Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] Usunięcie filtra DPF


Gość kirstoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

X jest zdecydowanie zwinniejszy i pali o c.a. połowę mniej w mieście, odnośnie siedzień to przód podobnie, (pasażer ma więcej miejsca na nogi) tył siedzenia jak dla dzieci , ale więcej miejsca na nogi, no i napędy ma lepsze bo ma reduktor, najlepiej to mieć oba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

hm... niema tu możliwości umieszczenia grafiki, to jedyne forum jakie znam i niema takiej możliwości ;)

 

 

w picassa umieściłem - https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Też odwiedziłem kreatorów mocy i wyszło coś takiego:

28993_555932081092290_952626407_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No ja juz jestem po zabiegu niedługo opiszę co i jak bo mam foto z przebiegu usuwania z warszatu, gdzie panowie byli tak uprzejmi i pozwoili robić zdjęcia. Autko śmiga bo w pakiecie jeszcze podniosłem moc do 180 koni a na hamowni przed pokazywał 162 KM - werska auta 150 KM

 

 

 

 

 

Witam Forumowiczów!

 

Mam kilka pytań do tych, którzy już jakiś czas jeżdżą bez DPF-a:

  1. Jak sprawuje się X-trail po usunięciu filtra?
  2. Jak z trwałością sprzęgła, czy wytrzymuje przyspieszenia w trasie, np. podczas wyprzedzania, czy bardziej uważacie przy ruszaniu (szczególnie w zimie, w śniegu)?
  3. Czy nie obawiacie się kłopotów podczas przeglądów?
  4. Co z wyjazdami za granicę, np. do Niemiec, Austrii – gdzie policja jest wyczulona na Polaków w tym aspekcie i dostrzegając X-a (T31) z dymkiem podczas przyspieszanie od razu ma pewność, że DPF usunięty?
  5. Jak postąpić, gdy w Polsce za 2-3 lata w stacjach diagnostycznych zaczną sprawdzać DPF-y w wyniku zmian w prawie i „dopracowaniu się” metodologii takich sprawdzeń?
  6. Może lepiej zastosować opcję z chipem jako metody odwracalnej w kontekście powyższej kwestii?

Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami.

Planuję usunąć DPF w Kreatorze Mocy w Warszawie. Kłopotów z DPF-em nie miałem, wypalałem go samodzielnie tylko raz, więc skutecznie wypala się w trybie automatycznym. Na usunięcie DPF-a chcę się zdecydować wyłącznie z powodu rozrzedzania paliwa przy wypalaniu i przez to zwiększone ryzyko zatarcia panewek. Sprawa ta nie daje mi spać spokojnie -  mój samochód (podobnie jak szereg innych, których właścicielami są Koledzy z Forum) jest na liście cichej akcji serwisowe.

 

Pozdrawiam serdecznie X-maniaków!!!

Edytowane przez RysiekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kolega mi opowiadał że jego znajomego w Niemczech wsadzili na lawetę bo miał usunięty filtr, oczywiście wcześniej miał kontrole drogową i to właśnie sprawdzali między innymi, 2 tysia za lawetę naszczęście niedalego granicy  z Polską był.

Co o tym myślicie? Ja za granicę żadko jeżdżę ale teraz to się trochę wystraszyłem. Wsadzić filtr zpowrotem to nie jakiś straszny kłopot ale ja go w swoim aucie nie chcę :(

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz zostawioną puszkę po dpf? czy wstawiony przelot?

 

Jak puszta to bym się nie martwił, przecież nie będą rozbierać wydechu żeby sprawdzić co jest w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

 

Witam,

Szukam namiaru na sprawdzony serwis w Poznaniu, który usunie dpf porządnie w T31.

 

Wysłane z mojego GT-P5200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Poczytaj forum nt temat bo na Twoja pytanie jest na forum odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój DPF wytrzymał 125 tys. km, niestety sporo jeździłem po mieście. Przy tym przebiegu zapaliła się lampka filtra, próba wypalenia - dłuższej jazdy na wysokich obrotach nie pomogła. Silnik nie wszedł w tryb awaryjny, ale w trakcie zapaliła się kontrolka Check Engine, nadal utrzymując moc.

