercimy otwory w ramce i w te otwory wsadzamy nasze plasticzki.

Następnie kleimy to do kupy.

Wsadzamy reflektor i mamy lampę jak nową. I zostaje poprawka nakładki.

Załączam zdjęcia.

post-41683-0-10972400-1354790610_thumb.jpg

post-41683-0-09650700-1354790649_thumb.jpg

post-41683-0-79650200-1354790662_thumb.jpg

Edytowane przez slawa1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te lampy po lifcie podeszły by do Terrano II przed liftem do 95r? Gdyby gabarytowo i mocowanie odpowiadało to tylko wiązkę rozdzielić do żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, ma ktoś zdjęcia z tymi od N13 kwadratowymi czy to mit że wchodzą?

Pytam bo moje świecą jak w rowerze (nie mylić z roverem) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jednak Kolego Slawa1987 kupiłeś zwykły golf.Mam pytanko jak z regulacją przy takim montażu?

wejdż na erp. na forum terenowe 3 strona.tak wyglądają też u mnie.pozd

Edytowane przez litwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawa1987

No mi się spokojnie udało je wyregulować.

A na wiosne mam taki plan by jeszcze to zmodyfikować i zaprać elemęty montarzu z orginalnego reflektora i wklejić ja na golfa by elektryka działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś foty z montażu? No i podstawowe pytanie - lampy z N13 czy N14 i co z postojówkami (no dobra oficjalnie pozycyjnymi)? Bo u mnie postojówki w oryginale są zintegrowane a w Sunny nie ma ich w głównej lampie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem jutro montaż

Myślę że wystarczy tylko otworki powiercić bez klejenia się obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak tam N13 czy N14??? Fotki z montażu ktoś ma? Czy to tylko mit z tymi zamiennikami bo coś nikt nie może konkretów podać? A Postojówki ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie,

 

Odkopuje temat bo mam pewien problem,

Kupilem auto z reflektorami glownymi wymienionymi na te tuningowe od golfa, musialem niestety to poprawiac ale wyszlo calkeim niezle.

 

Oryginalne mocowania zostaly zamontowane do golfowych kloszy, dziala mi nawet elektryczna regulacja.

 

Brakuje mi tylko dwoch sztuk tych czarnych plastików w ktorych chodza kule srub regulacyjnych i tego trzeciego kolka ustalajacego klosz. Jesli by ktos mogl sie podzielic takimi fantami w rozsadnej cenie bylbym wdzieczny :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez rs77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...