Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszenie


kolakiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

muszę wymienić lewy wahacz w x trailu 2003 2,2 d orginały są bardzo drogie ok 1000zł. można kupić zamienniki za ok 400 firmy TEKNOROT czy warto może ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umberto.... ale masz pecha kurcze.... ty się już ze swoim bujasz dłuższy czas nie? Pchnij cholerę w ludzi.

 

Słuchaj chłopie piszesz pchnij cholerę w ludzi przecież my tutaj piszący na tym forum to też ludzie!!!!!!!!!!!!

Swoją drogą uważaj aby tobie ktoś nie pchnął jakiejś cholery :P

 

Wyrazy współczucia dla UMBERTO

Edytowane przez RYNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... mam wrażenie że taką tyci cholerę właśnie w marcu kupiłem, ale widzę, że z moim nie jest jeszcze najgorzej.... a co byś zrobił gdybyś kupił to co On? i miał w perspektywie wsadzenie z samochód 1/3 jego wartości? ja jeszcze nie wymyśliłem co bym wtedy zrobił.... ale fakt faktem, że kolegom się trefnego samochodu nie sprzedaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... będzie na temat :D

Osobiście nie płaciłbym tysiaka za wahacz. Kupiłbym jeden z droższych na allegro (pewnie do 500 złotych się wyrobisz). Mam niejasne podejrzenie, że za pięć stów na allegro kupisz dokładnie to samo co za tysiąc w ASO.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... będzie na temat :D

Osobiście nie płaciłbym tysiaka za wahacz. Kupiłbym jeden z droższych na allegro (pewnie do 500 złotych się wyrobisz). Mam niejasne podejrzenie, że za pięć stów na allegro kupisz dokładnie to samo co za tysiąc w ASO.

 

Pozdrawiam.

Bez sensu jest wydawnie 1000 zl na wachacz orginalny..Ba nawet i 400 zl na zamiennik..Jesli ten wachacz nie jest pogiety czy polamany wymienia sie same tuleje ,ktore kosztuja ok.30 zl/sztuka.Ich wyjecie i załozenie jest bajecznie proste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że chodzi o sworzeń. wahacze te na allegro po 400, 500 to właśnie polskie podróby firmy typu "polcar" itp. dlatego szukam kogoś kto może je zastosował. wg opinii mechaników /przynajmniej moich/ wytrzymują one ok. m-c, dwa lub do pierwszej lepszej dziury, bardziej jestem skłonny kupić używany za 250 - 300 w międzyczasie znalazłem to na forum http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/43266-wahacz-teknorot-adler-czy-inny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...polskie podróby firmy typu "polcar" itp. dlatego szukam kogoś kto może je zastosował. wg opinii mechaników /przynajmniej moich/ wytrzymują one ok. m-c, dwa lub do pierwszej lepszej dziury...

 

ja od półtora roku jeżdżę z wymienionym wahaczem z firmy Polcar i nie widzę żeby były jakieś problemy.

Dziwię się Twoim 'mechanikom' którzy twierdzą że po miesiącu (!) trzeba je wymienić - Jeżeli by tak było to ta firma zniknęłaby z rynku w szybkim czasie.

 

Może Ci 'fachowcy' tak je montują że po miesiącu rozlatują się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zobaczę jak wygląda używka a jak nie to pewnie kupię polcar

 

sorry, ale nie rozumiem ludzi którzy kupują używane części od zawieszenia/układu hamulcowego - przecież od tego zależy bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich, a także innych kierowców na drodze.

Rozumiem, błotnik, jakiś plastik, alternator, rozrusznik to na allegro można kupić, ale elementy zawieszenia? - skąd mam pewność że samochód który na nich jeździł nie został zarżnięty na polnych drogach ? Koleś z aukcji opisze mi gdzie jeździł właściciel tych części ?

 

Panowie nie popadajmy w skrajności - jeżeli ktoś chce oszczędzać na częściach to proponuję kupić Fiata Punto 1.9D z 2001 roku i wtedy będzie tanio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę wymienić lewy wahacz w x trailu 2003 2,2 d orginały są bardzo drogie ok 1000zł. można kupić zamienniki za ok 400 firmy TEKNOROT czy warto może ktoś ma doświadczenie w tym temacie proszę o pomoc

Witam, może nie na temat, ale jakie są przyczyny wymiany takiego wahacza? Kiedy laik może się zorientować, że coś "zaczyna się dziać" ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz na sworzniu wyczuwalny po podniesieniu samochodu tzn koła stuki w czasie jazdy po nierównościach, stuki przy ruszaniu z miejsca , mnie to wykryli w czasie przeglądu rejestracyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ponoć mam mały luz na lewym przednim wahaczu.... ale nic nie stuka nie puka prowadzenie samochody bardzo dobre, nawet geometria kół ze zbieżnością zrobiona i nic nie utrudniało tejże.... a luzy wykrywają właśnie najczęściej na przeglądach okresowych i badaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to wyszło na koniec kwietnia w trakcie przeglądu zrobiłem jakieś 3-4 tys i tak się powiększył ze niestety musiałem wymienić kupiłem używany osobiście nie wysyłkowo wyjęty z anglika bez śladów uszkodzeń mechanicznych /240zł/ bez luzów zrobiłem już jakieś 1 tys i jak na razie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy a czy sam sworzeń wahacza mogę wymienić, bo zauważyłem, ze z lewego się smar wydostaje i za chwilę pewnie padnie, a że będę uszczelniał skrzynię biegów i układ różnicowy, to i sworzeń bym wymienił, ale czy można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w mordę ... czy w tym aucie wszystko tak dziwnie skonstruowane, częsci dostępne na zamówienie ... (uszczelniacze skrzyni i mechanizmu różnicowego zamówiłem w aso nissana a oni ściągali je z Holandii!! (sic!) ...

 

czyli cały wahacz trzeba wymienić? - to może zostawię, bo widzę, ze guma się przetarła i smar z niej wychodzi ... co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup teraz - bedziesz miał na zaś, a wymienisz na wiosnę, jak połatają dziury na jezdniach po zimie która nadchodzi, bo teraz szkoda - znów sie wybiją, więc bez sensu.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj regularnie luz na kole. Ja doprowadziłem sworzeń do takiego stanu, że mnie mechanik nie chciał do domu wypuścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...