Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy z odpalaniem


Gość jacobi78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełniłem profil - silnik 1,6 benzyna. Tak pomyślałem - czy całkowita dezaktywacja alarmu może coś pomóc. Czy ktoś próbował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem profil - silnik 1,6 benzyna. Tak pomyślałem - czy całkowita dezaktywacja alarmu może coś pomóc. Czy ktoś próbował 

Były takie przypadki i nawet, o ile pamiętam ktoś już opisywał taki problem,. tu na forum. Po odłączeniu alarmu wszystko działało poprawnie.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle cały alarm co odłączyć immobilizer, przeważnie on odpowiada za takie usterki. Mi instalator alarmu (mam SEO) pokazał co odłączyć w razie problemów z odpalaniem. Choć zastrzegł że jeszcze w tym alarmie nie spotkał się z takim problemem, a w chińskich dosyć często

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie moje sztuczki (kilkukrotne otwieranie i zamykanie centralnego zamka sprawdzenie czujników drzwi i maski) oraz dezaktywacja alarmu nic nie dało. Po przekręceniu kluczyka słychać tylko "pykanie" z lewej strony od kierownicą. Nie wiem co dalej robić - szukać jutro jakiegoś miejscowego elektryka czy jechać do serwisu (najbliższy w Warszawie). Może ktoś ma jakiś pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie moje sztuczki (kilkukrotne otwieranie i zamykanie centralnego zamka sprawdzenie czujników drzwi i maski) oraz dezaktywacja alarmu nic nie dało. Po przekręceniu kluczyka słychać tylko "pykanie" z lewej strony od kierownicą. Nie wiem co dalej robić - szukać jutro jakiegoś miejscowego elektryka czy jechać do serwisu (najbliższy w Warszawie). Może ktoś ma jakiś pomysł. 

Rozumiem że rozrusznik nie kręci? Jeśli tak to spróbuj młotkiem ale trzonkiem drewnianym, tak pionowo stuknąć z czuciem w rozrusznik. Czasami się szczotki zawieszają. Zawieszają się albo czas na ich wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że rozrusznik nie kręci? Jeśli tak to spróbuj młotkiem ale trzonkiem drewnianym, tak pionowo stuknąć z czuciem w rozrusznik. Czasami się szczotki zawieszają. Zawieszają się albo czas na ich wymianę.

Witam

Prawdopodobnie alarm cobra odciął rozrusznik. Sam to przerabiałem silnik uruchamiał się na popych gdyż rozrusznik był odcięty. Zostaje do wymiany centralka alarmu. albo trzeba połączyć odcięty przewód rozrusznika

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie problemem. Pierwsza przybliżona analiza niesprawności sugeruje uszkodzenie rozrusznika (np. Szczotki)  lub awarię centralki alarmu jak opisywał powyżej agit11. Nie wiem tylko od którego fachowca zacząć jutro - tego od rozruszników i alternatorów czy elektryka speca od alarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od alarmu, tańsza opcja

 

Ja jednak, po opisie Jarka, zaczął bym od kostki stacyjki. Coś "pyka" więc prąd gdzieś dochodzi. Może nie o takiej sile i intensywności jak potrzeba. Może styki w kostce zaśniedziały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak, po opisie Jarka, zaczął bym od kostki stacyjki. Coś "pyka" więc prąd gdzieś dochodzi. Może nie o takiej sile i intensywności jak potrzeba. Może styki w kostce zaśniedziały?

Prawdopodobnie pyka przekaźnik w centralce alarmu ale nie przełącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem i propozycje działań w celu usunięcia usterki. Dziś rano zaprowadziłem samochód do elektryka, który zajmuje się także alarmami. Po dwóch godzinach telefon - samochód sprawny. Tak jak przypuszczało kilku kolegów przyczyną był autoalarm Cobra, nie odblokowywał sygnału idącego do rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wygląda na to, że przyczyną była bateria - sprawna, niby dobrze włożona ale po prawie styków (dogięcie aby nie dociskła mocno z boku baterii) problem się rozwiązał i od półtora roku problem nie wystąpił ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.u mnie ten sam problem z odpalaniem.qashqai 2014 1.6 diesel w automacie.po przekreceniu kluczyka slychac tylko pykniecie.mechanik polecil wymiane akumulatora bo moj nie byl przystosowany do"start-stop"co tez uczynilem no i na kilka miesiecy problem zniknal.Niestety od wczoraj problem sie pojawil z tym ze po kilkukrotnym przekreceniu odpala-choc nie zawsze.Zauwazylem ze po podlaczeniu kabli do drugiego akumulatora z innego auta odpala ZAWSZE.dodam ze przez dluzszy czas jezdzilismy na wlaczonej ladowarce do tel.ktora byla w schowku miedzy fotelami a ta zapalniczka dziala zawsze nawet przy wylacz.zaplonie.A wiec czy problem moze byc w napieciu z akumulatora?byc moze qashqai jest bardzo czuly pod tym wzgl.co wy na to?Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...