Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciszenie kabiny


luks an

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Qashqai z silnikiem 1,6 benzyna.W porównaniu z moim starym fiatem punto w kabinie powyżej 100 km\godz. jest dużo głośniejszy ,czy w waszych też słychać ryk silnika ,szczególnie na wysokich obrotach powyżej 3,5 tyś. obr.Czy można jakoś wyciszyć kabinę.Na długich trasach jest to bardzo męczące i dokuczliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Qashqai z silnikiem 1,6 benzyna.W porównaniu z moim starym fiatem punto w kabinie powyżej 100 km\godz. jest dużo głośniejszy ,czy w waszych też słychać ryk silnika ,szczególnie na wysokich obrotach powyżej 3,5 tyś. obr.Czy można jakoś wyciszyć kabinę.Na długich trasach jest to bardzo męczące i dokuczliwe.

 

ja mam 2.0 dci i uważam, że jest swietnie wyciszony. W porownaniu do poprzednich samochodów którymi jeździłem jest po prostu zdecydowanie cichszy ( Octawia 1.9 Tdi, Octavia 2.0 Tdi, Focus 1,6 Benzyna, Accord 2,2 crdi.

 

Do 160 km/h jest przyjemnie, pozniej zaczyna się już głośno.

 

Ale ja mam diesla więc nie mam pojęcia jak u Ciebie.

 

pozdrawiam

Robko30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyżej 3,5 obrotów jest głośno i nieprzyjemnie i przy jeździe na autostradzie po kilkuset kilometrach dudni w uszach. Może koledzy z posiadający diselki wstawili by jakieś fotki z komory silnika jak to jest u nich wygłuszone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieselki i silnik benzynowy 2l mają 6-cio biegową skrzynię, dlatego zawsze można sobie zredukować na 6-kę, wtedy jest o wiele ciszej. Niestety, nasz silnik 1.6l ma skrzynię 5-cio biegową i żeby pojechać szybciej trzeba go podkręcić, a wtedy jest głośno. Nawet jak się chce jechać spokojnie z jedną prędkością to nie ma na co zredukować. To jest jak dla mnie wielki minus tego napędu. Co do wyciszenia, to jest firma która takie rzeczy robi (link jest na forum), ale porządne wyciszenie komory silnika to koszt kilku tysięcy. Chyba, że ktoś to zrobi sam, ale na tym się trzeba znać ;-) Ja się nie znam, więc zbieram kasę na wyciszenie zrobione przez fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - przy 2 litrowym silniku i 6-cio biegowej skrzyni nie ma problemu z głośnym silnikiem. QQ po liftingu jest tez podobno lepiej wyciszony, ale tego nie mam jak sprawdzić.

Dieselki i silnik benzynowy 2l mają 6-cio biegową skrzynię, dlatego zawsze można sobie zredukować na 6-kę, wtedy jest o wiele ciszej.

Muszę Cię trochę sprostować - w silniku z 6-cio biegową skrzynią nie da się zredukować na 6 bieg. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię trochę sprostować - w silniku z 6-cio biegową skrzynią nie da się zredukować na 6 bieg. :rolleyes:

Mea culpa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciszyłem pokrywę silnika i trochę się polepszyło

Poprosimy o fotki i jakiś opis (np. jakie materiały) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...