Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy z odpalaniem


Gość jacobi78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, czy ktoś ma podobny problem i czy go rozwiązał - QQ 2,0 cdi - po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawiają się wyszystkie kontrolki i jest OK. przekręcam dalej, aby odpalić i jest cisza - nie ma odgłosu charakterystycznego dla wyładowanego akumulatora, czy kłopotów z rozrusznikiem - poprostu nic się nie dzieje (tzn nie odpala). muszę wysiąść z auta kilka razy go zamknąć i otworzyć lub pozostawić na jakiś czas. Potem odpala. Stało się tak trzy razy i nie brzmi to optymistycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeklikac forum i znajdziesz bo zakładałem podobny wątek u mnie- choć benzyna nie odpalał i nawet kontrolki nie przygasały a pomagało trzaśnięcie maską bądź klapą z tyłu. Koledzy podpowiadali że to rozrusznik a ja przy okazji zgłosiłem w ASO i poprawili jakąś wiązkę przewodów i immobilajzer- do dziś spokój.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

może lepiej nie trzaskać czy otwierać i zamykać, może wystarczy sprawdzić kluczyk czy nie jest brudny szczególnie w rowkach, miałem QQ 1,6 benz. tak dwa razy do tej pory na okres 10 miesięcy-przekręcony kluczyk,kontrolki komplet, radocha że mogę jechać, a tu lipa, cisza, nic - w obu przypadkach pomogło oczyszczenie kluczyka. Oczywiście to moja tylko sugestia, ale może pomoże, po co zaraz ASO , zaczną grzebać i jeszcze coś popsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wlodek40k

Witam!

Miałem ten sam problem co na wstępie 2.0 dci przebieg 15000 po zgaszeniu silnika i próbie ponownego uruchomienia wszystkie kontrolki zaświeciły się jednak rozrusznik milczał. Dwa takie przypadki. W serwisie Nissana Japan Motors w Warszawie stwierdzili, że mam problem jednak oni nie wiedzą co może się dziać. Kazali mnie zostawić samochód to oni będą co pewien czas odpalać go, aż do wystąpienia usterki. Gdy się nie zgodziłem na to, stwierdzili, że mam problem i kazali mi jechać na montaż alarmów, gdzie następnie stwierdzili że to sprawa serwisu a nie alarmu. I tak zostało. Nikt nie jest w stanie nić na to poradzić w tym serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj to samo, nie odpalił i nie mogłem wyjechać z garażu. zamnkąłem auto i do tematu podszedłaem za ok 10 min, odpalił koncertowo. Czyszczenie kluczyka niestety nic nie dało. Zastanawiam się, czy to nie jest związane z immobilajzerem lub alarmem, bo ten drugi zakładali już nasi fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

I ja tak już miałem, 3 razy na przestrzeni 9 miesięcy. Kilka raz nic cisza i w końcu zapalił. Do serwisu jechać mi się nie chce bo pewnie nic nie zrobią, skoro zdarzyło się to tylko 3 razy w takim czasie. Musiałbym chyba auto zostawić na 3 miechy...hehe pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie problem również się pojawia, ale wg mnie jest to problem alarmu. Kobra jaką mamy w Qashqai'ach ma jakąś wadę w odkodowywaniu. Jeśli nie mogę włączyć auta, zamykam z kluczyka, aż się alarm uzbroi, potem otwieram i auto działa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Witam, mam pytanko, czy ktoś ma podobny problem i czy go rozwiązał - QQ 2,0 cdi - po przekręceniu kluczyka w stacyjce pojawiają się wyszystkie kontrolki i jest OK. przekręcam dalej, aby odpalić i jest cisza - nie ma odgłosu charakterystycznego dla wyładowanego akumulatora, czy kłopotów z rozrusznikiem - poprostu nic się nie dzieje (tzn nie odpala). muszę wysiąść z auta kilka razy go zamknąć i otworzyć lub pozostawić na jakiś czas. Potem odpala. Stało się tak trzy razy i nie brzmi to optymistycznie.

Pozdrawiam

 

W kluczyku normalnym (w intelig też) wbudowany jest immobilizer (elektroniczny układ retransmisji) który powoduje odcinanie obwódu zasilania rozrusznika.

Jak system rozpoznawania stwierdzi że brak sygnału z kluczyka (lub są luźne jakieś kontakty w tym obwodzie, przywieszki przy kluczyku itp)

to po prostu wszystko działa z wyjątkiem rozrusznika.

Zobaczę do instrukcji serwisowej czy nie odcina także zapłonu, raczej powinien, aby nie można było zapalić "na pych".

Alarm jest zupełnie odrębnym układem, ze swoimi nadajnikiem i odbiorenikeim i swoim systemem odcinania wybranego podczas montażu

jakiegoś układu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc :)

 

Mam ten sam problem, poruszalem juz go dawno temu w temacie :

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/50468-qq-problem-ze-startem/page__st__20

 

Wiele razy w serwisach juz bylem i nikt nic nie znalazl. Co ciekawe problem wystepuje i na zimnym i goracym silniku. Nawet raz zdarzylo sie tak, kiedy alarm byl rozbrjony tzn. przejchalem po umyciu samochodu zeby go powycierac, byl caly czas otwarty, skonczylem wycierac, wsiadam przekrecam i nie kręci rozrusznik. Od stycznia 2009 roku problem wystapil w sumie okolo 15 razy, ale oczywiscie zaden serwis nie jest w stanie nic zrobic z tak sporadyczna usterka, ktorej nie da sie wywołać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,

 

Od wczoraj mam problemy z uruchomieniem auta. Wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk na pozycje on, czekam aż kontrolki zgasną i przekręcam kluczyk na "rozruch" a tu cisza. Rozrusznik nie kręci. Dodam, że wcześniej w alarmie miałem aktywną funkcję powiadamiania akustycznego uzbrajania i rozbrajania auta a teraz nie towarzyszy temu dźwięk. Dioda od alarmu po uzbrojeniu z kluczyka auta nie miga. Podejrzewam tu jakąś usterkę alarmu. Niestety póki co nie mogę podjechać do serwisu, gdyż za żadne skarby świata nie chce odpalić. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Tak na marginesie dodam, że odłączenie od akumulatora i zostawienie samochodu na 5 minut nie pomaga.  

