Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszenie


kolakiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może zainteresuje: wymiana wahacza jest prosta i można zrobić to samemu, jeden kosztuje 250 najtaniej albo ładna używka 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Cię kosztowała ta operacja (części+robocizna)?

Wymiana sworznia lewego wahacza, lewej końcówki drążka kierowniczego oraz ustawienie zbieżności - 200 PLN u mojego mechanika.

Sworzeń (Moog) i końcówka drążka (Moog) ok. 180 PLN w Intercarsie. Swoim postem chciałem tylko pokazać że wymiana sworznia jest praktykowana standardowo, wbrew informacjom w kilku miejscach na forum, że mechanicy twierdzili że należy wymienić cały wahacz.   

 

Samemu jednak nie chciałbym się w to bawić. Co do używek, ja nie uznaję używek w tego rodzaju elementach w swoim samochodzie, co innego elementy nadwozia, wyposażenia wnętrza itp.

Pozdrawiam Kolegów. 

post-22202-0-14039100-1486846791_thumb.png

post-22202-0-40717400-1486846813_thumb.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sworznia lewego wahacza, lewej końcówki drążka kierowniczego oraz ustawienie zbieżności - 200 PLN u mojego mechanika.

Sworzeń (Moog) i końcówka drążka (Moog) ok. 180 PLN w Intercarsie. Swoim postem chciałem tylko pokazać że wymiana sworznia jest praktykowana standardowo, wbrew informacjom w kilku miejscach na forum, że mechanicy twierdzili że należy wymienić cały wahacz.   

 

Samemu jednak nie chciałbym się w to bawić. Co do używek, ja nie uznaję używek w tego rodzaju elementach w swoim samochodzie, co innego elementy nadwozia, wyposażenia wnętrza itp.

Pozdrawiam Kolegów. 

Jeśli chodzi o wymianę sworznia, powiem że podziwiam tych mechów. Może masz wahacz stalowy??? Ja w trakcie "zostawiania" swojego auta u mecha, miałem okazje obejrzeć Almerę Tino od spodu, właśnie w trakcie wymiany sworzni... Wahacz stalowy, fachowiec twierdzi że w tym przypadku nie ma problemu. Natomiast alu odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę sworznia, powiem że podziwiam tych mechów. Może masz wahacz stalowy??? Ja w trakcie "zostawiania" swojego auta u mecha, miałem okazje obejrzeć Almerę Tino od spodu, właśnie w trakcie wymiany sworzni... Wahacz stalowy, fachowiec twierdzi że w tym przypadku nie ma problemu. Natomiast alu odpada.

 

Nie wnikałem z jakiego materiału jest wahacz. Mam T-31 z 2009 r., więc może Koledzy Forumowicze to wiedzą.  Wahacz został odkręcony, sworzeń wyciśnięty, nowy zamontowany. Na zdjęciu widać zapinkę zabezpieczającą, więc element jest produkowany do montażu. Podczas wymiany, przy której byłem obecny od początku nie było tematu z czego wykonany jest wahacz.     

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W t30 sworznie są niewymienne ( choć da sie to zrobić po wycięciu starego, roztoczeniu otworu i wstawieniu nowego sworznia to nie jest to polecane ze względu na aluminiowy wahacz - roztoczenie otworu osłabia konstrukcję ) 

 

W t31 wahacz jest stalowy a sam sworzeń wymienny i tak został zaprojektowany ( wymiana nie jest żadną rzeźbą ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W t31 wahacz jest stalowy a sam sworzeń wymienny i tak został zaprojektowany ( wymiana nie jest żadną rzeźbą ) 

No i wszystko jasne ;)

 

Swoim postem chciałem tylko pokazać że wymiana sworznia jest praktykowana standardowo, wbrew informacjom w kilku miejscach na forum, że mechanicy twierdzili że należy wymienić cały wahacz.   

 

Odniosłem się do tego wpisu. Sprawa jasna, w T31 jest to część wymienialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...