Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jakie macie doświadczenia z jakością wycieraczek w nowych QQ?

W moim QQ jakość jest fatalna, na początku myślałem, że to dealer chciał zaoszczędzić na płynie do spryskiwaczy i wlał coś made in tesco. Jednak po wymianie na płyn na z wyższej półki efekt praktycznie taki sam: plamy po insektach praktycznie nie schodzą, a pyłki roślin są rozmazywane po całej szybie. Żeby mieć czystą szybę muszę umyć ją ręcznie...

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, po roku wycieraczki do śmietnika, a muszę przyznać, że mało używane.

 

U mnie sytuacja niemal od samego początku. Zaczynam zastanawiać się czy mogę coś takiego zareklamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wycieraczki to po prostu takie badziewie. Kupiłem ten sam rodzaj wycieraczek (firma pewnie też ta sama) do poprzedniego auta i od nowości w ogóle nie usuwały, tylko rozmazywały. Wyrzuciłem je po tygodniu i kupiłem w Realu takie po 9zł. Okazały się najlepszymi wycieraczami jakie miałem w życiu. Teraz chyba zrobię tak samo, pytanie tylko czy będą do qq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie macie doświadczenia z jakością wycieraczek w nowych QQ?

W moim QQ jakość jest fatalna, na początku myślałem, że to dealer chciał zaoszczędzić na płynie do spryskiwaczy i wlał coś made in tesco. Jednak po wymianie na płyn na z wyższej półki efekt praktycznie taki sam: plamy po insektach praktycznie nie schodzą, a pyłki roślin są rozmazywane po całej szybie. Żeby mieć czystą szybę muszę umyć ją ręcznie...

 

...łączę się z Tobą w bólu... :(

Cała reszta /przynajmniej w moim aucie/ jest naprawdę OK, ale wycieraczki to kicha. Tu już chyba zdania nie zmienię. Najpierw marudziłem zimą a i teraz latem wcale nie jest lepiej.

Może by zamontować coś innego niż Nissan/Valeo?? Ciekawe czy ktoś z kolegów eksperymentował??

Pozostaje jeszcze pytanie, czy to problem samych wycieraczek, czy też kiepskiego mechanizmu...?

Płyny do spryskiwaczy faktycznie odpadają, próbowałem przeróżnych...

 

Pozdr.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem wycieraczki MotoGum - z wysyłka kurierem ok 70 zł za komplet na przód i o ile zbierają całkiem nieźle , wygląd i jakość wykonania ok, to na suchej szybie przeskakuje i "pierdzi" :)

 

Kupiłem wycieraczki MotoGum - z wysyłka kurierem ok 70 zł za komplet na przód i o ile zbierają całkiem nieźle , wygląd i jakość wykonania ok, to na suchej szybie przeskakuje i "pierdzi" :)

 

 

Jako że te wycieraczki które wczesniej kupilem doprowadzały mnie do szewskiej pasji swoim hałasowaniem i je wyrzuciłem :) , mam pytanie :

Używa ktos wycieraczek Valeo w QQ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam valeo od 2 mieiecy i róznica kolosalna - ale nie wiem czy warto przeplacac - tansze ciut bosha wycieraczki jakosciowo sa chyba nawet lepsze [w aucie kolegi z pracy]

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Ogólnie nie polecam inwestować w wycieraczki przed sezonem zimowym, jakie nie byłyby dobre to po zimie nadadzą się raczej tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie polecam inwestować w wycieraczki przed sezonem zimowym, jakie nie byłyby dobre to po zimie nadadzą się raczej tylko do wymiany.

 

A ja akurat polecam dokładnie na odwrót.

Kupuję nowe wycieraczki po to żeby poprawić widoczność wtedy kiedy jej na prawdę brakuje, np. deszcz ze śniegiem w listopadzie o 18. A nie po to żeby jak najdłużej były jak nowe.

Każdy robi jak uważa.

Co do samych marek wycieraczek to od wielu lat kupuję (z przerwami na oryginalne GM i Valeo) produkty firmy Unipoint, które są tanie i dobre. Do dostania w supermarketach (np. Selgoros) i stacjach benzynowych. Polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj straciłem tylną wycieraczkę.Komuś musiała mocno się "przydać". dzwoniłem do serwisu a tam powiedzieli- rozmiar 30 cm ale na pewno nie będzie pasować z względu na specyficzny uchwyt. zapytałem o cenę - 102 zł za pióro. na szczęście mieszkam dość daleko od serwisu a bardzo blisko carrefour-a.Kupiłem tam 30 cm pióro firmy top coś tam (żołto-czerwone opakowanie). pasuje idealnie. Koszt 12 zł.wnioski nasuwają się same. Jakości wycieraczki nie poddaje dyskusji lecz to stwierdzenie serwisu "na pewno nie będzie pasować...". Przecież mogłem kupić lepszą ale skoro miało nie pasować to po co.Kontakt (wizyta)z serwisem kolejny raz okazuję się smutną koniecznością, bezowocnym i kosztownym gwarancyjnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do samych marek wycieraczek to od wielu lat kupuję (z przerwami na oryginalne GM i Valeo) produkty firmy Unipoint, które są tanie i dobre. Do dostania w supermarketach (np. Selgoros) i stacjach benzynowych. Polecam.

