Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piasek pod korkiem wlewu paliwa q QQ


Gość BOGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem problem jest nieco wydumany, bo jak zauważyłem klapka zewnętrzna nie ma dokoła siebie uszczelki, więc jak się jeździ po kałużach różne cuda mogą się dostać w okolice korka. I to nie tylko pochodzące spod kół włąsnego auta, ale także wyprzedzających, jadących w przeciwną stronę itp. Ponadto każda kałuża ma inna strukture jesli można tak to nazwać - niektóre są bardziej błotniste, mają więcej piasku inne mniej itp. Uważam że może się zdarzyć piasek czy brud pod tą klapką zwłaszcza że nie ma tam żadnej uszczelki i nie jest to wada konstrukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem osobiście jak ten otwór odpływowy wygląda (mojego QQ bedę dopiero wkrótce odbierał), ale z Waszych opisów wyobrażam sobie, jak to wygląda. Wydaje mi sie, że przyczyną jest różnica ciśnien na dole i na górze rurki odpływowej, jaka się wytwarza podczas jazdy. Dzięki niej powstaje siła zasysająca powietrze do góry. Jeśli jedziemy w deszczu (a nawet i bez deszczu, ale po terenie gdzie jest duzo lotnego piasku, np. w rejonie plaż), to woda z piaskiem lub sam piasek bryzgają po błotniku i część tej wody/piasku jest zasysana do góry - raczej łatwe do wyobrażenia zjawisko fizyczne. Ewentualna woda za jakiś czas odparuje z miejsca gdzie się zbiera a piasek zostaje. Tak to bym widzial i raczej jest to dowod na błąd konstrukcyjny producenta (moze był trudny do przewidzenia na etapie konstrukcji?). Natomiast czy jest to w jakiś sposob groźne dla samochodu, to już inna sprawa. Moim zdaniem raczej nie.

 

pozdrowienia

tomski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Ciebie zastosowano jakieś inne rozwiązanie albo poprawnie zamontowano osłonę wlewu od strony nadkola . Możesz opisać jak to u ciebie wygląda.

 

 

Zrobię zdjęcie, jutro postaram się wrzucić. Ocenicie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem problem jest nieco wydumany, bo jak zauważyłem klapka zewnętrzna nie ma dokoła siebie uszczelki, więc jak się jeździ po kałużach różne cuda mogą się dostać w okolice korka. I to nie tylko pochodzące spod kół włąsnego auta, ale także wyprzedzających, jadących w przeciwną stronę itp. Ponadto każda kałuża ma inna strukture jesli można tak to nazwać - niektóre są bardziej błotniste, mają więcej piasku inne mniej itp. Uważam że może się zdarzyć piasek czy brud pod tą klapką zwłaszcza że nie ma tam żadnej uszczelki i nie jest to wada konstrukcyjna.

 

Witam. Rozpocząłem ten temat piasku, gdyż obawiałem się o silnik i nie uważam ten problem za wydumany. Za długo jeżdżę różnymi autami aby twierdzić, że to zjawisko może być normalne. Myślałem, że tylko w moim QQ jest piasek i że powstaje ze względu na zły montaż czegośtam, ale widzę, że zjawisko dotyczy większej liczby użytkowników. Do czego zmierzam. Ano już zadowoliłem ciekawość, co się dzieje. Teraz jest etap wyjaśniania dlaczego. Kolejnym etapem będzie eliminacja tego zjawiska, już można nazwać wady konstrukcyjnej. Zastanawiam się jedynie jak to zrobić. Może jest to wada, która spowoduje darmowe usuwanie przez Nissana, jak w przypadku innych wad w innych firmach. Co wy na to. Jakie macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię zdjęcie, jutro postaram się wrzucić. Ocenicie.

 

Poszedłem Twoim "tropem" i zrobiłem Wam pare zdjęć. Auto mam od czerwca, na liczniku około 5800 km a pod klapką wlewu troszkę kurzu ... zero piasku. Zerknijcie, porównajcie ze swoimi a moze fotkami uda mi się Wam podać.

 

post-32905-1283971135,0625_thumb.jpg post-32905-1283971158,9682_thumb.jpg post-32905-1283971186,6678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Włożyłem białą linke żeby zobrazować dlaczego tam jest błoto i piasek . Niedługo jadę na przegląd i muszą coś z tym zrobić . Popatrzcie jak to wygląda u Was od strony koła i nadkola .post-32088-1284123042,1038_thumb.jpg

post-32088-1284123067,2293_thumb.jpg

post-32088-1284123093,7525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...