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj mam problemy z uruchomieniem auta. Wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk na pozycje on, czekam aż kontrolki zgasną i przekręcam kluczyk na "rozruch" a tu cisza. Rozrusznik nie kręci. Dodam, że wcześniej w alarmie miałem aktywną funkcję powiadamiania akustycznego uzbrajania i rozbrajania auta a teraz nie towarzyszy temu dźwięk. Dioda od alarmu po uzbrojeniu z kluczyka auta nie miga. Podejrzewam tu jakąś usterkę alarmu. Niestety póki co nie mogę podjechać do serwisu, gdyż za żadne skarby świata nie chce odpalić. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Tak na marginesie dodam, że odłączenie od akumulatora i zostawienie samochodu na 5 minut nie pomaga.  

Pozdrawiam.

Albo masz zwarcie albo zostawiłeś włączony jakiś odbiornik. Akumulator się rozładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalenie się kontrolek o niczym nie świadczy. Minimalny prąd je uruchomi ale nie wystarczy do uruchomienia rozrusznika. Mimo wszystko zaczął bym od klem i akumulatora bo radio gaśnie przy przekręceniu kluczyka.

Drzwi otwierasz za pomocą pilota? Jeśli tylko manualnie to sprawdź baterię w pilocie. Może odcina zapłon?

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

klemy na akumulatorze są w porządku. Próbowałem uruchomić auto z drugiego kluczyka i efekt ten sam. Drzwi otwieram z pilota. Jeszcze takie pytanie co oznaczają 2 mignięcia diody od alarmu?

Pozdrawiam.  

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem kiedyś podobny problem z alarmem Cobra. Gdyby to był rozrusznik to przygasły by kontrolki przy załączaniu.  Alarm odcinał mi rozrusznik - nawaliła w nim płyta główna Prawdopodobnie przekażnik) Mi na gwarancji wymienili na nowy. Podejrzewam alarm.Spróbuj samochód uruchomić na popchanie albo pociągnij na lince prawdopodobnie bez problemu odpali

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

problem został rozwiązany poprzez naprawę centralki alarmowej i to ona była winowajcą tej usterki.

Pozdrawiam.  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też mi się to od 3 dni zdarza. Przekręcam kluczyk i jak widzę, że kontrolka od immo nie gaśnie to auto nie zakręci, po wyłączeniu i włączeniu zapłonu immo już zaskakuje, kontrolka gaśnie i zapala normalnie. Dodam, że dwa tygodnie temu wymieniałem obudowę kluczyka, jednak po tej wymianie wszystko działało przez 1.5 tyg. Wiec wykluczam związek..

1. Zwrócił ktoś z Was uwagę na  kontrolkę immo w czasie gdy nie dało sie odpalić?

2. Czy Cobra ma wpływ na kontrolkę immo przy zegarach? 

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się to od 3 dni zdarza. Przekręcam kluczyk i jak widzę, że kontrolka od immo nie gaśnie to auto nie zakręci, po wyłączeniu i włączeniu zapłonu immo już zaskakuje, kontrolka gaśnie i zapala normalnie. Dodam, że dwa tygodnie temu wymieniałem obudowę kluczyka, jednak po tej wymianie wszystko działało przez 1.5 tyg. Wiec wykluczam związek..

 

1. Zwrócił ktoś z Was uwagę na  kontrolkę immo w czasie gdy nie dało sie odpalić?

 

2. Czy Cobra ma wpływ na kontrolkę immo przy zegarach? 

Witam

Cobra nie ma na to wpływu. Wina kluczyka imobilaizer nie wykrywa twego kluczyka czyli masz błąd w tej nowej obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Dokładnie taką samą obudowę ma mnóstwo osób na forum i działa, u mnie działało przez 1,5 tyg a teraz raz na 50 razy nie załapie, myślisz że to wina obudowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz słabą baterię w pilocie? Kiedy wymieniałeś?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz słabą baterię w pilocie? Kiedy wymieniałeś?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Bateria raczej nic do tego nie ma, immobilizer jest pasywny czyli powinien działać całkowicie bez baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam podobny problem. Dzisiaj nie odpalił. Ponieważ podejrzewałem akumulator, kupiłem nowy i nic nie pomogło. Natomiast metodą "na pych" odpalił od razu. Czytając przypadki opisywane powyżej nie ma jednoznacznej diagnozy co może być tego przyczyną. Nadmieniam, że jest zamontowany autoalarm Cobra. W związku z tym nie wiem czy szukać pomocy w serwisie czy u miejscowego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem. Dzisiaj nie odpalił. Ponieważ podejrzewałem akumulator, kupiłem nowy i nic nie pomogło. Natomiast metodą "na pych" odpalił od razu. Czytając przypadki opisywane powyżej nie ma jednoznacznej diagnozy co może być tego przyczyną. Nadmieniam, że jest zamontowany autoalarm Cobra. W związku z tym nie wiem czy szukać pomocy w serwisie czy u miejscowego elektryka.

Jaki to silnik? Uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...