Parę dni temu poddałem się i wymieniłem nowe wycieraczki nissana na nowe wycieraczki Boscha. Różnica jest bardzo duża, zero maziaji, smug ... cała szyba jest łanie wytarta.

Względem Unipoint-a z Selgrosu to miałem je w poprzednim aucie i są bardzo dobre. Z tego co patrzyłem to chyba jednak nie będą pasować do QQ ze wzgledu na specyficzne montowanie jakie mamy w swoich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeję kotleta.

 

Wczoraj wreszcie zmieniłem wycieraczki - pierwsze drobne smugi zaczęły zostawiać już na przełomie listopada i grudnia, ale jeszcze dawały radę. Teraz poległy już zupełnie.

Podobnie jak wielu z nas psioczyłem na jakość "OEM-owych" wycieraczek - nowy samochód, a wycieraczki po 6 miesiącach (odbiór-maj)

do śmieci....

I tak się zastanawiałem, jakiej to firmy wynalazek Nissan montuje (przynajmniej po FL) - bo przecież sam ich zapewne nie produkuje.

 

Zakupiłem sobie wczoraj Valeo Silencio XTRM (cena dobra, znajomy w InterCarsie :)) - i jakże wielkie moje zdziwienie było, gdy porównałem je z "oryginalnymi nissanowskimi"....

Otóż to dokładnie te same wycieraczki!

Mają nawet wytłoczony ten sam numer katalogowy Valeo na jednym z końców pióra, a różnią się tylko brakiem wytłoczki "Valeo" na drugim końcu.

 

Ciekawe czy znaczek Valeo spowoduje, że wytrzymają dłużej niż 6 miesięcy jak te "oryginalne" :devil:

Ktoś przyjmuje zakład?

 

 

 

PS. Oczywiście wycieraczki wydają mi się teraz rewelacyjne, szyba czyściutka, żadnych smug, hehehe...

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta.

 

Wczoraj wreszcie zmieniłem wycieraczki - pierwsze drobne smugi zaczęły zostawiać już na przełomie listopada i grudnia, ale jeszcze dawały radę. Teraz poległy już zupełnie.

Podobnie jak wielu z nas psioczyłem na jakość "OEM-owych" wycieraczek - nowy samochód, a wycieraczki po 6 miesiącach (odbiór-maj)

do śmieci....

I tak się zastanawiałem, jakiej to firmy wynalazek Nissan montuje (przynajmniej po FL) - bo przecież sam ich zapewne nie produkuje.

 

Zakupiłem sobie wczoraj Valeo Silencio XTRM (cena dobra, znajomy w InterCarsie :)) - i jakże wielkie moje zdziwienie było, gdy porównałem je z "oryginalnymi nissanowskimi"....

Otóż to dokładnie te same wycieraczki!

Mają nawet wytłoczony ten sam numer katalogowy Valeo na jednym z końców pióra, a różnią się tylko brakiem wytłoczki "Valeo" na drugim końcu.

 

Ciekawe czy znaczek Valeo spowoduje, że wytrzymają dłużej niż 6 miesięcy jak te "oryginalne" :devil:

Ktoś przyjmuje zakład?

 

 

 

PS. Oczywiście wycieraczki wydają mi się teraz rewelacyjne, szyba czyściutka, żadnych smug, hehehe...

 

Powiem szczerze że jeszcze od nowosci piór oryginalnych Valeo-wskich nie wymieniałem .Auto mam z 2008 roku.Przejechałem 50tys.Bardzo dobrej jakosci są te płaskie pióra z Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest: uniwersalne pasują czy nie?

 

Na pierwszy rzut oka mocowania w QQ (u mnie po FL) są mocno niestandardowe, wydaje mi się że nie da się zamocować wycieraczek z typowym mocowaniem.

Z drugiej strony w tym temacie pojawiają się wypowiedzi że założyli uniwersalne, jak?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

I tak się zastanawiałem, jakiej to firmy wynalazek Nissan montuje (przynajmniej po FL) - bo przecież sam ich zapewne nie produkuje.

(...)

 

...pisałem wyżej Nissan/Valeo... ;)

Bosch-a są trochę lepsze, ale po ~3 miesiącach (auto garażowane) stwierdzam, że niestety szału nie ma...

Dla mnie w QQ cały "system oczyszczania przedniej szyby" (spryskiwacz + wycieraczki) to mały bo mały ale minus... :angry:

Pewnie zależy też do jakiego auta porównujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to moje wycieraczki po FL mają firmowo znaczek Valeo.

