Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Udrażnianie wielozaworu


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z racji tego, że mój zavolaczek S klękał przy bucie w dywanie, przy moich konikach, a w sumie nie powinien, pomyślałem, że trzeba zobaczyć dlaczego i okazuje się, że miedź do zaworu ma około 4mm z hakiem a wyjście z wielozaworu z butli ma koło 3mm, czyli mamy przewążenie na wyjściu i może być za mało gazu do danej mocy, oczywiście mówię o silnikach około 150km i w górę i miedzi 6mm i wielozaworze standard a nie super.

i aby nie iść w koszty i nie kupować nowego postanowiłem coś z tym zrobić, sprawa prosta i bezproblemowa, należy posiadać

- imbus 4mm, 2,5mm

- wiertarka

- wiertła 3.5, 4, 4.5 w zależności na ile chcemy rozwiercić, ja zastosowałem 4.5mm aby nie wracać do tego ponownie

- klucze 13, 17,7 do wykręcenia przewodów miedzianych z wielozaworu, zdjęcia cewki z elektrozaworu i jego odkręceniu, jak się posiada.

- 2 browarki i kierowca, (browarki dla nas a kierowca po robocie aby mógł zatankować gazik i byśmy mogli sprawdzić szczelność połączeń po montażu)

 

wyjeżdżamy gazik do końca, odkręcamy przewody miedziane od zaworu, delikatnie popuszczamy śruby na zaworze, jest ich 6, po wypuszczeniu całego gazu ze zbiornika wyjmujemy wielozawór, wykręcamy z niego elektrozawór i naszym oczom pojawia się wyjście gazu do parownika, bierzemy wiertarkę i wiercimy na średnicę jaką chcemy mieć, ja zrobiłem 4.5 i na razie jest git, będę stroił instalkę od nowa to luknę na spadki co i jak, następnie odbezpieczamy imbusem 2.5mm rurke do poboru gazu i demontujemy ją zaraz za nią wylatuje nam zaworek ze sprężynką, ja to zdemontowałem bo ogranicza przepływ przy dużym poborze gazu, ale to jak kto chce, z rurki zdejmujemy jeszcze filterek bo i tak on nic nie daje, kto będzie to robił to zrozumie o co chodzi, poprostu siatka jest jak pończocha a nie filtr.

to tyle na temat zmian, jak jakieś pytania to odpowiem.

P1020535.JPG

P1020536.JPG

P1020538.JPG

P1020537.JPG

P1020537.JPG

P1020539.JPG

P1020534.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie można i zmienić tytuł na jakiś ogólny i dokładać opisy wymian i regeneracji podzespołów gazowych, bo po co płacić gaziażowi ponad 100zł za wymianę filtrów jak można to zrobić samemu w cenie niecałych 30zł, bo tyle kosztują filterki ;)

NIE BÓJMY SIĘ GAZU W SAMOCHODZIE WSZYSTKO TO ROBIĄ LUDZIE CZYLI I TY POTRAFISZ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre hasło mam ustawione cisnienie na 1.3 bara i minimalne na 1.1 B i zasnaczone opcje wyłącz przy pierwszym ,,, kręce autko jak głupie do 6500rpm ,,i nic nie piszczy lepiej odrazu idz w reduktor ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre hasło mam ustawione cisnienie na 1.3 bara i minimalne na 1.1 B i zasnaczone opcje wyłącz przy pierwszym ,,, kręce autko jak głupie do 6500rpm ,,i nic nie piszczy lepiej odrazu idz w reduktor ,,,

 

mówiliśmy już dlaczego nie przełącza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze inaczej działa z podpietym laptopem ale teraz jak mam rozwiercony to nie powinien spadać wiecej jak 10%

 

no i doczytałem że u mnie owszem poprawiłem reduktor ale bez ruszenia butli i elektro zaworu duupa będzie bo wsumie spadki podobne mam jak przedtem jak ruszałem elektro zawór to tam faktycznie lipa była ,,,z przelotami ,,

 

 

Edit

dzisiejsze działania

rozwaliłem Elektrozawór

 

wejścia i wyjścia mają po 3.5mm tak jak rurka 6mm i jak dla mnie taki powinien być przelot przez elektrozawory natomiast przejscie przez filterek a do tłoczka elektrozaworu było 2.5mm a moze 3 mm natomiast gniazdo które zamyka tłoczek było na 100% 2.5 MM !!!! rozwaliłem na 3.5 mm tak i resztę też dodatkowo zobaczyłem że beczka nie bogata i z tąd mógłbyć mały wyciek spieszyło mi się wiec fotek brak ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawych film jak wygląda wypuszczanie gazu z buti i, że LPG potrafi być płynne nawet podczas wypuszczania, poszło do atmosfery jakieś 45L :rolleyes2:

a w nissmo waliiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jakbym w gazowni pracował :dribble:

MOV00057.ZIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a zablokowało się coś w zaworze a dopiero co zatankowałem gazik :dribble:

 

to przyszedł czas na zmianę reduktora, bo już leży za długo, a dzięki temu można zejść niżej z ciśnieniem i węże krótsze porobić, P1020570.jpg no ale to nie o tym miało być, jak wlatuje nowy reduktor to i nowy elektrozawór musiał być, czyli został zakupiony VALTEK, i jak to bywa trzeba go upodobnić do tego czego się oczekuje, czyli trzeba go rozwiercić, na fotkach widać co i jak trzeba zrobić, do tego jest pokazane jak montować miedź, czyli jak już zaczyna popuszczać albo nie dajemy rady dokręcić, to nie ma co się bać tylko tniemy rurkę zakładamy śrubę i baryłkę i już jest gitt, należy pamiętać aby podczas skręcania należy rurkę dopchnąć do końca aby napotkała opór.

P1020576.jpg

P1020577.jpg

P1020578.jpg

P1020579.jpg

P1020580.jpg

P1020581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać jakimi wiertłami dałeś radę to porozwalać i czy jest szczelny //

 

przekrój rury 6mm ma w środku 3.5mm wiec więcej jest dla mnie i tak troszkę bez sensu no może by było wiecej bo filterek zaburzą przepływ choć nie wiem czy nie lepsze ciśnienie by było przy mniejszym przelocie,,,,, w każdym razie + sik za foto odemnie ja mam elektro ,,,,zapomniałem taki stary co trzeba miedz grzebać wy filterek wywalić ,,,

 

czekamy na info jak M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomniałem, wiertło poszło 4.5mm na wyjściu gazu i chyba 3.5 na elektrozaworze ale tu nie dam głowy, wiercone tak aby nie zahaczyć rantu do uszczelnienia i zawór szczelny,

dzisiaj strojenie bo wczoraj już za ciemno było :D a miedź fi6 ma chyba w środku 4,3 ale głowy nie dam:innocent:

 

taki tylko zabieg, czyli wymiana i przełożenie reduktora w inne miejsce i parę zmian kosmetycznych, zajął prawie 5-6h (robione dla siebie czyli dokładnie),

 

zastanawiam się jak można założyć całą instalację w 6-8h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...