Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 2.2 przewód od intercoolera


Gość ciechon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem. Mianowice strzelił mi przewód w primerze P12 2.2 z 2003 roku.

Jest to przewód którym wraca powietrze z intercolera do silnika.

Dziura jest na wysokość czujnika doładowania, który razem z rurą przykręcony jest do bloku.

Serwis twierdzi że trzeba kupić 3 rury (łączna cena 1300 bez wymiany).

Może już ktoś przerabiał ten temat i wie jak to rozwiązać.

 

Pozdrawiam

ciechon

 

PS. Jak ściagnąć przedni zderzak w p12, ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena może byc taka za 3 sztuki.Ale pewnie mozna kupic pojedynczo jesli sa przykrecane w różnych miejscach.Znajomy kupował do forda mondeo do diesla te nowe silniki to za 1 rurke tzn wąż gumowy od intercolera płacic 250 zeta.Z jednej strony jest wąskie wejscie a z drugiej szersze wejscie i tylko w orginale sa dostepne.

A co do zderzaka to nie wiem za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przerabiałem ten temat.Sprawa wygląda następująco przewód od intercoolera do turbiny - cały gumowy nie sprawdził się i często pękał właśnie w tym miejscu co opisałeś (u mnie też tam pękł). Nissan w 2004 roku wprowadził innowację mianowicie w miejscu gdzie pękał wstawił aluminiowe "kolanko" ' które jest jakby wstawioną cześcią gumowego kawałka który tam pękał - po prostu wzmocnił przewód elementem aluminiowym. Obecnie nigdzie nie kupisz (nawet w podróbce ani za granicą bo tam też sprawdzałem) gumowego przewodu. Tylko w serwisie za 1300 zł kupisz składający się z 3 części- w środku metalowe kolanko z otworem na czujnik i po jednej stronie złączka gumowa do turbo a po drugiej taka sama gumowa złączka do intercoolera.Jeśli nie chcesz wydać 1300 to szukaj na allegro - mi się udało kupiłem takie kolanko za 59 zł potem wyciąłem ze starego przewodu z jednej i drugiej strony gumowe kawałki przewodu , dałem opaski zaciskowe i wszystko hula.Wszysto pasuje - czujnik z gumowego przewodu czy mocowanie tego kolanka do bloku. Musisz szperać na allegro albo jeżdżić po szrotach ale mało jest rozbitych P12 a jeszcze w dieslu to rzadkość ale próbuj może znajdziesz. Tu masz link http://allegro.pl/item1096384973_nissan_primera_p12_2_2_dci_wlot_powietrza.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziekuje za odpowiedzi.

Po dwóch wizytach w serwisie i oględzinach silników sprzedawanych na allegro sam doszedłem do tego ze rura składa się z trzech części.

Zrobiłem dokładnie tak jak ty, tylko że mnie to kolanko kosztowało 65 zł. :)

 

Pozdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taki diabeł straszny jak go maluja:D

I Polak potrafi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jakie były objawy wydobywal sie jakis dzwiek ???

 

zwykle to wyraźne syczenie przy doładowaniu, pogorszenie osiągów i kopcenie, oczywiście wszystko zależne od wielkości nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba mam to samo.... przy 2 tys obrotow mam wyrazne syczenie cos jak rozcinane powietrze , btw mozna z tym jezdzic ?? ale pozostalych objawow poki co nie mam moc bez zmian i nie kopci , ale ja mam 1,9 dci f9q i tutaj moje pytanie gdzie u mnie znajde ten przewod trzeba sie dostac od spodu??

i czy a czesc moge zastapic czescia z renault laguny 2 bo ponoc to te same silniki .... w poniedzialek jade do mechaniora powie mi co i jak bo ja nie moge zlokalizowac zrodla tego dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...