Jeszcze komentarz do wcześniejszych postów. Ktoś narzekał że po roku małego używania wycieraczki mu gorzej działają i musiał wymienić... Zalecenie jest żeby wymieniać wycieraczki co 6 miesięcy, więc rok to i tak 2x za długo, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest: uniwersalne pasują czy nie?

 

Na pierwszy rzut oka mocowania w QQ (u mnie po FL) są mocno niestandardowe, wydaje mi się że nie da się zamocować wycieraczek z typowym mocowaniem.

Z drugiej strony w tym temacie pojawiają się wypowiedzi że założyli uniwersalne, jak?

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Mocowania są niestandardowe w QQ (grande punto ma takie same)ale bosch juz wypuscił pióra wycieraczek z mozliwoscią montazu w wielu typach pojazdów.Po prostu w jednym mocowaniu pióra jest kilka alternatyw zastosowania.

 

przykład: 3 397 008 585 numer bosch wycieraczka dłuższa (Bosch Aerotwin Multi-Clip 600mm)

Edytowane przez boom-er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pisałem wyżej Nissan/Valeo... ;)

Patrz, a sprawdzałem nawet czy ktoś nie podawał już producenta...

Ale jakoś tak nieśmiało to napisałeś - schowało się mi w reszcie tekstu i przegapiłem :lol:

 

 

 

Z tego co pamiętam to moje wycieraczki po FL mają firmowo znaczek Valeo.

Czyli jak zwykle - co wpadnie w ręce w magazynie, to montujem. Zabrakło dedykowanych "nissanowskich" to dokupili "normalne" Valeo...

 

Tak czy owak dziwne, że takie niby dobre wycieraczki tak szybko mi "wyszły"...

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan używa wycieraczek firmy Valeo, ale niestety najtańszych :) niby wygląd taki sam a różnica kolosalna :) np. jakość użytej gumy bo z tego się głównie składa wycieraczka obecnie :) Poza tym auta jeśli się nie mylę przypływają z Anglii bo tam jest fabryka a warunki morskie nie mają dobrego wpływu na gumę : / ja czekam na wiosnę i wymieniam na nowe bo te już mnie denerwują od drugiego dnia po wyjeździe z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan używa wycieraczek firmy Valeo, ale niestety najtańszych :) niby wygląd taki sam a różnica kolosalna :) np. jakość użytej gumy bo z tego się głównie składa wycieraczka obecnie :) Poza tym auta jeśli się nie mylę przypływają z Anglii bo tam jest fabryka a warunki morskie nie mają dobrego wpływu na gumę : / ja czekam na wiosnę i wymieniam na nowe bo te już mnie denerwują od drugiego dnia po wyjeździe z salonu

 

Hmm, Silencio XTRM do najtańszych jednak nie należą - a numer katalogowy się przecież zgadza, więc to muszą być te same...

 

Auta też długo nie płyną przecież, wody morskiej wycierać z szyb nie muszą, a gdyby nawet krótkotrwała ekspozycja na sam morski klimat (a nie samą wodę) wpływałaby na gumy, to oprócz wycieraczek dotyczyłoby to też wszystkich innych, np. uszczelek itp.

No i jak ci biedacy mieszkający tuż nad morzem musieliby sobie z tym radzić?

Zmieniać wycieraczki co miesiąc? :P

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym auta jeśli się nie mylę przypływają z Anglii bo tam jest fabryka a warunki morskie nie mają dobrego wpływu na gumę : / ja czekam na wiosnę i wymieniam na nowe bo te już mnie denerwują od drugiego dnia po wyjeździe z salonu

 

Myślę, że kanał La Manche nie stanowi dla samochodów aż takiego wyzwania, żeby miało to wpływ na cokolwiek. Jeżeli podróż przez kanał powodawałaby np. zniszczenie wycieraczek lub ich przedwczesną degradację od "warunków morskich", to poza tym Nissany rdzewiałyby na potengę. A raczej Nissan póki co kłopotów z korozją nie ma.

 

Poza tym myślę, że transport promami jest mało wydajny dla transportu nowych samochodów. Kto wie, czy samochodów nie przewożą teraz tunelem na lorach.

 

A prawda jest pewnie taka, że wycieraczki dawane na pierwszy montaż są po prostu słabe. Nie jest to zresztą domena tylko Nissana.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

A prawda jest pewnie taka, że wycieraczki dawane na pierwszy montaż są po prostu słabe. Nie jest to zresztą domena tylko Nissana.

Nie moge sie zgodzić przynajmniej w stosunku do tego co było montowane w 2008 r. Wycieraczki oryginalne używałem przez ponad 70 tys. km!! Wymieniłem najpierw na MotoGum - ale to porażka, teraz Areo Bosha i jest ok - przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...