Poziom oleju wzrósł o ok. 1cm od ostatniej wymiany w listopadzie br. Konieczna wymiana oleju. Dotychczas jeździłem na MOTUL Specific 0720 5W30, dedykowanym do silnika z DPF.

 

Wymienić, próbować reanimować, czy wywalić? Oto jest pytanie. Jak przedstawiają się koszty tych opcji?

 

A jak wycinać, to może od razu chip tuning? Czy po wycięciu DPF i zwiększeniu mocy należy przejść na inny olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym filtr wywalil i od razu zrobił program , mocy nigdy za dużo :) i spalanie powinno deko spaść. Wywalenie+chiptuning wyjdzie taniej niż wymiana filtra na nowy. Olej możesz zostawić ten sam, przynajmniej ja tak zrobiłem.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jednaj radziłbym zmienić.

Nie jest to duzy wydatek a jak dpf zostanie wywalony to juz ropa nie bedzie go rozcieńczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego radzisz zmienić olej i na jaki? Dlaczego nie powinien dalej jeździć na Motulu który stosowal wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało to się oddycha tymi spalinami? Gdzieś pisali że benzyna z bezpośrednim wtryskiem daję tyle samo czadu co diesel bez DPFu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby filtr działał poprawnie to nikt by go nie wycinał, filtry są niestety niedopracowane i przez to uniemożliwiają  normalną eksploatację samochodu. Cytat z artykułu o dpf-ach a poniżej link do całości:

''Dla wszystkich oburzonych mamy bardzo prostą odpowiedź – niesprawny filtr cząstek stałych może zaszkodzić środowisku znacznie bardziej niż jazda autem bez filtra. ''

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/jak-usunac-filtr-dpf/4dxqt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś coś pisali - co to za argument?

 

A tu jest link http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101475-fajny-artyku%C5%82-dotycz%C4%85cy-silnik%C3%B3w-i-ich-ekologiczno%C5%9Bci/

Nie pochwalam ściągania DPF, niech cały świat założy ;), nie będzie krótkowzrocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś coś pisali - co to za argument? Prawda jest taka, że jadąc za dieslem bez DPF'a widać gołym okiem, że tego jest więcej niż w jakiejkolwiek benzynie. Czy to znaczy, że jak już teraz dużo tego wdychamy to mamy sobie wytworzyć jeszcze więcej? Strasznie to krótkowzroczne...

Tak na poczatku to trudno z Toba nie zgodzic.

Ale jak zacznie sie"głebiej kopac"to wnioski moga byc zgoła odmienne.

Dpf zatrzymuje i przepala iles tam gram tych szkodliwych srodków jakie przedostaja sie do atmosfery.

Ale jakim to odbywa sie kosztem??

-Samochód wiecej spala-zwieksza sie wiec wydatnie emisja Co2

-ma krotsza zywotnośc-i znów j/w auto bez dpf jeździ dłuzej -zwiekszona producja -zwiekszona emisja co2 -dziura ozonowa -ocieplenie klimatu ,itd..

Tak na prawde to dpf robi dobrze ale raczej tylko dla producentów aut,cześci,serwisów a najmniej srodowisku naturalnemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie mówimy tu o usuwaniu sprawnego filtra, tylko jak sprawia kłopoty,  a zamiennik na pewno nie wytrzyma 150k km, nie mówiąc o jakiejś używce. Strider chyba nigdy nie użytkowałeś auta z suchym dpfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko się cieszyć że ten problem Ciebie ominął, ja miałem problemy , usunąłem (co prawda nie w nissanie, w chevroletach jest niestety moim zdaniem mocno niedopracowany) i moje problemy z dpf już nie wrócą. A każdy zrobi jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie by było gdyby było tak jak piszesz, ale niestety tak nie jest, a każdy i tak zrobi jak zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...